forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 S.COM - Novinarska patrola

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Jerry Krause Posted - 10/01/2021 : 20:44:29
STRIPOVI.COM - NOVINARSKA PATROLA







Ideja je bila da se intervjuira najvrijedniji članovi našeg sajta. Marljivi ljudi, radilice koji preko cijele godine pišu recenzije i time obogaćuju ovaj naš svijet stripa. I to je ona jedna od pozitivnih stvari koje bi jedine trebale biti na ovom sajtu. Stvari zbog kojih i ja, a vjerujem i većina stripoljubaca, dolazi ovdje. Zbog relaksacije i opuštenih misli, a ne negativne energije koja je ušla u svaku poru našeg društva.

Slijede intervjui s prošlogodišnjim najvrijednijim tekstopiscima. Deset naizgled običnih pitanja u kojima su oni razgolitili svoju dušu. Svaku večer ide po jedan intervju koji će, nadam se, pasti na plodno tlo na ovom forumu.

A tko zna, možda nakon ovoga, ova novinarska avantura bude imala i svoj nastavak.
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
NESVRSTANI Posted - 01/05/2024 : 14:53:15
quote:
Originally posted by Jerry Krause

quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by alexts

Šta će vam tu moderatori? Nekad se govorilo "idemo u Bosnu" misleći na republiku SFRJ, iako je zvaničan naziv bio BiH. Danas se retko kaže samo "idem u Bosnu", jer bi te odmah neko pitao - u koji deo? Zato se odmah kaže Federacija ili RS, to nikako ne znači da RS nije u (sadašnjoj) BiH.

Čemu stalna osetljivost po tim pitanjima, kad odlično znate da Antu neke separatističke insinuacije nisu ni na kraj pameti?



Pa kod nas (u Splitu baren) se i dalje kaže "iden u Bosnu,ili u Hercegovinu)
Baš nedavno bile kolegice u Sarajevu ,niko ni da spomene rs ili pederaciju.


Vama je Dalmošima sve Bosna, pa i Hercegovina. Svaki Dalmatinac kojeg sam upoznao, a koji nema veze s BiH, sve stavlja pod Bosnu. Skontao sam odavno da nema smisla ispravljati krive Drine. ;)


Meni Bosna počinje odma iza Mosora i Kozjaka.
Ako ne vidiš more spadaš pod Bosnu.
anto Posted - 01/05/2024 : 12:24:16
quote:
Originally posted by NESVRSTANI


Užas.
Ja san mislija da je anto samo sitni delikvent koji tu i tamo namisti forumaške izbore, ali on je opasan i ozbiljan kriminalac.


gde ćeš većeg kriminala od političkog??
Jerry Krause Posted - 01/05/2024 : 12:23:46
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by alexts

Šta će vam tu moderatori? Nekad se govorilo "idemo u Bosnu" misleći na republiku SFRJ, iako je zvaničan naziv bio BiH. Danas se retko kaže samo "idem u Bosnu", jer bi te odmah neko pitao - u koji deo? Zato se odmah kaže Federacija ili RS, to nikako ne znači da RS nije u (sadašnjoj) BiH.

Čemu stalna osetljivost po tim pitanjima, kad odlično znate da Antu neke separatističke insinuacije nisu ni na kraj pameti?



Pa kod nas (u Splitu baren) se i dalje kaže "iden u Bosnu,ili u Hercegovinu)
Baš nedavno bile kolegice u Sarajevu ,niko ni da spomene rs ili pederaciju.


Vama je Dalmošima sve Bosna, pa i Hercegovina. Svaki Dalmatinac kojeg sam upoznao, a koji nema veze s BiH, sve stavlja pod Bosnu. Skontao sam odavno da nema smisla ispravljati krive Drine. ;)
anto Posted - 01/05/2024 : 12:22:42
quote:
Originally posted by mike

Anto druze, hvala . Jako malo pisem u poslednjh 10+ godina, valjda sam ostario i umirio zivot. Ali tu sam, pratim forum, naravno. Nadam se da nam sudbina donosi zapijanje do zore, no ja ti svakako donosim kolekciju Ralpha na engleskom za Sajam. Zivio mi prijatelju sa komentarima jos puno godina ..




quote:
Originally posted by lwood

Inače dobar intervju. Anto je svakako jedan od zanimljivijih forumaša.
A vjerovatno i potrošača.


lwood Posted - 01/05/2024 : 08:47:54
Inače dobar intervju. Anto je svakako jedan od zanimljivijih forumaša.
A vjerovatno i potrošača.
lwood Posted - 01/05/2024 : 08:45:49
quote:
Originally posted by alexts

Šta će vam tu moderatori? Nekad se govorilo "idemo u Bosnu" misleći na republiku SFRJ, iako je zvaničan naziv bio BiH. Danas se retko kaže samo "idem u Bosnu", jer bi te odmah neko pitao - u koji deo? Zato se odmah kaže Federacija ili RS, to nikako ne znači da RS nije u (sadašnjoj) BiH.

