forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 GOLCONDA / DARVIN knjiga #1 (epizode 1-4)

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Golconda Posted - 06/11/2020 : 17:18:07


👉 A danas, iznenađenje iz štamparije! 👈

⚡️ Darvin je stigao ranije nego što smo planirali! ⚡️

Požurite do svojih omiljenih prodavaca ili poručite direktno kod nas na sajtu (podsećamo da je poštarina za Srbiju besplatna)!

💵 Promo cena prvih 15 dana 1100 dinara, a kasnije 1300!
17   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Kerempir Posted - 29/10/2021 : 12:21:25
Koji sit od serije

Sama postapokalipticna tema me provlačila i prva knjiga je, ajde, obećavala, plus preferiram miniserijale. Vidjelo se da mi nešto fali, naknadno saznao da nema tog nultog broja koji je izdao drugi izdavac, tako da smo samo bačeni u radnju pa se pitate tko tu koga, ali hajde, pohvata se nekako radnja.

No u drugoj knjizi se raspadne sve što se moglo raspasti. Uz putesestvije tzv indigo djece imamo cameo uloge rimljana, templara, nacista okultista, indijanskih šamana itd i to veze sa vezom nema.

Radnja se teško prati sa svim tim flashbackovima, vizijama, halucinacija i osjećam pod rukom kako se bližim kraju knjige, ostalo još par stranica i posumnjam kako će se rasplesti kraj i.. ništa. Naprosto nemate pojma što se desilo na kraju. Još gore, zbog takvog kraja više nemam pojma ni što se događalo cijelo vrijeme. Valjda su još pokušali napraviti mistiku odiseju u svemiru.

Crtež pak previše drven i statičan.
jagodanbg Posted - 05/09/2021 : 23:32:23
Procitao upravo prvu Golkondinu knjigu. Mnogo zanimljivije i dinamicnije od one 'nulte'
Dobar fazon sto se ekipa 'raspala' i sto pratimo paralelno njihove dogodovstine. Sutra nastavljam sa drugom knjigom i nadam se da drzi ovaj nivo i da nece zavrsnicu usrati 🙂
Ono sto bih posebno naglasio je kvalitet samog izdanja! Perfekcija!
DzekDenijels Posted - 08/05/2021 : 22:39:11
Darvin tzv “Nulto izdanje” sam pročitao čim ga je Phoenix izdao.
Iskren da budem, uopšte se ne sećam sadržaja.
I to mi uopšte nije davalo nadu da će ovaj strip biti nešto posebno.

Ovo je priča o sumornoj i surovoj postapokaliptičnoj budućnosti, o borbi za opstanak, prijateljstvu i ljubavi, o tome kako je dobro biti drugačiji.
Kroz potragu glavnih likova za “motorom sveta” autor će nam dočarati najdublje ljudske strahove i nagone, emocije, granice izdržljivosti.
Prikaz “ludila” u kojoj je ljudski život sa jedne strane bezvredan, a sa druge neprocenjiv, u kome je sve relativno, sve se menja iz časa u čas.

Atmosfera je solidna, akcija je konstantna, brza, događaji se ređaju kao na traci, priča drži pažnju ali...
Sve to nije ostavilo neki poseban utisak na mene.
Nekako mi je sve površno, nedorečeno, klišeizirano.
Karakterizacija (brojnih) likova mi je neupečatljiva, čak i brojni flashback-ovi su tu da bi nam dali bolji uvid u priču ali ne i u živote i emocije glavnih junaka.
I sam zaplet je toliko mnogo puta viđen, tako da mi ovo recikliranje nije ništa posebno.
Teško da u ovome ima nečeg originalnog i drugačijeg.

Što se tiče samog crteža on je zaista dobar.
Dinamičan, detaljan, sa odličnom upotrebom tamnih tonova, sa nekoliko odličnih kadrova.

Na kraju, šta reći.
Dopada mi se što Bonelli produkcija izlazi iz svojih uobičajenih okvira.
Mada ta različitost ne znači neminovno i stvaranje dobrih projekata.
Ovo je strip čiji ću sadržaj zaboraviti vrlo brzo, a neću ga ponovo pročitati.
plavi Posted - 08/01/2021 : 15:42:03
O ovome. Mnogi takve stvari ne primećuju, ali meni je to iz aviona vidljivo. Rezolucija je jednostavno premala i bode oči.

izvinjavam se zbog veličine slike, neophodno je da bi se videla razlika. Gornja slika je Phoenix Press (nulto izdanje Darvina), a donja Golconda.

anto Posted - 08/01/2021 : 15:39:53

Mazijero,Pikato,Ričo&Santanijelo:Darvin,knjiga 1 (Golconda)

Mini serijal Darvin će imati osam brojeva koje će Golkonda izdati u dve knjige.Postoji i nulti broj,koji potpisuje Barbatova (uh što me ova ženska nervira;ima li šta dobro iz njenog pera??),ali vam toplo preporučujem da zaobiđete taj bućkuriš;više nego dovoljan vam je kraći siže na unutrašnjim koricama ovog integrala,koji je daleko jasniji nego Barbatin strip.U stvari,tu se može videti kako se može imati odlična ideja a istu upropastiti slabom izvedbom.

Elem,tamo gde je Paola (srećom) stala,štafetu je preuzeo Mazijero,jedan mi od najboljih scenarista iz boneli stafa;i eto kako drugi pisac od "istih sastojaka može da pripremi daleko bolje jelo".

