forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Umjetnost
 Dina - knjige

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
mladjo Posted - 24/02/2021 : 15:41:48
Počeo sam ponovo čitati Dinu.
Razlog je, naravno skorašnja pojava filma ali i činjenica da sam ovo zadnji put čitao kao klinac (srednja škola) i već sad, nakon pročitanih 160+ stranica vidim koliko sam toga propustio skužiti kad sam bio mlađi. Tako je to, treba se nekim knjigama vraćati sa dovoljnim vremenskim odmakom, a na kraju krajeva ne samo knjigama - Dan ludila je vrhunski film ali ne kuži ga isto klinac od 18 i neki radnik u uredu od 35 sa plaćom od 4000 kuna.
Uglavnom, sa ovim čitanjem sam već skužio da mi je falilo jedno "međučitanje" kad sam imao tamo negdje 30 (sada ima 41) ali zato sada više uživam.
Dina je istinsko remek-djelo s tim da se to odnosi na ove Herbertove knjige. Ove kasnije nisma ni čitao ali budem probao sada i njih obraditi.

OPREZ:CRVI SPOILERA SLIJEDE:
Naravno, ako niste čitali knjige, očekujte velike spoilere u ovom topicu:))
Uglavnom, sada sam na 160 i nekoj strani i Yueh upravo izdaje Vojvodu. Inače, ja sam ljubitelj i filma iz 1984. i smatram ga fakat odličnim i scenografijski sjajno izvedenim (znam, znam, u manjini sam:)) ali sada se više ne sjećam - film prati samo prvu knjigu, ne?
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
mladjo Posted - 17/08/2023 : 13:28:07
quote:
Originally posted by Gru

quote:
Originally posted by mladjo

Mesija Dine
Ako Dinu i ovu knjigu usporedimo sa jelima, onda je Dina Janjetina sa prilozima, a Mesija Dine slabo podgrijana juha
Može se čitati ali nema tu ni traga onoj originalnosti i kvaliteti.
Ocjena:5/10



Nakon (opravdanog) razočaranja, da li nastavljaš dalje s knjigama Dine?



Evo da odgovorim nakon dvije godine i 4 mjeseca .
Počeo sam (tada, 2021.) čitati Djecu Dine i odustao nakon, ne znam, 20-30 strana. Knjiga mi je baš bila loša. A onda dalje nisam ni čitao jer kud ću čitati četvrtu knjigu ako nisam treću (makar su četvrta, a i druge možda i dobre).
Imrahil Posted - 17/08/2023 : 13:20:01
Na sajtu Čarobne knjige sigurno ima
sawitch Posted - 16/08/2023 : 23:19:08
Ima li negde spisak svih toh knjiga Dine od CK? Ja vise ne znam sta imam a sta ne.
zeljko Posted - 16/08/2023 : 21:53:08
isto ko nova zlatna serija VČ
izvana gladac unutra jadac
procitao 200 stranica i umal nisam knjigu u pec ubacio
wesskowaz Posted - 16/08/2023 : 21:40:24
U pripremi.

emirem Posted - 21/09/2021 : 20:05:33
Ja nisam vec sva mjeseca dalje od 13-te stranice maknuo.
Pola metra je od mene na radijatoru pokraj kreveta, a samo treba pruziti ruku.
Prije cu za vikend u kino vidjeti film na celuloidu(laser ili 4DX😜), nego malo preci preko celulozne knjige.
zeljko Posted - 21/09/2021 : 12:27:47
do bozanskog cara ukljucivo treba citati
bozanski mi je najbolji nastavak
Deers Posted - 20/09/2021 : 22:38:16
Pročitao i Djecu Dine
Počne zanimljivo, dovoljno mistike i politike da pridobije pažnju. Dok ne shvatiš da je veći dio čista reciklaža. I dalje su to egoistični pojedinci koji misle samo na sebe a kroje sudbinu naroa i planete hladnoćom jednog zanatlije. I dalje uvijek ista priča da je svaki mesija lažni mesija i da to tako mora biti. Barem na kraju očekuješ nešto novo. Ne znam zašto i dalje svi razvijeni likovi propadaju prelako i prebrzo, možda da lakše služe priči. A priča u zadnjem djelu se stropizidi u ponor. Iz kojeg se ne izvuče.
mazohist sam pa ću čitati i dalje.
wesskowaz Posted - 15/09/2021 : 18:31:04
U pripremi.
Deers Posted - 02/09/2021 : 13:39:47


Ilustracije Johna Schoenherra za prvo(?) izdanje Dine

https://www.fumettologica.it/2021/08/illustrazioni-dune-john-schoenherr/?fbclid=IwAR162KPx80XwYavi-brV7bww2KxvZkmppedeTd12H9BKaFeS69g50wOAN6M
Deers Posted - 02/09/2021 : 13:25:14
Pročitao ponovno Dinu. Na drugo čitanje knjiga je još bolja!

