forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 O cemu se radi?

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
cronos six Posted - 15/01/2021 : 22:35:42
Veseli cetvrtak nije godinama izbacio k.izdanja Texa,M.noa,M.misterije,Dampira,Dragonera itd...Za Zagora i D.doga me zabole..Prvi ide uvek solidno a drugi je njihov ljubimac.
Zanima me jedno.Da li se isplati drzati prava na neke naslove,junake,edicije godinama bez izdatog broja(knjige,Hc,Sc,muda,jajca)??Koja je svrha ne prepustiti nekom drugom da nastavi izdanja koja su zakljucana,okovana lancima nekoliko ljudi?
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
ivanl Posted - 18/01/2021 : 16:02:05
quote:
Originally posted by djukak

quote:
Originally posted by zeljko

Ko vas placa



CIA snajka, CIA


Upropastice pola sveta...
djukak Posted - 18/01/2021 : 07:59:17
quote:
Originally posted by zeljko

Ko vas placa



CIA snajka, CIA
zeljko Posted - 17/01/2021 : 23:54:36
Ko vas placa
SPQRoma Posted - 17/01/2021 : 23:33:03
Postavljamo sasvim legitimna pitanja, nemoguće da nikome ništa nije jasno. :D
going going Posted - 17/01/2021 : 22:54:58
quote:
Originally posted by zeljko

Za koje izdavacke kuce vi radite?



mpavin Posted - 17/01/2021 : 11:15:20
Ludens vjerojatno gubi tih nekoliko stotina kupaca jer izdaju drugi.
emirem Posted - 17/01/2021 : 10:27:22
Meni je interesantno da kad Libellus izbaci Tex kolorac,kasnije eto i Ludensa. Libellus stanca Zagor kolorce,Ludensu na ruku legne Zagor original i iskuplja se za sve "Zagor price" kao prve u ediciji(klasik), opet kasni,ali sad idu po redu bez Zenithovih naslovnica,nego striscijinim.
Eto Libellus pukne "korijene",eto nama i mekanih "korijena".
Naravno da postoji dogovor i ja bi se dogovorio.
Ali zasto je isao prvo HC pred SC-om, ipak ovih se brze rasprodaju,na aukcijama brze dignu cijenu ako su nedostupni vise,dok kiosk izdanje kasnije nema toliku potraznju,a to je za kiosk-nostalgicare,ljude plicih dzepova i one kojima se ne da cekati objave na sluzbenim stranicama i cekati "najave" i ili pak one koji ne rade rezervacije unaprijed i rade pretplate.
Dokle god imaju prava,zadovoljit ce i hardcover i softcover fanove.Tko voli nek' izvoli.
Ne znam za druge,ali Ludens ako ima neka prava od Republicce ili gazette della sport mogli su onda kao i Libellus izbaciti takvo soft izdanje na kioske od 300 i nesto stranica,ovako razvlace po sveskicu od 80 strana mjesecno. Vrijedi i za kom.Marka i ostale.
zeljko Posted - 16/01/2021 : 23:04:22
Za koje izdavacke kuce vi radite?
Elderane84 Posted - 16/01/2021 : 21:23:34
Ja VČ-u samo zamjeram što ne rade Odabrane priče Mister Noa i Teksa. Obojeni program i Zlatna serija su im sjajne edicije, vrhunska navlakuša za one koji moraju da imaju sve brojeve (kod Obojenog sam nisam poklekao, DIlana ne mogu da smislim, a ZS jesam ), lijepo guraju kiosk Zagora i Dilana. Ostalo, nažalost, nije vrijedno pomena, omanuli su žestoko, i ako ima neko zainteresovan da radi ljudski Mister Noa, Teksa, Dragonera, Dampira..., bilo bi fer da to i dopuste. Za Taličnog Toma da ne pričam. Ono što njih opravdava je to što, kad izdaju Martija 4, i narednog Mister Noa i Teksa debeljucu, to će se brzo rasprodati, kao i svaki put, i njima dati za pravo da se ponašaju onako kako se ponašaju.A i ja bih tako na njihovom mjestu, kad pogledaš samo koliko godišnje toga izdaju ukupno, cifra je i više nego respektabilna.
Renky Posted - 16/01/2021 : 20:42:33
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by Renky

quote:
Originally posted by lwood

Da se to isplati vjerojatno bi izlazilo.


