forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Burza Stripova
 Aukcije
 HRVATSKA POŠTA U PROSINCU 2020. Korona, sortirnica

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
ministarbubuleeja Posted - 09/12/2020 : 10:51:49
HRVATSKA POŠTA U PROSINCU 2020. Korona, sortirnica ili zavjera.

Odlučio sam situaciju vezanu uz primanje i slanje pošiljaka otvoriti ovdje na forumu. Zanimaju me iskustva drugih članova. Radi se o tome da pošiljke u prosincu 2020te, poslane putem Hrvatske pošte (unutarnji promet),kasne više od 14 dana.Naravno HP Express posluje normalno. Znam da neki od članova ne preferiraju slanje TISKOM, neki radi dislociranosti ali dosta njih i zbog neutemeljenih predrasuda, nefleksibilnosti 'teta' na kiosku itd. Stvar je skroz jednostavna ako ste informatički pismeni.Potrebno je samo ispuniti online obrazac i isprintati ga.Tad je cijena pošiljke povoljnija. Poanta je u tome da su paketi poslani putem Tiska puno zaštićeniji i u pravilu ne putuju duže od tri dana, a trenutno je dio njih cijenom povoljniji(koverta, S i M paket).

Drugi dio teme vezano uz situaciju s HP-om odnosi se na prigovore potrošača. Ovdje ću copy paste-ati sadržaj poruke koji sam u očaju poslao prema 'Sektoru prodaje' HP-a i regionalnim rukovoditeljima u nadi da će se neko 'počešati'. Vjerovatno će komentirati:"Koji j.luzer" ."Ostaje mi vjera da sam možda nekog od njih izveo na pravi put"(Ilija Čvorović, Balkanski špijun)

Poštovani !

Neprihvatljivo je čekati pošiljku više od dva tjedna! Ne opravdava Vas ni ova vanredna situacija, jer se sve isto dešavalo i prošle godine u prosincu (navodno je nova sortirnica bila 'problem').
Na telefon 072 303 304 nije moguće ostvariti kontakt.
Vaš odgovor putem e pošte(https://obrasci.posta.hr/kontakt) je trivijalan i karikiran poput scenarija stripa Alan Ford. Dolazi nakon mjesec dana (btw, poslao sam jučer i tamo upit)!

Adrese e pošte koje su koliko toliko transparentne pronašao sam u Sektoru prodaje.Vi s ovim nemate 'ništa', ali pokrenite peticiju za smjenu rukovodstva unutar HP-a koje nije stručno i koje je odgovorno za nastalu situaciju.
Isto ovako se "radilo" u ostalim 'državnim' institucijama koje su potonule(moja bivša firma). Dojam je da se navedena situacija s kašnjenjem paketa i neogovornošću namjerno podupire i tolerira.
Sve ovo neminovno vodi u propast. Jednog dana ćete nestati poput platforme na Jadranu. Zar Vam nije žao, radi Vas i svih radnih kolega ? Meni osobno je. Šaljem i primam puno paketa. Kako ja tako i 'moja ekipa'. Više od 50% ih je počelo koristiti usluge TISKA jer njihovi paketi ne putuju duže od tri dana a sad su i povoljniji od HPa.

Molim Vas pomoć vezano uz slijedeće pošiljke, hvala !

CC040403396HR županja 16. dan
CP196418859HR split 14. dan
RF567837355HR Prijam 04.12.2020 10:22:31 u 20215 GRUDA

Ovaj zadnji nije još ni na putu
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Poli Posted - 05/03/2021 : 11:11:13
quote:
Originally posted by masni

quote:
Originally posted by fler

Kao onaj vic sa zmajem, "A u kurac, gdje ja to živim!"

Nekako sam bio dojma da Tiska ima svugdje .. kad ono.


Kad sam prolazio Hrvatskom imao sam isti utisak


Ovo se moze protumaciti tako ili onako.


masni Posted - 05/03/2021 : 10:51:40
quote:
Originally posted by fler

Kao onaj vic sa zmajem, "A u kurac, gdje ja to živim!"

