forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 GOLCONDA / NIK RAJDER SPECIJAL #1 (epizode 1-2)

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Golconda Posted - 01/03/2021 : 16:02:36
GOLCONDA / NIK RAJDER SPECIJAL #1 (epizode 1-2)



🎩 Dragi prijatelji!

Konačno je došao trenutak na koji smo poprilično ponosni, jer je naša želja da nas pominju kao izdavača koji ispravlja stripovske nepravde, pa vam zato danas predstavljamo prvi broj, sada skoro već 3️⃣0️⃣ GODINA OČEKIVANOG, specijalnog izdanja našeg i vašeg Nika Rajdera!

Ako me pamćenje ne vara, nekog trenutka u aprilu 1992. godine, kada se na kioscima pojavilo specijalno izdanje Zlatne Serije br. 16 (Dilan Dog - Mefisto) i u njemu plan objavljivanja specijalnih i vanrednih brojeva za tu nesrećnu godinu, a u spisku na rednom broju 19, planiran za 15. jun 1992, pojavio se upravo on! Nešto kasnije, zadnje korice Zlatne Serije 1087 i Lunovog Magnus Stripa 979 po prvi put su nam zagolicale maštu prikazujući kako će da izgleda ta njegova naslovna strana. Nažalost, do dana današnjeg, to je i sve što smo dobili...

📜 ŠTA SE DOGODILO S MERI ROZ? je konačno pred nama, u Golkondinom aranžmanu!

(validna transkripcija naslova je ovde delimično izostala, a sve u cilju nostalgičnog neizbegavanja nekada davno predloženog naziva za ovu epizodu)

✍️ I ne samo on. U našoj prvoj knjizi nalaze se prva dva broja edicije specijali, naravno, zajedno sa originalnim tekstualnim dodacima za oba izdanja, koja smo ovom prilikom morali malo da preradimo, iz nekoliko razloga, prvenstveno zbog formata u kome su originalno objavljeni. Moram samo još ovom prilikom da naglasim i da je bio pristojan podvig uopšte dobiti prava na objavljivanje tih dodatnih knjižica, opet, na više načina, digitalni materijali ne postoje, rađeni su od nule, sve je išlo nekoliko puta na odobrenje u Bonelli i tako te sitnice...

🛒 Od danas dostupno na www.golconda.rs webshopu, do kraja dana verovatno u još nekim knjižarama, a već od sutra kreće distribucija i na ostala vaša omiljena prodajna mesta

💵 1200 dinara (promo prvih mesec dana) / 1450 kasnije

Uživajte!
Pišite nam kako vam se svideo!

💥 Pa od aprila-maja da se uhvatimo svi zajedno ukoštac sa Nikovom fenomenalnom redovnom serijom u već prepoznatljivim bojama trobroja vaše i naše Golkonde!
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
SPQRoma Posted - 30/03/2021 : 10:25:47
Pročitao sinoć prvu epizodu, pa meni skroz OK. Ne znam čemu priče da je naivno, ovako, onako. Pa ne znam šta ste od Nika očekivali, neku ultra filozofiju? Sasvim pristojna priča, karakteristična za Nika. Ko ga voli, svidjeće mu se, ko ne voli, neka zaobiđe. U svakom slučaju bolje nego 90% ovih novih stvari što SBE izbacuje.
going going Posted - 20/03/2021 : 14:44:48


Prvo da pohvalim izdavacku odluku/potez Golkonde da krenu u svoj pohod na izdavanje Nika Rajdera necim sto premijerno vidimo na nasim prostorima i to bas Specijalom koji je najavljen pre 30 godina a nikad nije objavljen. Drugo stvar sto je za pohvalu jeste sto su tekstualni dodaci prevedeni i zanimljivi su za procitati, malo Alfredo Kasteli sebi daje pesnicke slobode i dodaje na par mesta stvari za koje nisam nasao na internetu nigde (pricam o dodatku za serijske ubice) ali nema veze. Jako simpaticno, uz sve kratki predgovor Klaudija Nicija. I pohvala za prevod!

E sad sto se tice same sadrzine dvobroja. Do sada sam procitao oko 4, 5 prica Nika Rajdera u izdanju Zlatne serije i svi su mi bili vrlo dobri do odlicni (koliko se secam najbolja prica mi je bila Serif u Njujorku), tako da sam upoznat sa postavkom serijala i prijalo mi je citanje Nika toliko da sam krenuo da ganjam komplet Zlatne serije po nekoj pristupacnoj ceni ali onda je izbila korona ovo ono, i na kraju ispade dobro sto ga ne nabavih jer je naisla Golkonda sa svojom najavom.


