forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Društvene mreže

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Tonka24 Posted - 28/02/2021 : 18:09:54
Koristite ih? Facebook, Instagram?
Koje koristite?
Imali ste, brisali, deaktivirali pa se vraćali...raspišite se.

Što mislite o istima, da li su korisne ili štetne?
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Zmaj Ognjeni Vuk Posted - 22/03/2021 : 22:24:54
BIo sam jendno vreme na fejsbuku, ali nije mi to nesto sto me ispunjava, preferiram porodicu i prijatelje.
xilrion Posted - 19/03/2021 : 16:47:12
ma još gore. što se dogodilo u prošlosti ostaje u prošlosti.
Dranki Posted - 19/03/2021 : 13:10:36
quote:
Originally posted by xilrion

ja upravo ni nemam fejsbuk zbog toga. ne želim da me gnjave neki likovi iz prošlosti.



Ni bivše simpatije? :)
zeljko Posted - 18/03/2021 : 21:11:58
Mene niko ne gnjavi
xilrion Posted - 18/03/2021 : 18:47:28
ja upravo ni nemam fejsbuk zbog toga. ne želim da me gnjave neki likovi iz prošlosti.
Dranki Posted - 17/03/2021 : 17:00:41
Samo fejsbuk. Lijepo je kad uspostavis kontakt sa dragim ljudima iz djetinjstva, na neki nacin vracas sat unazad. Prije je "zbogom" bilo definitivno "zbogom", danas se nikad definitivno ne oprastas od nikoga.

Ima li ovog sajta na fejsu?
bonjovi4ever Posted - 17/03/2021 : 12:01:22
Imao sam davno facebook, nekoliko godina.
Koristio sam ga kao zajebanciju, ili da se čujem s ljudima koje rijetko vidim.
Ali onda sam uvidio da ga ljudi sve ozbiljnije shvaćaju.
Mnogima je postajao način života; do te mjere da bi sjedili na kavi, pa se slikali i dopisivali kako predivne kave piju.
Na izletu su u inozemstvu i osjećaju se blaženo, lokacija i vrijeme radnje.
Da sam pljačkaš domova, taj facebook bi mi bio neophodan alat uspjeha.
Volio bih napraviti egzistencijalni eksperiment: odvesti desetak nasumce odabranih dvadesetogodišnjaka nekamo u prirodu, na roštilj i pivu.
I onda im oduzeti mobitele.
Mislim da barem većina njih ne bi znala kud sa sobom; neki bi pobjegli, a neki bi do večeri postali jako depresivni.
Ja bih se svakako dobro najeo i nalio.
Gil-galad Posted - 16/03/2021 : 20:09:30
Zanimljivo je kako ljudi često imaju potrebu da pravdaju svoje prisutvo na mrežama, posebno pred onima kojih ih nemaju (?), ali isto tako često znaju (?) sve o njima, posebno o nekakvom štetnom uticaju...

Dugo sam koristio samo Twitter, koji mi je i danas najdraži. Imam i IG, ali ga, kao i TW, koristim umesto bloga nekad, tj. kao svoje mikro-blogove i zaključani su profili, jer nemam potrebu da moje misli i privatnost idu u etar mimo proverenog i odabranog kruga ljudi. Facebook je praktično neophodan zbog posla, tj. FB grupe, a LinkedIn zbog poslovnog umrežavanja.

Svaka mreža ima svoju svrhu i do čoveka je, ne do mreže, kako ih koristi; sami odlučujemo da li će nam nove tehnologije služiti ili mi njima.
manhunter Posted - 16/03/2021 : 19:33:44
Instagram imam, ali ga retko koristim.
www.instagram.com/perun_photography

Facebook imam od 2009,ali ga verovatno ne koristim kao većina ljudi. Uslov za "prijateljstvo" je sa sam tu osobu barem jednom sreo u pravom životu. Napravio sam par izuzetaka, ali ogromna većina ispunjava uslov.
Bruce Springsteen Posted - 16/03/2021 : 19:11:13
FB od 2010-te, sa sadasnjjim profilom od 2011-te... pozitivno ili negativno, u zavisnosti kako ga koristis... Da mi nije FB ne bi bio u kontaktu sa mnogim priajtelima iz ranog detinjstva, skolskih dana, studenskih dana u Makedeonijji (Skopje) i Beogradu, kao i mnogo poznanika iz sveta stripa iz cele bivse Juge... Sto se tice stripova preko FB, strip grupe i stranice su davno prevazisle sve strip forume, i sto se tice informacija o novim izdanjima, kometrima o svim strip izdanjima, kao i kupovini prodaji stripova...
xilrion Posted - 01/03/2021 : 19:14:46
nemam fejs, instagram i sl. ne postojim. nemam prijatelja, pratitelja, lajkova, kurca palca...
Poli Posted - 01/03/2021 : 19:04:23

