forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Oscar 2020

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Dwayne_Looney Posted - 01/02/2021 : 14:39:52
Pišite kako ste razdijelili bodove za stripove iz 2020. godine.
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Poli Posted - 13/01/2022 : 11:14:15

Koliko sam razumeo pitanje, kada ce se moci glasati (za one koji bi vec sada i sve im je jasno). Meni ni do 1. 3. nije dovoljno vremena. :D Cak necu ni dobiti sve stripove iz 2021 do tada.

Zula Posted - 13/01/2022 : 10:50:09
quote:
Originally posted by Odoakar

Oscar 2021?


Cijeli 2.mjesec glasanje... Kao svake godine. Na kraju 1.3. rezultati. Imaš još vremena pročitati dosta stripova...
Odoakar Posted - 13/01/2022 : 10:03:25
Oscar 2021?
Markos Posted - 06/03/2021 : 20:47:06
quote:
Originally posted by logo111

Meni je veci fenomen kod ovih Oscara situacija u kategoriji strip albuma, da npr. 2017.g. ubjedljivo pobijedi "Torpedo" knjiga 1. ili 2019.g. "Plašt i očnjaci" knjiga 1. a do dan danas se ne rasprodaju ?


Fake news.
Torpedo 1 je reprintan. Plast i ocnjaci su na izmaku.
mmihoci Posted - 06/03/2021 : 19:32:39
S ovim Oscarom je kao i s "pravim" Oscarom, najbolji filmovi nisu i najgledaniji.
Ne razbijam previše glavu oko toga, malo zabave i poneka preporuka za neki naslov i to je to. Meni ok.
logo111 Posted - 06/03/2021 : 19:09:18
Meni je veci fenomen kod ovih Oscara situacija u kategoriji strip albuma, da npr. 2017.g. ubjedljivo pobijedi "Torpedo" knjiga 1. ili 2019.g. "Plašt i očnjaci" knjiga 1. a do dan danas se ne rasprodaju ?
petarStripovi10 Posted - 03/03/2021 : 21:20:59
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by KOMIKO

Evo, vidim da je na poslednjem mestu liste, sa 1 glasom od strane jednog glasča - Mumin: Kuća u Muminovoj dolini.

A štampali smo ga u 1000 primeraka i izuzetno se prodaje.

Go figure.


Pa isto je i s mojom Višnjom. Druga publika.


Fakat, ovdje su sve frustrirane ocvale stripadžije od 35+.


Markos Posted - 03/03/2021 : 19:24:43
Nema najava, propadosmo.
DiSkAcH Posted - 03/03/2021 : 18:08:47
quote:
Originally posted by Red Marquis

quote:
Originally posted by kasper

mnogo filozofirate, daj marko kaci nove najave


Tako je.



+1
Red Marquis Posted - 03/03/2021 : 16:07:00
Sve što treba da se uradi sledeće godine je da se uvede da ne moram glasati za nešto iz rubrike strip sveski ako ih ne čitam, i obrnuto. Sve ostalo je zamlaćivanje, i to pogotovo zamaranje nevažnim onog koji ovo i pravi.
Ljudi će uvek glasati drugačije od drugih i imati drugačije prioritete. Nema teorije to da bude uniformno i uravnoteženo. Nekima su važnija izdanja nekom noviteti, neko glasa i unapred, neko u minut sve smisli, neko nedelju dana mozga šta da stavi.
Poli Posted - 03/03/2021 : 15:37:05

I onda ces imati primjere gdje ljudi mozda nece imati za sta glasati.


A i zasto bi trebao bas sve procitati? Kad me zaboli za Zagora, Mikija, Marka, Bleka, Alane Forde itd., kao da bi ista promjenilo, da me netko puskom natjera da ih citam, sigurno ne bi glasao za njih.


No, ako se Marku dopadne takva ideja, da se prije glasanja napravi uzi izbor, onda ok. Ali sumnjam da ce do toga doci, jer ce nekome na kraju smetati alter stripovi, drugome ovi sa kioska i "blockbusteri", trecemu reprinti...


sumohrvat Posted - 03/03/2021 : 15:24:25
quote:
Originally posted by Poli


Cekaj, par "strucnjaka" bi napravio uzi izbor gdje bi onda nestrucni ljudi (vecina) glasali samo za stripove iz tog izbora?

Zasto onda ne glasati po svom izboru? Pa nije "najbolji strip" neka strucna ocjena vec volja naroda.



