forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 Ed Piskor, for fun and profit

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Vlaadisha Posted - 11/05/2021 : 15:38:51


Naravno da sam popušio priču i pročitao Red Room.

Već smo više puta ovde na forumu linkovali i citirali YouTube kanal Cartoonist Kayfabe, na kom Ed već godinu dana hajpuje svoj novi strip čija je tema "murder on the dark web, for fun and profit".

Slabo ovde ima zabave, osim ako niste fan splattera. Strip vuče na ohenrijevske pričice kakve je radio EC (Ed je veliki fan), ali bez poente ili preokreta na kraju. Neću kačiti slike, ali bar mi smo se nagledali toga u Dilanu. Ed bio kao hteo da bude zajeban, ali svi iskasapljeni likovi su uredno obučeni, da ne bi slučajno ispala kita ili bradavica. Jer to ne može da se proda.



Za Piskora sam prvi put čuo kad je po Pekarovom scenariju crtao Makedoniju. Živim napolju pa su mi ovakvi stripovi uvek zanimljivi, kao nekakvo krivo ogledalo, ali Makedonija je možda najmanje interesantna od sličnih naslova (na sreću Makedonaca). I dok je priča na tragu onog što je deceniju ranije radio Sacco, crtež mi se svideo. Edovi uzori su očigledni, ali to mu je bio samo dodatni plus.

Recenzenti su mu zamerili drvene likove, no to se ne vidi toliko u Hip Hop Family Tree, za koji je dobio Eisnera. Na žalost, nisam fan pa još nije došlo na red.



Search kaže da je na stripovi.com samo RadioClash čitao Wizzywig, i to nedavno za vukozečev izazov, pa nemamo nikakav osvrt.

X-Men mi deluju fanzinaški.

Čitao još neko nešto? Jeste li se zabavili, ili je mirisalo na pare?

Ajde, prodajte mi Piskora.
10   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Vlaadisha Posted - 13/05/2021 : 15:58:15
Zvuči zabavnije od gorenavedenog. Gledajući kompletnu listu naslova, biće da je problem u meni, koji sam očekivao nešto više introspektivno. Ima u Red Room dijalog koji kaže ovako:



E tako ja vidim autora. Međutim, toga ima samo u tragovima. RR je s jedne strane obračun sa Fredricom Werthamom, ali ta bitka je odavno dobijena. S druge strane, to je gorefest gde se priča o tiražima i variant covers. Pravog Piskora još nisam dobio.
RadioClash Posted - 13/05/2021 : 01:04:15
Strip o hakerima i domišljatim prevarama će da mi uvijek dobro sjedne. Ne znam koliko je realističan u nekim tehničkim aspektima jer se nerazumijem u programiranje.
Vlaadisha Posted - 12/05/2021 : 17:24:03
Thanks. Kako ti je seo Wizzywig?
RadioClash Posted - 12/05/2021 : 16:13:09
quote:
Originally posted by Vlaadisha

quote:
Originally posted by Paka01

Pokušao sam ima mjesec dana čitati Hip Hop Family Tree, ali ne ide. Vizualno mi izgleda super, ali narativno je na razini čitanja telefonskog imenika. Strip se svodi na sterilno i suhoparno nabrajanje činjenica, imena i događaja, bez neke prave radnje, zapleta ili ičega sličnoga. Manje-više mi je ostavio dojam čitanja ilustriranog članka s wikipedije, a nisam baš preveliki fan takvih stripova... Doduše, pročitao sam samo nekih 30ak stranica kroz koje sam bio bombardiran gomilom informacija, a zapamtio sam možda 5%, ako i toliko. Dosadno preko svake mjere. Ne mogu zamisliti da čitam četiri trejda takvog pripovijedanja te sam kroz ostatak serijala čisto brzinski proletio da vidim ima li kakve razlike u odnosu na prvi dio, no nula bodova.

Bas tako. S tim sto mi to nije glavna prepreka - uostalom obozavam Povijest rocka u stripu - ali u HHFT znam da necu prepoznati nijednu referencu posle 1996.



