forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 Paskal Rabate & David Pridom: GOSPA OD PLASTIKE

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
KOMIKO Posted - 05/03/2021 : 12:08:06


Poštovani čitaoci, s velikim zadovoljstvom predstavljamo novu knjigu Komikovog "Prvog izbora" - integralno izdanje dvotomnog serijala GOSPA OD PLASTIKE, izuzetne saradnje dva velika autora modernog frankofonog stripa - Paskala Rabatea i Davida Pridoma. Oba autora su poslednjih godina objavljivana kod nas uz nepodeljeno oduševljenje i kritike i publike. Tim više smo ponosni što smo u prilici da ovu njihovu višestruko nagrađenu kolaboraciju uvrstimo u našu centralnu ediciju. Knjiga treba da izađe za nekoliko nedelja, kao naše aprilsko izdanje.

Tehnički podaci:

„PRVI IZBOR“

PLASTIČNA GOSPA
Tekst: Paskal Rabate
Crtež: David Pridom
Glavni urednik: Vuk Marković
Prevod: Goran Kostrović
Strana: 120
Štampa: u boji
Format: 215×305 mm
Povez: tvrdi
Cena u pretprodaji: 1600 dinara
Predviđeni datum objavljivanja: 15. 4. 2021.
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
anto Posted - 06/08/2021 : 10:07:39
quote:
Originally posted by petarStripovi10

Priča podsjeća na fenomen gospe od Međugorja ili se varam?


rekao bih ti kad bi znao o čemu se tu tačno radi - jedino što sam čuo za taj fenomen.
quote:
Originally posted by Combatrock

Komentar koji doprinese odluci za kupovinu. Majstor sa Morave.


mislim da nećeš zažaliti.
edit:obrati pažnju na papir - šteta što ga ČK ne koristi.
petarStripovi10 Posted - 05/08/2021 : 23:31:23
Priča podsjeća na fenomen gospe od Međugorja ili se varam?
Combatrock Posted - 05/08/2021 : 21:51:19
Komentar koji doprinese odluci za kupovinu. Majstor sa Morave.
anto Posted - 05/08/2021 : 17:36:20
nakon pročitanog albuma More,more! od istih autora,momentalno ni je pao na pamet Trondhajmov strip na sličnu foru:
https://www.bedetheque.com/serie-60832-BD-Je-vais-rester.html

a kako Vuk još ništa nije objavio od Trondija,ovo bi bilo lepo videti u Prvom izboru - jebeš strip izdavača bez Lorena Šabosija u svom katalogu.
anto Posted - 05/08/2021 : 17:30:19
Nakon Malog dućana smeha,gde me je malčice razočarao,Rabate ( a i Prudom sa njim) je vratio moje poverenje sa Gospom.
Volim slajs of lajf na francuski način,nekako mi je za razliku od američkih,koji su uglavnom crni,mračni i depresivni, dosta životniji,optimističniji...
Mali francuski gradić (barem tako deluje),i u prvom planu porodica sa bakom,dekom,zetom,njegovom suprugom,te dvoje klinaca,ali i u neposrednom susedstvu sin od matorih i njegova četvoročlana porodica. Ovi koji su u prvom planu imaju harmoničan život,koji tu i tamo narušavaju svađe bake,iskrene katolkinje,i dede,još iskrenijeg komuniste.
Zvrčka kreće kad plastični kip device Marije koji je stara gospođa kupila za zadnjem pokloničkom putovanju,krene da pušta krv.Pravu ljudsku krv.

Po meni,odradili su jako lep posao Prudom i Rabate;tečan i zanimljiv scenario koji prati lucidan,ali jako lep crtež.Možda sam imao nešto veća očekivanja od same završnice,ali to nije toliko ni važno.
Komikovo izdanje odlično,uprkos Simbolu,a posebna pohvala ide na izbor papira.Prevod i dizajn standardno odlični (Kostrović,jelte);pa kad se sve sabere,obavezan album za kolekciju.
4.5/5
jagodanbg Posted - 28/07/2021 : 21:53:13
Isti utisak je ostavio na mene. Tokom citanja sam se bas smejao, ali kako se priblizavao kraj sve mi nesto bleđe bilo. Procitao jednom i okacio na oglas.
naker Posted - 28/07/2021 : 18:50:22
Priča o običnim ljudima gde njihova svakodnevnica biva poremećena kada se desi čudo jer figurica Bogorodice koja stoji na TV-u ispred slike Lenjina počne da pušta krvave suze..