Pa zato što imaš u ponudi za glasovanje 700 stripova, a 90 % glasača nije pročitalo barem 650 stripova od tih 700. Imaš ljudi koji nisu pročitali NITI JEDAN strip iz neke kategorije, a opet glasaju. Jel za izbor za Pjesmu Eurovizije ulaze sve pristigle pjesme ili prvo nekakav žiri probere njih 15,20.... Na nekom filmskom festivalu, nagradi Oscar, bilo kojem sportskom natjecanju.... Prvo se napravi uži izbor i onda najbolji idu u završno natjecanje. Ovako ni ne stigneš pogledati sve naslove iz ponude, a kamo li ih i pročitati 😊😊😊😊
Markos Posted - 03/03/2021 : 14:51:30
quote:
Originally posted by KOMIKO

Evo, vidim da je na poslednjem mestu liste, sa 1 glasom od strane jednog glasča - Mumin: Kuća u Muminovoj dolini.

A štampali smo ga u 1000 primeraka i izuzetno se prodaje.

Go figure.


Pa isto je i s mojom Višnjom. Druga publika.
Poli Posted - 03/03/2021 : 14:38:13
quote:
Originally posted by dicmanjac

Dojma sam da ljudi glasuju za nešto što nisu čitali (što mi je bezveze), i da glasaju za izdavača/izdanje, a ne za sadržaj (što mi je isto bezveze).



Da, meni je to glupo, zato i ne glasam za stripove koje nisam (pro)citao do glasanja, a takav je i Sin City, Garulfo...
Ups, jedino kod sveski sam stavio takvoga jer ga nisam uspio na vrijeme procitati, ali ionako nisam ni skupa s njim imao 10 komada, a to sto cu procitati bi sigurno doslo na listu.

Poli Posted - 03/03/2021 : 14:34:14

Cekaj, par "strucnjaka" bi napravio uzi izbor gdje bi onda nestrucni ljudi (vecina) glasali samo za stripove iz tog izbora?

Zasto onda ne glasati po svom izboru? Pa nije "najbolji strip" neka strucna ocjena vec volja naroda. Strucnjaci sigurno mogu napisati neki kratki clanak ili samo objaviti svoj top 10 izbor, ali mislim da je vec tako sto je Marko odvojio Bonelli od albuma dovoljno. Jedino ako se tu uvede jos kategorija, ali smo vec dosli do dileme koliko, kakve, po kakvim kriterijima...

Kako ja vidim, samo ove stripove koji izađu u variant naslovnicama staviti zajedno, no to opet uzme nekoliko vremena - mozda da se par ljudi angazuje i potrazi te "granicne primjerke" i proslijedi ih Marku, ionako je lista (siri izbor) poznata vec malo po 1. januaru/sijecnju pa je do glasanja, konacne liste, dovoljno vremena (jedino ako se nađe jos neki padobranac pa se i njega ukljuci, strip mislim koji nije bio stavljen na sajt to 31. 12.).


dicmanjac Posted - 03/03/2021 : 14:34:07
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by sumohrvat

A što se čudite, možda 10 posto ljudi koji su glasali je pročitalo ili kupilo više od deset posto ponuđenih naslova. I kako to onda može biti relevantno. Koliko ljudi je neke naslove ubacilo a da nisu ni imali taj strip u rukama nego su glasali po razvikanosti tog stripa, jer su pročitali na foruma da je strip mrak, čudo, izdanje stoljeća... Pa ono, da ispadne da se i oni razumiju u strip. Koliko ljudi čita samo Bonelli, a glasali su napamet za strip albume. Ili obrnuto, koliko ljudi nije pročitalo ništa osim Fibre, a glasalo je i za Zagora, Kena... Koliko ljudi je glasalo samo da bi ušlo u konkurenciju za besplatni strip.



ja sam malo ironičan sa dicmanjacom;ne čudim se ničemu ni najmanje.



Haha, ja se i dalje čudim.

Dojma sam da ljudi glasuju za nešto što nisu čitali (što mi je bezveze), i da glasaju za izdavača/izdanje, a ne za sadržaj (što mi je isto bezveze).

sumohrvat Posted - 03/03/2021 : 14:14:09
quote:
Originally posted by Poli


Zasto onda po njihovom izboru? Pa moze tako svatko na ovom forumu napraviti svoj top 10 ili top 20, pa se onda na kraju glasa samo za one koji se plasiraju. Ali tko ce se zamarati time.





Pa zato se stručni žiri i naziva stručnim.... Jer bi uži izbor napravilo desetak, dvadesetak ljudi koji su ipak stručniji po pitanju stripa nego neki klinac od 12 godina koji je u cijeloj prošloj godini pročitao 3 zagora. Predstavnici raznih izdavaća, recenzenti ili forumaši poput Shanera, Ante, Peye....koji su dokazano pročitali veliki broj izdanja iz proššle godine.
Poli Posted - 03/03/2021 : 13:41:10

Zasto onda po njihovom izboru? Pa moze tako svatko na ovom forumu napraviti svoj top 10 ili top 20, pa se onda na kraju glasa samo za one koji se plasiraju. Ali tko ce se zamarati time.


sumohrvat Posted - 03/03/2021 : 13:31:27
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by sumohrvat