Specijal #1 ŠTA SE DOGODILO S MERI ROZ?
Nizzi/Antinori


Prica je cini mi se direknto inspirsana filmom Romana Polanskog Rozmarina beba, dakle satanisticki kult, beba itd. Kao sto vec vidimo na naslovnoj strani. Problem kod obe price je sto su vrlo predvidljive i lako se da zakljuciti ko je glavni negativac. U prvom specijalu bih rekao da je Nik bas bas naivan, previse za jednog iskusnog Njujorskog pandura. No, prica je zabavna, lako se i brzo cita, ima dovoljna kolicina akcije. Crtez Federika Antinorija je tecan, ali ne bih bas rekao da je neki kapacitet a ni da se mnogo potrudio. Mnogo kadrova sa potpuno belom, praznom pozadinom.
Kad bih davao ocene na recenziji to bi izgledalo ovako: Prica: 8, Scenario: 4, Crtez: 6, Naslovna strana: 10 odnosno ukupna ocena: 64% iliti za one koji ne vole ove procente 6/10

Specijal #2 NOĆNI OSVETNIK
Nizzi/Polese

Drugi specijal donosi pricu o serijskom ubici iz Central Parka. Zanimljivija i bolja prica od prvog specijala, medjutim opet predvidivost i razvucen i nespretno izveden kraj kvare utisak do tada jako dobre price. Ni Polese se nije proslavio, ali lepo crta Nikovu mladu prijateljicu novinarku. Mogla je ovo da bude bas dobra prica, ali kao da Nizzi nije bio u raspolozenju da se malo vise potrudi i radi na prici i izbrusi je i ucini efektniji kraj. Steta. Ali opet jako zabavno i opustajuce za sat vremena citanja.
U ocenama Prica: 8, Scenario: 6, Crtez: 6, Naslovna strana: 8, ukupna ocena 68%; 6,5/10

Naslovna strana drugog specijala https://www.golconda.rs/wp-content/uploads/2021/01/NikS2.jpg
djukak Posted - 14/03/2021 : 19:37:02
quote:
Originally posted by delboj
Ja sam to pročitao prije 10-15 godina u nekom neregularnom izdanju, ne sjećam se baš detalja, ali znam da priča nije bila nešto posebno. Ipak, fino je što je ovo konačno objavljeno.



Jeste. Ipak, iako nije najpopularniji junak, Nik zaslužuje i da specijali budu objavljeni.
Inače drugi specijal Noćni osvetnik osjetno bolji od prvog. I dalje je to klasična krimi priča, ali meni stvarno dosta bolji. I crtež sasvim dobar.
delboj Posted - 13/03/2021 : 20:58:37
quote:
Originally posted by djukak

I konačno nakon toliko godina saznah šta se dogodilo sa Meri Roz

Elem priča nije ništa specijalno, kao što neko reče predvidiva, ali sasvim dobra za odmor. Crtež korektan i ništa više. Videćemo kakav će biti Noćni osvetnik.

Samo izdanje odlično, otisak, prevod, sve za 5. Dodaci su ogroman plus i sasvim su ok napisani.
Veoma dobro izdanje.


Ja sam to pročitao prije 10-15 godina u nekom neregularnom izdanju, ne sjećam se baš detalja, ali znam da priča nije bila nešto posebno. Ipak, fino je što je ovo konačno objavljeno.
djukak Posted - 13/03/2021 : 20:52:26
I konačno nakon toliko godina saznah šta se dogodilo sa Meri Roz

Elem priča nije ništa specijalno, kao što neko reče predvidiva, ali sasvim dobra za odmor. Crtež korektan i ništa više. Videćemo kakav će biti Noćni osvetnik.

Samo izdanje odlično, otisak, prevod, sve za 5. Dodaci su ogroman plus i sasvim su ok napisani.
Veoma dobro izdanje.
kasper Posted - 03/03/2021 : 05:56:38
pa bice bolje kasnije, roi, mastantuono, 2xbrindizi. a tu je i mario rosi, na dampiru je odlican
Jozzinelli Posted - 03/03/2021 : 02:19:00
Ovo je jedan od stripova koji ima kultni status kao najavljen, a nikad ne objavljen na ovim prostorima,
i samo zbog te nostalgije, intrigantnog naslova i odlične naslovnice, mnogi će želeti da ga nabave i već je sigurno da je komercijalni pogodak.

Ali, što se same priče tiče, koliko se sećam kad sam čitao sken, prilično me je razočarala.
Prvo, zbog crteža, jer Antinori nije crtač koji će da oduševi čitaoca-posmatrača, a ni scenaristički priča nije ništa specijalno,
standardno predvidiva, bez neke velike napetosti, kakvu čitalac očekuje na osnovu naslovnice.
Moguće da je takvom utisku dosta kumovao upravo nezanimljiv Antinorijev crtež.
A šta tek može da se u drugoj epizodi očekuje od Polezea, koji je još slabiji i nezanimljiviji crtač...

