forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Borbe protiv Turaka

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
1Euro Posted - 05/04/2021 : 11:24:47
Promijenio sam naslov topika, jer sam več napravio dioramu Zamka, pa možemo nastaviti sa razgovorom o bitkama protiv Turaka. Da li postoje neki stripovi na tu temu?
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Peyo Posted - 04/02/2022 : 13:01:37
Baš lijepa kolekcija, uživaj!
Hercule Poirot Posted - 04/02/2022 : 11:37:45
Svaka čast! Lijepo je kad znalci prepoznaju vrijednost projekta i uloženog truda, bravo!
1Euro Posted - 04/02/2022 : 11:34:07
diorama se svidjela i nekim drugim kolekcionarima, koji sakupljaju olovne vojnike. Pokazao sam je na jednom američkom forumu čiji član sam več dugi niz godina i eto nekih od reakcija:

Awesome.

I wonder: Is yours the greatest collection in Slovenia?
I think you can take on all challengers.

Anyway, love everything you have.

Best Wishes from the USA
Paddy



That's a beautiful castle! Wow! Wonderful work that is sure to provide tons of fun! Thanks for sharing the pics!
Bravo!

Joe




Simply spectacular, from the castle to the figures and everything in-between!




Really great setups. I love the Greek flutist, but he might be a bit chilly!

I also really like the use of cotton given the amount of smoke this weapons would demonstrate.

Gives me lots of ideas for my Great Siege of Malta diorama that I have planned.



Nice figures, great castle



a ima nekoliko njih koji su lajkali neke od fotografija:


Likes sapper, 29 Let's Go, Poppo, paxtoysoldier, Horus, sammy719,...liked this post


ispod svakog posta su različiti ljudi koji su lajkali pa neču sada svakoga spomenuti jer neki lajkaju sve neki samo pojedinačno itd,...nema veze ali to su sve pohvale ljudi koji isto tako sakupljaju olovne figurice i njihove pohvale mi puno znače.
Hercule Poirot Posted - 12/01/2022 : 09:22:45
Navijam da se odlučiš za Rimljane. Dojma sam kako bi to također perfektno izgledalo, nekakva baza s izgledom Koloseuma, gladijatorske borbe ili tako nešto slično.
1Euro Posted - 11/01/2022 : 20:05:03
ovoj priči polako je došao kraj, kupit ču još dve-tri figurice turaka, da popunim prostor i to je to. Več razmišljam koji period ču početi skupljati sljedeči.
Možda Napoleonski ratovi, wild west, rimljani,....moram najprije vidjeti kakve sve su figurice na trgu, zamisliti novu dioramu,...onda kontaktirati čovjeka sa dizajnom i mjerama da mi napravi dioramu (bazu) na koju ču onda stavljati figurice.
1Euro Posted - 07/01/2022 : 20:06:40
sječam se te scene! Prima nocta!!!! na kraju mislim da su mu odrubili glavu i poslali je u košari kralju (ili su to napravili sa onim upraviteljem Yorka). Znam da je netko "izgubio" glavu
xilrion Posted - 07/01/2022 : 20:03:23
quote:
Originally posted by 1Euro

imam utisak da če cijena brzo narasti ovoj figurici.






gledam od kud mi je poznat... liči mi na ovog iz bravehearta
1Euro Posted - 01/01/2022 : 11:21:31
quote:
Originally posted by 1Euro

ova figurica se prodava na Ebayu po 219,95 usd:

https://www.ebay.com/itm/234066282862?hash=item367f70096e:g:fmkAAOSw8jFg12GV

a ja sam je platio 142,97 usd:

https://www.firstlegionltd.com/cru048mountedstandardbearerofthekindgomofjerusalem-1-4-1-1.aspx

Znači samo kod te jedne figurice je 77 usd uštede. Kada bude rasprodata cijena če joj se podiči, pa če se prodavati više od 219,95 usd.





izgleda da sam bio vidovit, ova figurica se prodaje za 289 EURA.....

http://www.tsrare.com/toysoldiers.asp?m=101&p=147&t=1&codice=CRU073
1Euro Posted - 31/12/2021 : 15:49:23
quote:
Originally posted by Hercule Poirot

