forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: ORKA SP 37 - MW

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Markos Posted - 22/07/2020 : 17:46:01


Michio Yuki ima sve: ljepotu, inteligenciju, pedigre kao potomak slavne obitelji izvođača kabukija, obećavajuću karijeru u velikoj banci, horde obožavateljica. Ali ispod maske savršenstva vreba tajna koja može protresti svijet do temelja. U djetinjstvu, kada je išao na izlet na jedan od južnih arhipelaga Okinawe, Yuki je jedva preživio izlaganje otrovnom plinu uskladištenom u stranome vojnom skladištu. Curenje plina ubilo je sve stanovnike otoka, no vlasti su ga brzo zataškale, što je Yukija učinilo neznanim svjedokom – kojemu je moćni nervni plin ipak uspio izbrisati osjećaj za dobro i zlo.

Sada, petnaest godina kasnije, Yuki se uspinje društvenom ljestvicom poput lika iz Balzacova romana, koji se danju progurava u svijet financija i politike, dok noću brutalno ubija djecu i žene. Ali Michio Yuki ima mnogo zlokobniji cilj: dočepati se MW-a, oružja koje mu je poštedjelo život, ali oduzelo savjest. Postoje samo dva čovjeka koja imaju šanse zaustaviti ga: jedan je briljantni javni tužitelj, koji se trsi podići optužnicu protiv psihopata, a drugi je Iwao Garai, izmučeni katolički svećenik koji dijeli Yukijevu prošlost – a često i njegov krevet.

Orka Specijal 37 • MW • 580 stranica • C/B • 150 x 210 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Osamu Tezuka • Crtež Osamu Tezuka • Prijevod Nikola Pezić • Lektura i redaktura Aleksandar Gucunski • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 22.7.2020. • Cijena 150 Kn

https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/orka-specijal-37-mw/640/
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Manny Posted - 02/01/2022 : 16:42:22
Odličan strip, iako je sam kraj (zadnjih 20 strana) predvidiv, kao što su mnogi već rekli. Tokom čitanja prošla me je više puta jeza na tablama gde se vidi i opisuje Mičiov karakter i čisto zlo koje se nalazi u njemu. Ne znam za druge, ali me u tim trenucima Mičio jako podseća (kako likom, tako i mimikom) na Dodža iz Lokota i ključa. S obzirom na to kad su dela nastajala, verovatno je korektno reći, ako je došlo do sličnosti, da su se Džo Hil i Gabrijel Rodrigez tu ugledali na Tezukinog Mičia.

p.s. ima li negde da se nabavi Oda Kirihitu 1?
Shuckey Posted - 10/11/2021 : 18:40:54
Prvi susret sa Tezukom je bila jedna kratka priča u Q stripu. Prvi dojam se i dalje drži: izvrsno pripovijedanje i crtež koji me nekako žulja. Kao da je svjestan da je na vrhu vlastitog umijeća i da je već brendiran, crta iste karikature iako ne mora. Pati se gdje treba lepršati. Pročitao sam još par Tezukinih stripova, nijedan nije loš ali me nijedan nije odvalio.

Adolf mi je bio super jer nema previše boleština. Buddha mi je najbolji i to ne samo zato što kritika kaže da je remek djelo. Zanimljiva tema, odlična izvedba. Čeka drugo čitanje, prvo je bilo sa skena i to poprilično davno. Oda Kirihitu je na mahove bezrazložno mučna i nije mi na listi za kupovinu.

Za UW mi se na početku činilo da namjerava preispitivati krivicu. Je li psihopat kriv ili su krive vrlo čiste i jasne okolnosti koje su ga stvorile? Ubrzo je postalo jasno da je strip obična tko-će-koga napetica što je sasvim OK. Rasplet i kraj je na žalost na razini osrednje epizode Scooby-Dooa tako da će MW na bubanj.

