forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: KOLORKA SP 26 - Neustrašive

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Markos Posted - 29/05/2020 : 17:05:50


Neustrašive su knjiga o ženama koje su rušile predrasude i promijenile tijek vlastite sudbine: o Clémentine, ženi koja je pustila bradu; o Margaret, „jezivoj“ glumici specijaliziranoj za uloge zlikovki u Hollywoodu; o Soniti, reperici koja je svojom glazbom podigla glas protiv ugovorenih brakova; o Agnodiki, ginekologinji iz vremena antičke Grčke koja se morala prerušiti u muškarca da bi se bavila svojom profesijom; o Lozen, apaškoj ratnici i šamanki; o Annette, australskoj sireni koja je izumila ženski kupaći kostim; o nezaobilaznoj Peggy Guggenheim i mnogim drugima.

Pénélope Bagieu ovaj je projekt započela u okviru svog bloga na stranicama dnevnika Le Monde, da bi koju godinu kasnije ovih trideset zabavnih i dirljivih portreta nekih od najzanimljivijih žena u bližoj povijesti, uz fin omjer faktografije i humora, doživjelo i svoje ukoričavanje, podsjećajući nas na činjenicu da su se za neke stvari koje danas uzimamo zdravo za gotovo neke hrabre žene jednom morale izboriti!

Kolorka Specijal 26 • Neustrašive: žene koje žive po svom • 308 stranica • Kolor • 190 x 260 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Pénélope Bagieu • Crtež Pénélope Bagieu • Prijevod Ursula Burger • Lektura i redaktura Aleksandar Gucunski • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 29.5.2020. • Cijena 180 Kn

https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/kolorka-specijal-26-neustrasive-zene-koje-zive-po-svom/624/
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
SenG Posted - 29/07/2023 : 18:19:10
A hoće biti nastavka? 0:-)
Shaner Posted - 12/07/2023 : 22:29:53
Hvalevrijedan potez.

john connor Posted - 12/07/2023 : 21:00:01
Bravo :)
Markos Posted - 12/07/2023 : 19:15:20
Hoće
john connor Posted - 12/07/2023 : 18:43:06
Da li ce biti reprinta? Dao sam drugarici ovu knjigu, ne namerava vratiti :) zahvalila se i rekla je, bas ugodno iznenadjenje, nije znala da postoji nesto ovako.
Peyo Posted - 22/06/2023 : 18:32:42
quote:
Originally posted by Markos

Slažem se u potpunosti. Imam osjećaj da će ovaj strip proći nezapaženo kod "tradicionalne" strip-publike, što je stvarno šteta jer riječ je o izvanrednom djelu, u svakom pogledu.




quote:
Originally posted by Shaner
....Dodao bih da humorističan pristup ne banalizira priče, što je za svaku pohvalu, te da je crtež pun duha i izuzetno efektan.



+1

Ovo bi svi trebali pročitati radi vlastitog obrazovanja.

Izuzetna knjiga u formi stripa o životima fascinantnih žena.

Velika preporuka.


vukozec Posted - 24/03/2023 : 11:24:47
Evo, kud ćeš bolje reklame :)

https://www.index.hr/vijesti/clanak/zastupnik-suverenista-ljutit-zbog-crtica-na-hrtu-propaganda-koju-svi-financiramo/2448224.aspx?index_ref=naslovnica_vijesti_ostalo_d

https://narod.hr/tag/drske-djevojke
vukozec Posted - 07/03/2023 : 13:09:16
Pogledao par epizoda animirane serije i vrlo simpatičan dojam su ostavile. Dinamično ispričane zanimljivosti o uistinu intrigantnim ženskim povijesnim ličnostima. Zanimljivo svim uzrastima, čak i neke mračnije biografske crtice kad se pojave ne bi trebale biti problem zbog pitomog crteža i brze dinamike pripovjedanja, kroz koje se provlači i blago humoristična nota.

Strip nisam nabavljao jer već imamo ove popularne knjige koje su na vrlo sličnom tragu (inače bi bio instant buy):

Poli Posted - 02/03/2023 : 20:42:07

Aha, naslov je Drske djevojke.

