forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Burza Stripova
 Aukcije
 NABAVA KNJIGA (STRIPOVA) VAN RH U 2021.

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
bonjovi4ever Posted - 23/12/2020 : 08:47:47
S obzirom da UK otpada od slj. godine, gdje se, unutar granica EU, može preko webshopa kupovati knjige i stripove? Ima netko preporuku za koji webshop, a da pošiljke ne podliježu carini?
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
shalilo6 Posted - 09/02/2021 : 14:47:17
Da pretjera. E i usput, carinski postupak je išao preko DHL, jutros mi stigao mail da dostavim sve što im treba i u roku dva sata sve rješeno. Stiglo mi mail da uplatim i sve rješio karticom preko DHL-ove stranice. Nema tramakavanja s carinskim papirima, sve brzo i efikasno.

P.S.
Ovo mi je javila djelatnica dhl preko maila. Ako je poštarina besplatna mora pod shipping pisat "FREE", jer navodno naša draga carina ne priznaje ako piše brojevima 0.00€ tako da je bolje poslat screenshot narudžbe sa stranice nego Invoice koji dobijete od prodavača, jer je meni na računu pisalo shipping 0.00€
jaki Posted - 09/02/2021 : 14:31:47
BTW,Blackwells mi danas poslao Thora.
Javit ću kad stigne kako sam proša
jaki Posted - 09/02/2021 : 14:30:35
A pretjera si
shalilo6 Posted - 09/02/2021 : 14:22:21
Evo meni danas stigla obavjest za carinski postupak. Narudžba s Blackwellsa za 96€. Pdv 44kn, Carina 0kn, carinski postupak 94kn. I za divno čudo, ne ide preko pošte, nego preko DHL-a
lwood Posted - 06/01/2021 : 12:47:02
Najbolje da BD otvori skladište u Hrvatskoj.
RaoulDuke Posted - 06/01/2021 : 12:24:37
Znači do 1.7 se na robu vrijednosti do 22e ne naplaćuje ni PDV ni carina ako se naruči iz UK.
Jesam ja to dobro shvatio iz svega ovoga?
bonjovi4ever Posted - 06/01/2021 : 11:59:58
Sve će oni zakomplicirati, to bez daljnjeg.
Ja ću pričekati da eventualno BD otvori skladište u EU.
U ovo ostalo se, pored zaliha knjiga za 2-3 života, ne namjeravam petljati i gubiti vrijeme.
U svakom slučaju, kupujemo domaće ;)
jaki Posted - 06/01/2021 : 10:51:40
OK,više novaca za domače izdavače.
U moru loših vijesti, s ulaskom u 2021. godinu dočekala nas je još jedna: svi Hrvati koji imaju običaj robu naručivati od tvrtki iz Velike Britanije, za pošiljke će odsad izdvajati nešto više novca, a izgledno je da će i nešto dulje čekati na dostavu artikala.

Velika Britanija od 31. prosinca 2020. godine, izlaskom iz Europske unije te prestankom važenja privremenog trgovinskog sporazuma, u carinskom smislu postaje treća zemlja.

Tvrdnja o podrijetlu

Konkretno, za domaće potrošače to znači da će na robu naručenu iz te zemlje morati plaćati sva propisana uvozna davanja koja se trenutačno plaćaju na uvoz robe iz trećih zemalja, a to znači troškove carinjenja, PDV-a te trošarina, odnosno posebnih poreza, piše Jutarnji list.

Kako su nam potvrdili iz Carinske uprave, od 1. siječnja 2021. na robu koja u zemlju ulazi iz Velike Britanije naplaćivat će se sva propisna uvozna davanja, pri čemu će se PDV, trošarine iIi posebni porezi naplaćivati u propisanom iznosu u skladu s pojedinim zakonima, a naplata carine utvrđena je trgovinskim sporazumom između EU i UK.
A tim je sporazumom, proizlazi iz odgovora Carinske uprave, postignuta posebna preferencijalna stopa carine u iznosu od nula posto u slučajevima uvoza robe iz Velike Britanije koja ima porijeklo iz Velike Britanije ili Europske unije, a za svu ostalu robu koja će iz te zemlje ulaziti u EU, a time i u Hrvatsku, plaćat će se carinska stopa na način kako se to plaća i pri uvozu iz ostalih trećih zemalja.

