forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Blek 92 - Blago iz Tehuantepeca

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
LudensovPotrcko Posted - 19/12/2020 : 19:24:24
Pljušti kiša, a iznad njih plavo nebo... Hmmmm... A i gdje mu je lijeva noga!!??



Već dostupno na shop.strip-agent.hr, u Snk, Babilonu i Striportu.

Od utorka 22. 12. na kioscima.
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
cat claw Posted - 27/02/2021 : 13:44:39
quote:
Originally posted by teller

quote:
Originally posted by cat claw

quote:
Originally posted by teller

i Sibin Slavković...Žunjevič kao naslovničar.


Nije ovo Sibin... Ne znam ko je, ali Sibin nije.



Nekako mi ostalo upamceno da je ista naslovnica u Dnevniku nosila Zunjevicev potpis..
A ako je Tota slican jim je stil..



Sibin nikad ili sasvim slucajno (kad tusira moje olovke) crta dlake na rukama
teller Posted - 26/02/2021 : 16:22:12
quote:
Originally posted by cat claw

quote:
Originally posted by teller

i Sibin Slavković...Žunjevič kao naslovničar.


Nije ovo Sibin... Ne znam ko je, ali Sibin nije.



Nekako mi ostalo upamceno da je ista naslovnica u Dnevniku nosila Zunjevicev potpis..
A ako je Tota slican jim je stil..
ReemCP Posted - 26/02/2021 : 14:58:47
Piše kod Talijana:

..U ovom su izdanju "Kožna maska" i "Blek protiv čovjeka majmuna", koje je napisao i nacrtao André Amouriq...

..Naslovnica Ciro Tota, a adaptaciju Maurizio Berdondini...
cat claw Posted - 26/02/2021 : 14:30:41
quote:
Originally posted by teller

i Sibin Slavković...Žunjevič kao naslovničar.


Nije ovo Sibin... Ne znam ko je, ali Sibin nije.
teller Posted - 25/02/2021 : 05:47:52
i Sibin Slavković...Žunjevič kao naslovničar.
murdo Posted - 24/02/2021 : 17:42:30
Nisam vidio najavu za ovo..

[url=https://postimages.org/][/url]
ReemCP Posted - 01/01/2021 : 13:39:25
Delboju treba najviše zahvaliti :) Kad sam vidio da je on ove pregledao između 32 i 44, ja te brojeve onda nisam gledao jer sam vjerovao da bi Delboj vidio da je tu bilo. Sjetio sam kad sam slagao Blekove na policu, da negdje oko tih 50 brojeva slijedi krupni crtež Bleka, mislim na ono kad imamo dvije vinjete na tabli (ponekad i jedna vinjeta čini čitavu tablu), a kako su na toj tabli 3 pasice, krenuo gledati u rikverc prema 44. broju, rekoh, tu mora negdje biti, i potraga nije dugo trajala, zahvaljujući Delboju :)
corto33 Posted - 01/01/2021 : 10:41:20
Odlično, ReemCP. A i Delboj. Puno hvala obojici!
delboj Posted - 01/01/2021 : 09:52:27
Pa da, ja sam pregledao od 32 do 44 i nisam to našao. Dalje nisam pregledao jer sam počeo da sumnjam da je taj opseg potpunog pogrešan.
ReemCP Posted - 01/01/2021 : 00:54:33
quote:
Originally posted by corto33

Može li neko ko ima Ludensova izdanja Bleka pogledati u kojem broju se pojavi ova tabla:
https://i.ebayimg.com/images/g/EUQAAOSwiLVf1fPw/s-l1600.jpg

Trebala bi biti u jednom od brojeva izmedju LU 32 i 44.



Ludens 49, stranica 40, naslov epizode "Stanje uzbune".


corto33 Posted - 31/12/2020 : 21:20:44
quote:
Originally posted by jaki

Bignotti?
Meni je ovo Cedroni.



Izgleda da je zaista Cedroni, prodavač je napisao, da je Bignotti. Ali dobro, nisam puno platio.
Sad još da pronadjemo o kojoj epizodi je riječ, gdje se pojavlja taj Conolly.
delboj Posted - 31/12/2020 : 20:09:22
quote:
Originally posted by corto33

Da nije možda 1. epizoda iz Ludens broja 60?


Nije.
jaki Posted - 31/12/2020 : 20:04:44
Bignotti?
Meni je ovo Cedroni.
corto33 Posted - 31/12/2020 : 19:33:07
Da nije možda 1. epizoda iz Ludens broja 60?
corto33 Posted - 31/12/2020 : 19:31:21
quote:
Originally posted by delboj

Ja sam pokušao da letimično pregledam te brojeve, ali nisam vidio tu tablu. Jesi li siguran da je u tim brojevima?



