forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zagor extra 322 - Dva ortaka

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
LudensovPotrcko Posted - 22/12/2020 : 18:06:58
Kutle i Pavić!



Scenarij: Toninelli
Crtež: Donatelli

Broj originala 315

Već dostupno na shop.strip-agent.hr i u SnK

Na kioscima... želim reći od 24., ali vjerojatnije od 28. 12.

Uskoro u ostalim striparnicama (čim dobiju propusnice).
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
emirem Posted - 05/01/2021 : 20:44:19
Covjece, taj "lov na vuka" postaje nesto legendarno poput "nasilja u Darkvudu". Ovaj zadnji izasao 1968,dok nije ponovno u extri izasao nakon isto toliko vremena kao dva "vuka". 1994-2021, 27 godina cirka…

Doduse, ja sam ranih devedesetih procitao sve prve ZS i LMS Zagore i bilo je zbunjujucr citati te razbacane epizode. Znalo se koji je raniji Ferri,koji kasniji.
Ponadao se 1994-5-te hajde sad bi mogli krenuti sa reprintima i ispuni se zelja sa "Zagor pricom".
Opet nije to,ali uhvatili smo se u kolo i samo o tome pricamo i dan danas.
Ipak samo Libellus prati kronologiju kako god neki pricali,iako drugacije,ali bolje i vjernije originalu. Ja sam ostao vjeran vrludanju Ludensa, da ne kvarim decenijski angazman.🤒
Paka01 Posted - 05/01/2021 : 17:54:05
quote:
Originally posted by adriano

[url=https://postimg.cc/gLxLRVZr][/url]



Uf bokte, ovo budi uspomene... Imam (skoro) cijeli komplet redovnog SD Zagora, stoji mi kao uspomena, plus ga tu i tamo prolistam i pročitam par epizoda. Baš ću uzeti uzeti i ovaj broj na kiosku, nisam 100 godina kupija ništa takvoga.
emirem Posted - 05/01/2021 : 17:20:30
quote:
Originally posted by djdjuro

quote:
Originally posted by zlatan bihac

quote:
Originally posted by djdjuro




SD redovna serija 7 i 8. Izbacena jedna naslovnica i 12 stranica.


Pretpostavljam da je Alkemičareva sjenka naslovnica koja je izbačena?


Upravo ta nedostaje u plejadi naslovnica maestra Ferrija.

I ja se nadam kronoloskim epizodama,jer te prve sam neke ostavio neke mjenjao.
Sad je cajt skupiti kako treba.
Spock Posted - 05/01/2021 : 16:55:09
A možda taj lik ima deformirane šake. Nisam čitao još tu epizodu. Pa vidite koliko se Chico uplašio kad je vidio tu ruku!
jaki Posted - 05/01/2021 : 16:31:17
quote:
Originally posted by djdjuro

quote:
Originally posted by djdjuro

Jeste li primjetili grešku na naslovnici Dva ortaka? Razbojnik koji je zgrabio Čiku drži pištolj u lijevoj ruci, a nacrtana je šaka od desne ruke. Baš me zanima je li tako isto i na talijanskom originalu?



Na originalu je isto :




Ferri je majstor crtanja prstiju i šaka
djdjuro Posted - 05/01/2021 : 16:21:57
quote:
Originally posted by zlatan bihac

quote:
Originally posted by djdjuro

Može li mi netko precizno reći u kojem je dakle broju redovnog Zagora od Slobodne Dalmacije izbačeno tih nekoliko stranica i u kojem bi eventualno broju, ili eto barem u kojem rasponu par brojeva novog izdanja, mogli očekivati da će ta priča biti cjelovito objavljena? Htio bih ipak imati cjelovitu tu priču sa svim stranicama na broju.
Koliko vidim, osim izbacivanja tih nekoliko stranica jedne epizode i pretumbavanja epizoda u određenim periodima, sve ostalo štima s dosadašnjim izdanjem redovnog Zagora. Je li tako?