"Kako bi ostvarila preferencijalnu stopu carine pri uvozu u Uniju ili Ujedinjenu Kraljevinu, roba mora steći podrijetlo EU ili GB, treba je pratiti propisana tvrdnja o porijeklu te deklarant mora zahtijevati primjenu preferencijalne stope", odgovorili su iz Carinske uprave.

Iako još nije posve jasno kako će to izgledati u praksi, proceduru koja će se primjenjivati na robu koja se uvozi iz Velike Britanije u Hrvatsku objasnio nam je član izvršnog odbora HUP-a te predsjednik Uprave tvrtke Primaco Šped Petar Šimić.

- Domaći potrošači na robu koja se uvozi iz Velike Britanije u svakom će slučaju morati platiti porez na dodanu vrijednost u iznosu od 25 posto te eventualno trošarine ako je riječ o robi kao što su kava, šećer, alkohol, cigarete i ostalo. Kad je u pitanju carina, ona će iznositi nula posto u slučajevima kad se uvoze proizvodi koji imaju britansko porijeklo, odnosno ono iz EU, a to u pravilu znači da trgovac mora dokazati da je roba u iznosu više od 50 posto napravljena na području Velike Britanije odnosno EU - kaže Šimić.
U slučajevima u kojima se iz Velike Britanije u Hrvatsku uvozi roba s porijeklom iz trećih zemalja, nastavlja, carina će se naplaćivati prema stopi koju Hrvatska ima ugovorenu sa zemljom porijekla robe.

Slat će obavijesti

- Ako iz Velike Britanije uvozimo robu iz Kine, plaćat će se carinska stopa definirana za uvoz kineske robe, iz Švicarske ona ugovorena s tom zemljom i tako dalje. Ono što je bitno jest činjenica da će sam postupak uvoza robe zbog kompliciranih procedura trajati nešto dulje - napominje naš sugovornik.

Slično su nam potvrdili i u GLS Hrvatska. "Građani koji zaprimaju pošiljke iz UK imat će troškove carinjenja, a uz to će biti potrebno popuniti i dokumentaciju za provođenje carinskog postupka te će sama procedura dodati nekoliko dana na trajanje transporta.

Kad je u pitanju GLS, u idealnom slučaju to će iznositi samo dva radna dana, pod uvjetom da izvoznik iz UK s paketom preda i ispravnu dokumentaciju", poručuju iz te kompanije, a iz DPD-a su rekli da će naručiteljima robe iz Velike Britanije putem e-maila odnosno SMS-a slati obavijest o troškovima carinjenja te pošiljku pustiti na dostavu nakon njihova podmirenja.

Treba vidjeti kako će trgovci pokušati izbjeći troškove
Prema mišljenju predsjednika Uprave Primaco Špeda i člana izvršnog odbora HUP-a Petra Šimića, ostaje vidjeti na koji će način najveći britanski trgovci pokušati izbjeći dodatne troškove za izvoz robe prema Europskoj uniji, a jedan od njih moglo bi biti i seljenje skladišta iz Velike Britanije u zemlje Unije, što bi im olakšalo daljnje trgovanje s EU.- U svakom slučaju, veći trgovci će se moći prilagoditi novonastaloj situaciji, no bojim se da bi mali i srednji poduzetnici koji izvoze iz EU mogli završiti u velikim problemima - napominje Šimić.
RaoulDuke Posted - 02/01/2021 : 20:26:46
Bookdepository ne šalje trenutno u Europu.

copy/paste sa s njihove stranice

All European Countries (excluding the United Kingdom and Ireland)
Please be aware that we had to temporarily cease accepting new orders to all European countries (excluding the United Kingdom and Ireland).
bonjovi4ever Posted - 02/01/2021 : 18:40:12
Fler je to najbolje pojednostavio.
Jedino što iz trenutne sitaucije konkretno možemo zaključiti, jest da ne možemo izvući konkretan zaključak, dok netko ne konkretizira narudžbu literature iznad 160 kn pa ovoj temi pruži konkretan epilog
fler Posted - 01/01/2021 : 13:54:32
quote:
Originally posted by Renky

Nema carina ni količinskih kvota... to bi trbalo značiti da ostaje sve isto😉




Hmm, možda ipak..

https://carina.gov.hr/vijesti/privremena-primjena-sporazuma-o-trgovini-i-suradnji-izmedju-eu-i-ujedinjene-kraljevine/9138


Po ovome (osim ako sam još pod utjecajem alkohola pa krivo čitam),
odnosi se na robu porijeklom iz UK ..
što mnogi stripovi nisu.