Šteta je što crtanje ovih specijala nisu poverili boljim crtačima, Milacu ili Kazertanu, čiji se celokupan rad na Niku
sveo na crtanje naslovnica, da je bar jednu epizodu odradio, čisto da ga čitaoci vide i unutar korica na ovom serijalu.
Pa nisu ni Ramelu angažovali, nego utrapili Polezea da odradi čak 3 specijala, valjda da ne bi ostao bez posla,
iz poštovanja prema njegovom dugom stažu i starijim godinama, poput Gambe na Čikovim specijalima.
Makar će Roi u petoj epizodi predstavljati osveženje na Niku...

zeljko Posted - 02/03/2021 : 12:38:01
quote:
Originally posted by teller

Bravo
Konačno taj toliko najavljivan specijal..
Koliko se čekalo.. 30 godina a?
Dnevnik to nije izdao..Bar mislim Druga naslovnica ima unutta ili..


Sta je neces ovoga po 3 komada???

Ode nivo ili razina
delboj Posted - 02/03/2021 : 12:18:45
quote:
Originally posted by zlatan bihac

quote:
Originally posted by mladjo

Zanimljivo je da 18. specijalac isto nikada nije izašao, a oni su već najavljivali ovaj. Valjda su te ZS štampali unapred...


to bi trebao biti onaj mister noov ljudi iz dzungle...bilo je jos najava nekih specijalnih izdanja koja nikad nisu izasla, poput texa broj 300 u boji..


Čini mi se da su negdje u odgovorima na pisma čitalaca obrazložili zašto nije izašao taj Teks u boji.
AleksandarN Posted - 02/03/2021 : 11:25:55
Ne mogu da docekam da ovo kupim!! Bravo, Golconda!!
SirOliver67 Posted - 02/03/2021 : 08:55:44
Svaka cast, vec naruceno. Idemo do kraja. To Golconda ...
going going Posted - 02/03/2021 : 02:47:52
Vrhunski!
zlatan bihac Posted - 02/03/2021 : 01:55:17
quote:
Originally posted by mladjo

Zanimljivo je da 18. specijalac isto nikada nije izašao, a oni su već najavljivali ovaj. Valjda su te ZS štampali unapred...


to bi trebao biti onaj mister noov ljudi iz dzungle...bilo je jos najava nekih specijalnih izdanja koja nikad nisu izasla, poput texa broj 300 u boji..
mladjo Posted - 01/03/2021 : 23:30:09
Zanimljivo je da 18. specijalac isto nikada nije izašao, a oni su već najavljivali ovaj. Valjda su te ZS štampali unapred...
zeljko Posted - 01/03/2021 : 23:03:22
Svaka cast
jagodanbg Posted - 01/03/2021 : 22:29:32


cronos six Posted - 01/03/2021 : 22:14:07
Svaka cast!Ajmo sad 3u1 od prvog broja
koze123 Posted - 01/03/2021 : 22:00:07
Ovo će mi biti prvi susret sa Nikom. Jedva čekam!
giant Posted - 01/03/2021 : 19:47:42
E, ovo se čekalo. Šteta, što ovu priču o Meri Roz nije nova zlatna serija stavila negde između prvih 10 brojeva....
Inače ljep dizajn, prava debeljuca ;-)Bravo!
ivanl Posted - 01/03/2021 : 19:18:24
Isuse, koliko je vec proslo...pa nemres belivjeti... tridesetica godinica, laganoooo...
Poli Posted - 01/03/2021 : 19:03:49

Rozana na visinama!


anto Posted - 01/03/2021 : 18:56:07
stvarno Roz

hvala Delboj
delboj Posted - 01/03/2021 : 18:43:12
quote:
Originally posted by anto

ja sam ubeđen da je naslov najavljenog Nika bio "Šta se dogodilo sa Meri Rouz?",a ne Meri Roz.


Hercule Poirot Posted - 01/03/2021 : 18:36:13
quote:
Originally posted by anto

ja sam ubeđen da je naslov najavljenog Nika bio "Šta se dogodilo sa Meri Rouz?",a ne Meri Roz.



To je zbog ovih starijih ko teller, da se ne muče prilikom narudžbe
anto Posted - 01/03/2021 : 18:30:57
ja sam ubeđen da je naslov najavljenog Nika bio "Šta se dogodilo sa Meri Rouz?",a ne Meri Roz.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000