Nekako sam bio dojma da Tiska ima svugdje .. kad ono.


Kad sam prolazio Hrvatskom imao sam isti utisak
shalilo6 Posted - 03/03/2021 : 21:57:13
quote:
Originally posted by Renky

quote:
Originally posted by shalilo6

quote:
Originally posted by bonjovi4ever

I kod mene je krenulo nabolje, paketi stižu redovno.
Što je dobro, jer je kod nas nedavno zatvoren (propao) jedini Tiskov kiosk u krugu 10 km.


Tako je i kod mene, najbliži kiosci su mi Makarska(36km) i Ploče (21km)


A Gradac
Edit:
Ma nemoj me... Da u Vrgorcu nema Tisak kiosk?

Nema, zatvorilo ga prije 2 godine
bonjovi4ever Posted - 03/03/2021 : 19:54:13
Ma ja mislim da Zagorci - ili barem ovi moji mještani - pogrešno shvaćaju stripove.
To je nekakav problem mentaliteta.
Recimo jednom sam ljude u birtiji uvjerio da je Fibra pogrebno poduzeće i imaju Samo dobre spomenike.
Jedan moj susjed je pak bio pravi stripofil: pročitao bi 96 stranica stripa u nekoliko minuta.
Za jedno popodne mogao je, teoretski, odvaliti kompletnog Kena Parkera.
Svako malo je dolazio do mog stana pitati ako imam kakve nove stripove.
Čovjek je samo slikice gledao i znao je što je dobro
Ima i jedan - mada taj je rodom negdje iz Dalmacije - koji se stalno nešto smijuljio, mumlao i kimao glavom dok je čitao stripove.
Mada on je nešto malo "ranjen" u glavi, iako je oduvijek bio pun "poslovnih" ideja (koje su sve odreda propadale).
A problem s onim kioskom - takoreći jedna velika mana u organizaciji - bio je i taj što su se tamo prodavali samo bezalkoholni napitci.
Renky Posted - 03/03/2021 : 19:25:16
quote:
Originally posted by shalilo6

quote:
Originally posted by bonjovi4ever

I kod mene je krenulo nabolje, paketi stižu redovno.
Što je dobro, jer je kod nas nedavno zatvoren (propao) jedini Tiskov kiosk u krugu 10 km.


Tako je i kod mene, najbliži kiosci su mi Makarska(36km) i Ploče (21km)


A Gradac
Edit:
Ma nemoj me... Da u Vrgorcu nema Tisak kiosk?
lwood Posted - 03/03/2021 : 16:17:43
Zagorje ne voli Zagora
jaki Posted - 03/03/2021 : 15:55:12
Pa kad niko nije kupova Zagora
bonjovi4ever Posted - 03/03/2021 : 14:05:03
O propasti Tiskovog kioska iz mog malignog kraja mogla bi se napisati kratka priča, za koju trenutno nisam raspoložen.
U svakom slučaju, sjebala ga je korona, jer se nalazio u bolnici.
U proljeće su ga zatvorili na 2 mjeseca, jer je valjda bio epidemiološki rizik.
Zatim je pred ljeto otvoren, ali sa skraćenim radnim vremenom, od 6 do 14h.
Ali onda su ujesen postavljeni šator i trijaža na bolničkom ulazu.
Pa je ljudima jednostavnije bilo skoknuti do Inovine kioska na autobusnom kolodvoru.
Jer čovjek nije bio ni siguran smije li uopće do kioska, ako nije pacijent ili bolnički radnik.
Makar zbog dostave putem Tiska, pretpostavljam da su morali puštati ljude.
Nisam nikada pitao kako je išao taj postupak, s obzirom da je ulazak bio strogo ograničen, a ja ionako radim u bolnici.

Ali evo, za primjer, želiš kupiti novu epizodu Zagora.
Znači ti si zdrav čovjek iz susjedstva i ne radiš u bolnici.
E sad, da bi došao do Zagora, prvo moraš stati u red kod trijaže.
I onda kada napokon dođeš na red, izjasniš se da si samo došao po novu epizodu Zagora.