Stiče se utisak da su autori sa ovim delom hteli da ukažu na to koliko se promenio način na koji ljudi gledaju na veru, na pojavu čuda se više ne gleda religijskim očima kao čin približavanja čoveka bogu već prvo što ljudima pada na pamet je koja korist od toga može da se izvuče, reč je o svojevrsnoj komercijalizaciji crkve gde se gubi sve ono vredno, ono duhovno, kao da treba da se desi čudo pa da se ljudima vera vrati u njihova srca jer ovaj novi pogled je nekako veštački, lažan, deluje da će se slomiti pri prvom jačem udarcu, kao da je naša vera sazdana od.. plastike

Pohvalno što u stripu ima podosta humora kroz konstantna prepucavanja između bake i deke, a i presmešna je ona scena sa popom u doktorskoj ordinaciji ;D

Pridom je publici poznat iz fenomenalnog Rebetika i tamo smo već videli kako sjajno prikazuje muzičare koji piju i ima smisla što je uzeo da radi ovaj strip jer se i ovde poprilično često cirka ali nekako me je crtež ovaj put ostavio ravnodušnim, može Pridom i bolje od ovoga i nije mi ovo na nivou Rebetika

Simpatično za jednom pročitati pre svega zbog par presmešnih scena ali nije mi Gospa ostavila neki trajniji utisak pa da bih poželeo da se vratim ovom stripu. Možda će mi bolje leći kada se uloge zamene pa Pridom piše, a Rabate crta
kasper Posted - 28/06/2021 : 14:09:14
quote:
Originally posted by Red Marquis

Dobar mi je od istog dvojca More More. Opuštajući, pravi letnji strip. Samo što nema klasičnu naraciju, više vinjete, isečci iz jednog dana na plaži/moru, po meni lepo pogođen taj sentiment, ali kontam da se neće svima svideti baš zbog toga što nema klasičnu uvod razrada zaključak priču. Ali vredi probati.



nesto mi nije obecavao kad sam ga otvorio, al cu ga svakako nabaviti kad budem bio pri parama
jagodanbg Posted - 28/06/2021 : 14:05:18
Kad ce Gospa do pretplatnika?
Red Marquis Posted - 28/06/2021 : 13:59:04
Dobar mi je od istog dvojca More More. Opuštajući, pravi letnji strip. Samo što nema klasičnu naraciju, više vinjete, isečci iz jednog dana na plaži/moru, po meni lepo pogođen taj sentiment, ali kontam da se neće svima svideti baš zbog toga što nema klasičnu uvod razrada zaključak priču. Ali vredi probati.
kasper Posted - 28/06/2021 : 10:36:35
prilicno sam zadovoljan ovom gospom
malo sad tu neke istorije...
kad je fibra objavila potocice, kolorku 1, bio sam prilicno nesto nezaiteresovan za taj strip. malo mi je to sad cudno, jer mi je u to vreme vreme svagdanja borba vec bila vrhunski strip, a oba su u tom nekom 'novom' talasu. elem ne znam kako se to vec desilo, verovatno posle rebetika (ili mozda ibikusa), da sam nabavio potocice i bio prilicno zadovoljan. dobra je bila ta 2013 godine, dosta dobrih stripova je tu izaslo, rebetiko mi je jedan od najboljih stripova (tj. nema boljeg od njega), a ibikus odlican.
potonji radovi rabatea su mi bilo prilicno razocaravajuci, mislim na malu ducan smeha i zla berba gde mi se izgubio taj rabateov smek. a pridom, on jako slabo sta radi, steta.

od gospe sa ocekivao ono zbog cega i volim ovaj dvojac, to je kad se ukrste zivoti na zanimljiv nacin, prozet humorom. mogu i obicni zivoti, kad je dobar autor sve moze. prilicno originalan scenario koji je zapoceo familijarno (sa suprotnostima), pa se onda preslo na zanimljiv odnos coveka i vere. ima dosta smehotresnih situacija, pa ko voli nek izvoli
pridom mi je ovde nesto ispod ocekivanja, iako je uspeo da ozivi svaki lik u stripu. ono, kad ti je na kraju svaki lik drag
naker Posted - 12/06/2021 : 21:10:24
Svi mi koji smo pazarili staro izdanje smo u neku ruku finansirali ovaj reprint koji ovaj strip u potpunosti zaslužuje. Piters je odličan crtač i veći format je poželjan, tvrde korice su postale standard u strip izdavaštvu i što je najvažnije ispravljena je greška iz prvog izdanja gde crna boja nije zapravo bila crna

Hvale vredan potez izdavača i lep poklon za kolekcionare da ovaj strip imaju u najboljoj mogućoj ambalaži kao i šansa za sve one koji do sada nisu imali prilike da iščitaju ovo delo sada to konačno i učine
cerichus Posted - 12/06/2021 : 21:03:57
Ma podržavam i ja, imam makar 80%, ako ne i 90% Komikovih objavljenih izdanja. Zasigurno jedan od kvalitetnijih izdavača sa ovih prostora. Ali ne vidim zbog čega neki forumaši vide problem da se iznese mišljenje pa odmah kreću sa dezavuacijama? Pa valjda je smisao foruma da ljudi mogu slobodno iznjeti svoje viđenje stvari.
axle munshine Posted - 12/06/2021 : 19:26:54
Kako god, Komiko je u zadnje vreme BD naslove ustalio na njihov originalni, veliki, format i nadam se da sa time nećemo više imati problema... i meni su smetala ta umanjena izdanja mnogih naslova, ali, što neko reče, niko nas ne bije po ušima da nešto moramo da kupimo ako nam ne odgovara... Komikov potez oko Ledenog doba i Kula od peska ne smatram nikakvom prevarom, naprotiv... Vuk je shvatio neke stvari i treba mu čestitati na tome... i podržati ga, naravno... biće još puno radosti od strane Komika... :)
Red Marquis Posted - 12/06/2021 : 19:18:06
quote:
Originally posted by AleksandarN


Svaki strip treba objaviti u izvornom formatu bez povecavanja i smanjivanja i onda nema problema.