I, kakav je prosjek, 7/10?


petarStripovi10 Posted - 01/03/2021 : 17:27:46
Samo Tinder.
Poli Posted - 01/03/2021 : 17:08:14

Otvorio svoj FB profil (pojma nemam, pre nekih 15 godina?) i kada ga nisi mogao "ugasiti" nisam ga nikada ni koristio.

Sada koristim racun od klinca zbog igrice koju sam slucajno poceo igrati i ne mogu prestati (neke 2-3 smo igrali skupa pa zato veza na FB), a on ga uopste ne koristi. Ponekad kliknem mozda na neku stvar (glazba, stripovi) sto me interesira ali ga ne koristim u svrhi u kojoj je nastao - zbog prijatelja ili potraziti "stare skolske drugove" i slicno. To jest, i dalje ne zelim koristit svoj racun na ime i prezime za takve gluposti.


jogurt Posted - 01/03/2021 : 15:12:58
Imam i instagram i facebook, uglavnom ljudi moje generacije (2000-to godište) na neki način i "moraju" da imaju te društvene mreže. Generalno sam kasno počeo da ih koristim, tek u valjda trećoj godini srednje škole sam napravio instagram (koji zaista uopšte ne volim), a facebook sam napravio kad sam pošao na fakultet jer sam morao zbog praćenja nastave, informacija i tako to.

Ali i moje je mišljenje da su društvene mreže loše u globalu i da je mnogo više štete nego koristi od njih.
Stark Posted - 01/03/2021 : 15:10:06
Imam FB još od 2008., bio mi je jako koristan za vrijeme studiranja. Kao i Deers, koristim ga da objedinim sva svoja interesovanja na jednom mjestu, kao i za vijesti iz mojeg grada jer ima nekoliko grupa na kojima se mislim sakuplja kompletna populacija Ali objavljujem veoma malo informacija o sebi, tipa slike, tagovanja na lokacijama i sl.

Instagram mi se gadi, Twitter mi je nekako najdraži, iako mi nikako nije jasno zašto nije toliko popularan na Balkanu u odnosu na IG i FB.

Generalno mi je neshvatljiva potreba ljudi da dijele svoju privatnost u tolikoj mjeri sa potpunim neznancima, ali mislim da je i to prolazni trend kojeg će kroz neki izvjestan period zamijeniti nešto novo.
Deers Posted - 01/03/2021 : 15:00:08
Dobro po vas da niste na društvenim mrežama kad znate da su tako loše.
Imam fb, prvenstveno ga koristim za informiranje oko stvari iz mog područja interesa i razmjenu mišljenja, nešto kao ova stranica i ovaj forum.
Hercule Poirot Posted - 01/03/2021 : 10:44:07
Strah me vrebača na društvenim mrežama.
tex2 Posted - 01/03/2021 : 10:15:09
Ne koristim društvene mreže niti sam ih ikada imao. Koliko znam mogu biti i korisne i štetne, a vjerojatno su trend, a kao takve poželjne. Ipak, meni nisu poželjne, još uvijek odolijevam trendovima

quote:
Originally posted by Tonka24

Koristite ih? Facebook, Instagram?
Koje koristite?
Imali ste, brisali, deaktivirali pa se vraćali...raspišite se.

Što mislite o istima, da li su korisne ili štetne?

DODSFERD Posted - 28/02/2021 : 22:39:44
Društvene mreže su nepotrebno sranje, nikad nisam imao profil niti na jednoj od njih, a sada zbog cenzure koja tamo vlada ne bih ni da mi netko plati.
zeljko Posted - 28/02/2021 : 21:03:55
Samo fb od 2007. Oktobar
Nisam.nikad gasio
ivanl Posted - 28/02/2021 : 19:17:51
Nemam 'lice knjige', cega si ono pitao gram?
lwood Posted - 28/02/2021 : 19:03:32
Samo FB,nisan nikad gasija profil al zna san radit čistke.
Tonka24 Posted - 28/02/2021 : 18:43:47
Zanima me stav ljudi i porast odnosno pad društvenih mreža.
Poli Posted - 28/02/2021 : 18:35:07

Zasto pitas?



forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000