forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zagor extra 229 Prorok

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
going going Posted - 30/10/2013 : 17:36:31




Od danas u SNK

Zagor extra 229 Prorok

Pise: Sclavi
Crta: Segna
Naslovna strana: Ferri

Recenzija by Pajdo
http://www.stripovi.com/recenzije/zagor-zg-zs-739-740-veliki-carobnjak/1458/
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Shuckey Posted - 14/02/2021 : 17:50:05
Naslovnica je doista vrlo atmosferična. Sviđa mi se munja koja se spaja sa Zagorovim logom. Crtežu nedostaje prstohvat grubosti ali me nije žuljao. Ima doista blesavih trenutaka, vlak na kraju pruge usred šume i puška koja ispaljuje munje. Međutim, ne mislim da se Sclavi htio narugati. Nedostaje motiv, što bi porugom dobio? Zašto bi urednik dopustio vrijeđanje čitatelja? Mene su ti trenutci blesavosti obradovali, dodir cyberpunka i dječačka zaigranost.
teller Posted - 26/11/2013 : 08:25:03
quote:
Originally posted by velka031

quote:
Originally posted by teller

A i segna se nije izkazao, dobar mi je segna u malom rendzeru,masaj kileru,poslednjem vikingu te u ostrvu magle...ova prica sa prorokom je losa, iako mi je iz zs istala u boljem sijecanju....sad ide bignoti u novom extra zagoru,cini mi se a?



Segna je crtao Malog Rendzera??


hmmm, bar mislim iako je to možda Pepe u pitanju...sličan jim stil iako je Pepe meni puno bolji...treba malo pretražit a nemam vremena.
velka031 Posted - 25/11/2013 : 23:45:00
quote:
Originally posted by teller

A i segna se nije izkazao, dobar mi je segna u malom rendzeru,masaj kileru,poslednjem vikingu te u ostrvu magle...ova prica sa prorokom je losa, iako mi je iz zs istala u boljem sijecanju....sad ide bignoti u novom extra zagoru,cini mi se a?



Segna je crtao Malog Rendzera??
velka031 Posted - 25/11/2013 : 23:44:05
quote:
Originally posted by PijaniPatak

Yup! Sada idu epizode Prognani iz Darkwooda/Ratnici Manomeji
iliti u originalu Dvoboj kod Velikih Jezera/Zaseda

Ova Sclavijeva priča mi se ni ko klincu nije dopadala, tako da, kada stigne u BiH neće biti nikakvih razočarenja. Obradovaće me jedino naslovnica



Bas, naslovnica je ovdje jedino sto valja...
Najlosiji Zagor iz ZS perioda 700-800.
PijaniPatak Posted - 25/11/2013 : 15:25:09
Yup! Sada idu epizode Prognani iz Darkwooda/Ratnici Manomeji
iliti u originalu Dvoboj kod Velikih Jezera/Zaseda

Ova Sclavijeva priča mi se ni ko klincu nije dopadala, tako da, kada stigne u BiH neće biti nikakvih razočarenja. Obradovaće me jedino naslovnica
teller Posted - 25/11/2013 : 10:45:36
A i segna se nije izkazao, dobar mi je segna u malom rendzeru,masaj kileru,poslednjem vikingu te u ostrvu magle...ova prica sa prorokom je losa, iako mi je iz zs istala u boljem sijecanju....sad ide bignoti u novom extra zagoru,cini mi se a?
velka031 Posted - 24/11/2013 : 18:21:23
Sclavi je stvarno napravio fijasko s ovom epizodom.
Koresh Posted - 22/11/2013 : 15:49:51
sada čitam ovaj strip Prorok i davno, davno nisam čitao ovakvo smeće od stripa. da nije za kolekciju bacio bih ga u smeće
markotamara Posted - 07/11/2013 : 19:57:06
Danas je procita i mislim da mozda imate pravo ali ipak triba staviti u vrime kad je nastala a to je jako davno
Ipak je to Zagor u pitanju:)
dsormaz1 Posted - 07/11/2013 : 19:42:14
quote:
Originally posted by going going

Prokleto blago mi je isto odlicna epizoda, dinamicna, zastrasujuca i atmosfericna na samo 100 strana



aved Posted - 07/11/2013 : 19:32:21
quote:
Originally posted by stinky

ma ova priča je onak. trebao bih ponoviti za detaljniju analizu, ali čini mi se da je prilično slaba zapravo. uopće uzevši -i sada se primite za stolicu- Sclavi je na Zagoru s l a b. slabašan.
ne znam je li mu Nolitta dao vritnjak ili bar jednu pedagošku pljusku... možda je Nolitta previše dobar, pa nije ni skužio ove Scalvijeve diverzije, koje zapravo prerastaju u podjebavanje, ismijavanje...
5 priča koje je radio su parodiranje i podjebavanje: Noć užasa, Prorok, Čovjek-Munja, Demoni ludila, pa i Horde zla (jer i tu udvaja Zagora zapravo).

još mu je najbolji rad Ludi Hakaram.




Manje vise sam istog misljenja. Doduse, ne znam da li je Sclavi ismijavao i pravio neku parodiju ili je jednostavno smatrao da ovakav jedan junak/strip ne zasluzuje i ne treba neki veci i bolji scenarij, tj. okarakterisao ga je kao nesto nize i nedostojno veceg, boljeg i slozenijeg scenarija pa se samim tim nije ni trudio posebno.

