forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 Mighty Marvel Masterworks

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
jaki Posted - 09/01/2021 : 00:22:50
Marvelova nova linija reprinta.
Format: Trade Paperback
Size: 6' x 9'
Price: $15.99
Contents: Same as the corresponding Masterworks edition
Variant DM Cover: Yes

Volumes:

1. Amazing Spider-Man Vol. 1 (June 2021)
2. Fantastic Four Vol. 1 (June 2021)
3. X-Men Vol. 1 (August 2021)
11   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
jaki Posted - 19/03/2021 : 01:14:26
Epici ne izlazi po redu pa je prvi Surfer za sad preskočen ali će se objaviti.
2 stranice od 1000?stvarno mi ne bi smetalo da volim omnibuse.

Marvel’s Epic Collections represent a consistent, affordable, full-color bookshelf format of issues in perfect continuity order without a single gap. The catch? Marvel is releasing them in a random order to focus on the biggest gaps first – since early issues are already well-covered by both Essentials and Masterworks.
emirem Posted - 18/03/2021 : 23:13:27
quote:
Originally posted by alexts

emirem

na linku foruma koji si mi dao govore da je prvo štampano izdanje prvog omnibusa Silver Surfera imalo neke stranice slepljene i neki problem sa povezom. Ne pominju nikakvu grešku u štampi. Verovatno toga nema u novom izdanju.

Što se epic collections izdanja tiče, evo ti ovde šta je izdato do sada. za ovog junaka:

https://www.amazon.com/gp/bookseries/B07WTWKYHK/ref=dp_st_1302911864

Za sada još nije izašao epic #2, koji bi pokrivao sadržaj prvog omnibusa, tj. 18 epizoda originalne serije (ne vidim kako će to stane u jednu knjigu?).

Ovaj sadržaj se nalazi i u Silver Surfer Masterworks Vol. 1 i 2.





Hvala na linku,vec sam prije resersirao po BD,amazonu itd i poznato mi je da prvi run od 18 epizoda ima samo u omnibusu,dok u epicu nema. Neka prava valjda?
Znam da na linku koji sam serao ima 25 stranica i tamo puno diskutiraju i nasao bi vec odgovor na pitanje na stranama 24 i 25 tog tapatalk foruma,a saljem ti i link sa youtubea gdje lik ima komentare i veli tocno koje stranice su u igri. Novi reizdanje ima ispravljene greske,vodi se pod isti serijski broj i nije nigdje naznaceno da je "reedited" ili "renewed". Zato velim da se moze kupiti macka u vreci. Bolje je preko amazona kupiti jer ljudi pricaju da su preko tih nekih manjih distributera,knjizara itd imali problema sa vracanjem i uzimali su sebi 10% provizije?!

https://youtu.be/cti3eKjFWio

Pozz
alexts Posted - 18/03/2021 : 22:47:03
emirem

na linku foruma koji si mi dao govore da je prvo štampano izdanje prvog omnibusa Silver Surfera imalo neke stranice slepljene i neki problem sa povezom. Ne pominju nikakvu grešku u štampi. Verovatno toga nema u novom izdanju.

Što se epic collections izdanja tiče, evo ti ovde šta je izdato do sada. za ovog junaka:

https://www.amazon.com/gp/bookseries/B07WTWKYHK/ref=dp_st_1302911864

Za sada još nije izašao epic #2, koji bi pokrivao sadržaj prvog omnibusa, tj. 18 epizoda originalne serije (ne vidim kako će da to stane u jednu knjigu?).

Ovaj sadržaj se nalazi i u Silver Surfer Masterworks Vol. 1 i 2.

emirem Posted - 18/03/2021 : 18:36:38
quote:
Originally posted by alexts

quote:
Originally posted by emirem

Citam ovih dana zbrku oko krivo odstampanih stranica u Silver Surfer omnibusu i dvoumim se kupiti isti da ne naletim na bas falicni primjerak.Navodno u 11/2020 odstampani su novi sa ispravcima.
Nego,zamjenski albumi se mogu naci u "epic collection" seriji,neki su serijali vec dobro zalaufani,otisli daleko i tesko i naci neke primjerke.

Epic kolekcije su na neki nacin krace verzije omnibusa i to prakticno upola manje stranica imaju.
Uglavnom su tu price koje su prvo pojavljivanje i neki sturi origin storija.
Omnibus "buce" su mi mrvicu preskupe,pa snimam epic kolekciju.



Kakva je zbrka, šta je krivo odštampano? Koji omnibus konkretno?

Kakvi "zamjenski albumi", šta to znači?

Nisu u epic-ima samo "prva pojavljivanja" i "origin"-i, nego sve, samo ne idu redom sa izlaženjima.



Ok,malo sam se krivo izrazio sa "zamjenski", nego idem po redu.

