forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 BOSONA 10 - ono kad je izdavaštvo najlakši posao..

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
rommel Posted - 11/04/2021 : 12:52:44
na svijetu...pogotovo strip revije, i pogotovo u današnjim uvjetima....naravno da je potrebno zaoštriti igru recimo dodajući dašak pandemije, čisto zanimljivosti radi! Naravno da pandemija nije isključivi krivac za ovoliko kašnjenje broja ali je pojedinačno najveći i najteži....Eto othrvali smo se i tome i doslovce iščupali i deseti, jubilarni broj, koji je pred Vama...kom' na radost kom' na tugu....tu je...deblji nego ikad, što ponavljamo praktički iz broja u broj, poznavajući ekipu to je nedosljednost kojoj ćemo ostati dosljedni...
A u tome vjerujemo da će svako pronaći nešto za sebe i to ne malo, u onakvom obimu....iako joj tepamo revija, Bosone su već negdje s 3-4 brojem počele metastazirati u knjige, trudimo se i nadamo se i referentne koliko i zabavne stripofilima ali i ljubiteljima kvalitetne umjetnosti i jednako takvih informacija koje se nje na ovaj ili onaj način dotiću...
Dame i gospodo, Bosonu u svojoj desetoj inkarnaciji prepuštamo vašem sudu....nećete je pokopati oštrinom ukoliko je bude, ali je možete učiniti boljom, baš kako ste i činili sve ove godine....



25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
all_ba Posted - 09/06/2021 : 10:56:30
Izvanredan tekst o mediju stripa, zasigurno spada među najbolje tekstove napisane na ovim našim prostorima, a i šire, djelo je našeg stalnog saradnika Midhata Ajanovića AJANA. Ovaj opsežan tekstualni prilog na 18 stranica, bogato opremljen slikovnim materijalima možete pročitati u najnovijem izdanju BOSONE!

all_ba Posted - 06/06/2021 : 17:15:31
Vrlo značajan tekst, pun fatktografskih podataka o strip serijalu "Grička vještica" tandema Maurović-N. Neugebauer. možete pročitati na deset stranica u našem jubilarnom izdanju BOSONE. Autor teksta je Veljko Krulčić, naš stalni saradnik iz Zagreba.

Izvanredan crtež je djelo: Zsigmond ISTVANA, našeg glavnog ilustratora (Mađarska)

all_ba Posted - 02/06/2021 : 08:57:55
quote:
Originally posted by Macon

Nisam oduševljen. Ima svega i to mi nije u redu. Po mome ne možeš imati Maurovića i Stanića (poštujem rad obojice, sa Maurovićem sam otkrivao strip i uvijek će mi biti kredibilan a Stanić mi je fenomenalan danas, od obojice imam više albuma), pisma čitalaca, eseje sa svim mogučim osvrtima (od popa do znalačke kritike), hard art i klasiku za djecu odjednom.

Urednik je očito poznavaoc stripa i nivo štampe je visok, ali kad je sve nabrojano u jednim koricama, po mome dođe do konfuzije. Kao da bi istovremeno želio živjeti stari koncept revije iz vremena Jugoslavije i noviji pravci za odraslu publiku. Mislim, da je treba odrediti jasniji pravac i stilistike i tematsko, na neki način ograničiti se, da je cjelokupni efekt i užitak veći.


Dobronamjerna kritika je uvijek dobro došla. Da objašnjavamo zašto je ovaj broj dobio ovakav koncept ispalo bi da se pravdamo. Jednostavno poklopile su se baš na ovaj način kockice i stripovi koje smo trebali objaviti u prošlom broju, prolongirani su iz "opravdanih" razloga za ovaj broj. Upravo iz tih razloga ovo jubilarno izdanje je i najobimnije. Možda će Uvodnik najbolje pojasniti zašto je to tako. Pandemija i još neke stvari su uticale da ne objavimo ovo izdanje BOSONE na vrijeme, a samim tim i ponudimo baš ovakav koncept!
Macon Posted - 01/06/2021 : 22:09:21
Nisam oduševljen. Ima svega i to mi nije u redu. Po mome ne možeš imati Maurovića i Stanića (poštujem rad obojice, sa Maurovićem sam otkrivao strip i uvijek će mi biti kredibilan a Stanić mi je fenomenalan danas, od obojice imam više albuma), pisma čitalaca, eseje sa svim mogučim osvrtima (od popa do znalačke kritike), hard art i klasiku za djecu odjednom.

Urednik je očito poznavaoc stripa i nivo štampe je visok, ali kad je sve nabrojano u jednim koricama, po mome dođe do konfuzije. Kao da bi istovremeno želio živjeti stari koncept revije iz vremena Jugoslavije i noviji pravci za odraslu publiku. Mislim, da je treba odrediti jasniji pravac i stilistike i tematsko, na neki način ograničiti se, da je cjelokupni efekt i užitak veći.
all_ba Posted - 01/06/2021 : 18:26:56
BOSONA #10
--------------------
U ovom našem jubilarnom izdanju možete pročitati vrlo zanimljiv esej Miljenka Jergovića (na 6. stranica), o njegovoj noni koja je jako voljela čitati Zagorku, ali i njegov ososbni osvrt na popularnu hrvatsku književnicu Mariju Jurić Zagorku.

