forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Kolorka specijal 7 - Ronin

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

-  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.

T O P I C    R E V I E W
Markos Posted - 21/02/2014 : 13:17:55

Davna je prošlost. Velikaša u feudalnom Japanu ubilo je biće od čistog zla. Mladi ratnik, zaklet na osvetu, postaje samuraj bez gospodara – ronin – lutajući kroz prostor i vrijeme u vječnoj borbi s demonom koji mu je ubio gospodara.

Bliska je budućnost. Velika korporacija u urbanoj džungli New York Cityja spremna je osloboditi smrtonosnu novu tehnologiju. Naivni telepat i žestoka zapovjednica osiguranja jedini su ljudi koji joj stoje na putu. Kad se ova dva svijeta sudare, roninovo vrijeme opet počinje...

Dvije godine prije nego što je promijenio superherojski žanr stripom BATMAN: POVRATAK MRAČNOG VITEZA, cijenjeni autor stripa FRANK MILLER stvorio je serijal koji je bio jednako smion. Desetljećima ispred svog vremena, RONIN je jedan od prvih naslova koji je donio inovativne tehnike japanske mange mainstream stripovskoj publici, s pričom nevjerojatnom kao u bilo kojem izvrsnom znanstvenofantastičnom romanu.

Kolorka Specijal 7 • Ronin • 342 stranica • Kolor • 212 x 320 • Tvrdi uvez • Scenarij Frank Miller • Crtež Frank Miller • Prijevod Josip Sršen • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 20.2.2014. • Cijena 250 Kn

U prodaji od subote!
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Chui Posted - 07/02/2021 : 22:58:12
quote:
Originally posted by kasper

da me sad neko pita sta mi je najbolje od milera, reko bih mu e vala ronin

Često si i ja pomislim to, al bemu miša kad okrenem i druge njegove stripove teško se odlučit.
ivke80 Posted - 07/02/2021 : 13:15:29
Kreativno, narativno napeto, atmosfericno. Naravno, pojedni dijelovi u 2021 izgledaju vec vidjeno ali strip time uopce ne gubi smek.
Story telling odlican, dugacki vodoravni paneli mi puno bolje funkcioniraju nego u npr Punisheru i dobro se ritmicki slazu s ostalim panelima.
Cak i ovaj ‘prljavi’ crtez odgovara prici, dovoljno je realan da prikazuje nalicje zamisljenog buduceg svijeta i dovoljno apstraktan da izrazi njegovu distopijsku SF narav.
kasper Posted - 30/01/2021 : 09:01:28
da me sad neko pita sta mi je najbolje od milera, reko bih mu e vala ronin
going going Posted - 30/01/2021 : 04:00:20
quote:
Originally posted by naker

I ne znam ko je svojevremeno gledao crtać Samurai Jack na CN, ali Tartakovski je bio vidno inspirisan ovim stripom

Ja gledao i oduvek bio odusevljen njime. Najbolji i najozbiljniji crtac na nekada sjajnom Cartoon Netwoorku, a to uopste nije lak zadatak pored tuceta i tuceta drugih odlicnih crtaca.

Gennedy Tartakovski je i sam rekao da mu je Ronin bio inspiracija za seriju, kao i Millerov 300 kojeg je obradio u jednoj epizodi takodje.

Izasao je pre koju godinu i zavrsetak Samuaraja Dzeka za odrasle, poslednja sezona koja zaokruzuje pricu 15 godina nakon izlaska prethodne sezone. Jos uvek nisam to pogledao a moram. Bas moram.

ridiculus Posted - 30/01/2021 : 00:06:58
Značajan je Ronin, ali Jenette Kahn ga baš pretera u uvodu. Treba to malo uzeti sa rezervom, jer ona je bila izdavač u kompaniji koja je objavila strip.

Dobro pa ovaj strip nije objavljen sa kritikom Kima Thompsona (glavna faca iz The Comics Journal-a) koja je bila prilično negativna. Ali, naravno, Thompson je takođe preterao, na drugu stranu.