Sad jos da skuzim kako ovo radi... ok, radi. :D

Jedino ovaj nacin mi se ne svidja previse, umesnik... ali daj sta das.






Poli Posted - 02/03/2023 : 20:39:10
quote:
Originally posted by vukozec

HTV ima svoj online servis hrti.hrt.hr, registracija je besplatna, no pristup je moguć samo iz RH, vani je nedostupan, pretpostavljam i u Sloveniji. Ako možeš nekako preko proxyja ili VPN-a srediti da imaš HR IP adresu možda se uspiješ spojiti, pa onda možeš gledati cijeli progam on demand 5 dana unatrag.


Yay! Puno hvala. Registrirao sam se i radi.

Sad jos da nađem seriju. Trazilica mi ne izbaci nista.

Shaner Posted - 02/03/2023 : 19:34:40
quote:
Originally posted by anto

ja uopšte ne znam kako mi je ovaj strip prošao ispod radara - a ovde su ga nahvalili ljudi sa ukusom koji je sličan mom.
jbga


Kad si preveliki frajer da bi čitao o nekim tamo ženskama.

vukozec Posted - 02/03/2023 : 16:27:23
HTV ima svoj online servis hrti.hrt.hr, registracija je besplatna, no pristup je moguć samo iz RH, vani je nedostupan, pretpostavljam i u Sloveniji. Ako možeš nekako preko proxyja ili VPN-a srediti da imaš HR IP adresu možda se uspiješ spojiti, pa onda možeš gledati cijeli progam on demand 5 dana unatrag.
Poli Posted - 02/03/2023 : 16:18:54
quote:
Originally posted by vukozec

Animirana serija po ovom stripu se jučer počela emitirati na HTV3.

30 petominutnih epizoda, prikazuje se jedna epizoda dnevno u par različitih termina.



Hm, HTV3... to moram provjeriti imamo li doma uopste na volju.
Ako postoji negdje na netu, mozda kasnije ako stave u HTV arhivu, ako moze neka dobra dusa serati link.


anto Posted - 02/03/2023 : 14:48:19
ja uopšte ne znam kako mi je ovaj strip prošao ispod radara - a ovde su ga nahvalili ljudi sa ukusom koji je sličan mom.
jbga
vukozec Posted - 02/03/2023 : 13:57:24
Animirana serija po ovom stripu se jučer počela emitirati na HTV3.

30 petominutnih epizoda, prikazuje se jedna epizoda dnevno u par različitih termina.

SenG Posted - 09/11/2022 : 15:57:37
Odlično, odlično, ODLIČNO.

Dirljive priče protkane humorom i vjerom u bolje sutra. Sjajan crtež u službi priče (a neke od onih ilustracija na dvije stranice su za pasti na pod). Drago mi je da je autorica odabrala manje poznata lica - samo o jednoj od junakinja, Josephine Baker, sam unaprijed znao više od jedne rečenice. A pogotovo mi je drago da me upoznala sa pojavom kao što su The Shaggs xD

Markose, ima li ovoga još?
Chui Posted - 03/03/2021 : 10:07:39
Odlična kolekcija nesutrašivih žena, jako simpatično nacrtano, a napokon i neki strip koji se svidio supruzi haha :))) baj d vej i idealan poklon sestrama, curama, suprugama, rođakinjama, mamama, bakama, suradnicama...
lwood Posted - 02/03/2021 : 19:12:16
Iznenađujuće dobro. 8/10. Drago mi je da su stavili sestre Mirabal i Peggy Guggenheim. Mislim da je šteta da nisu uvrstili Marie Curie,Jane Goodall,Hipatiju,Simone de Beauvoir,Rosu Parks,Ameliju Earhart...
Našlo bi ih se još.
Shuckey Posted - 21/01/2021 : 14:32:21
Vrlo vješto napravljeno i potkrijepljeno dobrom dozom istraživanja. Priča o Phoolan Devi je moj favorit jer Bagieu čak i u ovako brutalnoj priči odolijeva skliznuti u žaljenje, naprotiv dodaje malčice humora. Za razliku od Ninela nisam osjetio diskriminaciju spram građanki komunističkih zemalja, a čak i da jesam sigurno to ne bih pripisao umiljavanju Zapadu. Kao prvo, djelo je previše iskreno i brižljivo napravljeno da bi se svelo samo na komercijalu. Kao drugo, par okorjelih drugarica bi vjerojatno povećalo prodaju.

