forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 DARWYN COOKE

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
jaki Posted - 15/05/2016 : 07:25:53
Legenda koja mi je učinila DC junake dragima.
The New frontier uz ASS najbolje od nostalgičnih superherojiskih stripova.
http://www.comicbookresources.com/article/darwyn-cooke-celebrated-comics-artist-and-writer-passes-away
http://www.comicbookresources.com/article/celebrating-darwyn-cooke-through-his-work
http://www.comicbookresources.com/article/comics-community-remembers-legendary-cartoonist-darwyn-cooke
Počivao u miru!
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
jaki Posted - 10/12/2023 : 11:47:44
A da se riješite onog NAPROSTO?
zveles Posted - 10/12/2023 : 08:26:23
Pa, da. A Killin' Time originalno i je namijenjen djeci (u stilu stripova iz edicije Nika), ali trudimo se izvući najviše za svakoga, pa će na str. 251 biti mali skriveni omaž u stilu Nenada Brixyja; naime, na tabli bi trebalo pisati: Molimo, ako vam se piška ne čekajte ni sekunde viška.
naker Posted - 09/12/2023 : 21:43:50
Vidi se da neko vredno radi na Fibrinom Egu!
zveles Posted - 09/12/2023 : 21:29:13
Nije Date Night (makar je tipfeler ili "zatipak" u kazalu knjige) nego Date Knight što predstavlja baš simpatičnu igru rijeći.
naker Posted - 08/12/2023 : 22:11:16





Batman: Ego and Other Tails (Darwyn Cooke)


Cooke je genije, a sve je počelo sa prvim stripom koji je uradio i koji je naravno bio o kome drugom negoli o Batmanu. Kratka priča koja prati sukob Batmana sa svojom psihom tj. nadmetanje Bruce vs. Batman ko ima veći ego od njih dvojice. Za današnje standarde ništa novo jer je u međuvremenu izašlo mali milion stripova gde Batman ratuje sa svojom psihom, ali za ono vreme pre više od dvadeset godina deluje da je bilo poprilično osvežavajuće i inovativno, i verovatno je inspirisalo mnoge kasnije autore. Zanimljiv mi je i canon da je Cooke odlučio da se za origin priču o Jokeru referiše na The Killing Joke i nesreću u fabrici. Cooke je ovde bio tek na začetku svoje strip karijere, i u crtežu je se jasno vidi karikaturalnost proizašla iz njegovog prethodnog iskustva rada u animaciji. Meni se sviđa, i svidela mi se i priča. Kratko, ali efektno

Pored ove naslovne priče, drugi najznačajniji uradak u ovoj zbirci je Catwoman: Selina's Big Score o kojoj sam već pisao i ima poseban osvrt par postova iznad.

Ostale priče koje se nalaze u ovoj zbirci:

- Here Be Monsters & The Monument / Dve c/b priče, prva bolje od druge.

- Date Night / Gde je Batman, tu je i Catwoman i njihova igra mačke i (šiš)miša. Na priči je radio i Tim Sale, a to nikada nije loše.

- Deja Vu / Rimejk stare priče Night of the Stalker, u kojoj se pojavljuje ko drugi negoli Stark (Parker).

- Crime Convention / Batman & Spirit, nuff said.

- Killin' Time / Priča o Harley. Previše detinjasto, kao crtani za decu. Najlošija priča zbirke.


Nestrpljivo se čeka objavljivanje!
naker Posted - 03/08/2023 : 19:31:16
Ma ja da sam izdavač nikada ne bih odgovarao na takve upite :)
Imrahil Posted - 03/08/2023 : 15:12:31
Što da ostaneš bez ruke kad par klikova odavde ima tema da pitaš čoveka lepo kako ide prodaja.
naker Posted - 02/08/2023 : 23:16:59
Dao bih levu ruku da saznam kako se prodaje Fibrin Parker.
Shaner Posted - 02/08/2023 : 22:29:02
quote:
Originally posted by john connor

Ma ajde ne zezajte da se Marku ne svidja NF? Jos nisam nasao nekog da mi se ne svidja...


Evo mene.

