forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 ZS/LMS kolekcionari

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
lwood Posted - 24/01/2021 : 10:33:33
Pošto cijene ove dvi edicije skaču i skaču, zanima me koliko ima kolekcionara.

Daklem, pitanje je:

Skupljate li stripove iz LMS/ZS edicija?

25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
zeljko Posted - 28/01/2021 : 22:49:59
150 evri
Nije puno
morski Posted - 28/01/2021 : 21:39:36
samo zs/lms idu po ludackim cenama?

https://www.limundo.com/kupovina/Casopisi-stripovi-i-igre/Stripovi/Bonelli/Zagor-knjiga-br-23-LIBELLUS-/98038261

wtf?
motorista Posted - 27/01/2021 : 17:21:14
quote:
Originally posted by ivanl

quote:

Ali vjerujem i ovo što kaže ivanl, ko zna koliko ekipe koja ovo skuplja se uopće i ne javlja na ove topike ili vjerojatno ni ne piše uopće na forumu.



Druze, vjeruj; svi!
Znam osobno masu kolekcionara koji ne zale pare za lijepo ocuvane LMS/ZS... i nijedan ovdje nece upisati ni slova.
A i zasto bi?
Da im ovako ili onako seru ljudi po trudu...
Pa nisu budale. Imaju sredstva, imaju zelju, imaju znanja, i zele kupiti komad djetinjstva. Ima li sto ljepse?
A i ulaganje im je samo takvo. Ravno kupovanju zlatnih poluga. Takvo sto uvijek ima vrijednost. Da je i prezivjeti atomski rat i zombi apokalipsu, ti ce stripovi imati jebenu vrijednost na ovim prostorima...


Ma, ne seremo. Samo ja nisam imao taj trenutak oduševljenja LMS/ZS-om dok su bili na kioscima koji bi probudio želju da ih moram pročitati/imati sve. Eventualno kada su Zagor, i donekle Teks i Kit Teler u pitanju... kasnije se pridružio Mister No, ali ga nekako manje vezujem za LMS. Prosto, kasnio sam za taj voz, možda sam prvi »Dnevnikov« strip pročitao tek 1989-1990.

O hobiju imam pozitivno mišljenje, samo što bi ispunjenje nekog sličnog sna u mom bila priuštiva kolekcija glancera »Avto magazina«, starih AMS-ovih »Auto kataloga«, »Kvatroruotea«...
risbozg Posted - 26/01/2021 : 11:46:51
quote:
Originally posted by markolar

quote:
Originally posted by Porter

Vise ne skupljam ZS/LMS



Jer imaš kompletnu Glanc ediciju



istina
jaki Posted - 26/01/2021 : 10:27:03
quote:
Originally posted by Hercule Poirot

Možda nije na odmet kazati kako tiskanje izdanja propalih poduzeća, iz bivše države, ne predstavlja kazneno djelo, ako sam dobro shvatio rođaka pravnika.


Reci to Bonelliju i nositeljima njihovih prava u raznim državama.
manhunter Posted - 26/01/2021 : 09:12:31
Koji provokator je ovaj Porter... ;)
markolar Posted - 26/01/2021 : 08:02:14
quote:
Originally posted by Porter

Vise ne skupljam ZS/LMS



Jer imaš kompletnu Glanc ediciju
jang Posted - 26/01/2021 : 07:05:31
quote:
Originally posted by Porter

Vise ne skupljam ZS/LMS


lwood Posted - 26/01/2021 : 04:59:06
quote:
Originally posted by Porter

Vise ne skupljam ZS/LMS



Porter Posted - 26/01/2021 : 02:23:05
Vise ne skupljam ZS/LMS
zeljko Posted - 25/01/2021 : 22:47:32
I kod mene je nostalgija
Ali i prema novcu
Bolje na hranu potrositi
zlatko900 Posted - 25/01/2021 : 21:32:11
Da. Nedostaju mi još tri komada.
Razumljivo je da oni koji su rođeni u osamdesetima ne osjećaju potrebu da to sakupljaju,pogotovo kad vide kakve su cijene trenutno,a dostupna su im puno bolja izdanja istih epizoda.
Neznam kako kod ostalih,ali kod mene je u pitanju nostalgija, na tome sam odrastao. Skoro svaki taj broj "ima svoju priču" kad ga imam u rukama...
Anto_123 Posted - 25/01/2021 : 19:35:15
Ja sam recimo čak razmišljao u jednom trenutku da kupim desetak onih najtraženijih ali sa njuškala one preslik po 30 kn komad i barem ne bih puno platio a nostalgija bi dobila svoje.Ovako kako čitam moguće da je netko od kolega platio masno nešto tako slično.Ja bih barem bio siguran šta kupujem.Zato omiljenog Zagora i Texa kupim od Libellusa , platim skupo ali kad pogledam cijene tih ZS i LMS niti Libellus ne izgleda preterano skup a barem znam šta sam kupio, kvalitet da ne spominjem.
logo111 Posted - 25/01/2021 : 14:40:07
quote:
Originally posted by Hercule Poirot

Možda nije na odmet kazati kako tiskanje izdanja propalih poduzeća, iz bivše države, ne predstavlja kazneno djelo, ako sam dobro shvatio rođaka pravnika.



