forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bande dessinée
 Jérôme K. Jérôme Bloche

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Spock Posted - 18/03/2020 : 19:35:35
Nisam našao topic ovog junaka, pa odlučio da otvorim topic kad već imamo prvu recenziju :

https://www.stripovi.com/recenzije/jerome-k-jerome-bloche-jkjb-fb-1-knjiga-prva/2395/
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Spock Posted - 12/05/2023 : 20:35:28
@Peyo i DiSkAcH: Hvala!
@Ernie Pike: Hvala, i ja se nadam.
Ernie Pike Posted - 09/05/2023 : 20:56:30
Bravo Spock.
Nadam se da ćeš recenzirati i 5 integral.
anto Posted - 09/05/2023 : 18:24:15
i to što kažeš - kad vidim da se najavljuje novi Džin a o Žeroma ni traga ni glasa,dođe mi da zakukam.
DiSkAcH Posted - 09/05/2023 : 05:29:51
quote:
Originally posted by Peyo

Bravo Spock.

Markose kakav Džin, kakvi bakrači, hoćemo Jeromea!





++++1
Peyo Posted - 08/05/2023 : 22:37:48
Bravo Spock.

Markose kakav Džin, kakvi bakrači, hoćemo Jeromea!
Spock Posted - 08/05/2023 : 21:39:21
@naker i anto: Hvala!
anto Posted - 08/05/2023 : 15:23:08
Bravo za Spoka!
Markos je na potezu!
naker Posted - 08/05/2023 : 07:57:53
Svaka čast za recenziranje do sada izdatog Jeromea
Spock Posted - 08/05/2023 : 06:51:50
S ovom recenzijom imamo pokriveno sve što je od ovog junaka izašlo u našim krajevima. Sada je Fibra na potezu :

https://www.stripovi.com/recenzije/jerome-k-jerome-bloche-jkjb-fb-4-knjiga-cetvrta/3014/
Spock Posted - 27/04/2022 : 00:15:02
Zaboravio sam u ovaj topic postaviti obavijest o recenziji Jeromeova trećeg integrala:

https://www.stripovi.com/recenzije/jerome-k-jerome-bloche-jkjb-fb-3-4a-knjiga-treca/2812/
anto Posted - 13/03/2021 : 21:06:31
quote:
Originally posted by ReemCP

Mene je recenzija zaintrigirala da si nabavim ovaj serijal Jer i cijena uvelike idu u korist, a mislim da bi mi se i žanrovski ovo jako dopalo. Samo ne bih smio ići u neke dodatne nabavke, baš sam si fino zacrtao što želim, a to je neki minimum stripova preko kojeg ne bih želio prelaziti.

Krajem prošle godine si nabavio ona tri integrala Luke, oduševio se, vjerujem da bi slični pozit. dojmovi bili i sa ovim junakom.


samo te gledam šta pišeš,i krstim se levom i desnom!!

nakon ovakvih preporuka za Žeroma od našeg Spoka,sa istančanim ukusom,još ga nisi nabavio,pa još za smešnu prodajnu cenu??

Reem,reem
ReemCP Posted - 13/03/2021 : 19:40:12
Mene je recenzija zaintrigirala da si nabavim ovaj serijal Jer i cijena uvelike idu u korist, a mislim da bi mi se i žanrovski ovo jako dopalo. Samo ne bih smio ići u neke dodatne nabavke, baš sam si fino zacrtao što želim, a to je neki minimum stripova preko kojeg ne bih želio prelaziti.

Krajem prošle godine si nabavio ona tri integrala Luke, oduševio se, vjerujem da bi slični pozit. dojmovi bili i sa ovim junakom.
Spock Posted - 13/03/2021 : 18:41:52
Hvala Ernie & Peyo!

Zadovoljstvo pročitanim je najveći motiv pisanju recenzije, a čitanje ovog serijala je istinsko zadovoljstvo.
Drago mi je da vam se sviđa recenzija.
Peyo Posted - 13/03/2021 : 18:23:22
Bravo Spock.

Imam dojam da te zadovoljstvo čitanja nadahnulo za ovu vrsnu recenziju. Samo dalje tako nastavi.
Ernie Pike Posted - 13/03/2021 : 16:11:38
Bravo za recenziju Spock.
Spock Posted - 13/03/2021 : 07:28:15
Evo recenzije druge Fibrine knjige:

https://www.stripovi.com/recenzije/jerome-k-jerome-bloche-jkjb-fb-2-knjiga-druga/2602/
Spock Posted - 03/03/2021 : 08:46:54


10. album: Beba u bijegu

Scenarij: Alain Dodier & Makyo
Crtež: Alain Dodier

Broj stranica: 46

- Ovaj deveti album je originalno izašao u siječnju (januaru) 1995.