Suprotno očekivanjima ogledne stranice nisu dovoljne za zaokruživanje utisaka. One ilustracije na dvije stranice su doista slatke i PDF ih ne predstavlja u pravom svjetlu. Nadalje, čitanje stripa u cijelosti daje novi dojam. Konzument je nakon zatvaranja korica sit. Vrlo sit. Ne očekujem da ću nešto dobiti ponovnim čitanjem ali "Žene koje žive po svom" ostaju na polici. Ostatak police je kao da sam mizoginična antifeministička muška svinja, sve neki pištolji, sise i nasilje. Neka "Neustrašive" popravljaju dojam.
ninel Posted - 05/11/2020 : 19:59:45
Recenzija Neustrašivih na slovenačkom jeziku:
Zgodbe o uporu in pogumu
https://www.ludliteratura.si/kritika-komentar/zgodbe-o-uporu-in-pogumu/?fbclid=IwAR0kKe5uEMgEoE4vpY3DHrASiaDzVtdU07KzdFVQ-1-VnCbIMBZPW9ReTIs
Zagor-te-nay Posted - 02/10/2020 : 21:56:51
Iako "miriše" na političku korektnost (pogotovo za npr. kraljicu Angole koja je "izrugala" Nizozemce i Portugalce , https://en.wikipedia.org/wiki/Nzinga_of_Ndongo_and_Matamba) strip koji je vrlo zabavan i informativan. Odličan poklon za žene svih dobi, od mene je ovo dobra 7 od 10.
Ernie Pike Posted - 06/09/2020 : 19:40:18
quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by oscar

Jedan od boljih stripova koje sam u poslednje vreme pročitao! Fascinantne sudbine hrabrih žena koje su živele po svom. Često su to vrlo mučne sudbine iz perioda istorije kada žene nisu imale sva prava, pa zato blago humorističan pristup olakšava čitanje. Crtež lepršav i totalno u funkciji priče, a posebno su mi lepe duplerice na kraju svake priče. Preporuka!


Potpis! Dodao bih da humorističan pristup ne banalizira priče, što je za svaku pohvalu, te da je crtež pun duha i izuzetno efektan. Bagieu je majstorica!





Još jedan potpis.
Najzanimljivije priče su mi o Soniti Alizadeh, Giorgini Reid, Hedy Lamar i Leymah Gbowee.
Shaner Posted - 10/07/2020 : 20:01:17
quote:
Originally posted by oscar

Jedan od boljih stripova koje sam u poslednje vreme pročitao! Fascinantne sudbine hrabrih žena koje su živele po svom. Često su to vrlo mučne sudbine iz perioda istorije kada žene nisu imale sva prava, pa zato blago humorističan pristup olakšava čitanje. Crtež lepršav i totalno u funkciji priče, a posebno su mi lepe duplerice na kraju svake priče. Preporuka!


Potpis! Dodao bih da humorističan pristup ne banalizira priče, što je za svaku pohvalu, te da je crtež pun duha i izuzetno efektan. Bagieu je majstorica!

oscar Posted - 10/07/2020 : 14:02:18
Jedan od boljih stripova koje sam u poslednje vreme pročitao! Fascinantne sudbine hrabrih žena koje su živele po svom. Često su to vrlo mučne sudbine iz perioda istorije kada žene nisu imale sva prava, pa zato blago humorističan pristup olakšava čitanje. Crtež lepršav i totalno u funkciji priče, a posebno su mi lepe duplerice na kraju svake priče. Preporuka!
Markos Posted - 18/06/2020 : 22:34:02
Bit ce hit, sigurno

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000