Da, vjerojatno je u pravu jer Kaznenim zakonom u smislu krivotvorenja je točno pobrojano što se štiti (npr. javne isprave, ček, mjenica, oporuka, poslovna knjiga i sl.) dok vjerojatno ipak čini kazneno djelo što se tiče povrede autorskih prava iz glave vezane za zaštitu intelektualnog vlasništva.
ivanl Posted - 25/01/2021 : 14:21:01
Sareno za sareno...
zeljko Posted - 25/01/2021 : 13:36:48
Na kraju krajeva dajrs papir za papir
Postena trampa
RAKOSI4 Posted - 25/01/2021 : 13:23:17
S obzirom na toliki trudi i žrtvu koja se prožimala desetjećima rada u ilegali cijena uopće i nije velika .
Kad čuvani stripovi pronađu pravu dušu koja će ih čuvati i znati cijeniti nećemo više ćut za njih

Hercule Poirot Posted - 25/01/2021 : 13:16:11
Kolika je uopće vjerojatnost da se u zadnje 3,4 godine pojavi 20 ili 30 primjeraka istog, traženog stripa, koji je očuvan 10/10,savršeno neokrznut, bijelih stranica, neotvoren...

Mora da je u Jugoslaviji postojala sekta koja je kupovala romane, samo da ih nepročitane pohranjuje u ledene komore. Čudni su to bili sektaši. Jer ako nije u pitanju sekta, ne vidim šta bi drugo moglo biti...
zeljko Posted - 25/01/2021 : 13:09:09
fototipska izdanja :)
Hercule Poirot Posted - 25/01/2021 : 13:05:55
Možda nije na odmet kazati kako tiskanje izdanja propalih poduzeća, iz bivše države, ne predstavlja kazneno djelo, ako sam dobro shvatio rođaka pravnika.
zeljko Posted - 25/01/2021 : 13:01:46
ja volim kupovati
da ne osjetim :D
znači na 1008 obroka
lwood Posted - 25/01/2021 : 12:43:11
quote:
Originally posted by zeljko

Moze se to odnijeti na provjeru

Meni je trebalo 15 godina da sakupim siriuse
Za zs bi mi trebalo 320 godina

ma ne bi, kupiš sve odjednom.
zeljko Posted - 25/01/2021 : 11:49:17
Moze se to odnijeti na provjeru

Meni je trebalo 15 godina da sakupim siriuse
Za zs bi mi trebalo 320 godina
bihac-una Posted - 25/01/2021 : 10:33:51
To je tako jednostavno za rijesiti!
Kupujem/kupujte ono sto nije kao jucer izislo Sa kioska i to je to.
I ova tema u tom pogledu nebi imala smisla.
Ja se sjecam prije 7,8 godina kad je Markos izbacio Zagor LMS, to su bili vrhunski ocuvani stripovi, prva klasa, znalo se na prvu da su ocuvani i negdje stojali godinama, ali nisu bili kao neki drugi koji se pojave po aukcijama, kao da su jucer stampani.
Ne kazem da su drugi falsch, ali neznam, ima nesto sto odudara od npr. gore pomenutih i nekih drugih.
mystere Posted - 25/01/2021 : 09:57:05
Skupljam, odnosno kompletirao prije dvije godine. Sad pomalo uređujem kolekciju jer je dio brojeva (sva sreća, uglavnom visokih) bio u lošem stanju. Cijene koje se trenutno dostižu na aukcijama jesu astronomske, da li ima namještanja ne znam, vjerojatno da (ali isto tako, vjerojatno ne u količinama u kojima se nagađa). Iskreno, najrjeđe brojeve (ili najskuplje, ako tako hoćete) sam kupio izvan aukcija jer po cijenama koje dostižu na njima, ne bih ih mogao priuštiti. I nisam skupljao da bi ih kasnije prodao, već isključivo iz želje da imam kolekciju edicija koje sam počeo skupljati još kao klinac. Doduše, trebalo je 30-ak godina da je kompletiram :-)

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000