forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 GOLCONDA / GRANICA knjiga 1 (epizode 1, 2)

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Golconda Posted - 09/04/2021 : 17:56:31
GOLCONDA / GRANICA knjiga 1 (epizode 1, 2)



🎩 Dragi prijatelji, ⚡️GRANICA #1⚡️ je u prodaji!

📜 U mestašcetu na italijansko-francuskoj granici nestaje kombi kojim su deca iz lokalne škole putovala na ekskurziju. Za nestalom decom traga dvoje detektiva: Laura Denti, agent Interpola, specijalista za pronalaženje nestalih osoba i Antoan Žakob, najveći poznavalac tog alpskog područja, samotnjak koji je prekinuo svaki kontakt s ljudima i povukao se u šumu.
Jedna žena i jedan muškarac će, pošto pređu granicu koju niko ne bi smeo da pređe, biti primorani da udruže snage i suoče se s posledicama grešaka koje su napravili u prošlosti.







✏️ Delo Maura Ucea i Đovanija Mazija, GRANICA je triler maštovite i morbidne atmosfere u kome ništa nije onako kako izgleda i gde linija između dobra i zla, kao i između stvarnosti i košmara, sve više bledi, sve dok u potpunosti ne iščezne.

📌 Da biste prilikom čitanja imali pravi doživljaj GRANICE, Golkonda vam ovu sjajnu priču donosi onako kako je objavljena i u Italiji: u A4 formatu, tvrdih korica.

💵 Cena će u prvih mesec dana iznositi 1500 din, a kasnije 1800.

Uživajte!
22   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Dexters Posted - 19/04/2021 : 13:27:24
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by Dexters

Kad anto napiše "izvesna proseravanja bez kojih boneli uglavnom ne može", to znači da strip sadrži izvjesnu dubinu i tjera na razmišljanje. U prijevodu, to je dobar znak :)


ne znam što toliko bonelijevaca vape za dubinom i štivom za razmišljanje,a čitaju ono što čitaju;prilično kontradiktorno.


Za razumijevanje dubine bitna je škola čitatelja, a ne strip škola.
anto Posted - 18/04/2021 : 16:56:46
quote:
Originally posted by Dexters

Kad anto napiše "izvesna proseravanja bez kojih boneli uglavnom ne može", to znači da strip sadrži izvjesnu dubinu i tjera na razmišljanje. U prijevodu, to je dobar znak :)


ne znam što toliko bonelijevaca vape za dubinom i štivom za razmišljanje,a čitaju ono što čitaju;prilično kontradiktorno.
stripadzija Posted - 15/04/2021 : 11:01:54
quote:
Originally posted by Dexters

Kad anto napiše "izvesna proseravanja bez kojih boneli uglavnom ne može", to znači da strip sadrži izvjesnu dubinu i tjera na razmišljanje. U prijevodu, to je dobar znak :)



stripadzija Posted - 15/04/2021 : 11:01:15
Ako ocenjujemo celo izdanje, meni je ovo jače od 3/5 (mada su meni i priča i crtež prilično zanimljiv triler/krimić i naginju ka 4/5).

Nisam još kupio Golcondino izdanje, ali veliki format, tvrde korice, boja, i nesvakidašnja količina zanimljivo urađenih dodataka i opisa od strane autora (koje sam video u italijanskom izdanju, a shvatio sam da Golcondino sadrži sve to) o nastanku stripa mi predstavlja malo drugačiji pristup od strane Bonelija zbog čega ću rado imati ovaj strip u kolekciji.


Dexters Posted - 15/04/2021 : 10:56:17
Kad anto napiše "izvesna proseravanja bez kojih boneli uglavnom ne može", to znači da strip sadrži izvjesnu dubinu i tjera na razmišljanje. U prijevodu, to je dobar znak :)
anto Posted - 14/04/2021 : 20:04:30
Uf,teško je napisati utisak za nešto što predstavlja tek otvaranje priče,postavljanje figura na šahovskoj tabli.
Ali neki početni utisci i nisu posebno pozitivni;mada,nisam ni očekivao nešto više od dobijenog.

Miks trilera sa misterijom je uvek dobrodošao - ali kad počnu izvesna proseravanja,bez kojih boneli uglavnom ne može,to mi se već ne sviđa.
Ideja je dobra - nestaje autobus sa 11 tinejdžera,profesorkom i vozačem u planinini na granici Italije i Francuske,u akciju bivaju uključeni Laura i Antoan,specijalista za nestale osobe,odnosno poznavalac tog područja;oboje jako specifični sa nekim svojim tajnama.Triler obojen tvinpiksovštinom,ne može bolje zamišljeno,ali realizacija,po meni,na momente ume da zaštuca.

