forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 MAKONDO najavljuje: DIEGO ARMANDO MARADONA

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
MAKONDO Posted - 25/02/2021 : 14:39:49
Jedan naslov koji je, naravno, zainteresovao dosta vas svakako je strip koji radimo za svoju dušu (Miloševu, preciznije, kao što je Slayer bio za Bojanovu ).
Ali, osim svim ostalim ljubiteljima Maradoninog lika i dela, ovo je grafički roman koji će se, verujemo, svideti mnogima.
Paolo Kastaldi jedan je on najtalentovanijih italijanskih mladih autora, čiji su grafički romani divna i dirljiva umetnička dela rađena uglavnom olovkom i akvarelom, sa uzbudljivim i neobičnim kadrovima.
Ovo nije samo priča o jednom od najvećih fudbalera svih vremena, ovo je svedočanstvo o Italiji osamdesetih godina prošlog veka, o Napulju, siromašnom Jugu i bogatom Severu - tragično i veličanstveno poput samog Maradone.


















25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Spock Posted - 21/11/2022 : 07:42:15
Početak SP u nogometu najbolje je obilježiti prigodnom recenzijom:

https://www.stripovi.com/recenzije/strip-album-album-mak-9-maradona/2934/
anto Posted - 27/03/2022 : 14:09:50
Priča o fudbalskom bogu ispričana na originalan,iskren i prilično emotivan način;sa težištem na njegov deo karijere u Napoliju,i šta je to sve značilo za ljude ovog grada.
Crtež Đipijevski (zbog načina na koji su nacrtane face ljudi, a posebno nosevi),i malo mi je u početku išao na onu stvar,mada sam se brzo privikao.
Da je ovakav strip napravljen o Džordanu,verovatno bi me dosta više pogodio,ovako,kako nisam preterani fan ni fudbala ni Dijega (mada sam u realnom vremenu pratio SP u Meksiku),nije sad baš da sam ciljana grupa ovog stripa,ali mi je svejedno dobar.
3.5/5
KuntaKinte Posted - 12/03/2022 : 14:25:04
Odlično je ovo napravio Castaldi, baš onako kako treba o nekome koga volite/obožavate. Emocionalno i iskreno, ne nužno dokumentaristički.
O najvećem, o najboljem, o simbolu siromašenih, potlačenih, napadnutih, o El Pibeu..
jagodanbg Posted - 05/03/2022 : 22:02:45
Taj dokumentarac je pokidao!! Kusta i Maradona, kakav tandem!!!

Forza Napoli
going going Posted - 05/03/2022 : 03:44:37
Ko nije, nek pogleda film The hand of God, proslogodisnje ostvarenje cuvenog italijanskog reditelja Paola Sorentina (ima na Netflixu, njihova je produkcija), film je nominovan i za Oskara u kategoriji najbolji strani film. Inace film se ne bavi Maradonom, vec odrastanjem reditelja u Napulju bas u vreme kada Maradona dolazi da igra za Napoli i naravno sam naslov filma je namig cuvenom Maradoninom golu u utakmici protiv Engleza. A i u prethodnom filmu Youth (koji jos snaznije i jos vise preporucujem) se pojavljuje jedan lik nalik na Maradonu koji je posetilac iste banje u Svajcarskoj u kojoj su i glavni likovi, a glavni su Majkl Kejn i Harvi Kajtel.

U potpunosti razumem da neko zeli da ima ovaj strip, on je verovatno bas i namenjen vise obozavaocima lika i dela Dijega Armanda Maradone, nego sto je usmeren samo na strip publiku. Ja ne pratim fudbal, a pogotovo nisam mogao da pratim Maradonu jer tad nisam bio ni rodjen, ali sam postovalac njegove neobicne licnosti. Preporucujem i Kusturicin dokumentarni film o Maradoni.
AleksandarN Posted - 04/03/2022 : 19:05:11
Ako je bio Slayer, moze i King Diamond - Abigail!
I naravno, Iron Maiden stripovi!