Čemu stalna osetljivost po tim pitanjima, kad odlično znate da Antu neke separatističke insinuacije nisu ni na kraj pameti?



Pa kod nas (u Splitu baren) se i dalje kaže "iden u Bosnu,ili u Hercegovinu)
Baš nedavno bile kolegice u Sarajevu ,niko ni da spomene rs ili pederaciju.
NESVRSTANI Posted - 01/05/2024 : 05:50:22
quote:
Originally posted by alexts

Neće da ga pitaju oni koji znaju gde mu je rodbina. Koji ne znaju, pitali bi ga.


Istina.
Ali to se obično izvede pametnije(ili politički korektnije), pa se ne pita za entitet nego za grad ili selo u koje se ide.
Kad kažeš da ideš u Ljubuški, Tuzlu ili Banja Luku sve je jasno.
NESVRSTANI Posted - 01/05/2024 : 05:25:44
quote:
Originally posted by ken2

đii, koji kriminalac je bio ovaj anto
posuđivao stripove i nije vraćao
ali se obratio i sada je anđeo foruma


Užas.
Ja san mislija da je anto samo sitni delikvent koji tu i tamo namisti forumaške izbore, ali on je opasan i ozbiljan kriminalac.

mike Posted - 01/05/2024 : 02:49:07
Anto druze, hvala . Jako malo pisem u poslednjh 10+ godina, valjda sam ostario i umirio zivot. Ali tu sam, pratim forum, naravno. Nadam se da nam sudbina donosi zapijanje do zore, no ja ti svakako donosim kolekciju Ralpha na engleskom za Sajam. Zivio mi prijatelju sa komentarima jos puno godina ..
ken2 Posted - 30/04/2024 : 14:03:43
đii, koji kriminalac je bio ovaj anto
posuđivao stripove i nije vraćao
ali se obratio i sada je anđeo foruma
alexts Posted - 30/04/2024 : 14:02:09
Prate ga gresi iz prošlosti, ali on sad samo čini dobra dela, da bi ih okajao.
paro Posted - 30/04/2024 : 14:00:03
Meni je samo bitno da se anto ne ljuti šta sam se sjetio tih daaavnih dana, kad mu je dekara predbacivao taj događaj sa stripovima.
alexts Posted - 30/04/2024 : 11:50:56
Neće da ga pitaju oni koji znaju gde mu je rodbina. Koji ne znaju, pitali bi ga.
Salkan Posted - 30/04/2024 : 11:21:47
quote:
Originally posted by alexts

Šta će vam tu moderatori? Nekad se govorilo "idemo u Bosnu" misleći na republiku SFRJ, iako je zvaničan naziv bio BiH. Danas se retko kaže samo "idem u Bosnu", jer bi te odmah neko pitao - u koji deo? Zato se odmah kaže Federacija ili RS, to nikako ne znači da RS nije u (sadašnjoj) BiH.

Čemu stalna osetljivost po tim pitanjima, kad odlično znate da Antu neke separatističke insinuacije nisu ni na kraj pameti?



Ja stvarno ne znam nikoga ko bi pitao "u koji deo/dio" - kada kaže "idem u Bosnu" ili "idem u Hercegovinu", pogotovo u smislu sadašnjeg teritorijalnog "razgraničenja" entiteta. Ali, stvarno.
Bosna je Bosna, Hercegovina je Hercegovina.
Da, za antu smo znali da nije ta fela, ali eto sad znamo da ih ima koji pitaju "u koji deo (entitet)".
alexts Posted - 30/04/2024 : 11:12:15
Preteče me Anto.
alexts Posted - 30/04/2024 : 11:11:38
Šta će vam tu moderatori? Nekad se govorilo "idemo u Bosnu" misleći na republiku SFRJ, iako je zvaničan naziv bio BiH. Danas se retko kaže samo "idem u Bosnu", jer bi te odmah neko pitao - u koji deo? Zato se odmah kaže Federacija ili RS, to nikako ne znači da RS nije u (sadašnjoj) BiH.