Nisam siguran. Znam samo, da je Bignotti to crtao a njegove epizode su u tim brojevima prema usporednom popisu. I ova tabla je iz te iste epizode:
https://i.ebayimg.com/images/g/AF8AAOSwDnpf1fR-/s-l1600.jpg

quote:
Može li neko ko ima Ludensova izdanja Bleka pogledati u kojem broju se pojavi ova tabla:
https://i.ebayimg.com/images/g/EUQAAOSwiLVf1fPw/s-l1600.jpg

Trebala bi biti u jednom od brojeva izmedju LU 32 i 44.
delboj Posted - 31/12/2020 : 18:41:03
Ja sam pokušao da letimično pregledam te brojeve, ali nisam vidio tu tablu. Jesi li siguran da je u tim brojevima?
corto33 Posted - 31/12/2020 : 17:51:37
Može li neko ko ima Ludensova izdanja Bleka pogledati u kojem broju se pojavi ova tabla:
https://i.ebayimg.com/images/g/EUQAAOSwiLVf1fPw/s-l1600.jpg

Trebala bi biti u jednom od brojeva izmedju LU 32 i 44.
El Morisco Posted - 26/12/2020 : 18:58:03
quote:
Originally posted by delboj

quote:
Originally posted by El Morisco

I dodajem kako još dva Bleka izlaze s nikad objavljenim pričama (znači Ludens 93 i 94), a onda slijedi poslastica, u broju 95, kao druga priča Kerac "Divlja mačka" i nakon toga u potpunosti kroz nekoliko brojeva YU Blek.


Baš ćemo vidjeti koliko će se gubiti u prevodu. To je nekad prevedeno na italijanski, pa se sad opet prevodi s italijanskog. Mnogo bi bolje bilo da se samo prilagođava izvorni tekst, jer je sadržao neke specifične izraze.


Neka samo Bernard iz osobne kolekcije izvadi Strip Zabavnik ili nedavni Kerčev integral i da prevoditeljici neka samo pohrvati original i to je to...
delboj Posted - 26/12/2020 : 14:21:17
quote:
Originally posted by El Morisco

I dodajem kako još dva Bleka izlaze s nikad objavljenim pričama (znači Ludens 93 i 94), a onda slijedi poslastica, u broju 95, kao druga priča Kerac "Divlja mačka" i nakon toga u potpunosti kroz nekoliko brojeva YU Blek.


Baš ćemo vidjeti koliko će se gubiti u prevodu. To je nekad prevedeno na italijanski, pa se sad opet prevodi s italijanskog. Mnogo bi bolje bilo da se samo prilagođava izvorni tekst, jer je sadržao neke specifične izraze.
zlatan bihac Posted - 26/12/2020 : 14:09:33
quote:
Originally posted by El Morisco

Što se tiče sljedeće priče "Kožna maska", ona je stvarno objavljena u originalnom talijanskom broju 56 (Ludens 34), ali to je njezin prvi dio (ako dobro tumačim usporedni popis). Čekamo i nastavak, koji je LMS objavio kao broj 695, ali ne cijeli strip nego od početka do 49 stranice.


Mislim da je to u ludensu cijela prica, a ovo u iducem broju samo reprint..cijela prica na 100 i nesto stranica...a u lms je izasao samo drugi dio te price...tacno se sjecam kad sam prije par godina uporedjivao, blek se drzi zza zidine neke zgrade, na vise od pola stranice slika...
El Morisco Posted - 26/12/2020 : 13:43:37
Kinowa ide još 13 brojeva, a onda dolaze Jean Laffite, Nepobjedivi, Kapetan Hrabrost, Red Buck, Bijeli Vrag, Davy Crockett i drugi...
El Morisco Posted - 26/12/2020 : 13:41:36
I dodajem kako još dva Bleka izlaze s nikad objavljenim pričama (znači Ludens 93 i 94), a onda slijedi poslastica, u broju 95, kao druga priča Kerac "Divlja mačka" i nakon toga u potpunosti kroz nekoliko brojeva YU Blek.
El Morisco Posted - 26/12/2020 : 13:36:56
Što se tiče sljedeće priče "Kožna maska", ona je stvarno objavljena u originalnom talijanskom broju 56 (Ludens 34), ali to je njezin prvi dio (ako dobro tumačim usporedni popis). Čekamo i nastavak, koji je LMS objavio kao broj 695, ali ne cijeli strip nego od početka do 49 stranice.
El Morisco Posted - 26/12/2020 : 13:31:30
Prva Blekova priča u ovom broju "Zlato Tehuantepeca" je zaista u Yugi objavljena kao LMS 882. Čitajući otkrivamo da su Blek i ekipa u Meksiku gdje su na tragu lukave grofice Gonzales koja ujedno skriva blago Azteka. No, nitko se ne pita gdje je prvi dio priče? U LMS nikada nije objavljen, a prije dva broja dobili smo ga kao drugog Bleka pod naslovom "Osveta Montezume". Oba je naravno crtao Cedroni. Zgodna dvočinka, jer su izvan svojih krajeva, a imamo i pećinu punu klopki kaou Indiani Jonesu.
DODSFERD Posted - 24/12/2020 : 15:13:24
Konačno jedna živopisna naslovnica nakon nekoliko prethodnih sterilnih.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000