Maradona... niti volim fudbal, niti me on zanima a ni crtez mi nije privlacan ali cu uzeti da se malo edukujem kao sto sam uzeo Maks Vinsona od Besne Kobile a nemam nikakvo interesovanje za tenis.
Poli Posted - 04/03/2022 : 13:24:45

Mene ne zanima, mirnog srca preskacem. Teoretski moguce da je bolji strip od "Slayera", posto taj i bas nije nesto posebno, ali me ne zanima ni 5 posto dok je "Slayer" barem bio zanimljiv.

zare80 Posted - 04/03/2022 : 13:10:34
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by jagodanbg

Ovo se mora imati u kolekciji, kakav god da je.


Ne mora.
Niti mi se sviđa crtež, niti volin varalice.


Odavno je ono sto je ovaj genijalac sa loptom uradio premasilo varanje i postalo simbol necega mnogo jaceg. Na kraju krajeva, ono je naivno i beznacajno u odnosu na mnogo druga i ozbiljnija. Crtez jeste drugaciji, ali ako prica vredi i nije samo vezana za Maradonu, moze biti jako lepo izdanje.
jagodanbg Posted - 04/03/2022 : 10:23:20
quote:
Originally posted by alexts

quote:
Originally posted by jagodanbg

Ovo se mora imati u kolekciji, kakav god da je.



Zašto?



Zato sto je nabolji fudbaler kojeg sam gledao, odrastao i uzivao u njegovoj magiji. Ako mi se ne svidi sadrzaj stajace na nekoj polici, pored TVa... okrenut naslovnicom napred da ko god dodje u stan moze da vidi.
NESVRSTANI Posted - 04/03/2022 : 09:31:44
quote:
Originally posted by jagodanbg

Ovo se mora imati u kolekciji, kakav god da je.


Ne mora.
Niti mi se sviđa crtež, niti volin varalice.
alexts Posted - 04/03/2022 : 01:08:16
quote:
Originally posted by jagodanbg

Ovo se mora imati u kolekciji, kakav god da je.



Zašto?
jagodanbg Posted - 04/03/2022 : 00:06:53
Ovo se mora imati u kolekciji, kakav god da je.
MAKONDO Posted - 03/03/2022 : 22:15:45
Pa ne mrzi nas, nego nismo stigli. Jutros pokupili iz štamparije pa odmah otišli na Sajam knjiga u Novom Sadu.
Red Marquis Posted - 03/03/2022 : 21:52:10
S obzirom da Makondovce mrzi da sami najave ovde, izašlo, ima da se kupi na sajmu u NS za 1400 din.
MAKONDO Posted - 03/01/2022 : 21:35:20
quote:
Originally posted by SPQRoma

Šta bi sa ovim?



U štampi je.
SPQRoma Posted - 03/01/2022 : 19:40:42
Šta bi sa ovim?
velka031 Posted - 26/02/2021 : 19:04:13
quote:
Originally posted by sumohrvat

Nogomet obožavam, a Maradona je Bog nogometa.... Ovo se uzima pod obavezno.



King Warrior Posted - 26/02/2021 : 09:13:06
Au, ovo super izgleda.
BeaGea Posted - 26/02/2021 : 08:46:02
quote:
Originally posted by sumohrvat

Nogomet obožavam, a Maradona je Bog nogometa.... Ovo se uzima pod obavezno.



Jedan je Garrincha
Combatrock Posted - 25/02/2021 : 23:42:32
A Kempes
sumohrvat Posted - 25/02/2021 : 19:16:23
Nogomet obožavam, a Maradona je Bog nogometa.... Ovo se uzima pod obavezno.
AleksandarN Posted - 25/02/2021 : 18:42:40
Ovaj strip me najmanje privlaci od novih najava. Niti mi se crtez dopada, niti me Maradona zanima, niti gotivim fudbal, ali kad sam uzeo onog tenisera (mrzim tenis!) od Besne Kobile, uzecu i ovo nekad..
sumohrvat Posted - 25/02/2021 : 16:45:45
Odlično...
Može prijedlog da prvih par kupaca dobije i paketić bijelog praha 😂😂😂😂
ivanl Posted - 25/02/2021 : 16:37:12
Marad⚽️na!
zokalav Posted - 25/02/2021 : 15:41:36
Bravo

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000