forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Racunala i internet
 CYBERPUNK 2077

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Oki Posted - 05/12/2020 : 13:16:50
[url=https://postimg.cc/hh772CkD][/url]
[url=https://postimages.org/][/url]
[url=https://postimages.org/][/url][url=https://suwalls.com/staci-noblett/top]staci noblett[/url]

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Cyberpunk_2077



Igra kojom je još davne 2012. godine najavljivan izlazak playstationa 4 na kraju će izaći 10.12.2020-te kao posljednji hit na spomenutoj konzoli.
Također izlazi i verzija za x box i PC.
No, za “proizvod” koji se razvija već punih osam godina, ovo neće biti samo obična igra.
Marketing u vezi Cyberpunka 2077 je strašan i nema toga što se ne izrađuje za ovaj brand...odjeća, obuća, igračke, figure, privjesci, crtani filmovi, stripovi itd.(mašinerija radi).
Jedan od posljednjih trailera https://en.m.wikipedia.org/wiki/Cyberpunk_2077 je u dva tjedna na youtubeu pregledan 25 miliona puta (za usporebu-RDR2 u dvije godine ima 32M pregleda)
Evo još jednog linka za sve trailere od 2012-2020.god.
https://youtu.be/zmYYb8Qef80
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Iluvatar Posted - 27/06/2021 : 00:08:42
Da su samo bagovi problem igre bilo bi jos i super. Vremenom je to moguce popeglati kroz koji update. Ova igra je flopnula u svakom mogucem smislu. Bog je popraviti ne moze jer je trula od temelja. Fizika, AI a da ne govorim da su vise od pola prvobitno zamisljenog sadrzaja izbacili. Najvece razocarenje i najveca prevara jednog developera u historiji gaming industrije. Koliko su samo lagali. Bacili su lgjau i na Witcher 3 i sav uspijeh te igre. Sto se mene tice CDPR se moze komotno ugasiti. Dobro ce se morati namuciti da vrate reputaciju, i uz najbolji rad proci ce dosta vremena da se to desi.
DiSkAcH Posted - 17/06/2021 : 12:22:52
Strpite se s paljevinom love.
Neka ponovno izađe, siguran sam da će DF napraviti video analizu. ;)
emirem Posted - 16/06/2021 : 23:11:58
I mene zivo zanima!
Nije da je samo framerate bio falican, bilo je tu propadanja likova kroz objekte i slicnih shitova, tako vele za ps4 i ps5,navodno PC-ijevci su svrsavali na igru.
Giuda Ballerino Posted - 16/06/2021 : 19:41:21
Ovo govno se vraca na PS store 21.06. Nisam pametan dal bi opet kupio, jel zna ko kakva je situacuja na petici? Jel feamerate konstantan i jel ima tehnickih problema, ikakvih?
Giuda Ballerino Posted - 27/01/2021 : 12:01:31
Dobio natrag 60$ s PS store. Upalio prvi dan cim je igra izasla i vidio da je neigriva. Tragicno, tuzno, osjecao sam se jadno jer sam cekao ovo od dana kad sam saznao za razvoj igre.
Shuckey Posted - 01/01/2021 : 18:43:29
quote:
Originally posted by DiSkAcH

Na PCu je stvar dosta dosta bolja nego na konzolama, njih uz užasan CPU jako koči i užasno spor HDD. Taj CPU iz konzola ti je negdje na razini Intelovog Atoma, dok je kod mene recimo ryzen 3600, dakle srednja klasa sa 6/12 threadova i zauzeće proca ode i do 87%, što opet znači da ga igra jako dobro iskorištava (a igram se u 1080p, dakle ništa previše zahtjevno nego čak i donja klasa u PC svijetu). Kada dođe prava verzija za PS5 i XsX, to će sigurno biti bomba.
Ja sam imao samo 1 rušenje na desktop, i to na prvoj verziji igre, sa starom grafom i starim driverima koji niz bili optimizirani za igru.
Nikad mi se nije desio neki bug da nisam mogao nastaviti igru, samo vizualni glitchevi koji razbijaju imerziju, ali IMHO niš strašno.
Slažem se da je igra izašla minimum mimimuma godinu dana prerano ako ne i više.

