forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 ČK PREDSTAVLJA - Murena 3

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Melusine Posted - 22/12/2020 : 10:29:45
DRUGI TALAS NOVOGODIŠNJE STRIPOMANIJE 23–27. 12. 2020!

„MURENA 3“ na LETEĆEM STARTU po ceni od 1.000 dinara



Format 20,8 x 29,7 cm
Povez Tvrd
Broj strana 112
Štampa Kolor
Serijal STARI KONTINENT

PRELISTAJTE OVO IZDANJE:
https://carobnaknjiga.rs/chest/odlomak/_Murena3.pdf

Od Neronovog Rima ostao je samo pepeo iz kog se on nada da će podići novi, velelepniji grad. Ali pre nego što se odvaži na taj zadatak, vladar, u strahu od odmazde građana koji se još uvek oporavljaju od strahota velikog požara, mora da umiri bes podanika i ponudi im krivca. Odlučuje da bi hrišćani, ta sumnjiva jevrejska sekta, mogli biti savršen žrtveni jarac...

Hoće li Lucije Murena, koji je otkrio nov život zahvaljujući veštim usnama prelepe Klaudije, pronaći dovoljno snage, volje i načina da se bori protiv te nepravde i beskrupulozne okrutnosti carskih snaga? Jer, kako se to kaže na samim stranicama „Murene“, vreme filozofa i mudrosti nestajalo je unepovrat... Potkrepljen Difoovim podrobnim istraživanjem istorijske literature, epski serijal „Murena“ spada u najbolje stripske prikaze starog Rima i nailazi na nepodeljeno oduševljenje kako čitalaca, tako i kritičara i ljubitelja istorije.

„Murena 3“ je na Letećem startu u okviru NOVOGODIŠNJE STRIPOMANIJE u striparnici „Čarobna knjiga“ u Dečanskoj 5 u Beogradu, striparnici „Alan Ford“ na Novom Beogradu, u Klubu čitalaca Čarobne knjige „Bulevar Books“ u Novom Sadu (radnim danima do 20 časova) i na našem sajtu po ceni od 1.000 dinara, od srede, 23. decembra, do nedelje, 27. decembra. Posle Letećeg starta, cena u našim klubovima čitalaca i na sajtu iznosiće 1.100 dinara, a u ostalim knjižarama 1.499 dinara.
22   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
DzekDenijels Posted - 31/01/2021 : 18:57:24
Posle pročitanih “Cilklusa majke“ i „Cilklusa žene“ odmah sam nastavio da čitam ova 2 albuma iz “”Ciklusa smrti”.

Ono što pada u oči je, da je ekipa iz ČK promenila štampariju za ovo izdanje. Naravno uzeli su Simbol što se odmah vidi po uvezu (na pojedinim mestima vidljivi konci kojima su povezane stranice) i po kvalitetu papira (uzeli su onaj gladak, sjajan).
Nije to toliko loše. Ali zaista ne prestaju da me razočaravaju pojedine odluke ČK kojim znaju da pokvare stripove koje su odabrali da rade. U prvom integralu to su bile margine, ovde promena štamparije.
I to sve zarad malo dodatnog profita.

Defaux ovde nastavlja sa pričom koja je završena u osmom poglavlju.
Tu je priča koja je i dalje puna spletki i intriga, bolesnih ambicija, želje za osvetom ali i iskupljenjem.
Role Masama i Balbe,kao i apostola Petra se tragično završavaju, ali priča nastavlja svojim tokom.
Ovaj put dosta prožeta delovima o hrišćanstvu i stradanjima ranih hrišćana.

Ali kao da se radnja malo usporava, sve se nekako više vrti oko samog odnosu između likova čije se karakterne osobine u pojedinim delovima totalno menjaju. Ali, ništa nije crno-belo, zar ne?
Ovaj deo mi je ipak za nijansu lošiji od prva 2 integrala, ali daleko od toga da nije dobar.
Možda nas Defaux samo priprema za završnu oluju.

Crtež Delaby-ja u devetom poglavlju je i dalje maestralan.
Caneschi je odlično nastavio tamo gde je Delaby stao.
Theo je još jedan izuzetan crtač, raskošnog stila, veoma sličan prethodniku (zbog toga je i uostalom izabran da nastavi crtanje Murene).