Ovo stvarno izgleda nevjerojatno vizualno atraktivno. Čestitke!



hvala. Bilo bi još bolje da imam neki bolji fotoaparat i da imam neki poster ili plakat prirode dovoljno velik da mogu da radim sa veče daljine, da mogu cijeli zamak obuhvatiti i slično.
Hercule Poirot Posted - 31/12/2021 : 15:45:13
Ovo stvarno izgleda nevjerojatno vizualno atraktivno. Čestitke!
1Euro Posted - 31/12/2021 : 15:15:36
još nekoliko:














1Euro Posted - 31/12/2021 : 14:53:44
nekoliko novih fotografija:










panzer Posted - 30/12/2021 : 19:03:13
Sliči na Mela Gibsona
lwood Posted - 30/12/2021 : 18:06:18
Figurica je vrh
1Euro Posted - 30/12/2021 : 17:23:32
imam utisak da če cijena brzo narasti ovoj figurici.


Jer je više nema na webstranici proizvođaća First Legion, izgleda da je više neče proizvoditi. Jer da im je samo trenutačno ponestalo onda bi pisalo "out of stock" a First Legion ne vodi listu "retired" pa pošto je više nema na webstranici, ne može se je naručiti, čak nema ni fotografije,...znači da je neče više biti. Jedino možda je imaju poneke trgovine, dealeri,...ako su je kupili prije toga. Ali i ako ih imaju onda to znači da če oni prvi diči cijene, sada kada znaju da je rasprodato....vrijeme če pokazati. Bilo kako bilo ovo je jedna veoma fotogenična figurica i siguran sam da novi kolekcionari koji su tek počeli skupljati ovakve figurice da če je željeti imati i da če je biti spremni dobro platiti. Svaki kolekcionar želi imati neku figuricu sa zastavom. Možeš imati 10 lukostrijelaca, pješaka,...sa njima radiš scenu bitke ali njih če uvijek biti, čak su jeftiniji od ostalih figurica,...dok zastavonoša je samo jedan, kralj je samo jedan,....i takve figurice postaju veoma tražene kada ih više nema.
Npr.ne možeš raditi dioramu Napoleonskih ratova bez Napoleona....

Hercule Poirot Posted - 30/12/2021 : 14:39:25
quote:
Originally posted by xilrion

Za te novce mogao si unajmit prave turke.


xilrion Posted - 29/12/2021 : 22:20:26
Za te novce mogao si unajmit prave turke.
1Euro Posted - 29/12/2021 : 16:14:30
ovaj se prodava po 159,95 usd:

https://www.ebay.com/itm/143311917821?hash=item215e0e52fd:g:VLIAAOSwbsNdFkXJ

ja sam ga kupio za 103,97 usd sa tim da ja imam dva (jednog su mi poslali besplatno, kao zamjenu). A ja sam mu zalijepio ruku pa izgleda ko nov, a drugoga imam viška, pa ga mogu staviti na Ebay npr i prodavati ga po 159,95 usd. A kada bude retired, znači kada ga više ne budu proizvodili cijena če mu još narasti
1Euro Posted - 29/12/2021 : 16:06:38
evo ova figurica je vjerovatno koštala oko 60 usd (možda i manje) a sad se prodava po 175 usd, samo zbog toga jer ih više ne izrađivaju, jer je "retired" znači neče ga više proizvoditi:

https://www.ebay.com/itm/324565955853?hash=item4b91a3750d:g:nMgAAOSwzsNgcvYJ


za neko vreme sve ove moje figurice če biti retired kad-tad,...pa ako to nije investicija ne znam šta je.... a kupaca ima po cijelome svijetu i bit če ih još više, jer ima puno foruma, trgovina, dealera, proizvođača,...puno više nego prije par godina kada je bio samo WBritain npr,...
1Euro Posted - 29/12/2021 : 16:00:53
ovaj "akindžija" se prodava po 189,95 usd a ja sam ga platio 132,97 usd a istekla mu je promo cijena na Fisrt Legion pa ga sada i oni prodavaju po 189,95, tako da ga se nigdje ne može više kupiti po 132,97 usd.