Ja sam vezano uz igru jako jako subjektivan, Blade Runner mi je vj najbolji film koji sam pogledao moguće i preko 30 puta do sada. Obožavam SF, cyberpunk kao žanr i sve varijacije na temu (pogotovo steampunk), tako da su mene pogodili u sridu sa igrom.

Treba uzeti u obzir da ja baš i nisam lutao gradom, samo sam obavljao glavne i dodatne misije koje su potrebne da vidim svaki kraj. I te su sve napravljene različito i vrhunski, veli ekipa da su ostale većinom slične i puno lošije. Kako nisam lutao, nisam ni skužio da je grad vrlo umjetan i ne interaktivan.

A što se tiče cruncha u ITu, znam točno što i kako. Nisam progamer, ali radim u ITu u velikoj firmi (firma se ne bavi It-em, mi smo samo dio makine) i da ti priznam ove godine smo malo počeli pucat po šavovima (ne samo moja ekipa, nego cijeli IT, a ima nas...) zbog korone i zbog toga smo većinu ljudi poslali na rad od kuće, a infrastruktura se skoro pa raspala zajedno sa nama.
Imamo i jako puno programera i vjerujem da je i njima bilo veselo.
A što se programera iz CDPR tiče, na svakom koraku se vidi da su igru radili veliki fanovi SF-a, hrpa easter eggova, omaža i ostaloga, jako puno detalja...
Šteta i baš mi ih je iskreno žao jer su im ga debili iz managmenta zabili do grla.



Nisam neki gejmer, za Cyperpunk 2077 sam saznao tek na ovoj temi ali sam se odmah zagrijao jer i ja volim Blade Runnera. Drago mi je što ti radi na PC-u, da je stabilno za PS4 kupio bih sutra. Prava verzija za PS5 i XSX mi se ne čini dostižnom, treba uzeti u obzir da su se popičkali sa Sonyjem i da im je hrpa novca zarobljena sudskim tužbama, kako tekućim tako budućim. A novi novac baš i ne dolazi. S druge strane, možda su preveliki da bi propali. Vidjet ćemo.

Crunch su osjetili svi, valjda je jasno iz mog upisa da sam prosuo žuč zbog osobnog iskustva. Sretno u 2021 i uživaj u igri.
DiSkAcH Posted - 31/12/2020 : 07:43:38
quote:
Originally posted by Shuckey

quote:
Originally posted by DiSkAcH

Šta nitko osim mene ovo ne igra, ili ne pišete?
Ja sam jučer i prekjučer obavio sve side misije potrebne za ostale krajeve, zasro sam jedino za skriveni kraj ali ću i to vj odigrat ponovno.
Igra ima 5 krajeva, od toga sam siguran da 3 imaju po još 1 izbor. Odigrao i vidio sam sve, osim tog neseretnog skrivenog koji je navodno brutalno težak, te čim jednom umrete idu creditsi, pa nema nazad. Sa dodatnim misijama mi je trebalo 20ak h za svaki kraj, računajte da je od toga svaki kraj cca 2h, tako da sam sve skupa odigrao 30h.
Sada čekam da popeglaju igru i isprave sve bugova, pa ću odigrati još koji put. ;)
Eh, da ovo što sam gore napisao, nije to bio najgori kraj, to sam samo mislio, ima 1 gori. :D



Jako su mi simpatični tvoji upisi, unosiš mnogo pozitivne energije na forum i dobar si čovjek. Ali ovdje mi se čini da radi kognitivna disonanca, opraštaš svašta kako bi samom sebi opravdao što si potrošio novac na poluproizvod, što si nasjeo na laž. Nemam namjeru igrati niti kupiti. Sto glitcheva u igri bi mi bilo simaptično, tisuću glitcheva smrdi, nasumično izbacivanje iz normalnog toka igre je nedopustivo. Ako ne možeš prošetati tim izmaštanim svijetom, ako se moraš držati story dijela igre i nikako ne pipkati bilo što drugo onda to nije igra, to je demo. Ako kupiš igru za PS4 i igra ne radi na PS4 to je prevara.