Maestralan crtež djelo je našeg glavnog ilustratora Zsigmond Ištvana, mađarskog umjetnika.



all_ba Posted - 31/05/2021 : 13:55:14
Svi poštovaoci lika i djela, Marije Jurić Zagorke, Andrije Maurovića i svi vi koji volite "Gričku vješticu", u ovom jubilarnom izdanju BOSONE, uz posljednji nastavak navedenog Maurovćevog remek-djela, sveukupno - sa tekstualnim prilozima Miljenka Jergovića, Veljka Krulčića i moje malenkosti - ovaj broj obuhvata 44 stranice posvećene njima (od 232 koliko sadrži ovaj broj)! Uz to ova dva priloga krase fenomenalni crteži Zagorke, Maura i Nobike našeg ilustratora Zsigmond Ištvana, mađarskog umjetnika. O poklon posteru je već bilo riječi!
all_ba Posted - 28/05/2021 : 10:13:36
quote:
Originally posted by Peyo

Ako je sastanak na jahti, pozovite "komade" i ponesite kameru !

Vidim da će cijena Gričke otići u nebo .

Malo se šalim, nemojte zamjeriti.

Dobrodošli u Zagreb! Ako ne ranije vidimo se u listopadu.


@Peyo hvala na "dobrodošlici"! Pismena, odmjerena šala je uvijek dobrodošla.:) Vidimo se svakako ove godine u Zagrebu! Cijenu "Gričke" još nismo formirali, no da će biiti jeftino izdanje-neće, ali neće biti ni preskupo!
Peyo Posted - 28/05/2021 : 10:03:52
Ako je sastanak na jahti, pozovite "komade" i ponesite kameru !

Vidim da će cijena Gričke otići u nebo .

Malo se šalim, nemojte zamjeriti.

Dobrodošli u Zagreb! Ako ne ranije vidimo se u listopadu.
all_ba Posted - 27/05/2021 : 20:56:20
MARKETINŠKI KUTAK: BOSONA #10
-------------------------------------------
Od sutra smo u Zagrebu kod našeg glavnog distributera za Hrvatsku i Sloveniju u striparnici "Stripovi na kvadrat", direktor Raul ŠVARC.

all_ba Posted - 24/04/2021 : 19:12:20
quote:
Originally posted by Paka01

Klovićevi je s mekim ć i imate nepotrebnu točku iza JERGOVIĆ.



Hvala, drug moj.:) Ispravljeno! Nisam vidio, kasno sam sinoć radio dizajn ovog promo materijala!
Paka01 Posted - 24/04/2021 : 10:20:14
Klovićevi je s mekim ć i imate nepotrebnu točku iza JERGOVIĆ.
all_ba Posted - 24/04/2021 : 09:49:57
PROMOTIVNI KUTAK / BOSONA NAJAVLJUJE:
-----------------------------------------------------
Ultimativno /kolekcionarsko/ izdanje strip integrala "GRIČKA VJEŠTICA".
TIRAŽ: 500,
FORMAT 260 X 280 mm,
OBIM: 256 str
Tvrdi uvez
Svaki primjerak je posebno numerisan samoljepljivom markicom.
Prijave za rezervaciju slati na e-mail: revija.bosona@gmail.com
/Prvih 30 primjeraka je već rezervisano!/

all_ba Posted - 21/04/2021 : 15:26:06
Doplovila je do Beograda (Novi Beograd) u knjižaru Alan Ford, a ubrzo je i u Pančevu, gdje će joj domaćin biti strip autor Boris Stanić koji će biti i organizator promocije svog stripa "Daća" premijerno objavljen baš u ovom našem jubilarnom izdanju!
Opsežan esej o ovom vrlo zanimljivom strip autoru i njegovom dosadašnjem radu napisao je Zoran Djukanovic!



all_ba Posted - 20/04/2021 : 18:33:52
Najava integrala "Grička vještica" u ovom našem jubilarnom izdanju!

lwood Posted - 18/04/2021 : 13:07:35
Bravo za Bosonu
Shaner Posted - 18/04/2021 : 12:46:17
Svaka čast!

Peyo Posted - 18/04/2021 : 12:02:37
Bravo, lijepa gesta!
jaki Posted - 18/04/2021 : 11:55:03
Bravo
all_ba Posted - 18/04/2021 : 11:27:41
NAŠ POKLON.:)

Ne mogu sebi svi priuštiti da nabave naš časopis!
Poklonićemo primjerke BOSONE i drugim bibliotekama /u većim cetrima/ širom regije!



all_ba Posted - 14/04/2021 : 10:08:43
POKLON POSTER, uz ovaj broj BOSONE, djelo je našeg glavnog ilustratora Zsigmond Istvana (Mađarska)!
Andrija Maurović i Nobert Neugebauer iz vremena kad su sarađivali na strip serijalu "Grička vještica" (i kolornim stripovima).
Početak 60-ih godina u Zagrebu!
Usput, da kažemo da smo u ovom broju završili mega strip serijal (od sedam epizoda, po dvije epizode iz edicije STRPSTRIP)"Grička vještica" na što smo posebno ponosni.


all_ba Posted - 11/04/2021 : 21:49:22
quote:
Originally posted by njofra32

Vrhunski


Hvala@njofra32!
all_ba Posted - 11/04/2021 : 21:48:17
Zahvaljujemo @mahnuteru, kao i tebi @anto na čestitkama.:)
anto Posted - 11/04/2021 : 21:38:47
čestitam na jubilarcu!!
manhunter Posted - 11/04/2021 : 20:56:26
Odlično izgleda, čestitke na jubilarnom broju!
all_ba Posted - 11/04/2021 : 20:48:42
Šta vam to donosimo u našem jubilarnom izdanju možete pročitati u Uvodniku!
Usput, da kažemo da smo iduće sedmice širom BiH na bolje opremljenim kioscima INovina, a nakon toga smo u Hrvatskoj i Srbiji!

[/url]


forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.3 seconds. Snitz Forums 2000