forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Disney

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Pavel Posted - 25/09/2008 : 00:45:13
Zašto ga nema kod nas (ne brojim onaj A4 magazin namijenjen najmlađoj populaciji)?
Putovao sam ovo ljeto po srednjoj Europi (Austrija,Njemačka,Poljska) i svugdje postoji barem nekoliko izdanja s Donaldom.One deeebele knjižice s 300-400 stranica malog formata.
Koliko sam uspio skužiti, publika je uglavnom starija, otprilike po godinama kao oni koji kod nas kupuju Marka i Bleka.
Sjećam se da je prije desetak godina bio pokušaj pokretanja toga i kod nas ("Džepni patak" ili tako nešto), al to je neslavno propalo nakon dva broja. Nameće se pitanje zašto nas to ne zanima.

25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
RAKOSI4 Posted - 14/05/2024 : 21:04:04
Moga bi ga uzet u Kolumba,red je da i u njega nešto kupim
jaki Posted - 14/05/2024 : 20:54:53
23.05 izlazi.
RAKOSI4 Posted - 14/05/2024 : 18:06:00
Je li stiglo u striparnice
DOMI Posted - 14/05/2024 : 17:50:09
# 2

naker Posted - 26/04/2024 : 19:57:25
Yep.
alexts Posted - 26/04/2024 : 19:48:02
Zamenio si ga?
naker Posted - 26/04/2024 : 19:39:38



Patkovgrad 1 – Povratak u Klondajk (Carl Barks) (Egmont)


Predugo se ovo čekalo, ali konačno dobismo koričeno integralno izdanje svima voljenih patkica. Šta da kažem o stripu što već svi ne znaju: duhovito, zabavno, dirljivo, pametno napisano, odlično nacrtano, duša je prepuna, a osmeh sa lica ne silazi.. Štivo u kojem mogu da uživaju i mlađi i stariji, samo reči hvale za genija Barksa

Ovo ispravljeno izdanje na mišiće dobija prolaznu ocenu. Puna cena je previsoka, i ostaje utisak da bi bilo idealnije da je ovaj strip radio neko ko se malo više razume u strip. Prevod takođe na momente previše doslovan na mestima gde bi mogao biti razdraganiji i maštovitiji.
Jozzinelli Posted - 23/04/2024 : 21:43:20
Skoro mi je drugar ispričao anegdotu, koja dođe kao dobra dopuna onoj mojoj priči da sam kao dete radije birao ZS/LMS na kiosku
nego Diznijeve stripove, i da mi je Diznijeva izdanja, u stvari, majka samoinicijativno kupovala.

Kaže, kao klinac, prvi Zagor kojeg je imao i pročitao bila je epizoda sa Helingenom i Akronjanima "Svemirska tamnica".
A u ono "zlatno" vreme, postojala je "Politikina" prodavnica (ne kiosk, nego baš prodavnica) u centru Paraćina,
u kojoj se mogla naći remitenda časopisa i stripova, dakle ne samo Politikinih, već i izdanja Dnevnika i drugih izdavača.

I tako, šetajući sa roditeljima, tamo zapazi u izlogu strip "Svemirska braća" i on, sav radostan, zatraži od njih
da uđu tamo i kupe mu taj strip. U prvi mah sve je bilo okej, uđu, plate, izađu, on već krene sa listanjem,
a onda njegova keva zapazi da u stripu ima nekih vanzemaljaca i kakvih sve čuda, i to još onako crno-belo,
mračno "Ferijevski" nacrtano, i ona mu uzme taj strip iz ruke uz komentar: "A ne, ne, nije ovo strip za tvoje godine!"
i vrati se tamo u radnju i zameni mu taj strip za neki Mikijev Zabavnik ili Mikijev Almanah. Koje razočaranje!

Kaže drugar, kad je sad u zrelim godinama pominjao kevi taj događaj, standardno, rekla je da se toga uopšte ne seća...

