forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Umjetnost
 Mitopeja

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Tonka24 Posted - 20/02/2021 : 17:22:20
Tema i novosti izdavačke kuće Mitopeja.

Da li posjedujete njihove knjige?

Da li ste pročitali koju i kakav Vam je sadržaj?

Osobno imam Nordijsku mitologiju, Crvenog Orma i Blijed pogled na bregove.

*
Planiram otvoriti još tema nekih izdavačkih kuća.
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
vice Posted - 31/07/2023 : 13:54:48
Slažen se s tobom iako san ovu prednaručija s guštom putem NFC koda na Golemici.
DK24 Posted - 31/07/2023 : 12:37:23
Evo po FB je dosta dugo i jako najavljivana ova knjiga

https://mitopeja.com/proizvod/s-a-chakraborty-grad-od-mjedi/#1507081061579-a8de5aea-dad6

Inače, mitopejina izdanja mi stvarno lijepo izgledaju, onako, knjige za poželjeti imati na policama što je je. Nisam ih previše do sada pročitao, ali planiram. Jedino što me užasno nervira je ovaj vlasnik sa svojim FB objavama. Okej, puno toga ću shvatiti, ali takvo preseravanje majke mi neću. Možda je sve to dio marketinga iako mi se nekada čini da je samo takav, pomalo naporan i napuhan.
bonjovi4ever Posted - 14/06/2021 : 21:25:01
Samo 1000+ kn perverzije .
Ima ih još mnogo, ali treba prema autoru pretraživati.

https://www.njuskalo.hr/?ctl=search_ads&keywords=mitopeja&price%5Bmin%5D=1000
Tonka24 Posted - 30/03/2021 : 04:36:05
Da li ima netko ovdje tko bi mijenjao medvjeda i slavuja?
DK24 Posted - 24/03/2021 : 12:57:44
Ma ne govori mi to . Ugl, za mitopeju sam prvi put i čuo baš kad sam vidio taj oglas na FB. Sada ću malo bolje pratiti nova izdanja
bonjovi4ever Posted - 24/03/2021 : 12:48:14
quote:
Originally posted by DK24

Meki naravno. Znam da je tvrdi navodno čudesan, dovoljno mi je bilo vidjeti na FB da se prodaje za 3k kn haha



Ja se nisam mogao nadiviti kako korice lijepo svijetle u mraku.
Čak i danas, nakon nekoliko godina, i dalje svijetli.
Kvaliteta
Isto kao i sadržaj unutar korica
DK24 Posted - 24/03/2021 : 12:42:59
Meki naravno. Znam da je tvrdi navodno čudesan, dovoljno mi je bilo vidjeti na FB da se prodaje za 3k kn haha
bonjovi4ever Posted - 24/03/2021 : 12:41:05
quote:
Originally posted by DK24

Evo jučer našao u Znanju Nordijsku mitologiju. Moram priznati po pisanju na forumu da sam ipak imao prevelika očekivanja od izdanja, ali u svakom slučaju jako je dobro. Sada i ja mogu započeti sa upoznavanjem Gaimanovog opusa :D



Pa to si vjerojatno našao meki uvez, koji je također prva liga, pogotovo po pitanju mekoukoričenih knjiga.
Ali luksuzno, odavno rasprodano izdanje, e to je tek bila prava stvar.
DK24 Posted - 24/03/2021 : 12:14:18
Evo jučer našao u Znanju Nordijsku mitologiju. Moram priznati po pisanju na forumu da sam ipak imao prevelika očekivanja od izdanja, ali u svakom slučaju jako je dobro. Sada i ja mogu započeti sa upoznavanjem Gaimanovog opusa :D
bonjovi4ever Posted - 22/03/2021 : 11:58:30
Ok, Hannah, ova priča s rezervacijama ti meni izaziva glavobolju.
A nisam ništa rezervirao pa ću pojednostaviti i pustiti si mira
hannah Posted - 22/03/2021 : 11:06:16
quote:
Originally posted by bonjovi4ever

Da, mekoukoričena izdanja kvalitetom nadilaze sve naše ostale izdavače.
Imam mekoukoričene Mitove i Bregove, čista fantazija od izdanja.
Ugodan osjećaj držati u rukama i čitati, što me podsjeća da bogme nikad neću prijeći na čitanje preko onih ekrana (nit ne znam kak se to zove).



Slažem se, i njihovi meki uvezi su nekoliko koplja iznad svega ostalog što sam vidjela, neće biti tragedija ako ne uspijem nabaviti tvrde jer tekst je isti, ali kolekcionar u meni jednostavno želi skupiti sve Limitirana izdanja su mali umjetnički predmeti sami po sebi pa se dobiva jedna dodatna dimenzija koju redovna izdanja nemaju. Ali to je, naravno, posve osobni dojam i nebitan za raspravu o samoj knjizi.