Po meni ova dva poglavlja iako za nijansu slabija, odlično nastavljaju priču koju ne treba propustiti.
Naravno preporuka i za čitanje, i za kolekciju.
Nestrpljivo očekujem nastavak i kraj ove sage...
Renky Posted - 06/01/2021 : 01:20:40
quote:
Originally posted by DiSkAcH
Šteta da stranica nema ENG.


Nema Eng verziju ali meni automatski ulaskom nudi prijevod na Eng.
I sasvim je ok.
Elderane84 Posted - 05/01/2021 : 23:37:00
Bolji mi je bio drugi ciklus od prvog, ali ovako sa distance, nešto nemam želju ni da čitam ovaj treći... Leglo mi je solidno tokom čitanja, ali kako je vrijeme prolazilo, nekako se tanjio taj utisak sve više i više.
Peyo Posted - 03/01/2021 : 19:29:31
quote:
Originally posted by anto

@peyo
difo - murena,tugovanka,džin,jaguar,šuma devica,reptor,konkvistador,đakomo c.
dorison - LDžS,Pogrebnik,Asgard,Učitelj mačevanja,Treći testament,malo Torgala,sa Nurijem ima WEST i Kako se ...

hebi ga,bolji su mi Dorisonovi stripovi



Možda bih mu i ja dao prednost zbog manje oscilacija/promašaja.
anto Posted - 03/01/2021 : 18:41:35
@peyo
difo - murena,tugovanka,džin,jaguar,šuma devica,reptor,konkvistador,đakomo c.
dorison - LDžS,Pogrebnik,Asgard,Učitelj mačevanja,Treći testament,malo Torgala,sa Nurijem ima WEST i Kako se ...

hebi ga,bolji su mi Dorisonovi stripovi
anto Posted - 03/01/2021 : 18:34:06
prolog:

Tematiku starog Rima verovatno svi vole,pa je ovaj podžanr istorijskog "setinga" vazda bio sigurica autorima za stripove,knjige,filmove...Posebno sam se obradovao kad sam video da Murena govori o razdoblju kad je Neron došao na vlast umesto očuha Klaudija,da se pominju Agripina,Popeja Sabina,Petronije,apostol Petar,Vespazijan... i svi drugi likovi iz meni jedne od najdražih knjiga,Kvo vadis,Henrika Sjenkjeviča.

Ciklus majke
,koji pripoveda o dolasku Nerona na tron mi je samim tim stvarno lepo legao,iako je primetno da Difo nikako ne može da bude scenarista najvišeg ranga,pa tu i tamo imam po neku sitnu zamerku na storiju.Delabi sa svakim albumom sve bolji.
4.5/5

Od ciklusa žena sam imao još veća očekivanja,jer tu na scenu stupa Popeja,dolazi do velikog požara...Međutim,stvarno sam razočarao sa drugim tomom.Sve što je Difo gradio u prvom ciklusu,ovde je,iz mog ugla, srušio - likove je "unakazio",figurativno rečeno.Neron postaje u jednom trenutku dobrica,Petronije je derpe,apostol Petar je prikazan kao neki sasvim običan čovek (dijalozi koje on vodi su smešni za jednog rečitog hrišćanina);uopšte svi ti međuljudski odnosi kako strip odmiče su tako bledo prikazani,deo sa požarom isto mnjah...
Šta znam,možda je ovo do mene,ali drugi tom mi je prosek od stripa;iako počinje dobro,i tu ima još nekih elemenata koji su korektni (poput Delabijevog crteža,mada su mi boje (iako ih radi isti čovek u svim albumima) u 5-ci - 6-ci malo više kompjuterske),tako da je ocena za Žene
3/5 (pa čak i nešto malo ispod ove ocene)

Nažalost,generalni utisak je,kad se sve sabere i oduzme,da ovo nije strip za kolekciju,a da je Difo uprskao lepu priliku da uradi kultni strip serijal.Čovek je slabiji pripovedač i od Dorisona,a obojica su naprecenjeniji autori BD-a na ovim prostorima.




Difo,Delabi&Kaneski:Murena,ciklus smrti I deo (Čarobna knjiga)

U trećem integralu Murene koja obuhvata albume 9. i 10.,sve ono što sam napisao o utiscima za prethodnu knjigu mogu da kopi-pejstam i ovde.