U načelu. Ali nekom svojom ekonomskom logikom se moraju izdavači voditi da ne odu u tri lepe, ne samo šta bi bilo nama kupcima najbolje rešenje. A ti, mi, u skladu s tim, odlučimo jel to za podržati ili ne.
Ja lično kad vidim da nešto ima novo izdanje, drago mi, znači da je tom izdavaču nešto dobro prošlo. A to uvek otvara vrata za neka nova izdanja.
kasper Posted - 12/06/2021 : 18:47:56
nego, kad li ce gospa u bg?
kasper Posted - 12/06/2021 : 18:44:05
quote:
Originally posted by AleksandarN

A kasper pun sebe pa cesto odlazi u wc da se prazni...



dok si tu ja ne brinem
koze123 Posted - 12/06/2021 : 18:42:22
Taman sam ušao da nešto napišem i vidim da je Markiz jako lepo objasnio. Odjednom je staro izdanje "polu izdanje", 5 godina nikom nije smetao B5 format sad smo majmuni jer se za pola decenije pojavilo nešto bolje. Ako mi se neko izdanje ne sviđa ili smatram da je "polu izdanje" ja ga preskočim. Kukaće se samo da bi se kukalo.

AleksandarN Posted - 12/06/2021 : 18:38:39
Prvi sam pricao da nije ok da se nesto smanji i tako objavi, (ras)proda a posle objavi u formatu kao sto je i u originalnom. Beleske Za Ratnu Pricu, Ledeno Doba, Vjetar u vrbama i neki drugi.

Kupovao sam iz dva razloga:
1. zato sto ne postoji drugi izdanje i nisam znao da je format smanjen
2. zato sto sam budala pa se nisam informisao

Istina, ne ide sve ali mi je teska budalastina smanjiti format. Za Morta nisam polemisao jer stvarno zasluzuje bolje materijale i najbolje moguce izdanje.
Svaki strip treba objaviti u izvornom formatu bez povecavanja i smanjivanja i onda nema problema.


A kasper pun sebe pa cesto odlazi u wc da se prazni...
Red Marquis Posted - 12/06/2021 : 16:58:35
quote:
Originally posted by AleksandarN

quote:
Originally posted by kasper

quote:
Originally posted by cerichus

quote:
Originally posted by kasper

sere mi se od ove kuknjave kad izadje bolje izdanje


Pa seri brate, ko ti brani :)
Eto neke koristi od kuknjave.Taman ti dobro dođe ako imaš opstipaciju.



ko sta radi, sami kukaju i seru


Pitao bih ja tebe da se x puta zajebao i podzao izdavaca i dobio polovican proizvod lose odstapan, smanjenog formata a posle sve izadje bolje i ti mozes onda da obrises dupe onim sto si kupio.


Izvini, ali kasper je ovde u pravu sto odsto.
Ako nisi bio zadovoljan onim izdanjem, što si ga uopšte kupovao? Jesi seo, pročitao, jel ti se svideo? Jel ti to nije dovoljno, ili je zapravo jedino vredno imati najveće, najskuplje izdanje da bi se bilo zadovoljno?

Ne ide se u velike formate i bolje opreme tek tako, to radiš kad vidiš da nešto ima prođu. Sem ako izdavač nema želju da se sam brzo i ugasi.
kasper Posted - 12/06/2021 : 16:21:33
quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by kasper

sere mi se od ove kuknjave kad izadje bolje izdanje



Ti si izgleda često na WC-u.




tu sam miran
Peyo Posted - 12/06/2021 : 16:12:10
quote:
Originally posted by kasper

sere mi se od ove kuknjave kad izadje bolje izdanje



Ti si izgleda često na WC-u.

borg Posted - 12/06/2021 : 15:20:52
Aco je impulsivan. Sutra će već da kaže: super što imamo ovo novo izdanje.

A ako se pita šta sa starim... Može da ga pokloni nekom ko ne čita stripove. Možda ga navuče tako :-)
john connor Posted - 12/06/2021 : 15:08:37
Da, u cemu je problem, Cinder u boljem izdanju, i sta ispada da smo nas 500 koji su kupili prvo obmanuti?! Meni i to izdanje bilo ok, procitao sam strip, odusevio se, tehnicki bilo kao i uvek ok. Isto sada izaslo na a4 formatu, nakon 5 godina, pa sta...Armadilo izasao nakon 5 godina u hc, dace Bog da ce biti i 2,3 izdanja...Niko ne tera nikog na silu da kupuje, svako svojim novcem neka radi sto zeli...a majmuni su ovi sto druge tako nazivaju...uvek bilo...
jagodanbg Posted - 12/06/2021 : 14:58:19
Seratori.
Ne vidim da ste kenjali kada Fibra sada izdaje izdanja u vecem formatu, luksuznijem pakovanju!

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000