Kratki sadržaj:
Izgubljenom Jérômeu nenadano u stan upada problematični prijatelj s faksa. Ispriča mu tragičnu priču kako mu je žena ubijena, a on je novinar u bijegu pred ubojicama moćnika kojem je stao na rep pri raskrinkavanju njegovih prljavih rabota. Blizu je konačnog dokaza koju mu treba da zaključi istragu i konačno objavi članak, pa mu ostavi svoju bebu na čuvanje dok on ne riješi te sitnice.



Komentar:
Ovaj album je na glasu kao loš, ali daleko je to od lošeg. Ponovno imamo potpuno originalnu temu začinjenu lepršavim i još malo neozbiljnijim scenarijem nego je to uobičajeno u ovom serijalu. Gomila je tu vedrih dosjetki i simpatičnog, neusiljenog i jako dobrog humora. Ne može se reći da su situacije u ovoj priči nadrealne ili nemoguće, već da su to malo preuveličane dogodovštine i nesporazumi iz svakodnevnog života. Nezaboravne su scene urnebesnog Jérômeovog odlaska u zamjenu plinske boce, a posebno pomalo šokantan, pa i provokativan prikaz mnogobrojne obitelji simpatičnog Burhana Seif Al Dina, čijem jednom djetetu je naš detektiv kum, samo što u gomili mahom posvojene djece ne može pogoditi koje je njegovo kumče.



Rasplet je poprilično neočekivan i svjež, a dovoljno je reći da je Jérôme završio u boksačkom ringu za pravo i pobijedio. Pa gdje ćeš većeg iznenađenja?
Po pitanju crteža ništa nova - Dodier lijepo i realno prikazuje događaje, a po nekim zanimljivim i netipičnim kadrovima može se i primijetiti drugačija scenaristička ruka. Ono što je meni bitno je da se vratio kričavi kolor, pa ovaj album opet ima onaj vedri štih koji je ovaj serijal krasio od samog početka. ;-)
anto Posted - 28/02/2021 : 20:55:20
ima li Markos nekog kućnog ljubimca,da mu ga otmemo,i tražimo kao otkup časnu pionirsku da će nastaviti sa Žeromom koliko ove godine.
Spock Posted - 28/02/2021 : 16:34:42


9. album: Nestao

Scenarij: Alain Dodier 
Crtež: Alain Dodier 

Broj stranica: 46

- Ovaj deveti album je originalno izašao u studenom (novembru) 1993.
- Radnja priče se odvija krajem studenog 1992. 
- Poitevinska močvara u kojoj se dijelom odvija radnja bi se trebala nalaziti u jugozapadnom dijelu Francuske, između Nantesa i Bordeauxa. Mjesto imenom St-Denis-le-Gué, spomenuto u stripu nisam pronašao.

Kratki sadržaj:   
Jérôme je otet, a njegov stan potpuno uništen od ljudi koji su očigledno nešto tražili prije nego su ga oteli. Njegova zaručnica Babette, susjeda i navodni medij Zelda i domarka Rosa uzimaju stvar u svoje ruke u pokušaju pronalaska omiljenog istražitelja.

Komentar:
Dodier još jednom iznenađuje s potpuno neočekivanom pričom. Ovaj put troje stalnih sporednih ženskih likova vode glavnu riječ, dok se naš "neustrašivi" istražitelj skoro pa ni ne pojavljuje. Baš sam u komentaru na prethodnu epizodu spomenuo kako zgodna Babette ima sporednu ulogu, pa je očigledno Dodier odlučio ispraviti tu nepravdu u ovom broju, pretvorivši je u glavnu junakinju.

Babette Bloche:


Standardno ima tu dosta komičnih elemenata i dijelova od kojih su najupečatljiviji prikazi nesposobnosti i nebrige policajaca. Od ostalog vrijednog spomena, na prvu mi se činila tupava fora sa psom koji se zove Taxi i koja se ponavlja nekoliko puta, ali kad bolje razmislim, ta fora je baš u skladu s cijelim opuštajućim pristupom ovog serijala. Nema tu straha da se nećeš dobro osjećati već nakon jedne pročitane epizode, pa čak bih se usudio reći da ti može "razvedriti dan", a gdje ćeš bolje preporuke od toga. 
Crtež je opet za nijansu lošiji, ali ovdje mi ni kolor ne spašava situaciju. Nema onih nerealnih kričavih boja koje sam hvalio ranije, a koje su naglašavale emocije i događaje. Potvrdu da je zaista kolor drugačiji (osim mog dojma) sam dobio i na "bedetheque" stranici, po kojoj je od ovog albuma za kolor odgovoran "Studio Cerise".
DiSkAcH Posted - 27/02/2021 : 09:45:59
Pa pomalo Antoane, proširit će vjerojatno vidike sa vremenom.
BTW, drago mi je da se piše o Jeromeu, meni je taj strip jako dobro legao, em je napet, em je fin crtež, em je za sve uzraste, em u odličnom izdanju po super cijeni.....i dalje, ne kužim gdje je zapelo.... :(
anto Posted - 24/02/2021 : 17:37:26
ove spokove mini recenzije su praznik za čitanje; šteta što je bonelijevac,kako bi bilo lepo čitati i osvrte nekih drugih stripova, amera,francuza,mangi...
Peyo Posted - 24/02/2021 : 15:50:37
quote:
Originally posted by dfare

Ima li nade za novi integral Jerome K.?