Pročitao i Mesiju Dine i na kraju sam zadovoljan. Nije uopće usporedivo sa prvom knjigom ali nije ni promašaj. Logično da je nakon pobjede (poraza?) Paula Muad'Diba se počnu kovati urote, da se poraženi pokušaju osvetiti, da nema onog živili su sretno do kraja života. Ponovno se bavi knjiga nekih osnovama politike. Ima ubačeno par novih elemenata da bude taj svijet zanimljiv. Zanimljivo mi je kako me uopće nije iznenadilo da se godinama nakon Butlerijanskog džihada neke stvari malo blaže tumače. Par trenutaka u priči je također jako dobro i imaju težinu.
Idemo dalje.
wesskowaz Posted - 18/08/2021 : 18:57:26
Sestrinstvo na letećem startu.
zeljko Posted - 22/07/2021 : 13:30:12
mogu misliti na što to liči
njih 2 nemaju uopće umjetničkog dara
čito sam on neke škrabotine butlerijanski dzihad kuća korino i t d

samo valja kuća atreida

wesskowaz Posted - 22/07/2021 : 12:18:21
Čarobna knjiga, u pripremi.

Gru Posted - 01/04/2021 : 21:24:38
quote:
Originally posted by mladjo

Mesija Dine
Ako Dinu i ovu knjigu usporedimo sa jelima, onda je Dina Janjetina sa prilozima, a Mesija Dine slabo podgrijana juha
Može se čitati ali nema tu ni traga onoj originalnosti i kvaliteti.
Ocjena:5/10



Nakon (opravdanog) razočaranja, da li nastavljaš dalje s knjigama Dine?
mladjo Posted - 26/03/2021 : 19:35:21
Mesija Dine
Ako Dinu i ovu knjigu usporedimo sa jelima, onda je Dina Janjetina sa prilozima, a Mesija Dine slabo podgrijana juha
Može se čitati ali nema tu ni traga onoj originalnosti i kvaliteti.
Ocjena:5/10
mladjo Posted - 20/03/2021 : 18:54:46
Argh, već se deset dana gnjavim s ovom knjigom...
A na poleđini piše iz jednog časopisa "Izvrsno! Možda i bolje od prvog dijela!"
mladjo Posted - 11/03/2021 : 20:35:27
Počeo sam čitati Mesiju Dine. Ovo je za dva koplja lošije od prve knjige ali i dalje je dobro.
fandango Posted - 08/03/2021 : 14:05:44

Knjige o Dini smo i tu malo dotakli: http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=50973

Ja nedavno kompletirao izdanja Carobne knjige. Moram priznati da mi se Izvorovi prijevodi ne svidjaju. Knjige sam citao vjerno i onda sam nadosao do Paul of Dune ili Winds of Dune, vise ne sjecam, ali bilo koja da je u pitanju, necitljiva je. Onda trilogiju Great School of Dune, o tome kako su nastali Bene Gesserit, navigatorski ceh i mentati, nisam ni otvorio.

U oktobru je izasla i prva knjiga nove trilogije, opet prequel o Letu, prva knjiga u kaladanskoj trilogiji. Stanc najgore vrste, pretpostavljam.



Gru Posted - 08/03/2021 : 02:12:35
quote:
Originally posted by mladjo

Sad sam pogledao i film
Dobar je ali u sredinji radnje je zbrzan. Htjeli su obuhvatiti cijelu knjigu ali za to im ne bi bilo dovoljno ni tri sata



Lynchov?

Nedavno sam pogledao SyFy-evu mini seriju Dune (3 epizode po sat i pol), vrlo vjerno se drže knjige, ali sam mišljenja da oni koji nisu čitali knjige nebi razumjeli neke stvari, znači fali još barem sat i pol radnje. I toliko o tome da će ovaj novi film biti dobar (sa IMdB: runtime estimated 2 hours 25 min.)
Gru Posted - 08/03/2021 : 02:02:26
quote:
Originally posted by zeljko

ja mislim na ovaj novi film koji je trebao izaci

meni je najbolji nastavak bozanski car dine
ono poslije sam sve batalio i rasprodao



Mene je baš Božanski car Dine najviše razočarao, knjiga čiju su radnju najavljivale Mesija Dine i Djeca Dine i koja je mogla i trebala biti epska u rangu prvog nastavka na kraju ispadne knjiga o nesretnoj ljubavi...
Tonka24 Posted - 05/03/2021 : 17:47:42
Ukupno molim lijepo, ukupno!
mladjo Posted - 05/03/2021 : 13:05:54
quote:
Originally posted by Tonka24

Nisam zaksnio, javili mi na mail iz izvora, kažu da nedostaje još jedna od šest knjiga pa da će pričekam i uzmem odjednom.
Mladjo s obzirom da si me ti navukao očekujem da mi riješiš barem 5%.



Po knjizi?!
zeljko Posted - 05/03/2021 : 10:22:13
ja mislim na ovaj novi film koji je trebao izaci

meni je najbolji nastavak bozanski car dine
ono poslije sam sve batalio i rasprodao
Tonka24 Posted - 05/03/2021 : 00:55:22
Nisam zaksnio, javili mi na mail iz izvora, kažu da nedostaje još jedna od šest knjiga pa da će pričekam i uzmem odjednom.
Mladjo s obzirom da si me ti navukao očekujem da mi riješiš barem 5%.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000