A ako se ne isplati zašto držati prava?

Ozbiljno, zna li se sigurno da je netko uopće zainteresiran za te stripove?
Zna li se sigurno da VČ drži prava? Jer ni prava ne traju vječno. Pretpostavljam da su uvjetovana vremenskim periodom unutar kojeg triba nešto objaviti.
Ako svako toliko obnavljaju prava onda ih i plaćaju ponovo... a zašto ih plaćaju ako ne objavljuju.

Ili, možda... prava koja imaju na nove brojeve uz sebe vežu i stare brojeve?
Sto upitmika, mi pojma nemamo... niti možemo imati pojma... ali imamo super torije



A slušaj, da je to toliko isplativo izlazilo bi brže. Ne virujen da su to neki mazohisti.



Ma zeza san se, znam dobro kakvo je stanje.
sawitch Posted - 16/01/2021 : 20:38:28
Slazem se sa ovim. Malo bi morali da porade na komunikaciji.
SPQRoma Posted - 16/01/2021 : 20:36:25
quote:
Originally posted by Beren

quote:
Originally posted by SPQRoma

Ja bih samo volio da se VČ oglasi po ovom pitanju, a oni to neće uraditi.



Koliko se sjećam, oglašavaju se u uvdnicima stripova i tamo kao najavljuju ta nazovi kolekcionarska izdanja, pod parolom "uskoro", ali svi znamo koliko se u to njihovo "uskoro" možemo pouzdati.



Ma znam, ali to je u suštini aspolutno isto kao i da se ne oglašavaju. Od famoznog Best of Bonelli ili kako je već trebalo da se zove, do "debeljuca".

Ljudi toliko dugo čekaju ta kolekcionarska izdanja, a ko god ih nešto pita na FB, samo spuštaju ljudima, umjesto da kulturno odgovore.
lwood Posted - 16/01/2021 : 20:29:13
quote:
Originally posted by Renky

quote:
Originally posted by lwood

Da se to isplati vjerojatno bi izlazilo.


A ako se ne isplati zašto držati prava?

Ozbiljno, zna li se sigurno da je netko uopće zainteresiran za te stripove?
Zna li se sigurno da VČ drži prava? Jer ni prava ne traju vječno. Pretpostavljam da su uvjetovana vremenskim periodom unutar kojeg triba nešto objaviti.
Ako svako toliko obnavljaju prava onda ih i plaćaju ponovo... a zašto ih plaćaju ako ne objavljuju.

Ili, možda... prava koja imaju na nove brojeve uz sebe vežu i stare brojeve?
Sto upitmika, mi pojma nemamo... niti možemo imati pojma... ali imamo super torije



A slušaj, da je to toliko isplativo izlazilo bi brže. Ne virujen da su to neki mazohisti.
jaki Posted - 16/01/2021 : 20:18:46
Zar Panini ne dila prava za Bonelli?
A imamo i razliku između prava na objavljivanje i ekskluzivnog prava (valjda).U Hr Tex izlazi u 3 izdavača,pa ako moze ovdje valjda moze i u SR?
Beren Posted - 16/01/2021 : 20:14:06
quote:
Originally posted by SPQRoma

Ja bih samo volio da se VČ oglasi po ovom pitanju, a oni to neće uraditi.



Koliko se sjećam, oglašavaju se u uvdnicima stripova i tamo kao najavljuju ta nazovi kolekcionarska izdanja, pod parolom "uskoro", ali svi znamo koliko se u to njihovo "uskoro" možemo pouzdati.
Red Marquis Posted - 16/01/2021 : 20:11:28
quote:
Originally posted by SPQRoma

Ja bih samo volio da se VČ oglasi po ovom pitanju, a oni to neće uraditi.


