forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 I čitanje stripova je čitanje :)

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
stripadzija Posted - 02/03/2021 : 15:24:47
https://www.laguna.rs/laguna-bukmarker-i-citanje-stripova-je-citanje-unos-17556.html
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
lwood Posted - 03/05/2021 : 22:18:08
quote:
Originally posted by Paka01

quote:
Originally posted by jaki

Inače,Lanac Meduza je super.I onda i danas.



Na tren mi se učinilo da misliš na onaj fast food na Poljičkoj



Paka01 Posted - 03/05/2021 : 22:17:26
quote:
Originally posted by jaki

Inače,Lanac Meduza je super.I onda i danas.



Na tren mi se učinilo da misliš na onaj fast food na Poljičkoj
jaki Posted - 03/05/2021 : 22:09:52
Najgore bi mi bilo kad bi kupio nesto sto već imam pa čak i novinu.Kupim novinu i dođem doma a oni već kupili isto...Smak svijeta!Sta ćeš,tako sam štedljivo odgojen.
Uvijek je falilo novca pa me i najmanja nepotrebna "rasipnost"ubivala:)
Inače,Lanac Meduza je super.I onda i danas.
ridiculus Posted - 03/05/2021 : 20:27:43
quote:
Originally posted by Shuckey

Nazad na temu. Lanac meduza je treći broj DC-jeve serije crtanih romana (DC Graphic Novels). Zamišljen kao odgovor na Marvelovo izdanje po istom principu, ali je DC-jeva varijanta hrabrije izvedena.


Teško da je to slučaj (ovo što sam boldovao), s obzirom da je Marvel izdao 70 i nešto takvih albuma, a DC sve zajedno 14. Ne mo'š hrabrije izvesti stvari od Starstruck i Love and War (makar to formalno bili i superheroji), plus što je Rick Veitch imao svoj album, Simonson svoj, itd, a imaš i onaj Void Indigo, koji je potpuno zajeban strip. U redu, možda je "sjeban strip" bliže istini. Hoću da kažem, sve to sjajno zvuči konceptualno, ali nešto je zaškripelo u egzekuciji, i ne znam koga da krivim. Zaboravite da sam išta pomenuo. Zaboravite Void Indigo.

DC je imao sjajne autore na svojim albumima (Garcia-Lopez, Kirby, Alex Fucking Nino...), ali, opet, 14 albuma je suviše malo da bi bili konkurentni, s obzirom da je sadržaj bio sličan Marvelu (bez superheroja).

U svakom slučaju, ako zanemarimo superheroje, i jedni i drugi se bave žanrovima, uglavnom SF-om, mačom i magijom, i hororom a ne nekom visokoumnom literaturom. Ali ono što je najbitnije je da je Medusa Chain interesantan i lep strip... samo što je Ernie Colon nacrtao još lepši, iako manje odrastao strip upravo za Marvelovu seriju "romana", koji se zove Ax.
Shuckey Posted - 03/05/2021 : 19:00:40


Kao što su poštovani kolege već napisali, ovo je izašlo u prvom broju SuperStripa Maxi. Ako je vjerovati Internetu, u lipnju 1986. godine. Trideset i pet godina, joj. Sjećam se da su svi prijatelji iz razreda kupili ovaj Maxi, naravno i ja. Svi su prokomentirali dva slijepljena čovjeka sljedeći dan u školi. Kupio sam još dosta Maxija. Nije da se hvalim ali brojevi posvećeni isključivo Alanu Fordu su mi čak i u toj nježnoj dobi djelovali nepotrebno, kao da se koncept troši bez veze. Oni ostali, pravi Maxiji su mi u divnom sjećanju. Broj 9 je stari donio kući nakon posla, veli "gle, kako ovaj tip crta" a ja sam brzo bacio svoj primjerak iza ormara u hodniku da se ne razočara što sam već kupio i pročitao taj isti strip. Zatim Maxi broj 7 kojeg su opet komentirali svi u školi, ali iz drugih razloga. Tek kad sam vidio taj kadar Andyja Ganga sam shvatio da je Maxi časopis za odrasle, pače izumio sam u tom času definiciju stripa za odrasle: ako se vidi pimpek, strip je za odrasle. Definicija funkcionira i dan danas, nećete naći bolju. Nema na čemu.