I sad idu opcije:
a) Oni te jednostavno propuste u bolnicu do kioska.
E sad, to je malo zajebano, jer kod nas je i kafić cijelu zimu radio (za osoblje i pacijente, na otvorenom prostoru u sklopu bolnice), a posjete pacijentima su bile zabranjene.
Pa oni koji "moraju skoknuti do kioska", zapravo bi mogli lijepo odmah skoknuti i na kavu, nekome u posjet i općenito kojekuda odlutati.
b) Izmjere ti temperaturu i uzmu te za riječ da ćeš odmah izaći.
Kad bude gužva, teško je popratiti tko ulazi i izlazi, tako da to nas dovodi do opcije c).
c) Pomalo Orwellov scenarij: Izmjere ti temperaturu, uzmu podatke, a ti popuniš epidemiološki upitnik.
Pa te prate i nadgledaju kako kupuješ Zagora. I onda te isprate van.
A to je pomalo smiješno i dovodi nas do opcije d).
d) Radnici na trijaži te pogledaju kao da si lud i otprave te do sljedećeg najbližeg kioska.
Pa ja bih se, da ne radim u bolnici, odlučio za opciju e).
e) Zamoliš nekog, tko radi u bolnici, da ti uzme Zagora.

U svakom slučaju, prije par tjedana kiosk su napokon zatvorili, promet je bio nikakav.
fler Posted - 03/03/2021 : 13:22:46
Kao onaj vic sa zmajem, "A u kurac, gdje ja to živim!"

Nekako sam bio dojma da Tiska ima svugdje .. kad ono.
shalilo6 Posted - 03/03/2021 : 12:06:28
quote:
Originally posted by bonjovi4ever

I kod mene je krenulo nabolje, paketi stižu redovno.
Što je dobro, jer je kod nas nedavno zatvoren (propao) jedini Tiskov kiosk u krugu 10 km.


Tako je i kod mene, najbliži kiosci su mi Makarska(36km) i Ploče (21km)
bonjovi4ever Posted - 03/03/2021 : 09:29:48
I kod mene je krenulo nabolje, paketi stižu redovno.
Što je dobro, jer je kod nas nedavno zatvoren (propao) jedini Tiskov kiosk u krugu 10 km.
shalilo6 Posted - 03/03/2021 : 09:25:12
Ne znam šta se događa s našom poštom, ali nadam se da će potrajat.
Jučer oko 14 sati naručio stripove s SNK-a, paket stigo jutros. Tkođer neki dan slao paket za Rijeku, za dva dana čovjek javlja da je stigo.
Da ponovim, valjda neću ureć, nadam se da će potrajat.
Poli Posted - 11/02/2021 : 15:00:34

Srednjeskolci su takvi.


jaki Posted - 11/02/2021 : 14:16:23
Kad si bija škrt i nisi platio kao paket:)
Poli Posted - 11/02/2021 : 14:06:59

Ja sam jednom postom slao fotografije kolegi u Dimitrovgrad, nikad ih dobio nije, iako je redovno dobivao svu ostalu postu od mene. Jeste to bilo negdje '93-'95 ali sumnjam da je posta nesto napredovala u to vreme. :D


jaki Posted - 11/02/2021 : 13:50:21
Možda će ti zvučat čudno ali ...poštom
Imaš HP i Tisak pa pogledaj na njihovim stranicama što ti je povoljnije.
Povoljno nećeš naći nigdi.
Mali Vuk Posted - 11/02/2021 : 12:07:25
Samo da je pouzdano i povoljno.
Ja sam iz hrvatske i npr. da trebam poslati stripove u srbiju ili bosnu, kako to najjednostavnije izvesti
jaki Posted - 11/02/2021 : 12:04:31
quote:
Originally posted by Poli


Kamion ili autobus?





Poli Posted - 11/02/2021 : 11:35:24

Kamion ili autobus?


