forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Snježne Bonelli priče

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
ReemCP Posted - 25/12/2020 : 22:02:24

Komandant Mark u zimskom okruženju

Pozdrav svima! Ovo je jedna tema, topic kojeg imam već duže u planu, ali nikako da napravim onaj iskorak i da ga napokon otvorim. A otvaram ga danas na Božić, mislim da nisam bolje mogao tempirati vrijeme, kako po datumu, ali tako i po vanjskim vremenskim uvjetima, a vrijeme je tako da vani upravo kod mene padaju guste, guste pahulje Što znači da je Reem jako sretan.

Evo par mojih riječi iz jedne Blekove recenzije:

quote:
Priče sa snijegom u stripovima, naročito kad se radi o božićnom ugođaju, za mene su predstavljale uvijek nešto posebno! Uvijek me podsjete na jedno sretno djetinjstvo i dječje radosti u hladnim danima provedenih na snježnom pokrivaču. Većina odraslih danas se „groze“ kad padne snijeg i sigurno bi potpisali da je stalno proljeće ili ljeto. Za mene pahulje predstavljaju izvor sreće, raduju me te sitne životne radosti kao u doba kad sam bio dijete, pa to svoje raspoloženje nastojim prenijeti i na svoju djecu. Kod naših junaka isto povremeno dođu takve situacije kad zahladi, kad padne snijeg, kad se traperi moraju povući u svoje tople brvnare, a dim veselo izlazi iz njihovih dimnjaka.

Ovo zimsko vrijeme mi je idealno za čitati takve stripove u kojima ima snijega, fino se zavališ negdje na svoje posebno mjesto, pokriješ dekicom, napraviš neki topli napitak po želji i uživaš. Napisat ću u nekoliko crtica kao neke male smjernice ove teme, kako sam ja to zamislio o čemu bi se sve pisalo u ovom topicu:

- preporučite Bonelli stripove u kojima ima snijega, pa makar bilo u tom stripu samo na jednoj tabli snijeg, vi ga navedite, nevezano za kvalitetu dotičnog stripa

- nemojte odmah u jednom postu ispucati odjednom, ne znam, 50 naslova/stripova, ajmo lagano, nikamo nam se ne žuri, cijela zima je pred nama

- navedite možda za početak, koja vam je naj zimska priča, od kojeg junaka, koja je to koju možete čitati skoro svake godine, a da vam ne dosadi

- topic je usmjeren naravno samo na Bonelli stripove (iz tog razloga je i otvoren u Bonelli pdf-u), ali ja se neću ljutiti ako preporučite i neki strip koji nije Bonelli, recimo, popularni Alan Ford (bar kad gledamo friško stanje aukcija), možete i navesti i njega ako u njemu postoje takve priče. Ali, onaj glavni naglasak je 99% na Bonelli stripove

- koje vinjete sa snijegom su vaše favorit ili/i koje table, bilo bi dobro da stavite slike. Ako ne znate kako staviti slike, napišite koji strip, koja stranica, koja vinjeta. Možda ja mogu pomoći ili netko od naših kolega forumaša. Slike koje ćemo staviti, neka budu primjerene veličine za forum

- isto tako možemo i za snježne naslovnice, koje su vas se dojmile, koje su te, a da su zauvijek ostale urezane u vaše sjećanje

- ako imate kakvu anegdotu iz djetinstva, ispričajte je, kako su takve priče utjecale na vas, ako imate nekakav lijep i drag doživljaj iz djetinstva, ne ustručavajte se i napišete ovdje

- volio bih da pišemo i svoje osvrte nakon takvih pročitanih priča i stavimo u ovaj topic

- možete li ljeti čitati ovakve priče ili to mora biti isključivo po zimi?

- post broj 2 i 3 će biti rezervirani, u postu broj 2 ću uređivati i stavljati naslove po junacima takvih priča (kao neki spisak), a u 3. postu će ići priče kao „best off“, one naj snježne priče koje ćemo probati isprofilirati i dobiti raspravljanjem u ovoj temi



Stavit ću ovdje i 2 linka koji povezuju neke topice koji imaju veze sa snijegom, topici koji su zanimljivi i koji su jako dobro krenuli, ali nažalost nisu zaživjeli. Tamo možete škicnuti i sjetiti se pokojeg naslova pa ga spomenuti ovdje, te se teme uglavnom odnose na Zagora, a ovdje želim preporuke za sve, dajte za Nathan Nevera, Juliju, Texa, Komandanta Marka, Nicka Raidera, Dragonera, Martina, Bleka, Dylan Doga, Mister Noa, Kena Parkera..itd., itd., mislim da ste shvatili.