Ali nisam gotov sa Tezukom, nisam baš toliko lud! Shvatio sam da sam čitao samo gekige do sada, probat ću neki Tezukin strip za klince. Ayako ću pažljivo izbjegavati nako što sam čuo da je mučniji od Ode Kirihitu. Imam dovoljno muke i ovako, hvala. Naravno, pročitat ću Phoenix, taman će ga netko reprintati prije nego crknem. Možda me nešto od navedenog pukne pa mi Tezuka postane jasan.
Peyo Posted - 26/09/2021 : 22:36:13
Sjajno je što je Fibra uspjela objaviti toliko Tezukinih naslova.

Pretpostavljam da će doći na red i Phoenix serijal koji sadržava neka od ponajboljih Tezukinih djela.
don_draper Posted - 26/09/2021 : 21:20:13
quote:
Originally posted by Paka01

Crtež ne prestaje razočaravati?



Ups, ispravio grešku, ne znam što mi se motalo po glavi tada
Tezuka je s pravom nazvan ocem mangi
Paka01 Posted - 26/09/2021 : 21:02:53
Crtež ne prestaje razočaravati?
don_draper Posted - 26/09/2021 : 20:58:32
Tezuka ne prestaje očaravati, što mi je bilo da sam ga tek nedavno počeo čitati.
Ovaj put sve u jednoj (podebljoj) knjizi. Priča je puna kontroverzi i od samog početka najavljuje da se moramo pripremiti na svašta. Obrata ne nedostaje, ali ono što je glavni forte je što je ovo miks više žanrova koji odlično funkcionira!
Ima tu dramatike, povijensog konteksta, kriminala, akcije i momenata humora. Sve je to jako dobro izbalansirano ako se priviknete na ritam i nekonvencionalnost (bar za tadašnja vremena) pojedinih dijelova. Osjeća se da je ovaj strip nešto posebno, ali cijelo vrijeme na jedan jasan i lako čitljiv način (baš kao Buddha).
Ono što mi se sviđa, osim sjajno razrađene akcije i napetosti koja tjera da se strip što brže pročita, jest ta mračna i relevantna problematika glavnih likova. Daje materijala za razmišljanje i cijelom glavnom zapletu daje određenu težinu.
Crtež je vrlo dobar i smatram da od viđenih mangi, Tezuka ima jedan od najboljih i meni osobno najprijemčivijih vizualnih izričaja.
Nekonvencionalno, dramatično, nabrijano, ludo, ambiciozno, kontroverzno, a opet lucidno i sjajno upakirano, ovaj strip ne pada u svom ritmu i cilja na najvišu stepenicu i ne podbacuje.
5/5
Macon Posted - 20/09/2021 : 10:26:13
quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by Peyo

Baš me zanima kako bi onda SM ocijenio Tezukinog Swallowing the Earth?

https://tezukaosamu.net/en/manga/267.html

Meni taj nije sjeo nikako. Bio parodija/komedija ili ne svejedno.

Glavni lik loče poput Superhika, a ima tu svega i svačega udrobljenog ...


Ovaj opis radnje na linku što si stavio me zaintrigirao.





Tezukin humor je po mome malo čudan. Isto u Budi. Rekao bih, da zbog kulturnih razlika između nas i Japanaca.
vukozec Posted - 20/09/2021 : 09:42:41
Evo MW film: https://www.imdb.com/title/tt1242755/

Nisam gledao, iz ove jedine recenzije na IMDB mi se čini da su iz filma izostavljeni neki dijelovi priče.

(ukupna ocjena je niska, ali samo 260 glasova, nije neki uzorak)
Shaner Posted - 09/09/2021 : 16:54:12
quote:
Originally posted by Peyo

Baš me zanima kako bi onda SM ocijenio Tezukinog Swallowing the Earth?

https://tezukaosamu.net/en/manga/267.html

Meni taj nije sjeo nikako. Bio parodija/komedija ili ne svejedno.