Čemu stalna osetljivost po tim pitanjima, kad odlično znate da Antu neke separatističke insinuacije nisu ni na kraj pameti?
anto Posted - 30/04/2024 : 11:09:12
ok ljudi,sve jasno,sve se slažem-pa ja prvi kažem kad idem kod familije "idem u Bosnu",nikad u "Republiku Srpsku"-čisto sam dao kao neku odrednicu gde sam tačnije išao.
Nemojte mi šta zameriti.
zlatan bihac Posted - 30/04/2024 : 10:19:48
Gdje su sad moderatori kad treba da se rješava ovo nepoznavanje geografije, a i istorije...
Salkan Posted - 30/04/2024 : 10:06:44
Ma ovo je mali pro bono kurs, ne bježim ja od odgovornosti da uputim one koji ne znaju. Pa nek je i za dž
borg Posted - 30/04/2024 : 09:55:45
Salkane, sada zvučiš kao petao Sofronije koji pokušava da dokaže da crva nije ni bilo.
(Nadam se da si gledao tu epizodu.) :)
Salkan Posted - 30/04/2024 : 06:21:53
quote:
Originally posted by borg

Salkane, ni meni nije jasna primedba?

Ranije se zvala Bosna i Hercegivina. Dva dela. Hercegovina je bio manji deo. Bosna veći deo.

Današnja Republika Srpska je u tom nekadašnjem delu Bosne.

Nije mi jasno šta je Anto pogrešno rekao?





Kako ne razumiješ?
Ako je u zagradi (tadašnja Bosna,danas Republika Srpska) pokušao da navede geografsku odrednicu "Bosna" - pogriješio je, jer Bosna (a i Hercegovina) su geografske odrednice, područja čija se imena nisu promijenila hiljadu godina, niti će u tom smislu.
Republika Srpska nije geografska odrednica, RS je sastavni dio Bosne i Hercegovine, tako da, ako je cijenjeni profesor iz srpskog Čikaga pokušao da navede državne odrednice u svojoj zagradi - opet je pogriješio. Kada je on, naime dobio po prvi put stripove u ruke, kako navodi, išao je u posjetu očevoj porodici u tadašnjoj SR BIH koja je bila u sastavu SFR Jugoslavije. To područje je i dalje Bosna i Hercegovina, samo što nije u SFRJ od 1992.godine.

Samim tim, moja izjava da je dobro za obrazovni sistem u SAD-u (Čemeriki; Amerika-Čemerika, op.a.) što dotični ne predaje geografiju.
DiSkAcH Posted - 30/04/2024 : 05:19:55
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by Salkan

Sva sreća pa dotični ne predaje geografiju u odvratnoj Čemeriki.


može prevod?
quote:
Originally posted by DiSkAcH

Antoan zanimljiv kao i uvjek.
Samo da ti napišem…Sumo ne pije, on ti je za razg o stripu. ;)
Po upisima na forumu, nezamisliv si mi kao bully. :o



ne pijem ni ja,pićemo koka kolu do svitanja.
šta je bully?



Klinac koji obično maltretira druge klince, uzimajući im lovu i slično. Ukratko, ovo što si radio sa stripovima drugim klincima (to bi bio blaži oblik). Evo direkt nekakve definicije sa neta: FINICIJE
A person who is cruel to others, especially those who are weaker or have less power.


E onda ćeš se naći 100% sa Sumom.
borg Posted - 29/04/2024 : 23:29:54
Salkane, ni meni nije jasna primedba?

Ranije se zvala Bosna i Hercegivina. Dva dela. Hercegovina je bio manji deo. Bosna veći deo.

Današnja Republika Srpska je u tom nekadašnjem delu Bosne.

Nije mi jasno šta je Anto pogrešno rekao?

Salkan Posted - 29/04/2024 : 23:12:49
https://sr.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D0%BE%D1%81%D0%BD%D0%B0_%D0%B8_%D0%A5%D0%B5%D1%80%D1%86%D0%B5%D0%B3%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%BD%D0%B0?wprov=sfla1
anto Posted - 29/04/2024 : 22:46:59
quote:
Originally posted by Salkan

Sva sreća pa dotični ne predaje geografiju u odvratnoj Čemeriki.


može prevod?
quote:
Originally posted by DiSkAcH

Antoan zanimljiv kao i uvjek.
Samo da ti napišem…Sumo ne pije, on ti je za razg o stripu. ;)
Po upisima na forumu, nezamisliv si mi kao bully. :o



ne pijem ni ja,pićemo koka kolu do svitanja.
šta je bully?

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000