Najviše mi je žao developera. Ubijali su se od posla, crunch u IT biznisu je nešto najgore. Ne zamjerite, znam da se u svakoj branši ljudi ubijaju od posla, ali IT je šampion po mom iskustvu. Bio sam postavljao alarme i automatska vrata i radio sam kao konj ali nikad toliko kao kad sam otišao u IT. Crunch u IT-ju je mnogo češći jer je procjenu kompleksnih stvari lakše zeznuti. Crunch u IT-ju čini mozak umornim, tijelo se odmori nakon jedne noći ali mozak ostane prazan danima. Uništava se zdravlje, međuljudski odnosi, veze i brakovi.

Ovaj projekt je propao. Avion se zabio u planinu. Debela dama pjeva punim plućima. Krivi su arhitekti i menađment. Opet, jadni developeri. Nakon mjeseci cruncha moraju provesti blagdane gledajući kako se rastapa govno koje su bili prisiljeni napraviti. Jadna industrija koja nikako da nauči.



Na PCu je stvar dosta dosta bolja nego na konzolama, njih uz užasan CPU jako koči i užasno spor HDD. Taj CPU iz konzola ti je negdje na razini Intelovog Atoma, dok je kod mene recimo ryzen 3600, dakle srednja klasa sa 6/12 threadova i zauzeće proca ode i do 87%, što opet znači da ga igra jako dobro iskorištava (a igram se u 1080p, dakle ništa previše zahtjevno nego čak i donja klasa u PC svijetu). Kada dođe prava verzija za PS5 i XsX, to će sigurno biti bomba.
Ja sam imao samo 1 rušenje na desktop, i to na prvoj verziji igre, sa starom grafom i starim driverima koji niz bili optimizirani za igru.
Nikad mi se nije desio neki bug da nisam mogao nastaviti igru, samo vizualni glitchevi koji razbijaju imerziju, ali IMHO niš strašno.
Slažem se da je igra izašla minimum mimimuma godinu dana prerano ako ne i više.

Ja sam vezano uz igru jako jako subjektivan, Blade Runner mi je vj najbolji film koji sam pogledao moguće i preko 30 puta do sada. Obožavam SF, cyberpunk kao žanr i sve varijacije na temu (pogotovo steampunk), tako da su mene pogodili u sridu sa igrom.

Treba uzeti u obzir da ja baš i nisam lutao gradom, samo sam obavljao glavne i dodatne misije koje su potrebne da vidim svaki kraj. I te su sve napravljene različito i vrhunski, veli ekipa da su ostale većinom slične i puno lošije. Kako nisam lutao, nisam ni skužio da je grad vrlo umjetan i ne interaktivan.


A što se tiče cruncha u ITu, znam točno što i kako. Nisam progamer, ali radim u ITu u velikoj firmi (firma se ne bavi It-em, mi smo samo dio makine) i da ti priznam ove godine smo malo počeli pucat po šavovima (ne samo moja ekipa, nego cijeli IT, a ima nas...) zbog korone i zbog toga smo većinu ljudi poslali na rad od kuće, a infrastruktura se skoro pa raspala zajedno sa nama.
Imamo i jako puno programera i vjerujem da je i njima bilo veselo.
A što se programera iz CDPR tiče, na svakom koraku se vidi da su igru radili veliki fanovi SF-a, hrpa easter eggova, omaža i ostaloga, jako puno detalja...
Šteta i baš mi ih je iskreno žao jer su im ga debili iz managmenta zabili do grla.
Shuckey Posted - 27/12/2020 : 11:32:49
quote:
Originally posted by DiSkAcH