Eh, tko će testirati?
jaki Posted - 27/12/2020 : 00:02:56
quote:
Originally posted by marin92

Njemački amazon


Amazon je obično skuplji od BDa, barem oni stripovi koje sam ja kupova.
jaki Posted - 27/12/2020 : 00:02:03
Ima na neke stvari a koje su to osim sjemenskom krumpira ostaje za provjeriti
Renky Posted - 26/12/2020 : 22:45:42
Nema carina ni količinskih kvota... to bi trbalo značiti da ostaje sve isto😉
marin92 Posted - 25/12/2020 : 14:07:57
Njemački amazon
jaki Posted - 24/12/2020 : 20:07:28
fler Posted - 24/12/2020 : 17:47:59
Ajde, izgleda da je napokon postignut nekakav dogovor.
Detalji slijede .. spominju se "nulte carine i kvote",
a što to konkretno znači po (za nas ovdje najbitnijem) pitanju tiskovina -
vidjet ćemo
jaki Posted - 24/12/2020 : 10:57:01
A i do 01.07 će biti problema(moglo bi biti)..
BD na naljepnicu koju zalijepi na paket ne piše kolika je vrijednost pošiljke i što je unutra pa tako onda ni carinici neće znati što je sadržaj pošiljke i njenu vrijednost pa bi je mogli otvoriti i sami procijeniti vrijednost ili uzeti vrijednost koja piše na korici a tu su i onda možebitni dodatni troškovi;naplata troškova pregleda pa čak i ako ne naplate carinu i pdv?
bonjovi4ever Posted - 24/12/2020 : 10:48:17
Predomislit će se oni nakon 1. srpnja.
Kad će se najvjerojatnije uvesti PDV i carina na pošiljke ispod 160 kn.
Tek onda će itekako osjetiti pad prometa.
fler Posted - 24/12/2020 : 01:37:40
Eh, zapravo očekivano ..
možda se predomisle ako im značajnije padne EU promet
jaki Posted - 24/12/2020 : 00:07:39
Evo odgovora:

Hi Jaksa,

This is Eunice from Book Depository. I am here to help you today 😀

I have taken a look into this for you and I'm afraid we will not be opening a store in the EU.

Sorry we could not be of any further help in this matter.
Kind regards,
fler Posted - 23/12/2020 : 15:59:13
Znam, da, imam isti problem -
ponuda im je velika ali dosta toga fali.
Iako, nije zgorega baciti pogled tu i tamo, možda se nešto nađe.

Ništa, trebat ćemo kopati za neke druge shopove +
eBay i ostali EU Amazoni.
bonjovi4ever Posted - 23/12/2020 : 15:51:58
Spominjalo se da će od 1. srpnja ići carina plus PDV i na ove pošiljke ispod 160 kn.
No, uglavnom, moj upit se odnosi na pošiljke iznad 160 kn, nisam taj dio definirao.
Ispod 160 kn je očito još pola godine oslobođeno carine i PDV-a.

fler
Gledam baš tu Archonia stranicu, ali ne znam hoće li to biti za mene, prvenstveno jer ni nema podosta naslova koji me zanimaju.
jaki Posted - 23/12/2020 : 15:29:10
https://gov.hr/moja-uprava/financije-i-porezi/placanje-internetom/kupovanje-preko-interneta-iz-inozemstva/442
jaki Posted - 23/12/2020 : 15:23:19
OK.Hvala.
Ali to nije ono što nas zanima.
Mene zanima hoće li osnovati podružnicu u EU tako da se mogu kupovati stvari bez plaćanja carine i HR pdva.
To sam ih pita.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000