SD redovna serija 7 i 8. Izbacena jedna naslovnica i 12 stranica.


OK Zlatane, hvala ti. Znači za očekivati je da će to Ludens objaviti sve kako treba tamo negdje kad objavi epizode u rasponu od 341-344, prema originalnim talijanskom redoslijedu. To bi trebalo biti među epizodama Bijela indijanka, Krivotvoritelji, Opsjednuti i Alkemičareva sjenka. Pretpostavljam da je Alkemičareva sjenka naslovnica koja je izbačena?
zlatan bihac Posted - 05/01/2021 : 16:10:05
quote:
Originally posted by djdjuro

Može li mi netko precizno reći u kojem je dakle broju redovnog Zagora od Slobodne Dalmacije izbačeno tih nekoliko stranica i u kojem bi eventualno broju, ili eto barem u kojem rasponu par brojeva novog izdanja, mogli očekivati da će ta priča biti cjelovito objavljena? Htio bih ipak imati cjelovitu tu priču sa svim stranicama na broju.
Koliko vidim, osim izbacivanja tih nekoliko stranica jedne epizode i pretumbavanja epizoda u određenim periodima, sve ostalo štima s dosadašnjim izdanjem redovnog Zagora. Je li tako?


SD redovna serija 7 i 8. Izbacena jedna naslovnica i 12 stranica.
djdjuro Posted - 05/01/2021 : 15:29:28
quote:
Originally posted by djdjuro

Jeste li primjetili grešku na naslovnici Dva ortaka? Razbojnik koji je zgrabio Čiku drži pištolj u lijevoj ruci, a nacrtana je šaka od desne ruke. Baš me zanima je li tako isto i na talijanskom originalu?



Na originalu je isto :

djdjuro Posted - 05/01/2021 : 15:12:02
Može li mi netko precizno reći u kojem je dakle broju redovnog Zagora od Slobodne Dalmacije izbačeno tih nekoliko stranica i u kojem bi eventualno broju, ili eto barem u kojem rasponu par brojeva novog izdanja, mogli očekivati da će ta priča biti cjelovito objavljena? Htio bih ipak imati cjelovitu tu priču sa svim stranicama na broju.
Koliko vidim, osim izbacivanja tih nekoliko stranica jedne epizode i pretumbavanja epizoda u određenim periodima, sve ostalo štima s dosadašnjim izdanjem redovnog Zagora. Je li tako?
djdjuro Posted - 05/01/2021 : 15:04:09
Jeste li primjetili grešku na naslovnici Dva ortaka? Razbojnik koji je zgrabio Čiku drži pištolj u lijevoj ruci, a nacrtana je šaka od desne ruke. Baš me zanima je li tako isto i na talijanskom originalu?
big joco Posted - 01/01/2021 : 00:01:30
Zagor #1 (1994): 220 SIT (Slovenski tolar)
Zagor #323 (2021): 646.98 SIT (2,70 €)

poskupio skoro za 3x...

p.s. prvi post 2021
globinjo Posted - 30/12/2020 : 06:50:19
quote:
Originally posted by ReemCP
Globinjo, mislim da nikad to nije ni bilo upitno, taj prijelaz


ne bih rekao...nemam volje ni vrimena kopat po postovima, ali baba narikača je bilo ko na sprovodu u dalmatinskoj zagori...zbog vuka...
solar Posted - 29/12/2020 : 09:11:11
quote:
Originally posted by Curunir

quote:
Originally posted by solar

Svaki post u kojem Curunir ne bijesni na pravopis je blagoslov!