Srodne teme:
Zagorove zavejane priče (dok čekamo sneg)...
Zagor nije ljubitelj jakne na naslovnicama

Tekst u rubrici "Magazin" - Snježne Bonelli priče

Ja sam se odlučio na jednu ideju tzv. „snježnog kolekcionarstva“, gdje skupljam na jednu policu samo snježne priče, raznih Bonelli junaka, a poveznica je naravno snijeg. Puno puta su naši junaci zatekli se u snijegu, u mećavi, nije im bilo lako, a ja bih želio skupiti što više takvih priča. Neke već jesam, neke su u ovom trenutku na putu, neke su u planu. Pomozite mi, a možda i nekome još pomognemo ako voli ovakve priče, da pronađemo što više takvih naslova, a usput se dobro i zabavimo.
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Ivan Liverpool Posted - 22/02/2024 : 15:49:04
Je, usporedio sam po popisu, ovo je vec izaslo kod nas, epizoda "Kraljica leda" (Lud 94b). Snjezna od pocetka do kraja, nesto se sitno i sjecam te price, ali nije neka za pamcenje rekao bih.
delboj Posted - 22/02/2024 : 15:14:30
A je li ovo snježna priča?

Vrangel Posted - 08/01/2024 : 10:21:26
Najavljen je i Teks 760, novi susret sa Džimom Brendonom u Kanadi. Lepa snežna naslovnica, bravo za autore Teksa...
teller Posted - 03/01/2024 : 21:23:56
Daleko najbolje snežne priče su od KOMANDANTA MARKA...
TAJNA JEDNORUKOG,BLAGO VIKINGA,AVET PONORA,PUT OSVETE,LEDENI AMBIS su samo neke od njih!
Vrangel Posted - 03/01/2024 : 13:35:05
Zanimljivo je da niko ne spominje snežne priče Magičnog Vetra.
Jako su dobre Teksove i naravno Zagorove.
Oduševila me je poslednja snežna priča sa Rakosijem tako da mi je automatski postala i najdraža snežna priča.
Odličnu atmosferu ledene teskobe ima Dvorac straha i Dama u crnom od Dilana Doga.
Izdvojio bih Donaverov karavan od Kena i svakako Teksove Nestale brodove na 448 stranica koji su izvrsna priča.
igor 12 Posted - 21/11/2023 : 17:36:08
Dečeci, evo vidim da nisu zapisane pa prijavljujem JDJP 2 Iskupljenje samuraja
JDJP 3 Krv i led i Zagor Rakoši
Ivan Liverpool Posted - 21/11/2023 : 16:20:41
Bas prekrasan crtez, a i Celestini je odlicno obojio strip. Osobno mi bolje pase ovaj svjetliji kolor. A on i bolje istakne snijeg.
tex2 Posted - 21/11/2023 : 15:06:33
4c je sigurno snježna i sjajan Biglin crtež
Ivan Liverpool Posted - 21/11/2023 : 13:52:12
Evo i mali update s moje strane, koliko mi se cini Kolor Tex edicija nije uopce ukljucena u spisak

Kolor 4c: Posljednji na popisu
Kolor 16a: Teton Pass
Kolor 16b: Čuvaj se vuka! (samo na par vinjeta vidimo razbojnika kako gazi po snijegu)

18-ica ima zimsku naslovnicu, ali niti jedna od 5 prica nije snjezna. Naravno, moguce da mi je koja promakla brzinskim listanjem, pa ako uocite jos koju, slobodno updateajte listu.
Salkan Posted - 21/11/2023 : 12:09:54
Za Kena treba dodati:
23a NALETI STRAHA
23c LEGENDA O KENISSUAQU i
23d KRVAVI LOV
su sve snježne epizode
Znači, kompletna 23.SA sveska (uz već pomenutog 23b MELEZA) su snježne epizode
ReemCP Posted - 04/05/2023 : 18:12:24
quote:
Originally posted by tex2