https://www.ebay.com/itm/334054615960?hash=item4dc734eb98:g:FsEAAOSwhSZg12Gf
1Euro Posted - 29/12/2021 : 15:54:24
evo još jedna, prodavač neki drugi, cijena ista 219,95 usd, več 3 ovakve je prodao, ima poslednju, ima 7 pratitelja koji prate ovu avkciju:

https://www.ebay.com/itm/271408176414?hash=item3f31301d1e:g:-4wAAOxyUrZSqifc

tako da u biti neke figurice i jesu investicija! Ko da imate neki rijedak strip!
1Euro Posted - 29/12/2021 : 15:50:24
ova figurica se prodava na Ebayu po 219,95 usd:

https://www.ebay.com/itm/234066282862?hash=item367f70096e:g:fmkAAOSw8jFg12GV

a ja sam je platio 142,97 usd:

https://www.firstlegionltd.com/cru048mountedstandardbearerofthekindgomofjerusalem-1-4-1-1.aspx

Znači samo kod te jedne figurice je 77 usd uštede. Kada bude rasprodata cijena če joj se podiči, pa če se prodavati više od 219,95 usd.

1Euro Posted - 29/12/2021 : 15:35:18
teško je to sasvim tačno izračunati (jer na sve to ide i carina, poštarnina, treba onda dolare pretvoriti u eure,..) ali ja bi rekao oko 2700 eura sve zajedno. Recimo zamak me koštao 400 eura +50 poštarina znači 450 eura i to mi je napravio jedan Danac, pa nije bilo nikakve carine u pitanju. Figurice sam kupovao iz Amerike i koštale su me mislim da 2270 usd (zajedno sa poštarinom) to je oko 2000 eura, a carina ne znam tačno koliko to košta,...tako da sve ukupno manje od 3000 eura, vjerovatno negdje između 2700-2900 eura.
A vjerovatno ču kupiti još neke figurice, mislim da ima još malo mijesta za pokojeg Turka,...vidjet ču, malo mi smeta što se toliko dugo čeka i komplicira to sa carinom i sve te stvari oko toga, inače bi ih još kupovao. Da živim negdje uz dučan, gdje se to prodava ja bi svaki dan bio tamo.
Možda krenem sa nekom novom dioramom.