Baš sam ga dovršio neki dan i nije baš da mi se u potpunosti ne sviđa, ali mi nije ništa posebno. Možda je i do toga što sam slabo upoznat s većinom likova, ne znam, ali na kraju sam ga dovršio reda radi. Još mi je najbolje bilo što me naučio nečemu o povijesti tih superheroja.

jaki Posted - 02/08/2023 : 16:24:10
😁
john connor Posted - 02/08/2023 : 15:02:23
Ma ajde ne zezajte da se Marku ne svidja NF? Jos nisam nasao nekog da mi se ne svidja...
Imrahil Posted - 02/08/2023 : 12:02:03
Ego odličan, preporuka ko nije čitao.
emirem Posted - 02/08/2023 : 11:59:25
quote:
Originally posted by Paka01

Najavio je Markos već Ego and Other Tails koliko se sjećam, a ova priča je dio te kolekcije.


"Ego" mi je na listi, nema te Seline u prodaji od 2003 godine. Slijedeca tura za shop je hrpa Batmana.
Paka01 Posted - 02/08/2023 : 10:34:25
quote:
Originally posted by jaki

Zar nije reka da je odusta od NF?



Da, zavarava samog sebe da mu se ne sviđa Dajmo mu još koju godinu.
jaki Posted - 02/08/2023 : 10:11:22
Zar nije reka da je odusta od NF?
john connor Posted - 02/08/2023 : 08:52:45
Tacno, Ego kolekcija je za svaku preporuku. Cekamo i New Frontier.
Paka01 Posted - 02/08/2023 : 08:51:47
Najavio je Markos već Ego and Other Tails koliko se sjećam, a ova priča je dio te kolekcije.
jaki Posted - 02/08/2023 : 08:15:37
To triba utlačit Markosa da izda...
Uostalom Catwoman je dio Batman svijeta😁
naker Posted - 01/08/2023 : 22:39:58





Catwoman: Selina's Big Score (Darwyn Cooke)


Jedino loše što imam da kažem za ovaj strip je užasna naslovnica koja kao da je proizašla iz Čarlijevih Anđela.. Ali ko je do sada imao prilike da se susretne sa stripovima ovog autora cenim da zna šta može ovde da očekuje. Heist-krimi-triler sa Catwoman u glavnoj ulozi kojoj gori pod nogama i treba joj lova hitno. Otimačina je preveliki zalogaj za nju samu, pa se okuplja ekipa koja zajedno planira da izvede pljačku, i gde naravno svako ima neka svoja očekivanja i skrivene motive..

Cooke je genije, šta drugo reći. I dalje je Parker nedodirljiv, ali Selina je dobro ispričana i super nacrtana priča, zabavno štivo
Paka01 Posted - 13/08/2021 : 01:13:53
Napisao sam ja nedavno jedan kratki osvrt: http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=-2&TOPIC_ID=51296&REPLY_ID=2382925
Mr. Bushido Posted - 13/08/2021 : 00:43:44
U serijalu Spider-Man's Tangled Web Cooke je objavio dvije vrlo zabavne epizode blagdanske tematike. Ne spominje se ih često kada se raspravlja o njegovim radovima, a mislim da itekako zaslužuju pozornost.



Paka01 Posted - 20/01/2021 : 20:48:44
Inače, kad smo kod Cookea, jeste gledali ovu kratku animiranu epizodu koju je radio za Batman Beyond prije 6-7 godina?

ridiculus Posted - 20/01/2021 : 20:42:08
Pa da, puno je naučio u svetu animacije.
Paka01 Posted - 20/01/2021 : 19:45:34
Ima cijela ta priča u onom trejdu "Graphic Ink: Art of Darwyn Cooke". Kratko i simpatično, baš skroz drugačije od Cookea kakvog poznajemo.
ridiculus Posted - 20/01/2021 : 19:39:15
Na kanalu Cartoonist Kayfabe su pre neki dan prikazali prvo objavljeno delo Darwyna Cookea, otprilike iz sredine 80-ih, pre nego što je prešao u vode animacije. Kratko je, 5 strana (sa naslovnom). Uticaj Steranka?

https://youtu.be/AKoDX-CCooM

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000