Pa nisu blesavi. Jednom ako progovore, ne bi nikad stala paljba.
SPQRoma Posted - 16/01/2021 : 20:03:49
Ja bih samo volio da se VČ oglasi po ovom pitanju, a oni to neće uraditi.
mpavin Posted - 16/01/2021 : 19:28:14
quote:
Originally posted by Golconda

Bonelli nema ništa protiv, ako se izdavači dogovore.
E sad, zašto se mi ne dogovaramo, to je drugo pitanje... iskreno, mi nismo ni sa kim ni pokretali neku priču o tome...



Što znači da niste uopće zainteresirani za objavljivanje npr. Dragonera ili Dampyra? Šteta.
motorista Posted - 16/01/2021 : 18:50:32
Nagađam, onda verovatno ipak nema računice. Dogovorili bi se, podelili posao, neko bi kupio prava na Mister Noa za jednu zemlju gde još nisu prodata (BIH, MNE) pa izvozio svuda...
alexts Posted - 16/01/2021 : 18:40:07
Prava se verovatno kupuju za edicije, ali je politika kuće Boneli da pojedine junake treba da objavljuje samo jedan licencni izdavač. Zato, kad bi neko zatražio iz Srbije prava na neku ediciju junaka, koga već drži VČ, ne bi mu ih prodali.

Hipotetički, kad bi neko tražio prava na Marti Misteriju, reprint od prvog broja bio bi odbijen. Ako bi taj srpski izdavač bio uporan, dosađivao i navaljivao, slao mejlove, išao lično, sve sa obrazloženjem kako VČ ne objavljuje kolekcionarskog Martija već godinama, možda bi bio upućen da traži i dobije dogovor sa VČ.

Ali, da li će ijedan izdavač iz Srbije biti toliko uporan, pošto bude par puta odbijen, a pri tome sam nije ubeđen da će mu pomenuto izdanje biti isplativo i da će moći da ga gura na duže staze?

Jedina nada za neka izdanja, koja je VČ zgrabio, a ne izdaje (pomenuti MM, MrNo i drugi) su hrvatski izdavači, jer je druga država u pitanju.
ivanl Posted - 16/01/2021 : 18:34:52
A opet, konkretno, koliko raznih izdanja Zagora ima, i sve 'kuri' bez razlike... bit ce sve dogovor. Ocito mjesta ima i za jos toliko super/extra/de luxe/color/cb/hc/sc/klasik/bogtepitakoliko...etc izdanja. Naravno to vrijedi samo za Zagija, on je dokazano neunistiv.
Golconda Posted - 16/01/2021 : 18:32:20
Bonelli nema ništa protiv, ako se izdavači dogovore.
E sad, zašto se mi ne dogovaramo, to je drugo pitanje... iskreno, mi nismo ni sa kim ni pokretali neku priču o tome...
manhunter Posted - 16/01/2021 : 18:25:46
quote:
Originally posted by Renky


Hoćete reći da se izdavači u Hrvatskoj dogovore pa imamo ista izdanja različitih izdavača a da je to u Srbiji nemoguće? Ili važe jedna pravila za Srbiju druga za Hrvatsku.



Verovatno se u Hrvatskoj nekako dogovore, a u Srbiji ne. Mada mi ne ide u glavu to da se kupuju prava na junaka, a ne na ediciju. Po toj logici ne bi moglo da postoji Libellusovo izdanje Zagora paralelno sa Ludensovim, ili slično. Očigledno je moguće, a zašto i kako najbolje znaju izdavači i SBE. Meni je još uvek najlogičnije da se edicije kupuju, a ne junaci, ali eto, verujem predstavniku izdavača u Srbiji.
Renky Posted - 16/01/2021 : 18:17:15
quote:
Originally posted by Golconda

quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by lifesence

Bonelli prava se uzimaju po junacima, znači ako neko drži prava na Mister Noa, pa čak iako objavljuje 3-4 sveščice godišnje, niko drugi ne može da dobije prava na istog junaka u Srbiji. Znači ne može VČ da drži redovnu seriju, a neko drugi da izdaje specijale... E sad, kako su meni pričali neki izdavači, Bonelli, naravno, nema ništa protiv, samo ako se dva izdavača dogovore, kao što je to recimo slučaj sa Ludensom i Libellusom. E sad, zašto naši u Srbiji ne mogu da se dogovore, to može da ima veze i sa sujetom i sa hirovima i šta god još...



Mislim da se prava kupuju po ediciji, ne po junaku. Ako je neko kupio prava na Zagora redovnu seriju, ne znači da niko ne sme da izdaje specijalce ili ZAgora u boji. Kod VČ i njihovih debeljuca se mislim radilo o modifikovanoj Tutto ediciji u Italiji, verovatno se radilo o dogovoru sa SBE. U zavisnosti od toga kako glasi ugovor, on automatski ističe ukoliko izdavač ne izda barem jedno izdanje godišnje (ili kako je već u ugovoru navedeno).

Naravno da se može i izvršiti prenos prava, mislim da SBE tu ne pravi velike probleme, ukoliko se treća strana obaveže da preuzme sve obaveze iz ugovora. Zašto se to ne dešava i zašto nemamo jednu ljudsku MNo ili MM ediciju ( ne onu nakaradnu "debelu") zna jedino VČ. I to je jedino što važno.


Nope. Lifesence sve (mudro) tačno zbori.
Jedini Bonelli kod koga ovo ne važi su Le Storie. Sve ostalo se kupuje po junaku ne po ediciji.



Hoćete reći da se izdavači u Hrvatskoj dogovore pa imamo ista izdanja različitih izdavača a da je to u Srbiji nemoguće? Ili važe jedna pravila za Srbiju druga za Hrvatsku.
manhunter Posted - 16/01/2021 : 18:16:46
quote:
Originally posted by Golconda

quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by lifesence

Bonelli prava se uzimaju po junacima, znači ako neko drži prava na Mister Noa, pa čak iako objavljuje 3-4 sveščice godišnje, niko drugi ne može da dobije prava na istog junaka u Srbiji. Znači ne može VČ da drži redovnu seriju, a neko drugi da izdaje specijale... E sad, kako su meni pričali neki izdavači, Bonelli, naravno, nema ništa protiv, samo ako se dva izdavača dogovore, kao što je to recimo slučaj sa Ludensom i Libellusom. E sad, zašto naši u Srbiji ne mogu da se dogovore, to može da ima veze i sa sujetom i sa hirovima i šta god još...



Mislim da se prava kupuju po ediciji, ne po junaku. Ako je neko kupio prava na Zagora redovnu seriju, ne znači da niko ne sme da izdaje specijalce ili ZAgora u boji. Kod VČ i njihovih debeljuca se mislim radilo o modifikovanoj Tutto ediciji u Italiji, verovatno se radilo o dogovoru sa SBE. U zavisnosti od toga kako glasi ugovor, on automatski ističe ukoliko izdavač ne izda barem jedno izdanje godišnje (ili kako je već u ugovoru navedeno).

Naravno da se može i izvršiti prenos prava, mislim da SBE tu ne pravi velike probleme, ukoliko se treća strana obaveže da preuzme sve obaveze iz ugovora. Zašto se to ne dešava i zašto nemamo jednu ljudsku MNo ili MM ediciju ( ne onu nakaradnu "debelu") zna jedino VČ. I to je jedino što važno.


Nope. Lifesence sve (mudro) tačno zbori.
Jedini Bonelli kod koga ovo ne važi su Le Storie. Sve ostalo se kupuje po junaku ne po ediciji.



Ok, hvala na pojašnjenju. Tim gore za nadu da će ove poluugašene edicije ipak da se pojave, makar i kod nekog drugog izdavača.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000