Inače treba znati da su ove figurice FIRST LEGION jedne od najboljih na trgu, puno njih sam kupio po promidžbenim cijenama tako da se cijene kasnije vrate na normalne cijene koje su oko 30% više i takve se prodavaju i po Ebayu i slično, tako da sam imao dosta sreče da sam platio "tek" 2000 eura za figurice jer kataloška vrijednost je puno veča. Osim toga mislim da su neke figurice več rasprodate i da ih se više ne može kupiti, a to onda znači da su još više vrijednije i tražene.
U budučnosti če cijene samo iči na gore, jer se cijene surovine povečavaju, onda ovisi i o relaciji Kina -USA (svi ovi proizvođaći figurica svoje figurice izrađivaju u Kini čini mi se, znam da tako rade King and Country (hongkong) i WBritain, vjerovatno i First Legion (za njih nisam siguran ali mislim da isto tako) pa ako bude došlo do nekakvih embarga, ako Kina povisi cijenu rada,...to če sve utjecati na cijenu koja če iči samo gore. Ja to ne gledam kao na investiciju jer kupujem zbog sebe i svog gušta ali znam da ih mogu prodavati na Ebayu ili nekim kolekcionarima širom svijeta sa profitom. Več sam to napravio sa dioramom Rourke's Drifta kada sam kupovao WBritain, isto tako sam imao specijalno izrađeno dioramu i Wbritain figurice i oni su vrlo brzo rasprodali svoje limited edition setove, koji su se onda prodavali po trostrukim cijenama, tako da sam tamo dobro zaradio na tim figuricama. Onda su se kod Wbritaina dogodile neke stvari (promjena vlasnika firme, sporije slanje figurica, imali su pre-order na kojeg si čekao po par mijeseci,...) pa sam najprije htio iči na King and country (jjeftinije od First Legion ali lošija kvaliteta) ali se onda dogodila epidemija i First Legion je počeo sa tim promo cijenama (-30 -50%) tako da za cijenu King and Country možeš dobiti First legion koji je par puta bolji (iako i King and country se popravio puno!) tako da nije bio "no brainer" inače si ne bi mogao priuštiti First Legion po starim cijenama. Sada je problem kod prodavača, jer oni bi htjeli da se cijene opet podignu na stare cijene (da se ukine promo period) pa da mogu oni početi zarađivati preprodajom ali First Legion ima i svoju internetnu prodaju pa im je dobro došla epidemija i lockdown i lijepo prodavaju putem interneta i po promo cijenama, iako vidim da ih ima sve manje i to za starije figurice itd,..a neke su čak ukinuli, vjerovatno rasprodali ili su samo trenutačno out of stock,...sve u svemu, ja figurice imam i uživam u njima i ako se kasnije bude pokazalo da su se cijene vratile na staro, da su neke rijedke i tražene možda koju i prodam, možda nešto zaradim,...ali nije mi to bio cilj. Znam da neče uvijek biti tako povoljno, diči če i First legion svoje cijene, pa če time i figurice biti skuplje, jer redna cijena je ionako 30% posto viša, onda su tu preprodavači i dealeri koji več sada prodavaju figurice po normalnim cijenama jer ne žele prodavati po promo cijenama, zato sam ih ja naručivao direktno iz Amerike jer sam samo tamo mogao dobiti promo cijenu od -30% ili čak -50% ili -20% ovisi,...inače bi ih kupovao u Europi od store dealera, ali oni su od početka prihvačali promo cijenu jer su mislili da če biti kratkog vijeka onda više nisu pa su realno moje figurice u Europi ionako vrijedne več po "normalnim" cijenamaa ne po promo cijenama. Čitao sam to po forumima, gdje se ovakvi kolekcionari okupljaju pa se bune da se na Ebayu prodavaju po normalnim a ne promo cijenama,...tako da to neče uvijek trajati, tko je kupio-kupio je i ja sam sretan što sam kupio na vreme. Inače nisu sve moje figurice sa popustom, neke su mi se svidjele i htio sam ih imati pa nisu bile snizene, tako da neke sam i ja platio po normalnim cijenama kod First Legion, nisam se toliko obračao pažnju na to, naravno da me je privukla cijena pa sam nekih 80% kolekcije kupio po promo cijenama baš zbog toga ali preostale figurice sam kupio jer sam ih htio imati i nisu bile snizene. First Legion svake toliko vremena promjeni repertoar figurica pa neke prodava po promo cijenam aa vječinu ionako po rednim cijenama, ko rasprodaja npr,...tako da treba pratiti to, a neke nisu nikada ni snizene, neke pratim dugo vremena, pogotovo ove skuplje konjanike npr,...nikako da snize sve što bi ja htio imati pa ponekad moram platiti redovnu cijenu i sve manje ih ima po promo cijenama. A neke su odjedanput ukinuli ili rasprodali, jer ih nema više na sajtu,...što je u biti dobro, jer če njima sada cijena porasti, osim ako ih opet budu naručili i stavili na sajt,..ne znam kako tačno to radi First Legion, jer kod WBritaina su postojali katalozi, postojali su certifikati pa se odmah znalo da neka limited edition ide u 300 komada, neki setovi u 600 komada,...i kada se rasprodalo više se nije moglo kupiti,..a ovdje nema nekih certifikata pa ne znam baš kako to ide kod njih. Ali nije ni važno ja sam kupio šta sam htio, možda još kupim 2-3 figurice i onda ionako više nema mijesta na diorami osim ako budem neke prodao pa da napravim mijesto na ploči.
Ili ču početi sa nekim drugim periodom, pa ču početi od početka. Bez veze mi j egurati previše figurica na dioramu pa se onda gubi smisao u svoj toj gužvi,...
Poli Posted - 29/12/2021 : 12:27:12

To je investicija lwoode, investicija!


lwood Posted - 29/12/2021 : 12:11:53
Koliko si ukupno utuka novaca na to ?

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000