Lozinka za Kralja još nije išla van, čeka se da ostatak naklade bude dovršen. Lozinka za January postoji i kupnja je moguća za kupce s rezervacijom.

Postoji mogućnost da se oslobodi koji primjerak January nakon perioda rezervacije ako ne budu svi rezervirani brojevi prodani. Ista stvar i s Kraljem i sa svim budućim knjigama jer rezervacija ne obvezuje na kupnju.


bonjovi4ever Posted - 22/03/2021 : 07:52:30
Evo, sad je jasno. Mada ja bih provjerio za lozinke, ako ih još nemate.
Koliko sam popratio, znalo se i propustiti pokoji mail (rezervaciju) jer su zatrpani.

Svi nerezervirani primjerci luksuznog izdanja knjige January i deset tisuća vrata su rasprodani.
Svi rezervirani brojevi January čekaju do 21. veljače 2022., godinu dana od izlaska knjige.

Nerezervirani primjerci knjige Kralj bivši i kralj budući bit će stavljeni u prodaju kad se izrade u dovoljnoj količini.
Svi rezervirani brojevi brojevi Kralja čekaju do 8. rujna 2021., šest mjeseci od izlaska knjige.

Luksuzno izdanje knjige Klara i Sunce izlazi čim se izradi cjelokupna naklada, uz kutiju od pleksiglasa.
bonjovi4ever Posted - 21/03/2021 : 10:52:01
JOŠ NENAJAVLJENI NASLOVI
Čekali smo da Katherine Arden dovrši pisanje tetralogije koju smo očekivali i ranije. Sad kad je napokon napisana, donijet ćemo vam je tempom koji zaslužuje. Kobni kvartet, serijal strave za mlade u četiri nastavka, objavit ćemo pod naslovima Tijesni prostori, Mrtvi glasovi, Tamni valovi i Prazni osmijesi kroz četiri godišnja doba u kojima se i zbivaju, od jeseni do ljeta. Bit će dostupni u knjžarama istodobno kad i od nas. Prve tri knjige već su dostupne na engleskom, dok će četvrta izaći istodobno s izvornikom.

https://www.goodreads.com/series/250762-small-spaces
bonjovi4ever Posted - 21/03/2021 : 10:41:39
Da, mekoukoričena izdanja kvalitetom nadilaze sve naše ostale izdavače.
Imam mekoukoričene Mitove i Bregove, čista fantazija od izdanja.
Ugodan osjećaj držati u rukama i čitati, što me podsjeća da bogme nikad neću prijeći na čitanje preko onih ekrana (nit ne znam kak se to zove).
Zapravo, meni je čisto svejedno da li ću dobiti njihove naslove u mekim ili tvrdim koricama.
Bitno da ih mogu pročitati, a u svakom slučaju, meki ili tvrdi uvez, izdanja su prva liga.
Zato me ne brinu rezervacije, lozinke i sl.
Pa mi je sve to i malo bezveze; koliko god volim knjige i stripove, te ih imam na tisuće svukud po stanu i po kući, nikad se nisam opterećivao u kakvom su izdanju.
Valjda je i to stvar navike.
Paka01 Posted - 20/03/2021 : 17:35:30
Evo meni je jučer stiglo redovno mekokoričeno izdanje Nordijske Mitologije i ne sjećam se kad sam zadnji put vidio tako kvalitetno odrađeno mekokoričeno izdanje.
hannah Posted - 19/03/2021 : 18:35:24
I meni su ok lozinke, rezervacija ipak daje neku sigurnost da neću ostati bez knjige ako ne kupim istog trena kad izađe.

Malo jesu kaotični u ovom trenu, ali mislim da je to razumljivo s obzirom na situaciju. Mitopeja nije velika izdavačka kuća, to su četiri osobe koje još uvijek rade bez poslovnog prostora. Do prije nekoliko mjeseci dnevne narudžbe mogle su se većinom brojati na prste jedne ruke. Imali su svoje vjerne kupce, ali to nije još bilo dosegnulo kritičnu masu.
A onda je najavljena January kao prva knjiga drvenih korica, počelo se pričati o njima po već spomenutim FB grupama, i u nekoliko tjedana je ponestalo slobodnih brojeva za rezervacije (što je i logičan slijed stvari s obzirom da je luksuzno izdanje limitirano). Vjerujem da upravo gledamo kako se pretvara iz male izdavačke kuće u jednog od velikana hrvatskog izdavaštva pa se nadam da će sa svakom novom izdanom knjigom i bolje reagirati na svu pažnju i potražnju.