Indigo deca, kreću na put prema gori Bigaraš na jugu Francuske,gde će pronaći spasonosni "motor sveta".Rajan i Kent putuju sa Kindžom,Čijeko i Arakne upoznaju simpatičnog Didjea i sa njim kreću prema istom cilju,dok se Sali i Lizard otarasavaju kandži Zena i upućuju prema svetoj gori.
Sve vreme se pojavljuju i razni flešbekovi,neki koji se tiču naših junaka,a neki iz skroz drugih istorijskih perioda i goegrafskih područja,koji su u vezi sa svom tom pričom.

Mogu reći da ovo za sada sve deluje jako dobro,priča je tečna i jasna,a pohvale i za Pikata kao i pomoćne crtače,koji su odradili sjajan posao.
Nadam se da će Mazijero sklopiti ovu slagalicu na pravi način i podariti nam hvalevredan mini serijal,a za sada je ovo 4/5

Preporuka!!
lifesence Posted - 08/01/2021 : 15:21:28
O čemu ti to?
Baš im je ovaj Darvin ispao dobar.
Koliko vidim radio ga je Savo Katalina koji je u Darkvudu fenomenalno uradio gomilu izdanja.
Da nisi dobio neki loš primerak?
Kod mene je sve tip-top
plavi Posted - 08/01/2021 : 14:59:41
Upravo sam počeo sa čitanjem ovog stripa i jako sam razočaran softverskom pripremom za štampu, stranice kao da su pripremljene za štampu u formi jpg fajlova umesto bitmap pdf-ova veće rezolucije. Tekst je, kao i crtež, krecav i šmuljav umesto oštar i čist. Kako je moguće da posle toliko izdanja još uvek niste naučili osnove pripreme za štampu?
Vaše izdanje nije jeftino, i kao takvo trebalo bi da bude mnogo bolje urađeno, ovo su amaterske greške.
anto Posted - 15/11/2020 : 20:29:16
soldier of fortune (dw forum):

Potpuno bez predznanja (nepročitana PP nulta epizoda), pročitao sam Golkondinu knjigu 1.
Mogu reći da je ovo solidno. Toliko da ću sigurno uzeti nastavak, pogotovo što se serijal i završava sa sledećom knjigom (4 epizode).
A verovatno ću uzeti i PP nultu epizodu, iako komentari nisu baš obećavajući.

Ovo je priča o postapokaliptičnom svetu koji je mnogo puta već viđen i recikliran.
Najviše me podseća na svet iz serija "Walking Dead" i "Fear the walking dead" iz kojih je mnogo toga "pozajmljeno".

Ono što je meni bilo zanimljivo (a to recimo fali pomenutim serijama) je da postoji neki cilj i mogući izlaz iz čitave sumorne situacije. SLEDE SPOJLERI: To je neka grupa mladića i devojaka, koji se čak i ne poznaju medjusobno, ali su pod nečijim nadzorom dovedeni u kontakt neposredno pred raspad sistema. Oni su ključ rešenja problema, iako nisu svesni na koji način to treba da postignu. Takodje, ima dosta flashbackova, iz bliže i dalje prošlosti, u vezi nekih opšte poznatih istorijskih događaja, a koji su povezani sa armagedonom. Sve to daje i neku dublju pozadinu priči.
anto Posted - 08/11/2020 : 21:24:48
sad tek videh da je scenarista serijala Mazijero,koga smatram za jednog od najboljih aktivnih pisaca u SBE (i Čejen i Holivudlend su odlično napisani!!); bio sam ubeđen da je to Barbatova,koju ne mogu da smislim (skoro sve od nje mi je teško proseravanje).

ovo i može da bude sasvim dobar serijalčić.
jagodanbg Posted - 07/11/2020 : 11:37:42
quote:
Originally posted by SPQRoma

quote:
Originally posted by anto

meni je onaj nulti broj,što ga je izdao Feniks,loš do zla boga - ali verujem da je ovo dosta bolje.



I meni je. Predug, a nedorečen. Ko zna, možda su još tada imali u planu ovaj nastavak, tako da se nadam da će sa ovim sve leći na svoje mjesto.



Isto isto
sawitch Posted - 07/11/2020 : 09:07:41
quote:
Originally posted by delboj

Darvin me uvijek podsjeti na ovo:





Ja sam jednom u nekoj prici rekao “Darvil” pa se svi nasmejali. Tesko mi da izgovorim coveku pravilno prezime :D
SPQRoma Posted - 07/11/2020 : 09:06:09
quote:
Originally posted by anto

meni je onaj nulti broj,što ga je izdao Feniks,loš do zla boga - ali verujem da je ovo dosta bolje.



I meni je. Predug, a nedorečen. Ko zna, možda su još tada imali u planu ovaj nastavak, tako da se nadam da će sa ovim sve leći na svoje mjesto.
ivanl Posted - 07/11/2020 : 04:32:53
quote:
Originally posted by anto

meni je onaj nulti broj,što ga je izdao Feniks,loš do zla boga - ali verujem da je ovo dosta bolje.


Piccato/Barbarova. Da, pomalo zbrkana radnja na prekovise stranica, za takav inace dobar tandem autora.
anto Posted - 07/11/2020 : 00:11:16
meni je onaj nulti broj,što ga je izdao Feniks,loš do zla boga - ali verujem da je ovo dosta bolje.
zlatan bihac Posted - 06/11/2020 : 20:20:40
super da je izaslo..ovo bas cekam da procitam...u zadnje vrijeme su mi zanimljivi distopijski, kao i stripovi i filmovi katastrofe, odnosno apokalipse..
onaj romanzi mi je bio ok...cak mi je i picato bio solidan, u odnosu na zenith 666..
delboj Posted - 06/11/2020 : 18:50:08
Darvin me uvijek podsjeti na ovo:

ivanl Posted - 06/11/2020 : 17:40:05
Pa, doci ce ovo i do Splita, to je sigurno.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.08 seconds. Snitz Forums 2000