Šta nitko osim mene ovo ne igra, ili ne pišete?
Ja sam jučer i prekjučer obavio sve side misije potrebne za ostale krajeve, zasro sam jedino za skriveni kraj ali ću i to vj odigrat ponovno.
Igra ima 5 krajeva, od toga sam siguran da 3 imaju po još 1 izbor. Odigrao i vidio sam sve, osim tog neseretnog skrivenog koji je navodno brutalno težak, te čim jednom umrete idu creditsi, pa nema nazad. Sa dodatnim misijama mi je trebalo 20ak h za svaki kraj, računajte da je od toga svaki kraj cca 2h, tako da sam sve skupa odigrao 30h.
Sada čekam da popeglaju igru i isprave sve bugova, pa ću odigrati još koji put. ;)
Eh, da ovo što sam gore napisao, nije to bio najgori kraj, to sam samo mislio, ima 1 gori. :D



Jako su mi simpatični tvoji upisi, unosiš mnogo pozitivne energije na forum i dobar si čovjek. Ali ovdje mi se čini da radi kognitivna disonanca, opraštaš svašta kako bi samom sebi opravdao što si potrošio novac na poluproizvod, što si nasjeo na laž. Nemam namjeru igrati niti kupiti. Sto glitcheva u igri bi mi bilo simaptično, tisuću glitcheva smrdi, nasumično izbacivanje iz normalnog toka igre je nedopustivo. Ako ne možeš prošetati tim izmaštanim svijetom, ako se moraš držati story dijela igre i nikako ne pipkati bilo što drugo onda to nije igra, to je demo. Ako kupiš igru za PS4 i igra ne radi na PS4 to je prevara.

Najviše mi je žao developera. Ubijali su se od posla, crunch u IT biznisu je nešto najgore. Ne zamjerite, znam da se u svakoj branši ljudi ubijaju od posla, ali IT je šampion po mom iskustvu. Bio sam postavljao alarme i automatska vrata i radio sam kao konj ali nikad toliko kao kad sam otišao u IT. Crunch u IT-ju je mnogo češći jer je procjenu kompleksnih stvari lakše zeznuti. Crunch u IT-ju čini mozak umornim, tijelo se odmori nakon jedne noći ali mozak ostane prazan danima. Uništava se zdravlje, međuljudski odnosi, veze i brakovi.

Ovaj projekt je propao. Avion se zabio u planinu. Debela dama pjeva punim plućima. Krivi su arhitekti i menađment. Opet, jadni developeri. Nakon mjeseci cruncha moraju provesti blagdane gledajući kako se rastapa govno koje su bili prisiljeni napraviti. Jadna industrija koja nikako da nauči.
DiSkAcH Posted - 22/12/2020 : 09:07:18
Šta nitko osim mene ovo ne igra, ili ne pišete?
Ja sam jučer i prekjučer obavio sve side misije potrebne za ostale krajeve, zasro sam jedino za skriveni kraj ali ću i to vj odigrat ponovno.
Igra ima 5 krajeva, od toga sam siguran da 3 imaju po još 1 izbor. Odigrao i vidio sam sve, osim tog neseretnog skrivenog koji je navodno brutalno težak, te čim jednom umrete idu creditsi, pa nema nazad. Sa dodatnim misijama mi je trebalo 20ak h za svaki kraj, računajte da je od toga svaki kraj cca 2h, tako da sam sve skupa odigrao 30h.
Sada čekam da popeglaju igru i isprave sve bugova, pa ću odigrati još koji put. ;)
Eh, da ovo što sam gore napisao, nije to bio najgori kraj, to sam samo mislio, ima 1 gori. :D
DiSkAcH Posted - 18/12/2020 : 20:14:02
quote:
Originally posted by brko17

Ako se smije znati, koliko te došla nova grafulja?




Uzeo sam onu najjeftiniju Palit u Linksu za 3,9k kn (pojave se 1-2 tjedno ali se prodaju prije 8h, ja svoju kupio u 5h ujutro ).
Prva slijedeće na nabavi (ista ta, samo u drugom dućanu) je 4,4k kn.
Skupo ko vrag, ali evo GTX 970 sam platio 3,1k kn i koristio ju 6 godina, tako da se meni isplatila, nadam se da će ov durat bar 3-4 godine.
Evo sada sam ju undervoltao i OC-a, pala potrošnja, smanjila se temp i dobio koji FPS više.