Priča se vrti oko traženja krivca za požar koji je opustošio dobar deo Rima,a za koje se smatraju jevreji,ali i hrišćani;pa se sad tu igraju razne dvorske igre i prave spletke;Murena je upoznat sa pravim stanjem i želi to da saopšti Neronu,ali s obzirom da je u nemilosti kod njega to neće biti lako.Tu su i dalje Petronije,prikazan kao peder pedofil,sveti apostol Petar predstavljen kao izlapeli starac,Neron dobar čovek,i Popeja Sabina dobrotvorka,Tigelin koji je negativac;u pozadini se kuje i zavera protiv Nerona,a tu su i dalje sise i guzice,blud i sise.

Crtež je sjajan,tu nema dileme;Delabija koji je umro nakon završetka na 9.albumu nasleđuje Teo Kaneski,još jedan majstor svog zanata.

Murena - šta reći;serijal je počeo sjajno,ali iz albuma u album sve lošiji.
Uz još jednu napomenu da je meni glavni "krivac" za pad u priči činjenica da je Difo odstupio od karakterizacije iz Qvo vadisa,i dao neko svoje,glupavo (po meni) viđenje svih tih likova.

3/5 - i isto kao kod prethodne knjige,čak i malo ispod.
Peyo Posted - 02/01/2021 : 11:39:01
Yugurtha, Olac Gladiator, Vae Victis!, Mesalina npr.

Ili ovo:
https://view-comic.com/britannia-lost-eagles-of-rome-01-of-04-2018/


DiSkAcH Posted - 02/01/2021 : 09:59:18
A meni je Murena baš super serijal, uz Alixa i Orlove, volim tematiku Starog Rima.
Slobodno može prijedlog i za još kakvu varijaciju na temu. ;)
Peyo Posted - 01/01/2021 : 12:59:33
quote:
Originally posted by anto
Nažalost,generalni utisak je,kad se sve sabere i oduzme,da ovo nije strip za kolekciju,a da je Difo uprskao lepu priliku da uradi kultni strip serijal.


+1

quote:
Originally posted by anto
Čovek je slabiji pripovedač i od Dorisona,a obojica su naprecenjeniji autori BD-a na ovim prostorima.[/i]


-1

Ne sjećam se ankete koja bi ovo potkrijepila, a sve da je i bilo pitanje je koliko bi bila realna bez obzira na ishod.

Ja sam isto tako mogao napisati da mi je Zidrou debelo precijenjen (što opet ne bi bilo točno) s obzirom da mi nije omiljeni scenarist.

Svaki scenarist ima bolje i lošije radove tako da je nezgodno davati generalnu ocjenu za nekoga. I kriterij broja prodanih albuma može biti upitan kada se procjenjuje nečija kvaliteta.

Kada vidim kod nekih lakoću potcjenjivanja Goscinnyjevih i Charlierovih scenarija besmislena mi je bilo kakva procjena BD scenarista.
jaki Posted - 28/12/2020 : 13:52:42
Murena je meni odlično započela tj.ona prva 2 albuma koja je davno objavio BG.Poslije ide sve lošije.
Škorpijon je BD Bonelli.Lipo nacrtan ali bez neke bolje priče.
Alix je vrlo dobar BD.
sawitch Posted - 28/12/2020 : 13:46:51
Skorpion mi je za klasu iznad Murene. Ova poslednja dva albuma su me vec smorila. Po meni osetan pad. Zato sva tri stavljam na dobos.
DiSkAcH Posted - 28/12/2020 : 13:23:41
quote:
Originally posted by ivanl

Ne bi ti oni 'guknili' par rijeci na engleskom, i to ti je... tako da ni ne ostavljaju info na tom jeziku, jbg.
Procitao sam Murenu nocas, bar ovih deset Bookglobe albuma. Meni je odlican serijal. Belgijanac je sve to lijepo nacrtao, naslikao pace, jako dojmljivo. Steta sto je naprasno otisao sa ovog svijeta, ali Talijan je jako dobro nastavio serijal na desetom albumu. Cak sto sam vise stranica citao Theo je dolazio u istu ravan sa Delaby-em. Jako dobro, jako lijepo. Sad ova dva zadnja treba iscekati kad budu. Odmah veceras nastavljam sa Rimom. Ili Skorpiona ili Orlove. Mozda i Alixa ponovo. Eto koliko mi se svidio serijal, jos cu malo ostati u tom razdoblju...