Glavni lik loče poput Superhika, a ima tu svega i svačega udrobljenog ...


Ovaj opis radnje na linku što si stavio me zaintrigirao.

Red Marquis Posted - 09/09/2021 : 14:31:47
quote:
Originally posted by vukozec

A ovi što ostavljaju "+1" postove su najgori :)


-1
vukozec Posted - 09/09/2021 : 14:27:46
A ovi što ostavljaju "+1" postove su najgori :)
Red Marquis Posted - 09/09/2021 : 13:36:03
quote:
Originally posted by Paka01

Dopustite čovjeku da mu se nešto ne sviđa, je li to toliko teško? Koji vam je bog?


+1
vukozec Posted - 09/09/2021 : 12:46:43
Jok, no quarter. 1/10 bez raspisa zašto 1/10 ne zaslužuje milost :)
Paka01 Posted - 09/09/2021 : 12:36:52
Dopustite čovjeku da mu se nešto ne sviđa, je li to toliko teško? Koji vam je bog?
AleksandarN Posted - 09/09/2021 : 11:28:24
quote:
Originally posted by supermark

1/10
Jedan od najgorih stripova koje sam pročitao
Hrpa nebuloza koje ne bih stigao pobrojati da iskoristim cijeli godišnji odmor
A trenutno imam pravo na 60 dana godišnjeg





A Supermen sav realan bez nebuloza?
Peyo Posted - 09/09/2021 : 10:00:54
Baš me zanima kako bi onda SM ocijenio Tezukinog Swallowing the Earth?

https://tezukaosamu.net/en/manga/267.html

Meni taj nije sjeo nikako. Bio parodija/komedija ili ne svejedno.

Glavni lik loče poput Superhika, a ima tu svega i svačega udrobljenog ...
supermark Posted - 09/09/2021 : 09:58:53
Ne.
vukozec Posted - 09/09/2021 : 09:41:27
Ma pusti supermaćuhicu, preosjetljiv je :p

Uostalom, ako ga je strip koji prvenstveno želi biti provokativan isprovocirao da ostavi takav komentar, znači da je strip uspio upravo u onome što mu je i bio cilj, zar ne? ;)
Chui Posted - 08/09/2021 : 23:04:45
quote:
Originally posted by supermark

1/10
Jedan od najgorih stripova koje sam pročitao
Hrpa nebuloza koje ne bih stigao pobrojati da iskoristim cijeli godišnji odmor
A trenutno imam pravo na 60 dana godišnjeg


DiSkAcH Posted - 08/09/2021 : 21:59:12
quote:
Originally posted by supermark

1/10
Jedan od najgorih stripova koje sam pročitao
Hrpa nebuloza koje ne bih stigao pobrojati da iskoristim cijeli godišnji odmor
A trenutno imam pravo na 60 dana godišnjeg



supermark Posted - 08/09/2021 : 21:56:39
1/10
Jedan od najgorih stripova koje sam pročitao
Hrpa nebuloza koje ne bih stigao pobrojati da iskoristim cijeli godišnji odmor
A trenutno imam pravo na 60 dana godišnjeg
Red Marquis Posted - 26/02/2021 : 16:28:00
Vreme je za Mizukija u Fibri.
AleksandarN Posted - 26/02/2021 : 15:52:55
quote:
Originally posted by Shaner

Ako se ne varam, Marko je rekao da će ove godine uz reprint Vrha bogova ići još mangi, pa se možemo nadati.





Shaner Posted - 26/02/2021 : 13:11:42
Ako se ne varam, Marko je rekao da će ove godine uz reprint Vrha bogova ići još mangi, pa se možemo nadati.

AleksandarN Posted - 26/02/2021 : 11:36:44
quote:
Originally posted by Peyo

Mučna je Ayako, i za čitanje i za objavljivanje treba imati želudac.



Sad me zanima!! Bilo bi super da Fibra to objavi.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000