forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Izdavačka kuća Sputnik

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Mr. Bushido Posted - 11/05/2021 : 09:49:59
https://sputnik-stripovi.com/

quote:
Izdavačka kuća SPUTNIK sa središtem u gradu Zagrebu osnovana je 2019. s ciljem da ljubiteljima devete umjetnosti predstavi ponajbolja izdanja suvremene europske produkcije stripova i grafičkih romana.

Pomnim odabirom i kvalitetnom pripremom naših naslova nastojat ćemo čitateljima ponuditi vrhunska djela stranih autora, kao i onih domaćih kojima želimo pružiti platformu da svoje radove prezentiraju široj publici.

U nadi da ćete u našem katalogu pronaći i nešto po svom ukusu, s ponosom vam predstavljamo naša prva izdanja.







25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Chui Posted - 09/03/2024 : 10:57:51
Baš mi se svidio Bluesman, na jako malo stranica se nalazi simpatična priča, malo me živcira crtež odnosno to što se teško kuži glava glavnog lika al ok to je umjetnička sloboda.
nonchalant Posted - 17/10/2023 : 22:07:11
Trebalo bi da izađu u oktobru još 2 (francuska) naslova.
naker Posted - 17/10/2023 : 20:08:31
Sputnik se izgubio u bespućima svemira ili ima nekih novosti, najava, bilo šta?
AleksandarN Posted - 20/12/2022 : 07:58:19


Ovaj strip ne znam ni zasto sam uzeo kad uopste nisam ljubitelj ovakvih tema. Cak mi se ni crtez posebno nije dopao. Uzeh ga da procitam ('ajde da nisam dzabe kupovao...) i prijatno se iznenadio. Zanimljivo, blesavo i cudno. Miks svega i svacega. Mislim da bi se ovo posebno dopalo ljubiteljima Sandman-a.
going going Posted - 13/04/2022 : 17:41:44
Je l treba i ovde kljuc ko u Pergamu? Posto ljudi vole da zakljucavaju izdavace. Lov na vestice-izdavace!
jaki Posted - 13/04/2022 : 15:08:34
je li vrime za nove naslove?
Jesen ste ionako picali
Shaner Posted - 03/11/2021 : 19:11:27
Pročitao Bluesmana. Priča me baš i nije osvojila. Većinom je vrlo predvidljiva, a twist na kraju baš i ne drži vodu. I nekako je malo bluesa. Ipak, Ariñov neobičan i upečatljiv vizualni izričaj i odličan kolor čine ovaj strip zanimljivim i vrijednim čitanja.


Slistio i Lutajuće božanstvo. Još jedna priča koja nije baš po mom guštu, ali joj ne mogu poreći simpatičnost. Vizualno još upečatljivije od Bluesmana. Kao što su neki forumaši već primijetili, ima puno posveta slikarstvu kraja 19. i početka 20. stoljeća, ali sve skupa ne ostavlja dojam puke kopije već Dori to nekako uspijeva učiniti svojim. Još jedan dobar odabir novopečenog izdavača.


Na red je došlo i More, more!. Kao što sam i očekivao, od prva tri Sputnikova stripa ovaj mi se najviše svidio. Sva raznovrsnost, ali i banalnost ljudske vrste izvrsno prikazana kroz jedan dan na plaži. Prudhomme i Rabaté se ovdje pokazuju kao majstori baratanja velikim brojem likova, pogotovo što se vizualnog dijela tiče. Čitajući strip imao sam osjećaj da su pred sobom imali maketu gradića i plaže te po njoj razmještali likove, u svakom trenutku svjesni gdje je tko i što radi. Najtoplije preporuke!

Još jednom čestitke Sputniku na odabiru naslova. Nadam se da je prodaja dovoljno dobra da omogući realizaciju plana od 6-8 izdanja godišnje, te da ćemo uskoro vidjeti nove naslove.