Lenco Posted - 22/04/2024 : 04:50:58
quote:

Ne, trebalo bi da je to ovo https://inducks.org/story.php?c=D++7138



pretpostavljam da si ti dodavao ovo izdanje na inducks, kako si pronašao kod za epizodu Veliko čiščenje budući da u stripu nigdje ne piše? Barem nisam vidio.

I za razbibrige i štoseve isto tako
jaki Posted - 07/04/2024 : 14:24:31
Preskupo je ovo.
4,35 eura za 44 stranice stripa + korice.
Da su bar dobri stripovi..
Nisu se potrudili ni napisat autore.
A i loš je sken(nazubljenost).
leKrava Posted - 06/04/2024 : 19:44:55
i ako vec izdajemo hrpu talijanskih stripova, zasto netko ne moze izdavati i topolino kod nas :/
leKrava Posted - 06/04/2024 : 19:41:07
nego, sta ce ovo izdanje ici samo svaka tri mjeseca (na naslovnici stoji travanj-lipanj)?
Wolfman Posted - 06/04/2024 : 19:09:20
To se već dogodilo na prethodnoj stranici kad je Delboj tražio fotku 18. stranice i stranice s vicevima, samo je tada leKrava bio brži :D
leKrava Posted - 06/04/2024 : 18:48:39
da se ne ponavljaju :)
matori paraliticar Posted - 06/04/2024 : 18:29:43
Sjajni ste momci! Kojom brzinom ste to obavili :) hvala

(i leKrava je stavio sliku pa izbrisao kada je video da je bio "drugi na lopti)
Wolfman Posted - 06/04/2024 : 18:25:27
quote:
Originally posted by matori paraliticar

Superiska mozda bi mogla neka dobra dusa i to da uslika za nas kojima izdanje nije odmah pred nosom.



matori paraliticar Posted - 06/04/2024 : 18:21:29
Superiska mozda bi mogla neka dobra dusa i to da uslika za nas kojima izdanje nije odmah pred nosom.
Wolfman Posted - 06/04/2024 : 18:18:48
quote:
Originally posted by matori paraliticar

Bas me zanima da li ce ili su pravili reklamu za svoje Barks izdanje u tom prvom broju.. a ne bi sigurno skodio i kratak tekstic o Barksu i o njegovom znacaju..



Jesu naravno, reklama je na pozadini
matori paraliticar Posted - 06/04/2024 : 15:44:28
Bas me zanima da li ce ili su pravili reklamu za svoje Barks izdanje u tom prvom broju.. a ne bi sigurno skodio i kratak tekstic o Barksu i o njegovom znacaju..
Lenco Posted - 06/04/2024 : 15:39:41
quote:
Originally posted by leKrava

Uzeo danas na Tisku.
Novo izdanje je nesto manje od prijasnjih, te je sad na mat papiru pa su s tim i boje nesto manje sjajnije ili manje jace.
U usporedbi s Zagor color ovaj papir na Miki Mausu je je na dodir nesto ipak gladji.

Sve u svemu ok izdanje iako se cini malo jeftinije od prijasnjeg.
Cini mi se da ce vecini roditelja cijena biti preskupa bez obzira na igracke koje se dobiju.

Razlika u velicini


razlika u boji i sjaju ako se ista vidi na fotki (ljevo stari Miki, desno novi)





ja ne mogu vjerovati da se Miki vratio na kioske, svaka čast Egmontu , ovo treba podržati!
Red Marquis Posted - 06/04/2024 : 14:00:22
Odlična!
Wolfman Posted - 06/04/2024 : 13:27:15
Stigla Scrooge figura




delboj Posted - 05/04/2024 : 17:36:05
Hvala, to je to.
leKrava Posted - 05/04/2024 : 17:23:01


delboj Posted - 05/04/2024 : 16:28:17
Može li neko slikati to Štosevi i razbibrige sa 18. stranice i ovo Da pukneš od smijeha na kraju?

Pretpostavljam da je ovo prvo https://inducks.org/story.php?c=D+28395

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.56 seconds. Snitz Forums 2000