BTW, evo završio sam CP 2077. Dobio sam najgori kraj, ali sam sejvao prije finalne misije da mogu odabrat i ostala 3 kraja. Lupao sam samo po glavnim misijama, trebalo mi cca 16:30h.
brko17 Posted - 18/12/2020 : 16:01:28
Ako se smije znati, koliko te došla nova grafulja?
DiSkAcH Posted - 18/12/2020 : 13:47:55
Napokon mi stigla grafa danas (3060Ti), i jao što igra leti sada. Milina. ;)
manhunter Posted - 18/12/2020 : 08:26:56
Sony je danas povukao igru iz ponude.
DiSkAcH Posted - 18/12/2020 : 08:25:13
Ja sam već blizu kraja, ako bude ''sreće'' danas ću je završiti.
Skenjali su muški konzolašku verziju, ja nikad ne kupujem igre unapred (pre-order) baš zbog ovakvih govnarija.
Meni je na PC-u igra 10/10 unatoč hrpi bugova. Pa šta je moguće da nitko od vas nema bar kakav-takav komp za odigrat ovo (pa moja grafa je stara 6 godina i igram se bez nekih problema)? Ja ću uvijek FPS igre radije odigrat na kompu nego na konzoli, ako su dostupne na obje platforme.

Nego onaj skrinšot PS4 sa greškom...kaže OKI on bi bacio igru...očito ima sreće, jer sam ih se ja nagledao na PS4 sa razno-raznim igrama otkad sam ga kupio (1mj 2014e). Po toj logici puno bi ih bacio.
Nije to Cp2077 only.
Windwalker Posted - 17/12/2020 : 18:14:41
A kaj ću.
No nisam niti kupio u SD.

You win some, you lose some.

(Charizardi iz djetinjstva mi sada vrijede 200+ eura, pa se time tješim za neke gubitke poput Cyberpunka.)
Oki Posted - 17/12/2020 : 18:06:05
CYBERBUG 2077
Oki Posted - 17/12/2020 : 18:05:33
Vidjet ću, ako je povrat novaca kompletan, nema smisla ovo ne iskoristiti..
Oki Posted - 17/12/2020 : 18:02:25
quote:
Originally posted by Windwalker

Pre-alpha verzija.
Srećom, uspio sam brzo prodat.
No s gubitkom, naravno.


Šteta što si prodao sa gubitkom...ja danas dobio ovaj mail:
[url=https://postimg.cc/BLXZg3nL][/url]
Windwalker Posted - 17/12/2020 : 17:53:55
Igri nisu problem samo sitni bugovi.
Lik prođe kroz auto, auto padne s neba i slične gluposti bih mogao pregristi da su prisutne, ali rijetke.
Toga je bilo u Skyrimu, Witcheru 3, ali te igre su u globalu bile solidno napravljene.

No ovo je na konzolama 'broken', nedovršeno, izrazito downgradeano.
Grafički i tehnički je igra katastrofalna.
Teksture se ne učitavaju, pozadina je izrazito mutna i negledljiva, boje zbog blura bodu u oči, grad prazan, AI drugih vozila ne postoji, svi djelovi na cesti trzaju, slova su nečitljiva, itd.
Govorim o konzolaškoj veriji.

Imam stari PS4, no PS4 Pro i PS5 poboljšavaju malo samo problem trzanja.
Svi ostali problemi su i na tim konzolama.
Jer to je PS4/X1 verzija igre, makar ih igrali na jačim konzolama.
Još ne postoji PS5 verzija igre, iako je kad tad obećavaju.
Možeš ovo igrati na PS5, imat ćeš gotovo isto govno.

Days Gone je bio bugovit, ali je bio prvenstveno konzolaška igra i nije bio ovako broken u startu, pa se dao ispolirati.