Alixa i Orlove sam čitao, ali Škorpijona nisam.
To je Marinijev Škorpijon kojeg izdaje LL?
To je radnja u nekom novijem dobu koliko vidim, nije Stari Rim. :(
Ali vidiš, bacio si mi mi bubu u uho.
Po naslovnicama sam mislio da je kakav španjolac u pitanju...
ivanl Posted - 23/12/2020 : 17:57:16
Ne bi ti oni 'guknili' par rijeci na engleskom, i to ti je... tako da ni ne ostavljaju info na tom jeziku, jbg.
Procitao sam Murenu nocas, bar ovih deset Bookglobe albuma. Meni je odlican serijal. Belgijanac je sve to lijepo nacrtao, naslikao pace, jako dojmljivo. Steta sto je naprasno otisao sa ovog svijeta, ali Talijan je jako dobro nastavio serijal na desetom albumu. Cak sto sam vise stranica citao Theo je dolazio u istu ravan sa Delaby-em. Jako dobro, jako lijepo. Sad ova dva zadnja treba iscekati kad budu. Odmah veceras nastavljam sa Rimom. Ili Skorpiona ili Orlove. Mozda i Alixa ponovo. Eto koliko mi se svidio serijal, jos cu malo ostati u tom razdoblju...
DiSkAcH Posted - 23/12/2020 : 05:43:57
quote:
Originally posted by ivanl

E jbg, da sam to znao ne bi veceras poceo citati serijal, vec bi cekao zadnja dva albuma. Al' eto, idu sad ovih deset na citanje, a zadnja dva; strpljen-spasen, kad budu. Za sada, jako dobro, spletke, spletke i spletke... inace, uvijek sacekam cijeli serijal do kraja izdanja. Ovo priznajem nisam znao, mislio sam da je deset albuma gotova cijelina.



Uvijek možeš provjeriti na https://www.bedetheque.com/serie-402-BD-Murena.html. Vrlo su precizni i dobro upoznati sa situacijom.
I ne znam FR, ali dio Série en cours i Série finie je mislim svima jasan. Stavi si ovo čudo u bookmark i provjeravaj. Sranje je jedino što neki puta moram tražiti po autoru nešto jer ne znam naziv stripa na FR. Šteta da stranica nema ENG.
ivanl Posted - 22/12/2020 : 22:00:31
E jbg, da sam to znao ne bi veceras poceo citati serijal, vec bi cekao zadnja dva albuma. Al' eto, idu sad ovih deset na citanje, a zadnja dva; strpljen-spasen, kad budu. Za sada, jako dobro, spletke, spletke i spletke... inace, uvijek sacekam cijeli serijal do kraja izdanja. Ovo priznajem nisam znao, mislio sam da je deset albuma gotova cijelina.
AleksandarN Posted - 22/12/2020 : 18:58:41
quote:
Originally posted by mikado

Mada me buni naslov ovog trećeg dela. Zašto piše 3. Ciklus smrti deo I? Serijal je ongoing?



Da, treba da izadje 12. album, 11. je izasao proslog meseca. Verujem da ce CK objaviti jos jednu knjigu sa ta dva albuma i kad izadje 12. album i to je kraj ciklusa.
mikado Posted - 22/12/2020 : 18:49:19
Mada me buni naslov ovog trećeg dela. Zašto piše 3. Ciklus smrti deo I? Serijal je ongoing?
mikado Posted - 22/12/2020 : 18:46:53
U pravu si, moja greška. Izašlo je 4+4+2. Znači ukupno će biti (ako je kupljeno po promotivnim cenama) 3700 dinara ili 224 kune. Bagatela.
AleksandarN Posted - 22/12/2020 : 14:59:47
quote:
Originally posted by mikado

Mene će svih 10 albuma u 4 knjige u izdanju Čarobne knjige izaći 285 kuna.
Čarobna knjiga postaje moj omiljeni izdavač. Izdaje ono što me zanima, odlično izgleda i jeftino je.




10 albuma kod CK su u 3 knjige.
mikado Posted - 22/12/2020 : 13:32:58
Mene će svih 10 albuma u 4 knjige u izdanju Čarobne knjige izaći 285 kuna.
Čarobna knjiga postaje moj omiljeni izdavač. Izdaje ono što me zanima, odlično izgleda i jeftino je.
ivanl Posted - 22/12/2020 : 11:12:33
Nekidan kupio od Strip Agenta, svih deset albuma za 440 kuna. Ne sjecam se odavno tako necije dobre cijene.
DiSkAcH Posted - 22/12/2020 : 10:51:01
Drago mi je da ste se odlučili ov rascjepkat, pa da dobijemo sve što je izašlo. ;)

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000