Nazad na temu. Lanac meduza je treći broj DC-jeve serije crtanih romana (DC Graphic Novels). Zamišljen kao odgovor na Marvelovo izdanje po istom principu, ali je DC-jeva varijanta hrabrije izvedena. Marvel Graphic Novels su koliko vidim većinom provjereni superheroji u samostojećim pričama, a DC izbacuje ovu samostalnu priču iz vedra neba. Zadnji put sam je čitao prije više od deset godina, moji su Maxiji odavno poklonjeni ili bačeni... Dobar izgovor za nabavku originalnog izdanja. Kolor je okej, mada mi ta fora da su oblačići sa tekstom ispunjeni bojom pozadine baš nije nešto. Crtež je super, razigrana i vješta rješenja, intrigantno a nimalo zamorno. Zanos Ernieja Colona vidljiv je već i iz uvodnika gdje se zahvaljuje svima koji su mu ikad pisali te ih čak nabraja. Mnogo energije, šteta što mu nisu češće odriješili ruke. Sam strip je odličan, ne mogu kompresiju smatrati manom jer pratim recentnu Marvel i DC produkciju. Međutim, ne bi škodilo par stranica više, fali mi razrada ljubavne priče između Chona i njegove savjetnice, fali malo preispitivanja Chonovih odluka, fali još samo mrvu da Smelly postane savršen sporedni lik... Da ne blatim dalje: sjajan strip, super strip!
ned_lynx Posted - 11/03/2021 : 16:23:15
quote:
Originally posted by Peyo

Taj strip Fernanda Fernándeza (Zora y los hibernautas) kao da je uklet na ovim prostorima.

Tko ga počne objavljivati ugasi se: Spunk, Bosona (unaprijed se ispričavam ako Bosona još izlazi, ali već dugo nema nikakvih vijesti od nje pa pretpostavljam da je ukinuta).

pod kletvom je, pretpostavljam, tako da, ili ćemo se kajati, ili ćemo ga pročitati. ali, da je izvrstan, da, jeste.
Poli Posted - 11/03/2021 : 16:12:59

Bice jos! To je ko Hrapa ili ABC stripa!


izivko Posted - 11/03/2021 : 15:20:03
Bosona - The Best of the Best, do kojeg broja su ono dogurali, 9 ili 10?
Peyo Posted - 11/03/2021 : 15:10:33
Taj strip Fernanda Fernándeza (Zora y los hibernautas) kao da je uklet na ovim prostorima.

Tko ga počne objavljivati ugasi se: Spunk, Bosona (unaprijed se ispričavam ako Bosona još izlazi, ali već dugo nema nikakvih vijesti od nje pa pretpostavljam da je ukinuta).
ned_lynx Posted - 11/03/2021 : 14:59:54
međutim, kada već klepećemo o sf stripu osamdesetih, greh je ne pomenuti zoru fernanda fernándeza (zora y los hibernautas):



bilo je nešto u spunku, a nakon toga, nepoznato mi je, za naše prostore bar;

ali odlično!
alexts Posted - 06/03/2021 : 00:24:58
Još jednom treba istaći da je The Medusa Chain strip DC Comicsa.

Dosta je ne-superherojskih stripova DC-ja i Marvela, iz "onog vremena", koji zaslužuju da se objave i sada.
going going Posted - 06/03/2021 : 00:10:19
quote:
Originally posted by Vlaadisha

quote:
Originally posted by vukozec

Di su lipi dani, ta stara vrimena, kad su se stripovi čitali pod klupom, a ne na klupi :)





Vrhunski!
ivanl Posted - 04/03/2021 : 18:19:45
Kako ne... Maxi Superstrip prvi broj.
cerichus Posted - 04/03/2021 : 17:36:31
Ja se sjećam da sam kao klinac bio fasciniran ovim stripom. I često sam mu se vraćao. Bilo bi lijepo da ovo neko sad objavi u koloru kako i dolikuje.
Paka01 Posted - 04/03/2021 : 17:12:00
Prvi put se susrećem s ovim stripom. Ide na listu za čitanje, djeluje zanimljivo.
Tonto Posted - 04/03/2021 : 16:36:38
Meduza je jedan od onih stripova koji ti se ni ne moraju svidjeti da bi ti bilo jasno da je rijec o izvrsnom stripu.
ned_lynx Posted - 04/03/2021 : 16:31:09
nisam znao da je the medusa chain uopšte primećen, ali topla preporuka i sa moje strane:)

kuriozitet, što se ovog dela tiče, je, što su svi dijaloški oblaci (ne oblici:)), obojeni (samo nekoliko nije, al' ti što nisu, vrlo su važni);

naracija je minimalizovana do najukusnijih granica, i sve ukazuje na to da je rađeno sa ljubavlju i željom da vozi, da klizi, nema tu praznog toka, uvek se nešto nekome dešava.

to, ipak, nije i jedina specifičnost: recimo, ni jedna tabla ove grafičke novele nema beline između kaiševa ili kadrova, boja podloge ili u nekim slučajevima šrafura, prilagođena je dešavanju, zbivanju ili odnosima protagonista što se na njoj nalaze.

da sve nije sjajno i bajno, uvek ima nešto što kvari nečiju kompletnu sreću: scenario ume da zaškripi u nekolikim slučajevima, čak i šlajfuje ponekad, međutim, čak i da je samo eye candy, ali kakav, pa sve i da neko ne poznaje jezik, vredi bar pogledati, prelistati, baciti oko, i na cb iz maxija, i na dc original.

tačno je da cb šmek tih časopisa može da se oseti, ali, ovo bar, treba overiti u boji.

da nije za svakoga, istina je, ali, neće to biti bačeno vreme, verujte.