Mali Vuk Posted - 11/02/2021 : 11:27:56
Koji je najbolji(najpovoljniji) način slanja paketa iz Hrvatske u Srbiju/Bosnu?
ivanl Posted - 07/01/2021 : 16:55:27
Slicno su i meni odgovorili, postom u pisanom obliku. I bas za jedan tu naveden paket. Ali nema veze, to vise nije bitno, glavno da su posiljke stigle. Bar su iz poste pokazali paznju, i savjest.
ministarbubuleeja Posted - 07/01/2021 : 10:33:39
Poštovani gospodine Lekić,

prije svega dozvolite da se ispričamo što Vam nismo ranije dostavili odgovor.

Vezano uz Vaš prigovor za pošiljke broj CC040403396HR, CFP196418859HR i CP252525145HR molimo Vas da nam dostavite Potvrde o slanju predmetnih pošiljaka kako bi pristupili provjeri te Vas izvijestili o poduzetom.

Vezano uz dio prigovora koji se odnosi na prekoračenje roka uručenja poštanskih pošiljaka brojeva RF567837355HR i CC039460325HR , dostavlja Vam se pisani odgovor.

Prigovor je izjavljen od ovlaštene osobe te pravovremen.

Izvješćujemo Vas kako smo provedenom provjerom utvrdili da je pošiljka broj RF567837355HR zaprimljena zaprimljena od strane Hrvatske pošte d.d. dana 04.12.2020. godine te je ista uručena primatelju dana 11.12.2020. godine, a pošiljka broj CC039460325HR je zaprimljena je dana 01.12.2020. godine, a uručena je 09.12.2020. godine.

Shodno navedenom Vaš je prigovor u tom osnovan.

Međutim, člankom 56. stavcima 2. i 3. Zakona o poštanskim uslugama ( NN 144/12, 153/13, 78/15, 110/19 ) propisano je da davatelj poštanskih usluga u unutarnjem prometu ne odgovora za prekoračenje roka za prijenos i uručenje poštanske pošiljke kada su oni posljedica događaja koji se nisu mogli predvidjeti, izbjeći ili otkloniti odnosno više sile. Obzirom da je do prekoračenja roka za prijenos i uručenje Vaše pošiljke došlo zbog izravnog utjecaja posljedica pandemije izazvane Covidom – 19, to sukladno gore citiranom članku ne ostvarujete pravo na naknadu štete.

U slučaju neslaganja, obavještavamo Vas da u HP - Hrvatskoj pošti d.d. djeluje Povjerenstvo za pritužbe potrošača pri HP-Hrvatska pošta d.d., Poštanska 9, 10410 Velika Gorica, kojem se u roku od 30 (trideset) dana od dana primitka ovog odgovora možete obratiti radi zaštite svojih interesa, sukladno odredbi članka 54. stavka 5. Zakona o poštanskim uslugama (NN 144/12, 153/13, 78/15, 110/19), kao i na adresu e-pošte: prituzbe.povjerenstvo@posta.hr

S poštovanjem,

Vaša Hrvatska pošta

HP - Hrvatska pošta d.d. | Služba za korisnike

www.posta.hr | www.zutiklik.hr | www.eposta.hr
bonjovi4ever Posted - 05/01/2021 : 17:13:38
Evo meni su baš neki dan iz Pošte preko maila odgovorili na upit poslan 08.12, nakon 15 dana čekanja paketa.
Pišu oni kako je moja pošiljka stigla 11.12. i uredno mi je uručena.
Baš lijepo od njih da su me to tako retrogradno obavijestili
lwood Posted - 05/01/2021 : 14:29:29
https://sibenski.slobodnadalmacija.hr/sibenik/vijesti/zupanija/hrvatska-posta-ukrala-bozic-unucima-umirovljenika-iz-okolice-drnisa-prsuti-pancete-i-kobasice-nakon-dva-tjedna-jos-nisu-stigli-na-odrediste-1068917
ivanl Posted - 25/12/2020 : 20:17:20
Ho, ho, ho!
Dosao mi je i zadnji paket iz Splita do Beograda. ' Justo' 20 dana. Ali stigao je, tocno za Bozic. I neka je...
Odjavljem se s ovog topica! Sporo al' dostizno...
Neka poste, idem i dalje preko njih.
Gustajte!
Svako dobro!

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000