Hip Hop Family Tree pokriva samo period početka, od kasnih sedamdesetih do 1985. Od Bambaate i Flasha do Beastie Boysa i RUN DMCa. Refence na kasniji period se rijetke.
Vlaadisha Posted - 12/05/2021 : 14:54:21
quote:
Originally posted by ridiculus

Izgleda da je bitnije gde ideš nego odakle dolaziš.

uvek bilo!
Vlaadisha Posted - 12/05/2021 : 14:53:45
quote:
Originally posted by Paka01

Pokušao sam ima mjesec dana čitati Hip Hop Family Tree, ali ne ide. Vizualno mi izgleda super, ali narativno je na razini čitanja telefonskog imenika. Strip se svodi na sterilno i suhoparno nabrajanje činjenica, imena i događaja, bez neke prave radnje, zapleta ili ičega sličnoga. Manje-više mi je ostavio dojam čitanja ilustriranog članka s wikipedije, a nisam baš preveliki fan takvih stripova... Doduše, pročitao sam samo nekih 30ak stranica kroz koje sam bio bombardiran gomilom informacija, a zapamtio sam možda 5%, ako i toliko. Dosadno preko svake mjere. Ne mogu zamisliti da čitam četiri trejda takvog pripovijedanja te sam kroz ostatak serijala čisto brzinski proletio da vidim ima li kakve razlike u odnosu na prvi dio, no nula bodova.

Bas tako. S tim sto mi to nije glavna prepreka - uostalom obozavam Povijest rocka u stripu - ali u HHFT znam da necu prepoznati nijednu referencu posle 1996.
ridiculus Posted - 12/05/2021 : 11:29:38
quote:
Originally posted by Vlaadisha

quote:
Originally posted by ridiculus

Michel Fiffe i Thomas Scioli.

Ali oni dolaze iz drugog smera, ne? Iz teskog mainstreama i onda to propuste kroz neki svoj autorski filter. Dok Piskor dolazi iz undergrounda i alternative. To sto se oni srecu u nekom momentu je po meni vise generacijska stvar.



Da, to je dobar opis. Izgleda da je bitnije gde ideš nego odakle dolaziš.
Paka01 Posted - 12/05/2021 : 09:57:00
Pokušao sam ima mjesec dana čitati Hip Hop Family Tree, ali ne ide. Vizualno mi izgleda super, ali narativno je na razini čitanja telefonskog imenika. Strip se svodi na sterilno i suhoparno nabrajanje činjenica, imena i događaja, bez neke prave radnje, zapleta ili ičega sličnoga. Manje-više mi je ostavio dojam čitanja ilustriranog članka s wikipedije, a nisam baš preveliki fan takvih stripova... Doduše, pročitao sam samo nekih 30ak stranica kroz koje sam bio bombardiran gomilom informacija, a zapamtio sam možda 5%, ako i toliko. Dosadno preko svake mjere. Ne mogu zamisliti da čitam četiri trejda takvog pripovijedanja te sam kroz ostatak serijala čisto brzinski proletio da vidim ima li kakve razlike u odnosu na prvi dio, no nula bodova.
Vlaadisha Posted - 12/05/2021 : 03:03:09
quote:
Originally posted by ridiculus

Michel Fiffe i Thomas Scioli.

Ali oni dolaze iz drugog smera, ne? Iz teskog mainstreama i onda to propuste kroz neki svoj autorski filter. Dok Piskor dolazi iz undergrounda i alternative. To sto se oni srecu u nekom momentu je po meni vise generacijska stvar. Od Piskora sam ocekivao nesto vise licno ili barem transgresivno.
ridiculus Posted - 11/05/2021 : 22:34:15
Ne umem da prodam Piskora ni samom sebi, a kamoli drugima. A takođe ni Rugga.

Gledam njihov YouTube kanal jer imaju mnogo materijala - i dosta toga što drugi nemaju.

Oni čiji rad pratim iz te (ili bliske) ekipe su Michel Fiffe i Thomas Scioli.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.07 seconds. Snitz Forums 2000