Peyo Posted - 03/03/2021 : 16:50:30
quote:
Originally posted by jaki

quote:
Originally posted by ned_lynx

nedavno sam reprizirao, prelistavao, i upoređivao prevod nosećeg naslova iz prvog broja maxi superstripa, lanac meduza ernie colóna sa dc originalom.

zaključak: prevod je fantastičan, adaptacija izvornog kolora u cb najkorektnija moguća, pogovor bojana đukića smislen i temeljan.




Ja svima govorim da je to jedan od najboljih Sf stripova objavljen u nas a tako je nepoznat današnjoj mlađoj publici.
Na aukcijama se zna pojaviti za 10-15 kuna a to je ništa za taj strip.



+1
jaki Posted - 03/03/2021 : 15:51:42
quote:
Originally posted by ned_lynx

nedavno sam reprizirao, prelistavao, i upoređivao prevod nosećeg naslova iz prvog broja maxi superstripa, lanac meduza ernie colóna sa dc originalom.

zaključak: prevod je fantastičan, adaptacija izvornog kolora u cb najkorektnija moguća, pogovor bojana đukića smislen i temeljan.




Ja svima govorim da je to jedan od najboljih Sf stripova objavljen u nas a tako je nepoznat današnjoj mlađoj publici.
Na aukcijama se zna pojaviti za 10-15 kuna a to je ništa za taj strip.
Beva Posted - 03/03/2021 : 15:32:14
Hvala, čitat ću.

Uvijek sam gladan tekstova o stripu, a časopisi iz tog doba su mi jako zanimljivi. Sam koncept mi se sviđa, čak i taj retro crno bijeli izgled mi je odličan. Ne mogu zamisliti tako nešto u boji i s modernijim dizajnom.
ned_lynx Posted - 03/03/2021 : 13:41:12
@Beva

iz tog perioda osamdesetih, sjajne textove i još bolje stripove možeš naći i u maxi superstripu i rs magazinu, kao i u yu stripu i našem stripu;

uz ogradu da, koliko se sećam mozaičkog karaktera uređivačke politike i tempa izdavanja, rs magazin je više za uz neki zimsko letnji raspust.

dočim maxi superstrip grebe malter, i tekstualno, i vizuelno, i znalački, i prevodilački.

nedavno sam reprizirao, prelistavao, i upoređivao prevod nosećeg naslova iz prvog broja maxi superstripa, lanac meduza ernie colóna sa dc originalom.

zaključak: prevod je fantastičan, adaptacija izvornog kolora u cb najkorektnija moguća, pogovor bojana đukića smislen i temeljan.

eh, kada bi sada bilo takvih časopisa...
ivanl Posted - 03/03/2021 : 07:43:21
quote:
Originally posted by Beva

Ako se ne varam, potpis kaže '89, ja sam impresioniran koliko je Macan kao 23-godišnjak bio upućen u strip. I to prije interneta.

Jesu li strip revije tog doba obrađivale ovakve teme? Ako jesu, možete li navesti koje da ih potražim?


To je tada bilo sasvim normalno i to bez interneta, masu toga se znalo, pratilo i proucavalo. Volje i entuzijazma nije nedostajalo. Raspravljalo se i dijelilo znanje u 'ekipi'. A i bilo je par jako dobrih knjiga o strip teoriji osamdesetih... uglavnom, odavno je strip jako bitna stvar! Svi su tad voljeli strip.
Shaner Posted - 03/03/2021 : 00:32:42
quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by Shaner

Odličan je ovaj Sat lektire! Baš me nasmijao.



Mene nije. Horror.

Učitelj me podsjeća na tebe !


Možda kad bih imao toliko znanja.

Peyo Posted - 02/03/2021 : 22:41:22
quote:
Originally posted by Shaner

Odličan je ovaj Sat lektire! Baš me nasmijao.



Mene nije. Horror.

Učitelj me podsjeća na tebe !
zeljko Posted - 02/03/2021 : 21:16:28
NIJE

samo je čitanje bezvremenskih klasika čitanje

sve ostalo je prdimahovina


forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000