Uglavnom interes su mi neki Marvelovi omnibusi na izvornom,na engleskom jeziku i to nekih super-heroja koji se malo slabije guraju. Silver Surfer ima svojih stripova,ali su zeznuli u omnibusu dvije stranice,jedna polovina je kopirana prakticno na neku drugu i izgubili u izdanju jednu pasicu,a isto su zeznuli nekog Daredevila,pa su radili reprinte. Evo…

https://www.tapatalk.com/groups/marvelmasterworksfansite/viewtopic.php?t=550

"Zamjenski", pod tim sam mislio na izdanje koje je "zamjena" za preskupi omnibus,za sirotinjske dzepove i one koji nisu must-have pod svaku cijenu, doduse ima manje stranica,skoro upola,ima naravno origine,postanke-nastanke karaktera,ali imaju manje epizoda.
Primjer…

https://www.bookdepository.com/Moon-Knight-Omnibus-Vol-1-Doug-Moench-Don-Perlin-Bill-Sienkiewicz/9781302926861

I…

https://www.bookdepository.com/Moon-Knight-Epic-Collection-Bad-Moon-Rising-Doug-Moench/9781302929855?ref=grid-view&qid=1616076778747&sr=1-2

Eto MN iz 1980 jedan ima 1-4 drugi 1-20.
Uglavnom, cijena mi je Epica pristojna i lakse se cita,sto mi odgovara.
Ima prigovora na omnibuse zbog nezgrapnosti u citanju,neki su stampani sa tankim listovima da se vidi kroz njih.

Snimam Marvel Horrore,Solomon Kanea,Fear,Moon Knight,Dr.Strange,Fist of Kung-fu...
RadioClash Posted - 18/03/2021 : 08:50:01
Jeste to objavljeno, ali nitko još nije objavio Shang Chia.
going going Posted - 18/03/2021 : 04:44:10
quote:
Originally posted by jaki


Šteta je da kod nas(pa čak i začuđujuće)nema Marvela osim na kapaljku.
Npr.Epic bi mi dobro legao.



Kako Marvela na kapaljku, jaki? Eno CK cepa po Marvelu godinama, po nekoliko essentiala svakog junaka imas (Spajdermen 3 komada, Avendzersi 2 ili 3, Silver Surfer 2 komada, X meni 2, Vulverin 1, Hulk 1...) a tek u Best of Marvel ediciji kolko marvela i starog i novog, kolko hoces. Plus edicije Best of Spajdermen i Best of Vulverin.
I Darkvud je izdao fini broj Marvela i tu je i Pheonix Press sa ,,obojenim" epizodama Salea i Loeba i ostalim serijalima (Tor, Spajdermen, Derdevil).
alexts Posted - 17/03/2021 : 22:49:28
quote:
Originally posted by emirem

Citam ovih dana zbrku oko krivo odstampanih stranica u Silver Surfer omnibusu i dvoumim se kupiti isti da ne naletim na bas falicni primjerak.Navodno u 11/2020 odstampani su novi sa ispravcima.
Nego,zamjenski albumi se mogu naci u "epic collection" seriji,neki su serijali vec dobro zalaufani,otisli daleko i tesko i naci neke primjerke.

Epic kolekcije su na neki nacin krace verzije omnibusa i to prakticno upola manje stranica imaju.
Uglavnom su tu price koje su prvo pojavljivanje i neki sturi origin storija.
Omnibus "buce" su mi mrvicu preskupe,pa snimam epic kolekciju.



Kakva je zbrka, šta je krivo odštampano? Koji omnibus konkretno?

Kakvi "zamjenski albumi", šta to znači?

Nisu u epic-ima samo "prva pojavljivanja" i "origin"-i, nego sve, samo ne idu redom sa izlaženjima.
emirem Posted - 17/03/2021 : 21:09:35
Citam ovih dana zbrku oko krivo odstampanih stranica u Silver Surfer omnibusu i dvoumim se kupiti isti da ne naletim na bas falicni primjerak.Navodno u 11/2020 odstampani su novi sa ispravcima.
Nego,zamjenski albumi se mogu naci u "epic collection" seriji,neki su serijali vec dobro zalaufani,otisli daleko i tesko i naci neke primjerke.

Epic kolekcije su na neki nacin krace verzije omnibusa i to prakticno upola manje stranica imaju.
Uglavnom su tu price koje su prvo pojavljivanje i neki sturi origin storija.
Omnibus "buce" su mi mrvicu preskupe,pa snimam epic kolekciju.
PaoloRivera Posted - 09/01/2021 : 17:42:11
Epic bi bio epic, da
jaki Posted - 09/01/2021 : 11:16:20
Ma ovo je orijentirano prema mlađim kupcima jer su mladi navikli na male formate(ovo je praktično Bonelli format)sa mangama i young adults GNama.
To je što se tiče formata ali sumnjam da će mladima biti zanimljiv taj stari Marvel.Mene će zanimati prvenstveno ako bude meni dobar papir i cijena ne bude velika na mjestu gdje bih kupio.
Šteta je da kod nas(pa čak i začuđujuće)nema Marvela osim na kapaljku.
Npr.Epic bi mi dobro legao.
Gil-galad Posted - 09/01/2021 : 02:06:24
Bilo je nešto slično pre desetak godina, čak sam hteo i da kupujem.
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=36292

Nije zaživelo, ne verujem ni da će ovo, tim pre što je dodatno smanjen format.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.08 seconds. Snitz Forums 2000