Moj je dojam da je iz njihove perspektive cijela fama oko limitiranih izdanja potpuno nepotrebna i malo su zatečeni nastalim stanjem, njima je najviše stalo plasirati visokokvalitetne prijevode tekstova koji dosad nisu bili dostupni na hrvatskom jeziku, a to se može dobiti i u redovnim izdanjima po i više nego pristupačnom cijenama. Osobno dajem veliku prednost tvrdom uvezu pa su mi limitirana izdanja zanimljivija, ali sam zakasnila za nekoliko knjiga (ako itko ovdje prodaje Nordijsku mitologiju, Medvjed i slavuj ili Mythos, slobodno se javite).
bonjovi4ever Posted - 19/03/2021 : 14:26:42
quote:
Originally posted by Paka01

Meni su okej lozinke. Zbog velike potražnje bih bio prisiljen odmah kupiti nešto što me zanima kako ne bih ostao bez svog primjerka, što može biti pomalo zeznuto za budžet s obzirom da se radi o ne baš malim cijenama. Ovako kad imam rezervirano, miran sam, znam da me čeka moj primjerak i ne moram brže-bolje uzeti, već onda kad mi to odgovara.

Ali da, u načelu se slažem da posluju poprilično kaotično.



Da, uhvatilo ih je nespremne.
A ovo s lozinkom nije problem ako se radi o tome da uzmeš knjigu kasnije, kad budeš u boljoj financijskoj situaciji, pa ti je svejedno što ćeš pričekati.
Ali oni koji su rezervirali knjigu kako slučajno ne bi ostali bez nje (u smislu da se rasproda), baš i neće biti pretjerano sretni zbog čekanja.
Opet, mene ne bi ni to smetalo - imam ionako na stotine knjiga kod kuće za pročitati - ali nisam baš siguran da su i drugi toliko stripljivi i razumni
Paka01 Posted - 19/03/2021 : 12:41:10
Meni su okej lozinke. Zbog velike potražnje bih bio prisiljen odmah kupiti nešto što me zanima kako ne bih ostao bez svog primjerka, što može biti pomalo zeznuto za budžet s obzirom da se radi o ne baš malim cijenama. Ovako kad imam rezervirano, miran sam, znam da me čeka moj primjerak i ne moram brže-bolje uzeti, već onda kad mi to odgovara.

Ali da, u načelu se slažem da posluju poprilično kaotično.
bonjovi4ever Posted - 19/03/2021 : 12:26:45
Ovo s lozinkama baš i nema onda nekog smisla.
Recimo ja nisam ništa rezervirao, ni January ni Kralja, pa sam prošli utorak redovno nabavio Kralja, a January prije nekoliko tjedana.
A oni koji su rezervirali knjigu sad su na čekanju, a još nisu dobili ni lozinku.
Razumijem da ih je (Mitopeju) navala ulovila nespremne, ali svejedno...
Bilo bi logično da su prvo stavili u prodaju samo unaprijed rezervirane primjerke, recimo prvih tjedan dana putem lozinke, pa onda omogućili kupnju ostalima.
Mada vjerojatno je tu onda problem plaćanja, tj. rezervacije se drže do 6 mjeseci.
A ok, njihova zbrka, budu ju riješili valjda.
Paka01 Posted - 19/03/2021 : 10:05:15
Imam i ja rezerviran broj, al nisam još dobio lozinku. Nema žurbe, stići će.
hannah Posted - 19/03/2021 : 09:32:55
Lozinke su nova pojava kod zadnje dvije knjige i nisu se dijelile kod rezervacija broja, već stižu na mail ljudima s rezervacijom nakon što se rasprodaju svi nerezervirani primjerci knjige.
Imam rezervirani broj, ali koliko je meni poznato, još uvijek nisu dali lozinku za Kralja jer čekaju da se napravi dovoljan broj knjiga za drugi val narudžbi. I s January i s Kraljem su krenuli s prodajom nerezerviranih primjeraka prije nego je svih 500 komada napravljeno jer nisu očekivali baš ovakvu navalu.
bonjovi4ever Posted - 19/03/2021 : 08:46:02
Pa lozinke se dobivaju kod rezervacija.
Znači za Kralja više nema lozinke, samo kupnja preko redovne prodaja, ako ostane koji primjerak.
Prošli utorak je bila velika navala, zato je trenutno moguća kupnja samo lozinkom rezerviranih primjeraka.
hannah Posted - 18/03/2021 : 23:51:21
Pratim Mitopeju zadnjih nekoliko mjeseci, samo mi žao što nisam saznala za njih na vrijeme. Zna netko kada dolazi lozinka za Kralja?
bonjovi4ever Posted - 15/03/2021 : 11:43:56
quote:
Originally posted by DK24

Da, da, sad mi je malo jasnije haha. Na naslovnoj stranici im stoji 20% popusta na neka izdanja (recimo Nordijske mitologije), ali ne obračuna nikako taj popust.



Pa već je popust obračunat.
100 kn su redovna izdanja. 80 kn je 20 posto popusta.
DK24 Posted - 15/03/2021 : 09:55:13
Da, da, sad mi je malo jasnije haha. Na naslovnoj stranici im stoji 20% popusta na neka izdanja (recimo Nordijske mitologije), ali ne obračuna nikako taj popust.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000