Dodaj Reem Nathan Never 36 Tragična opsesija u snježne priče


Moram napraviti ovakvu identicnu temu u onom podforumu gdje su nam popisi, jer ovdje mi je isteklo vrijeme za -edit :(
Pa onda kad se to kompletira i osvjezi, mogu nekog od moderatora zamoliti da kopira osvjezeno u 2.post ove teme.
tex2 Posted - 04/05/2023 : 17:31:23
Dodaj Reem Nathan Never 36 Tragična opsesija u snježne priče
velka031 Posted - 04/05/2023 : 08:02:51
Diso ne posustaje :)
ReemCP Posted - 03/05/2023 : 21:24:13
I ovdje će bit nešto snijega:

quote:
Originally posted by Quebrasco

Zagor Plus #9

Naslovnica: Alessandro Piccinelli

Lo spirito del lupo
Scenarij: Moreno Burattini
Crtež: Stefano Voltolini

Il grizzly
Scenarij: Francesco Testi
Crtež: Giuseppe Candita

Il monte della vendetta
Scenarij: Gabriella Contu
Crtež: Franco Devescovi

Il vecchio soldato
Scenarij: Emanuele Mosca
Crtež: Max Bertolini

Fuga nella notte
Scenarij: Moreno Burattini
Crtež: Roberto Diso



https://shop.sergiobonelli.it/zagor/2023/05/02/albo/lo-spirito-del-lupo-1023053/

Table:
https://shop.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1683034217683.jpg--.jpg?1683034218000
https://shop.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1683034218525.jpg--.jpg?1683034219000
https://shop.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1683034219202.jpg--.jpg?1683034219000
https://shop.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1683034219825.jpg--.jpg?1683034220000
https://shop.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1683034220511.jpg--.jpg?1683034221000

ReemCP Posted - 12/04/2023 : 23:42:59
Imamo još jednu snježnu ep kod Nicka ;)






Hercule Poirot Posted - 16/06/2022 : 16:40:43
Uživam kad @Atilla okači ovako nešto, čista perfekcija za oči...
ReemCP Posted - 15/06/2022 : 23:01:22
Prelijepa tabla što je Attila stavio, a i ova plavkasta boja baš lijepo dočarava ugođaj.

Znao sam vidjet ponekad da neki Marka pročitaju za 20 min., pa i manje vremena, meni osobno treba barem duplo više vremena, jer kad naletim na ovako nešto, ja uvijek zastanem koju minutu i promatram crtež, jednostavno uživam u ovakvim kadrovima.
pcoro Posted - 15/06/2022 : 10:17:19
Sam kao medved udovac! Volim taj suhi humor kod Marka. On je takav lik, može razvući osmijeh kad je s prijateljima ali ovako, u nepoznatom okruženju je ozbiljan, koncentriran. Tako i sad. Ulazi u tu krčmu i vidi se da je na oprezu - neprijatelj nikad ne spava. Ali to ne znači da se smrzao, trtari. Naprotiv, uvijek može ubaciti kakvu ironičnu dosjetku dok pogledom skenira okruženje.
Hercule Poirot Posted - 15/06/2022 : 10:05:33
Ovakav kolor bih platio na kiosku bez obzira na cijenu...
teller Posted - 15/06/2022 : 08:50:38
i onda neki tupe da je Marka pregazilo vreme i da mu kolor ne odgovara..
Ovo je melem za odmorit oči..
Hercule Poirot Posted - 15/06/2022 : 08:14:36
Stvarno vrhunski!
Attila77 Posted - 14/06/2022 : 23:28:58
Jos jedna predivna snezna scena u Marku 13:

Qwertz Posted - 26/04/2022 : 15:49:01
Dodano
delboj Posted - 26/04/2022 : 12:13:31
quote:
Originally posted by Attila77

Da li su ovu Miki epizodu kod nas objavili? Ako jesu, u kojoj ediciji? Koji broj?


Jesu, Ludens 29, ovo su 79. i 80. stranica. Mislim da je u ZS to 749, ali nisam baš siguran, nemam sad vremena da provjeravam.
Attila77 Posted - 26/04/2022 : 05:17:43
Da li su ovu Miki epizodu kod nas objavili? Ako jesu, u kojoj ediciji? Koji broj?







forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000