A što se čudite, možda 10 posto ljudi koji su glasali je pročitalo ili kupilo više od deset posto ponuđenih naslova. I kako to onda može biti relevantno. Koliko ljudi je neke naslove ubacilo a da nisu ni imali taj strip u rukama nego su glasali po razvikanosti tog stripa, jer su pročitali na foruma da je strip mrak, čudo, izdanje stoljeća... Pa ono, da ispadne da se i oni razumiju u strip. Koliko ljudi čita samo Bonelli, a glasali su napamet za strip albume. Ili obrnuto, koliko ljudi nije pročitalo ništa osim Fibre, a glasalo je i za Zagora, Kena... Koliko ljudi je glasalo samo da bi ušlo u konkurenciju za besplatni strip.



Pa nisi baš u pravu. Stripovi koji su pobijedili tj. u prvih pet su, što se Fibre tiče ili rasprodani ili pred rasprodajom. Puno je manje ljudi glasalo za njih nego što ih je kupilo.


Pa dobro, to je i logično... Nisu svi koji su kupili strip članovi foruma niti su svi članovi foruma zainteresirani za glasovanje. Sami forumaši ti kažu na forumu
(ovako napamet govorim, fler, stripnik, red marquis...) da su glasovali za najbolji strip, a da nisu iz cijele jedne kategorije pročitali niti jedan strip. A valjda zdrav razum govori da je fizički nemoguće pročitati 700 stripova godišnje.
Ovo je svakako zabava i može djelomično pokazati neki poredak, ali ništa više od toga...
Moguće da bi bolje bilo kada bi se našlo desetak, dvadesetak provjerenih znalaca iz regije koji bi dali neki svoj sud pa da se napravi neka uža konkurencija za koju bi onda mi obični smrtnici glasovali. Vjerujem da bi se onda dobila vjerodostojnija rang lista.
Red Marquis Posted - 03/03/2021 : 13:24:24
quote:
Originally posted by kasper

mnogo filozofirate, daj marko kaci nove najave


Tako je.
Poli Posted - 03/03/2021 : 12:54:56
quote:
Originally posted by KOMIKO

Evo, vidim da je na poslednjem mestu liste, sa 1 glasom od strane jednog glasča - Mumin: Kuća u Muminovoj dolini.

A štampali smo ga u 1000 primeraka i izuzetno se prodaje.

Go figure.


Mozda ti ljudi nisu na s.com, a i taj sto je, njemu se nije preterano sviđao?


Poli Posted - 03/03/2021 : 12:52:31
quote:
Originally posted by anto

a koliko je njih uopšte kupilo Malaterre?

što si glasao za petu knjigu kad je šesta bolja??


Ja jesam, ali ga jos nisam stigao procitati i ne mogu dati sud o njemu, kao i o xy drugih koji cekaju u redu za njim ili ispred njega.

Pa sad, kako me sjecanje sluzi (ako me), onda mi je ta peta bila bolja... zbog Lawlessa mislim. Isto pogledaj gde stoje 5 i 6 na listi.
Ali ionako je najbolja ocjena ta za cjeli serijal, a tu je Kriminal u vrhu!

kasper Posted - 03/03/2021 : 12:46:40
mnogo filozofirate, daj marko kaci nove najave
vukozec Posted - 03/03/2021 : 12:16:51
Previše je glasati za 10 naslova, ne vidim smisao u tome. Sistem koji bi se meni svidio bi bio da ovaj postojeći sistem postane runda nominacija, a onda se u obje kategorije 5 ili 10 naslova sa najviše nominacija ponudi svima koji su registrirani na portal stripovi.com da odaberu (jednostavnim klikom na portalu) jednog od njih za koji misle da je izdanje godine. Nakon objave nominacija ostaviti dovoljno vremena za glasanje, tako da neki možda stignu i pročitati neke od nominiranih koje nisu dotad stigli. Uglavnom, mislim da bi ovakav sistem bio intrigantniji.

I treba jasno istaknuti da je to izbor za "Strip izdanje godine", jer to je ono što se de facto bira. Ne biramo strip godine, jer onda bi gledali originalnu godinu kad je strip prvi put objavljen, a također bi onda trebalo uzeti u obzir i web stripove itd.
Za ocjenu "strip izdanja" se uzima u obzir i njegov sadržaj, crtež, priča i to, zatim pakiranje, kvaliteta papira i tiska, oprema, dodaci, kao i o kojem je stripu riječ, njegov značaj u strip umjetnosti, je li već bio objavljivan kod nas i ostali "meta" podaci.
KOMIKO Posted - 03/03/2021 : 12:14:34
Evo, vidim da je na poslednjem mestu liste, sa 1 glasom od strane jednog glasča - Mumin: Kuća u Muminovoj dolini.

A štampali smo ga u 1000 primeraka i izuzetno se prodaje.

Go figure.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000