Poli Posted - 16/08/2021 : 18:48:12

Za sada sam uzeo samo More, more (Prudhomme, Rabate) i moram reci da me strip prijatno iznenadio.
Kolaz (smesnih) svakodnevnih događaja vezano na odmor i more, uz dovoljno sitnica i povezanosti.
Zapravo me strip odmah podsjetio na majstora Prada u Deliricnoj svakodnevnici (ili recimo Izvoristu noci), samo sto tu prica tece neprekidno i samo prelazimo iz jedne scene u drugu, ili jos bolje, iz jednog fokusa prelazimo na drugi (recimo nas par se seta i mimo im proilazi netko drugi, pa se fokus prebaci na njega itd.).
Svakako zabavno stivo i bas za ljetnu shemu.


going going Posted - 29/06/2021 : 11:45:29
Dobri osvrti Macon!
Macon Posted - 28/06/2021 : 21:59:02
Prudhomme, Rabate: More, more!

Ova dvojica su majstori karikaturalne stilizacije i još više kompozicijske magije. Scenarij je sasvim postmoderan: jedan dan prosječnih turista na moru, koji počnije sa gužvanjem na cesti i kamera skače iz jednog turista na drugog, sve je u vrtlogu totalne banalnosti i smiješnog pričanja gluposti. Za bonus još i djeca i psi skaču naokolo i vrte se u krugu, morska voda pršti, album je atlas nepotpunih tijela na plaži i nabacanih klišeja koji skaču drug po drugom. Smiješno i zabavno, živo obojeno i sa prividnom lakoćom postavljanja strana. Prividnom jer su obojica stvarno velikani kadriranja.


Arino: Bluesman

Ovdje je likovnost u totalnom kontrastu sa prićom jer je crtački dio raspuštena minimalna karikatura (nešto ko Nicolas Mahler ili Slovenac Lunaček u poslijedno vrijeme) sa akvarelima (ili digitalom koja se pravi, da je akvarel) ali prića je hard boiled naturalistička kriminalka. Nije mi sasvim sto posto sjelo zajedno ali rad je opet dobar i vrijedan pažnje i čitanja.


Dori: Lutajuče božanstvo

Ovu knjigu sam poslijednu prečitao i najbolje mi je sjela, favorit mi je od trojice. Ovdje je fantastika i transcendencija, filozofski stavovi i dvosmislenosti, dubina za mene. Likovno je opet stilizirana karikatura (slično ko More, more, karikaturalna stilizacija sa akademijom pozadi) ali sa širim rasponom koloriranja več zbog scenarija (snovi, bogovi, smrt i duhovi, realnost sad) i opet kompozicijsko odlično sa fantastičnim stranama i kadrovima. Prića: grčki antični satir se vraća kući. Putovanje malo sliči na Čarobnjaka iz Oza jer se skupi družina i kao što je gore zapisano, više je majstorskih likovnih posveta slikarstvu.


Prvi album ima namjerno banalnu priču, druga je kriminalni žanr, treća je višeslojna transcendenca. Ovi albumi će se više sviđati čitaocima koji volite modernu stripovsku alternativu majstora slikanja i pričanja. Svi su prva liga.
Macon Posted - 20/06/2021 : 10:48:29
Nabavio sve tri na CRŠ-u, osvrt kad pročitam. :)
koze123 Posted - 13/06/2021 : 19:06:17
Pročitao sam pre jedno nedelju-dve Bluesmana, sasvim solidan strip sa interesantnim crtežom i predivnim bojama. Nekako mi je traljavo izveden taj "twist", tj. od samog starta je jasno kuda priča ide, iako je autor na samom kraju dodao jednu jako lepu notu i neočekivano ga završio. Opet mi je falilo nekih 20tak strana da bi se likovi dublje razvili i da bi stvari legle na svoje. Priča levitira između trilera i drame, istovremeno je i ljubavno pismo bluzu i žal što je tuga i melanhonija potrebna kako bi se ta vrsta muzike stvarala. Interesantna je to ideja, kako da bismo mi uživali i osetili tu muziku potrebno je da neko pati i da celog sebe, svoje snove i bol unese u melodiju. Odnosno potrebno je da se neko odrekne svoje sreće. Na par mesta je autor uveo neki humor koji mi se ne uklapa najbolje uz ton ostatka priče (pa i samim crtežom jako često naglašava humor, po meni nepotrebno) i to mi je pomalo ubijalo atmosferu. Ipak strip je skroz u redu za pročitati, sa nekim interesantnim idejama i kao što rekoh sjajnim bojama. Ostala dva stripa ću nabaviti kad-tad, More, more me iz nekog razloga baš privlači.
KuntaKinte Posted - 13/06/2021 : 18:15:35
Lutajuće božanstvo je meni fenomenalni omaž slikarstvu 19. i 20. veka i ondroud filmovima. Uživao sam od prve do poslednje strane. Prelepo naslikano.
jagodanbg Posted - 09/06/2021 : 10:57:09
Ja procitao 'More,more' preksinoc, smorio se ko pas.
KuntaKinte Posted - 09/06/2021 : 08:28:00
More, more je pravi ultra zabavni feel good stripić za leto, uživanje. Verujem da su se Prudom i Rabate beskrano zabavljali praveći ovaj strip.
Bluzmen u početku ne obećava previše, ali zanimljiv crtež i tvist na kraju ga čine više nego korektnim.
Lutajuce božanstvo danas na redu za čitanje.