Ronin je prilično hermetičan zato što Miller koristi tekst samo u formi dijaloga. Ne vidimo ničije misli, i ne slušamo nikakvog pripovedača.

Ali ovaj strip izgleda bolje od većine svojih savremenika, a veliku ulogu u tome nosi Lynn Varley - nemojte je zanemariti!

naker Posted - 29/01/2021 : 20:01:00

Spektakularan crtež sa otkačenim spojem samurajštine i naučne fantastike gde ratnik lutalica u potrazi za davno izgubljenom čašću putuje kroz vreme radi osvete i konačnog megdana sa demonom koji mu je ubio gospodara...

... ali da li je baš sve tako Davno se ovo čitalo i već sam prenebregnuo u kojoj meri priča pri kraju pravi zaokret od 180 stepeni i ništa nije onako kako se na prvi pogled činilo, kao što je neko ranije na temi lepo primetio, isti osećaj kao kada se čitaju saj faj romani Filipa K Dik-a

Vizuelno strašno jako delo, zar je Ronin stvarno jedino Milerovo sci-fi čedo gde je potpisan kao crtač?

Predgovor takođe veoma edukativan i Ronin dobija jednu sasvim drugu dimenziju kada se posmatra istorijski kontekst jer ovo delo je i u formi i u sadržaju bio preteča mnogih stripova i umnogome promenio standard rada na američkoj strip sceni i utabao stazu za nadolazeće umetnike

Sve u svemu, Ronin je u momentu izlaska bio debelo ispred svog vremena, fenomenalna grafička novela i jedan od kultnih debija samostalnog autora

I ne znam ko je svojevremeno gledao crtać Samurai Jack na CN, ali Tartakovski je bio vidno inspirisan ovim stripom
Aco Posted - 12/01/2021 : 20:52:43
ovako ; ako se uzme u obzir kad je nastao, Ronin je svakako revolucija i kao takav vrijedan pažnje. Početak/zaplet odličan, super ideja - ali nakon toga malo pomalo skreće u nekom drugom pravcu. Nemogu reći lošem, ali isto tako nije za pasti na guzicu. Kao da se malo pogubio na putu.
Sin City mi je puno bolji.

Crtež..kadriranje odlično,Miller je majstor tog segmenta, ali tehnički je to poprilično loše. Da je barem tuširao neko drugi, možda bi spasio stvar, ali ovako je dosta lošnjikavo. Netko je spomenuo BD/MOebiusa - ljudi, budite ozbiljni, ovo nije ni sjena toga. Može doduše Miller to bolje, i to iz iste tematike - vidi naslovnice za Lone wolf & Cub, koje su skroz korektne.
DiSkAcH Posted - 04/01/2021 : 10:34:44
I meni je Ronin uz 300 top od Millera.
SC nisam još čitao. ;)
kasper Posted - 04/01/2021 : 09:45:16
a, lepo lepo
Chui Posted - 04/01/2021 : 09:28:10
quote:
Originally posted by Paka01

Stiže ti Elektra Lives Again ove godine od izdavača Hangar 7.

opa :) super!
Paka01 Posted - 04/01/2021 : 09:14:54
Stiže ti Elektra Lives Again ove godine od izdavača Hangar 7.
Chui Posted - 04/01/2021 : 09:09:47
Meni je Ronin jedan od najboljih uradaka Millera, genijalan strip. Baš bi bilo super i ELektru vidjet u ovako velikom formatu :))))
Dr. Zistis Posted - 20/03/2020 : 10:01:34
quote:

nakon svih ovih godina, obozavam ovaj strip. RONIN

Gde me nadje
kasper Posted - 19/03/2020 : 22:26:13
nakon svih ovih godina, obozavam ovaj strip. RONIN
swamp thing Posted - 19/08/2017 : 15:08:11
Mene su baš iznenadile poprilično mlake reakcije na ovaj strip. I priča i crtež sjajni, ispričan malo nekonvencionalno, ali na kraju je sve jasno.
JAH WOBBLE Posted - 19/08/2017 : 14:50:32
Meni je Ronin najdraži Millerov strip.
Definitivno zaslužuje veći format.
Priča je savršena, u stilu Philipa K. Dicka.
kasper Posted - 19/08/2017 : 11:29:24
za ronina i tdkr je samo veliki format, ovi drugi ameri i ne moraju/ne treba tako
anto, kaf su citao grad greha 3, pre 10 godina?
anto Posted - 19/08/2017 : 09:49:58
Grad greha 1 do 4 je remek delo;jako dobri su i 5 do 7,ali ni je to ta klasa.
Sin City I je filmčina.
Povratak mračnog viteza još jedno remek delo;nastavak me je razočarao,ali svakako ću mu dati još jednu šansu.
300 i strip i film su maksimalno ložački,u pozitivnom smislu;oboje mogu da konzumiram u velikim količinama.

ontopik:
Ronina još nisam čitao - ali mi je definitivno žao što nije u formatu (i ceni) B5 amera.
sad kad ga je Diskać ishajpovao,poguraću ga na šoping-plan listi.
Mrkva Posted - 19/08/2017 : 09:38:53
Ma bez brige, pozorno sam procitala tvoju pocetnu formulaciju i obecajem da necu ocekivati previse :)
vukozec Posted - 19/08/2017 : 09:24:43
quote:
Originally posted by Mrkva

, a film cu pogledati danas.

Samo nemoj bas previse ocekivati: Nisam rekao da je film odlican, samo da nije toliko los koliko se smatra :)

Definitivno ima svojih mana, na momente je dosadan i osjeti se redateljski amaterizam, no jos uvijek je visoko stiliziran, i to u Millerovom stilu ali kljucni elementi Eisnerovog stripa su tu: Noir, tihi humor, femme fatales. Noir atmosfera je dobro pogođena, humor tako tako, a zene su najbolja stvar u filmu (kao i u stripu).
Mrkva Posted - 19/08/2017 : 09:03:57
quote:
Originally posted by vukozec

quote:

kad smo vec krenuli sa milerom, meni je odlicna (pa i vise od toga) algoritmova elektra

Da, zaboravio sam to spomenuti i slazem se. Elektra mi je najbolje od Millera sto sam dosad procitao. Davno je to vec bilo, trebao bih ponoviti.

I jos kad smo kod Millera: Spirit - film koji je Miller rezirao po stripu Willa Esneira - mi je bio bolji od reputacije koju je stekao.

Slazem se s vama za Elektru, a film cu pogledati danas.
Ovaj Ronin mi nikako nije sjeo, nisam ga cak niti dovrsila, sto mi se inace sa stripovima ne događa.
Peyo Posted - 19/08/2017 : 00:16:17
quote:

kad smo vec krenuli sa milerom, meni je odlicna (pa i vise od toga) algoritmova elektra

kakav je give mMe liberty, fale mi odlicni neSuperherojski mileri

Give Me Liberty mi je kada sam ga čitao prije 20-ak godina bio odličan. Pomalo provokativna priča i odlični Gibbons.

Čini mi se da su neki njegovi dijelovi i danas aktualni.

Kasniji nastavci mi nisu bili dobri.

https://www.goodreads.com/book/show/59961.Give_Me_Liberty
Dr. Zistis Posted - 18/08/2017 : 23:44:14
Sin City prvi deo je filmcina
vukozec Posted - 18/08/2017 : 22:33:20
quote:

Da, zaboravio sam to spomenuti i slazem se. Elektra mi je najbolje od Millera sto sam dosad procitao. Davno je to vec bilo, trebao bih ponoviti.

I jos kad smo kod Millera: Spirit - film koji je Miller rezirao po stripu Willa Esneira - mi je bio bolji od reputacije koju je stekao.
Macon Posted - 18/08/2017 : 22:19:55
quote:

u jednom trenutku svoje karijere miler se jednostavno raspao

Podpisujem.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000