Jedino se ne bih slozio se Demonima ludila. Prica nije nikako precijenjena i Sclavi je odradio posao maksimalno kako valja i na neki nacin se oduzio zbog prijasnjih smjehurija. Djoletov komentar je sve rekao u recenziji. Da se ja pitam, ovakva jedna prica bi stajala u ladici sve do kraja tj. gasenja serijala.

Ipak, Sclavi je mila majka naspram smjehurija koje je Castelli napisao.
premujanin Posted - 07/11/2013 : 18:30:21
...i opet su na korici napisali broj originala 229! Ajmo vidjeti kod kojeg će broja opet vratiti kako jest. Mogli bi klađenje neko lagano ovdje! Ja mislim tamo kod broja 267 napišu da je 260 :)
Leonid Posted - 07/11/2013 : 12:21:57
Ne znam kako ću pregurati ovaj period Zagor Extre gdje izlaze jako bezvezne priče.
Jedva se uspijem natjerat da pročitam.
goghy Posted - 07/11/2013 : 12:00:35
ovo napokon izašlo!
going going Posted - 06/11/2013 : 20:49:06
quote:
Originally posted by velka031

quote:
Originally posted by Rahazlam

Hvalite naslovnicu a nista posebno!!!



Šarena, privlačna i na njoj disproporcionalni Zagor - takve su mi omiljene



Tako je!
going going Posted - 06/11/2013 : 20:48:18
quote:
Originally posted by stinky

dodatak: od onih 5, samo Demoni su okej (iako je to debelo precijenjena epizoda), ostale 4 su osrednje.
još dodamo Vuka Samotnjaka i to je to. Prokleto blago je također osrednje.

zaključno: Sclavi je precijenjen, iako su sve ove epizode "efektne". ideje za priču su uglavnom dobre, razrade većinom slabašne + naprstak podjebavanja. za Zagora je neprikosnoven Nolitta.



Nisam citao ovu epizodu ali od Sclavija su mi odlicni Demoni ludila i Crni gospodar {odnosno Horde zla}, Prokleto blago mi je isto odlicna epizoda, dinamicna, zastrasujuca i atmosfericna na samo 100 strana
dobar mi je Vuk samotnjak, a Ludi Hakaram mi nije nista specijalno, Planina bogova me je razocarala.

stinky Posted - 06/11/2013 : 19:55:40
dodatak: od onih 5, samo Demoni su okej (iako je to debelo precijenjena epizoda), ostale 4 su osrednje.
još dodamo Vuka Samotnjaka i to je to. Prokleto blago je također osrednje.

zaključno: Sclavi je precijenjen, iako su sve ove epizode "efektne". ideje za priču su uglavnom dobre, razrade većinom slabašne + naprstak podjebavanja. za Zagora je neprikosnoven Nolitta.
velka031 Posted - 06/11/2013 : 19:52:04
quote:
Originally posted by Rahazlam

Hvalite naslovnicu a nista posebno!!!



Šarena, privlačna i na njoj disproporcionalni Zagor - takve su mi omiljene
stinky Posted - 06/11/2013 : 19:47:47
ma ova priča je onak. trebao bih ponoviti za detaljniju analizu, ali čini mi se da je prilično slaba zapravo. uopće uzevši -i sada se primite za stolicu- Sclavi je na Zagoru s l a b. slabašan.
ne znam je li mu Nolitta dao vritnjak ili bar jednu pedagošku pljusku... možda je Nolitta previše dobar, pa nije ni skužio ove Scalvijeve diverzije, koje zapravo prerastaju u podjebavanje, ismijavanje...
5 priča koje je radio su parodiranje i podjebavanje: Noć užasa, Prorok, Čovjek-Munja, Demoni ludila, pa i Horde zla (jer i tu udvaja Zagora zapravo).

još mu je najbolji rad Ludi Hakaram.
roby05 Posted - 06/11/2013 : 18:59:39
quote:
Originally posted by teller

quote:
Originally posted by almon

Od sutra na kioscima.


mozda kod vas, u sloveniji je vec zauzeo castna mjesta na kioscima,i to oba ....redovni i extra...zna bernard koji citatelji su nestrpljiviji....a bas je cudno da prije nama nego vama...


Posalji jednog da ne cekam u redu,sutra.
Rahazlam Posted - 06/11/2013 : 16:35:12
Hvalite naslovnicu a nista posebno!!!
teller Posted - 06/11/2013 : 10:51:50
quote:
Originally posted by almon

Od sutra na kioscima.


mozda kod vas, u sloveniji je vec zauzeo castna mjesta na kioscima,i to oba ....redovni i extra...zna bernard koji citatelji su nestrpljiviji....a bas je cudno da prije nama nego vama...
almon Posted - 06/11/2013 : 09:55:13
Od sutra na kioscima.
ivan_micic Posted - 06/11/2013 : 09:34:09
quote:
Originally posted by acestroke

quote:
Originally posted by ivan_micic

i? jel doša na kioske? neda mi se do kioska ići




Zasto onda pitas?




ako je izišlo da skoknem,ako nije nastavljam ljenčariti
acestroke Posted - 06/11/2013 : 09:19:23
quote:
Originally posted by ivan_micic

i? jel doša na kioske? neda mi se do kioska ići




Zasto onda pitas?

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000