Šta znam,možda od svega ovoga i ispadne nešto dobro,za sada u principu i nije loše - ali kako rekoh,deo stripa koji mi je ok,se smenjuje sa stranicama koje su malo wtf,a kako toga wtf ima podosta, živo me zanima kako će scenaristi sve to uklopiti u završnu slagalicu.

Crteži Palumba i Kanučarija,kao i kolori,nisu loši,mada ne sečem vene na ovaj novi šareni stil koji je sve češći u SBE.

Mislim da je najveća prednost ovog stripa,što se tiče ovog našeg tržišta,što dolazi iz Bonelija,koji ima kod domaće publike neograničen kredit.Da je nekim slučajem u pitanju francuz,ne bi mu dao svetlu budućnost po pitanju prodaje.

nezahvalno je davati ocenu na osnovu delića slagalice,ali ajde nek bude neka nategnuta 3/5
Golconda Posted - 10/04/2021 : 18:53:12
Nadamo se brzo...
verab Posted - 10/04/2021 : 15:52:29
quote:
Originally posted by Golconda

quote:
Originally posted by verab

quote:
Originally posted by Golconda

Ono što je sigurno, to je da se ništa ne završava u ovih prvih 6 epizoda...



znači da ne kupujemo ništa dok se sve ne završi?



Sa nama je uvek rizik da će imati svih brojeva dok se sve završi...
Za sad je super ako ostane dok izađe sledeći broj



nego, kad će u hrvatske striparnice?
Golconda Posted - 10/04/2021 : 15:16:13
quote:
Originally posted by dzoni

dal je stiglo u alan ford?


Stiglo je.
Golconda Posted - 10/04/2021 : 15:11:13
quote:
Originally posted by verab

quote:
Originally posted by Golconda

Ono što je sigurno, to je da se ništa ne završava u ovih prvih 6 epizoda...



znači da ne kupujemo ništa dok se sve ne završi?



Sa nama je uvek rizik da će imati svih brojeva dok se sve završi...
Za sad je super ako ostane dok izađe sledeći broj
dzoni Posted - 10/04/2021 : 14:59:21
dal je stiglo u alan ford?
verab Posted - 10/04/2021 : 10:14:01
quote:
Originally posted by Golconda

Ono što je sigurno, to je da se ništa ne završava u ovih prvih 6 epizoda...



znači da ne kupujemo ništa dok se sve ne završi?
Golconda Posted - 09/04/2021 : 23:49:26
Ono što je sigurno, to je da se ništa ne završava u ovih prvih 6 epizoda...
zlatan bihac Posted - 09/04/2021 : 21:07:42
Obicno na fb stranici audace serijala napisu da je rijec o zadnjem broju nekog od tih serijala..za granicu nisu nista naveli kad je izasao broj 6.
Za sada sam upratio, kod ovih audace serijala koji jos izlaze, da ce naopacke biti trilogija, quei due imati 4 broja, K11 ce biti 5 brojeva...
ivan_micic Posted - 09/04/2021 : 21:00:46
quote:
Originally posted by jagodanbg

quote:
Originally posted by ivan_micic

quote:
Originally posted by ivanl

Vec mi se svida. Ovo je cjeloviti album? Cijela prica?


6 brojeva, znači 3 knjige


Za sada tako, ali ja mislim da se ne zna za dalje.


nisam pročita taj zadnji (navodno) 6.broj. ali sudeći po radnji, mogao bi biti. mada taj horor element priči daje širi prostor. tko zna...
jagodanbg Posted - 09/04/2021 : 19:46:52
quote:
Originally posted by ivan_micic

quote:
Originally posted by ivanl

Vec mi se svida. Ovo je cjeloviti album? Cijela prica?


6 brojeva, znači 3 knjige


Za sada tako, ali ja mislim da se ne zna za dalje.
ivanl Posted - 09/04/2021 : 19:25:40
quote:
Originally posted by teller

Ode i Bonelli u ku*rac..


Sta nije odavno vec bio tamo?
ivanl Posted - 09/04/2021 : 19:24:39
Fala imenjace...
ivan_micic Posted - 09/04/2021 : 19:19:11
quote:
Originally posted by ivanl

Vec mi se svida. Ovo je cjeloviti album? Cijela prica?


6 brojeva, znači 3 knjige
lwood Posted - 09/04/2021 : 18:59:52
quote:
Originally posted by teller

Ode i Bonelli u ku*rac..



teller Posted - 09/04/2021 : 18:37:47
Ode i Bonelli u ku*rac..
ivanl Posted - 09/04/2021 : 18:13:22
Vec mi se svida. Ovo je cjeloviti album? Cijela prica?

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000