Zasad ne, ali ne gubimo nadu.

Tužno je da ni sa 50% popusta ovaj strip nije rasprodan ni nakon 8 godina. To je glavni razlog.
dfare Posted - 24/02/2021 : 15:20:42
Ima li nade za novi integral Jerome K.?
Kerempir Posted - 24/02/2021 : 10:47:09
quote:
Originally posted by Spock

quote:
Originally posted by Kerempir

Spock, evo čitam te i prepoznajem sebe kada sam isto konačno dao šansu ovom serijalu.



Drago mi je to čuti.
Nego, mogao si ostaviti komentar na prvu recenziju (link na početku topica) pa da malo podigneš prosječnu ocjenu...



Ma čitam ja, ali loš sam u stavljanju ocjena, naprosto nisam baždaren na takvu skalu ocjena.
Spock Posted - 24/02/2021 : 09:02:52


8. album: Tajanstveni skitnica

Scenarij: Alain Dodier
Crtež: Alain Dodier

Broj stranica: 46

- Ovaj osmi album je originalno izašao u rujnu (septembru) 1992.
- Treći put u serijalu da se radnja priče odvija na obalama Atlantika, u blizini Dunkerquea, gdje živi Jérômeov ujak s obitelji. U stvari, Dodier je iz Dunkerquea i on je sam objasnio da ne voli putovati, već mu je lakše smjestiti radnju na poznato mjesto, pa se ne može desiti da prizori budu nedorečeni kao npr. u epizodi gdje se srednji dio radnje odvija u Engleskoj (5. album: Igra utroje).
- Zbog lakšeg shvaćanja kompletne problematike oko Jérômeovih roditelja i djetinjstva, preporučam najprije pročitati već spomenuti peti album: Igra utroje.

Kratki sadržaj:
Jérômeov prijatelj iz djetinjstva, bogati industrijalčev sin angažira našeg detektiva da čuva njegovu obitelj nekoliko dana dok se on i njegov otac ne vrate s poslovnog puta, budući im se oko kuće mota sumnjivi beskućnik. Samo što se Jérôme ne može ograničiti samo na zaštitu, već mora gurati nos gdje mu nije mjesto.

Komentar:
Ovo mi je najbolji album do sada. Priča je toliko nepredvidljiva i uzbudljiva da je njeno prvo čitanje bila istinska uživancija kakvu odavno nisam doživio pri čitanju nekog stripa. Vidim da na "bedetheque" stranici većina narednih epizoda ima bolje ocjene od ove, a ja se pitam: "Pa zar može bolje?"
Priča započinje prologom kojim nas Dodier odmah upoznaje s glavnom temom, a nakon nekoliko stranica vidimo kako se napuhani industrijalčev sin sjetio smotanog prijatelja iz djetinjstva, za kojeg je načuo da je postao detektiv. Nakon toga se radnja prebacuje u Pariz, gdje pratimo Jérômeovo neuspješno polaganje vozačkog ispita. Ovdje Babette ima potpuno sporednu ulogu, a ponovno su bitni akteri Jérômeova rodbina iz Berguesa, gdje nam autor daje dodatne elemente u slagalici njihovih međusobnih odnosa.
Scena u kojoj se naš junak prisjeća neprijatnog događaja iz djetinjstva uvelike dobiva na značaju kada se dođe do finalnog rješenja misterije oko čudnog beskućnika. S tom scenom nam Dodier pokazuje koliko djeca mogu biti okrutna prema drugoj djeci u svojoj iskrenosti, kao i kako ta dječja prepucavanja mogu imati dugoročne posljedice. Ponovno vidimo koliko je blentavi Jérôme čovjek koji je poprilično opterećen utegom iz djetinjstva, odnosno činjenicom što praktički nema roditelje. Unatoč svemu, u njemu nema ni trunke želje za osvetoljubivošću i vraćanja milo za drago nekome tko ga je omalovažavao, čak i kada ima "poker asova u rukama". Tim činom Dodier veliča skromnost, dobrohotnost, velikodušnost i milosrdnost, čime još jednom pokazuje u čemu se očitava prava veličina čovjeka, unatoč svim njegovim manama.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000