Bravo Sputnik, samo napred!
jagodanbg Posted - 27/05/2021 : 19:39:34
Uplatio i ja danas, ali mogu da preuzmem tek sledece nedelje.
AleksandarN Posted - 27/05/2021 : 19:33:00
Ja sam uzeo More, More ! u Alan Fordu. Super izgleda.
https://alanford.co.rs/izdavac/sputnik/
Manny Posted - 27/05/2021 : 18:05:46
quote:
Originally posted by ivanl
Strpljen spasen, sto ces...
Ali svidjet ce ti se, vidjet ces.



Izdržaćemo, nije da nema šta drugo da se čita u međuvremenu. :)
Drago mi je da je Sputnik odmah rešio to pitanje distribucije, ima tako nekih izdavača (na primer 2x2) koji ni nakon 10 godina postojanja nisu pojmili da bi nešto mogli da urade i poprave po tom pitanju.
ivanl Posted - 27/05/2021 : 00:10:40
quote:
Originally posted by Manny

Cene su korektne, jedino da sam znao da će se pojaviti u striparnicama u Srbiji ne bih angažovao prijatelje u Hrvatskoj da mi kupe i dostave, ovako ću ih čitati tek za koji mesec a mogao sam već sada. :(



Strpljen spasen, sto ces...
Ali svidjet ce ti se, vidjet ces.
Bokoja Posted - 26/05/2021 : 23:49:01
quote:
Originally posted by vladar

quote:
Originally posted by jagodanbg

'More, more' i mene zanima i za njega sam zapamtio: 2400din



Na sajtu DW pise da je cena 1800 din.
Puna cena je 2250 din.
Nijedan od tri stripa koja je izdao Sputnik nema cenu od 2400 din.

Going going me je prestigao i naveo cene.



Ja sam proverio na sajtu kada je Jagoda napisao, bila je 2400, imaš i na njihovom FB view edit history, promenili su oni cenu, APP
vladar Posted - 26/05/2021 : 23:32:58
quote:
Originally posted by jagodanbg

'More, more' i mene zanima i za njega sam zapamtio: 2400din



Na sajtu DW pise da je cena 1800 din.
Puna cena je 2250 din.
Nijedan od tri stripa koja je izdao Sputnik nema cenu od 2400 din.

Going going me je prestigao i naveo cene.
going going Posted - 26/05/2021 : 23:29:42
I u Darkvudu su na popustu od 20% Sputnikovi stripovi:

https://darkwood.co.rs/izdanja/sputnik/

More, more! 1800
Bluesman 1300
Lutajuće božanstvo 2300

Bravo za saradnju izmedju izdavaca i nasih striparnica, bas mi je drago sto ce biti ta izdanja dostupna i kod nas, da moze svako da ih prelistamo i pogledamo i pazarimo uzivo.
Manny Posted - 26/05/2021 : 23:19:51
Cene su korektne, jedino da sam znao da će se pojaviti u striparnicama u Srbiji ne bih angažovao prijatelje u Hrvatskoj da mi kupe i dostave, ovako ću ih čitati tek za koji mesec a mogao sam već sada. :(
ivanl Posted - 26/05/2021 : 13:44:30
Par dana od izlaska iz tiska sva tri albuma su mi bila doma u Splitu s 20% popusta i gratis postarinom. Korektnost do bola! Svaka cast!
anto Posted - 25/05/2021 : 21:38:11
cene su više nego korektne - More more 1800,Bluzmen 1300, Božanstvo 2300

jagoda,javljaj kakav ti je More - taj i mene zanima.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.24 seconds. Snitz Forums 2000