Vidiš i meni je taj "i" bio sumnjiv!
ivan_micic Posted - 29/12/2020 : 07:32:28
Na kioscima, kao i tex kratke priče
emirem Posted - 29/12/2020 : 03:18:07
Samo da ne bude fals naslov tipa "vol na vuka", "vukolov"… 😁
Curunir Posted - 29/12/2020 : 00:31:48
quote:
Originally posted by solar

Svaki post u kojem Curunir ne bijesni na pravopis je blagoslov!



velka031 Posted - 28/12/2020 : 22:58:20
Ludens popravio i korice... Ma kakvo odustajanje...
solar Posted - 28/12/2020 : 21:47:40
Svaki post u kojem Curunir ne bijesni na pravopis je blagoslov!
Curunir Posted - 28/12/2020 : 21:23:00
Pored svih mogućih želja, ti poželiš... Zagora.
A dobro
jaki Posted - 28/12/2020 : 21:03:12
Ja opet dobija želju za Zagorom
Triba bi povoljno nabaviti Extru..
mpavin Posted - 28/12/2020 : 20:47:45
Samo 12 stranica je izbačeno? Ne znan zašto sam ja uvik mislio da je 30-ak...
ReemCP Posted - 28/12/2020 : 20:31:54
quote:
Originally posted by jaki

Talijanskim redoslijedom.

To je onda u redu, kako bi trebalo :)

quote:
Originally posted by stinky

ma kakav žal
bitno je da su sada sve epizode objavljene, a ovo drugo su sporedne stvari

Meni isto tako, bitno mi da imam sve priče. A sad ove tehnikalije u vezi brojeva na hrbatima, to se lako da srediti, samo se poreda po pričama kako idu u Italiji i stvar riješena.

SDX 031 - SDX 075
LUX 076 - LUX 092
SDX 001 - SDX 030
LUX 093 - LUX 322

-spajanje

SD 001 - SD 005
LU 074 - LU 093
SD 006 - SD 071
LU 072 - LU 073
LU 094 - pa do današnjeg broja

quote:
Originally posted by zagorovac

Opsjednuti koja je izdala SD,tu je bilo izbacenih stranica,ili?



Nešto smo bili spominjali oko toga, evo jedan citat iz arhive:

quote:
Originally posted by ReemCP

...

Ja sam se uvijek pitao za taj strip kako je on na 144 stranice, debeli i nazvan "Super Zagor"? Pa sam pročitao da je to zbog preslagivanja stranica, jer se nisu držali kronološkog reda pa su nakon prvih 5 redovnih epizoda preskočili 20 orginalnih epizoda.

Onda je broj 6 "Bijela Indijanka" ubačeno 60 stranica od orginala 341, a da bi uklopili tada standard od 94 stranice, ubacili su još 30-tak stranica iz sljedeće epizode (7 "Krivotvoritelji"), pa je opet u toj 7 epizodi falilo i trebalo dodati 30-tak stranica od sljedećeg i vidjeli su da ne mogu tako unedogled Pa je zato ta 8 epizoda "Opsjednuti" na 144 stranice da se moglo dalje nastaviti sa brojem 9 koje je vjerno orginalu. Ali se tada tim preslagivanjem izgubila jedna naslovnica i čitavih 12 stranica stripa.

sumohrvat Posted - 28/12/2020 : 20:06:10
Naravno da nastavljam dalje... To uopće nije bilo upitno. Pogotovo što ću konačno onih 20 preskočenih moći pročitati bez straha da mi se raspadnu u rukama zbog lošeg ljepila.
goghy Posted - 28/12/2020 : 20:05:10
Jbg brate, nema stajanja,...
zagorovac Posted - 28/12/2020 : 19:42:50
Ja uzimam jos 5 komada i to je to,jer zivi pokopani mi je imao gresku,pred kraj stripa nije bio tocan redosljed stranica,bilo sve izmjesano.
Opsjednuti koja je izdala SD,tu je bilo izbacenih stranica,ili?
Osim toga prestat cu i sa redovnom serijom,nije to vise Zagor koji mi se svida,iako ima tu i tamo dobrih prica.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000