Ovo neće popraviti na PS4, nema te šanse.
Možda neke sitnice ispeglaju, ali sama jezgra ostat će trula.

Jedinu se možemo nadati next gen PS5 verziji koja se možda približi high PC standardu.
No ni tada ne valja uzimati u startu, jer ta verzija bit će leglo novih, iako vjerojatno samo površinskih bugova.
Oki Posted - 17/12/2020 : 12:27:50
Uglavnom, čini mi se da je ovo igra sa najviše problema ikada gledajući na igre sa playstationa.
Kada se sjetim kako se neki recezenti pred godinu i pola pljuvali po igri “Days gone” zbog bugova, a igra nije imala ni desetinu Cyberpunkovih problema.
Jedino me tješi to što su se nekih godinu dana nakon izlaska igre Days gone počela pojavljivati videa na youtubeu o istoj kako je Days gone rješen svih problema i bugova te da je danas jedna od najkvalitetnijih igri na playstationu. Ja je imam, ali je nisam puno igrao, pa bi možda bilo bolje da se preorjentiram na ovu igru koja između svega ima i kompletnu obradu i prijevod na hrvatski (osim audia), a igranje Cyberpunka ću odgoditi za kraj iduće godine kada svi sadašnji problemi budu ispravljeni jer mi se čini da bez obzira na sve probleme imaju vrlo dobru prodaju, pa bi bilo u redu da ubrzano porade na ispravljanju grešaka.
Oki Posted - 17/12/2020 : 12:16:42
Javio mi se prijatelj danas jednom slikom preko vibera...kaže da je odigrao šest ili sedam misija uzalud🥴
Da mi se pojavi ovaj ekran, mislim da bih bacio igru u smeće i nikada ju više ne bih pogledao.
[url=https://postimg.cc/62L0zyX0][/url]
GitaristRoko Posted - 17/12/2020 : 08:27:33
Meni je taj stil igre, ta budućnost fora, no ništa posebno. Sudeći po potrebnim specifikacijama igre na Steamu, ja bih ju mogao igrati na nekakvim medium postavkama. Prvo ću kupiti novu grafičku koja mi je ionako u planu, ali pitaj Boga kad će to bit. Sa novom grafičkom, kupio bih igru na nekakvom malo većem popustu.
Oki Posted - 16/12/2020 : 23:20:54
Meni je stigla 10-tog. Jedva našao mjesta na svom ps4 pro...trebao sam osloboditi preko 100 GB memorije.
Igrao sam samo uvod do dolaska u grad i tu sam primjetio onaj jedan bug čim kreneš autom od mehaničara, a sada sličajno vidio na youtubeu da je taj isti bug imao tip iz HCL-a na PC-u (prebacite video na 12.30-ljudi u zraku na sredini ceste).
https://youtu.be/8XZp9Vtk5HE
...što bi značilo da igra ima problema u svim verzijama na istim djelovima?
Ja iskreno ne volim ni takve sitne bugove, a kamoli još ako ima nekih većih, pa kada me prijatelj (konobar na “godišnjem”) danas zatražio da mu posudim igru, ja sam mu je bez pardona dao jer znam da će u roku deset dana igrati jedno 100 sati igre sigurno, pa ću onda prenjeti njegove dojmove ovdje.
emirem Posted - 16/12/2020 : 21:44:57
A cekali je 8 godina… ma daj,da tolika tehnologija u novoj konzoli petici ovo nije dobro,vi ste mozda igrali na cetvorci,na slimu,probajte PRO… ovo necu igrati bar do proljeca,onda kupijem peticu i polovne igre sa cetvorke ,a ovu cu kupiti kao polovnu igru bas za peticu.
Nisu svi pisijaši.
CAGLIOSTRO13 Posted - 16/12/2020 : 21:12:27
Da, prepuno je bugova, iako me opcenito nije nesto ta buducnost opcarala, sa witcherom sam se nekako mogao poistovjetiti....
Al ajde barem si je uspio flipat ( :

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000