forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Glazba
 Kupnja av receiver, molim pomoc

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
mamlaz Posted - 12/04/2021 : 12:07:31
Pozdrav svima
Treba mi vasa pomoc. Da li uzeti stereo reciver ili 5.1 reciver? Zanima me da li ce mi 5.1 reciver normalno producirati stereo zvuk na dva zvucnika?
10   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
lwood Posted - 04/10/2021 : 18:03:11
quote:
Originally posted by mamlaz

Hvala obojici. Za muziku mi je prvenstveno, ali mozda i nadogradim kasnije za filmove da bude 5 zvucnika

kolika prostorija? Koji oblik?
Chief Warhead Posted - 12/07/2021 : 10:46:27
Ma udružiš Clearaudio Statement gramofon, Mark Levinson 519 CD plejer, Krell 750 mcx monoblokove + pripadajuća mu predpojačalca i Wilson Benesch Eminence zvučnike... bog da te vidi.
Spiderman Posted - 13/04/2021 : 19:06:12
Imam AV ali bi ipak htio pojačalce, stereo :)
mladjo Posted - 12/04/2021 : 19:19:37
quote:
Originally posted by mamlaz

Pa zato i pitam. Mislim da je dosta slabija kvaliteta na reciveru. Gledao sam neku Yamahu ali nikako da se odlucim. Mozda ipak uzmem hibridno pojacalo



Za iste pare - obični reciever je bolji od A/V recievera, a stereo pojačalo je bolje od običnog recievera.

Hibridno pojačalo?
ne znam što pod time misliš ali u Hi - Fiju pod tim pojmom se smatra kombinacija cijevi i tranzistora, a to su a) dosta skupa pojačala i b) nemaju veze sa recieverima.
mamlaz Posted - 12/04/2021 : 18:46:13
Pa zato i pitam. Mislim da je dosta slabija kvaliteta na reciveru. Gledao sam neku Yamahu ali nikako da se odlucim. Mozda ipak uzmem hibridno pojacalo
mladjo Posted - 12/04/2021 : 18:22:01
A ako baš hoćeš i radio - spoji si komp na pojačalo pa slušaj preko neta
mladjo Posted - 12/04/2021 : 18:21:27
Rađe kupi stereo pojačalo.
A/V reciever će svirati slabije nego stereo pojačalo za iste pare.
A ako planiraš A7V sustav - budi spreman odvojiti barem 2 soma eura ili ni ne pokušavaj složiti sustav. Potrošit ćeš pare a imati ćeš loš sorround. One P***arije od sorrounda za soma i pol/dva soma kuna ne želim ni komentirati.
mamlaz Posted - 12/04/2021 : 18:16:08
Hvala obojici. Za muziku mi je prvenstveno, ali mozda i nadogradim kasnije za filmove da bude 5 zvucnika
Gru Posted - 12/04/2021 : 16:52:46
Naravno da će AV receiver raditi kao stereo.
https://www.lifewire.com/difference-between-home-theater-and-stereo-receivers-4101653

Ako ti je primarno ozvučenje za filmove i serije, onda se nemaš što misliti.
djdjuro Posted - 12/04/2021 : 13:14:41
Ja sam sebi ljetos kupio Pioneer-ovo kućno kino 5.1, koje se sastoji od AV receivera i seta zvučnika. U opcijama mogu najnormalnije upaliti (ima tipka na daljinskom) samo stereo zvuk koji se čuje samo na prednja 2 zvučnika.
U svakom slučaju, ja bih ti preporučio kupiti 5.1 receiver, jer sve i da sad imaš samo 2 zvučnika, uvijek možeš naknadno kupiti još zvučnika i spojiti ih na receiver.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.06 seconds. Snitz Forums 2000