forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 ČK PREDSTAVLJA - Komanča 4 i 5

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Melusine Posted - 11/05/2021 : 15:15:48
ZAVRŠNI TOMOVI LEGENDARNOG SERIJALA „KOMANČA“

„KOMANČA“ 4 i 5 na LETEĆEM STARTU po ceni od 1.340 dinara za prvi i 1.670 dinara za drugi tom



Format 21,5 x 30,2
Povez Tvrd
Broj strana 152
Štampa Kolor
Serijal STARI KONTINENT
Junak Komanča

PRELISTAJTE OVO IZDANJE:
https://carobnaknjiga.rs/chest/odlomak/_Koman%C4%8Da%204%20prelistavanje.pdf



Format 21,5 x 30,2
Povez Tvrd
Broj strana 200
Štampa Kolor
Serijal STARI KONTINENT
Junak Komanča

PRELISTAJTE OVO IZDANJE:
https://carobnaknjiga.rs/chest/odlomak/_Koman%C4%8Da%205%20prelistavanje.pdf

Komanča, naslednica ranča Tri šestice, daje sve od sebe da opstane. Hrabrost te mlade žene čvrstog karaktera, međutim, nije dovoljna da sačuva imanje od najavljenog bankrota. Jednog dana, niotkuda, pojavljuje se izvesni Red Dast. Povedena tihom snagom tog neznanca, Komanča ga upošljava da vodi ranč. Kako bi se suočio sa opasnostima i tuđom pohlepom, on unajmljuje pomoćnike.

Njihovi pravi karakteri otkrivaće se postepeno u avanturom nabijenim epizodama ovog izvanrednog vesterna, smeštenog u Vajoming 19. veka, iz pera
frankobelgijskih stripskih legendi Grega i Hermana, kao i Mišela Ruža, koji je nastavio da crta serijal nakon Hermana.

Uz Bluberija i Džerija Springa, ovo ostvarenje stoji među najprepoznatljivijim vestern stripovima frankobelgijske škole stripa.

„KOMANČA“ 4 i 5 na Letećem su startu u striparnicama „Čarobna knjiga“ u Dečanskoj 5 u Beogradu i TC „Kalča“ u Nišu, striparnici „Alan Ford“ na Novom Beogradu, u Klubu čitalaca Čarobne knjige „Bulevar Books“ u Novom Sadu i na našem sajtu po ceni od 1.340 dinara za prvi i 1.670 dinara za drugi tom, od srede 12. maja, do nedelje 16. maja 2021. Posle Letećeg starta, cena u našim klubovima čitalaca i na sajtu iznosiće 1.500 dinara za prvi i 1.850 dinara za drugi tom, a u ostalim knjižarama 1.999 dinara za prvi i 2.499 dinara za drugi tom.

25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Peyo Posted - 09/08/2021 : 19:27:32
quote:
Originally posted by DiSkAcH
Ali meni ti je i npr cijeli Asterix odlican, dok je vecini u jednom trenu slabiji…



Uh DiSkAcH, to ti je kao da napišeš da ne vidiš razliku između Messija i Vide da ne nabrajam usporedbe dalje ..
DiSkAcH Posted - 09/08/2021 : 14:58:27
quote:
Originally posted by Kerempir

Diskach, daj mi reci kako bi ti usporedio zadnjih 5 brojeva sa onih prvih 10?



Pa napisao sam (bar mislim), meni to djeluje sve tu negdje. Da nema promjene crtaca (po meni na gore), nebi ni skuzio nista.
Ali meni ti je i npr cijeli Asterix odlican, dok je vecini u jednom trenu slabiji…
Pajtos Posted - 30/07/2021 : 21:24:50
Ja upravo pročitao četvorku, spremam se za peticu.
Prevod je diskutabilan, ima dosta nerazumljivog i nelogičnog u dijalozima, kao da je prevodilac koristio google prevodioca... :D
Što se tiče ostalog, crtež dobar, ali bodu oči šupljine u Gregovim scenarijima... Ima naivštine na pretek...
Kerempir Posted - 30/07/2021 : 14:08:43
Diskach, daj mi reci kako bi ti usporedio zadnjih 5 brojeva sa onih prvih 10?
DiSkAcH Posted - 30/07/2021 : 08:46:27
Pročitao sam sve i meni je Comanche jedan jako dobar western. Možda sam malo subjektivan zbog Hermann-a, ali moram priznat da su mi se svidjele i epizode 11-15 koje su vidim slabije ocjenjene od ranijih.
U 11-oj epizodi mi je bilo malo čudno gledat Blueberry-a sa riđom kosom, ali sam se brzo naviknuo. Doduše, Hermann-ov crtež je meni osobno puno puno draži. Sviđa mi se i da su ubacili one dodatne kratke priče unutra.
Sve u svemu Comanche je vrlo dobar, a izdanje ČK je isto vrlo dobro i vrijedi svake lipe. ;)
DiSkAcH Posted - 26/07/2021 : 09:30:15
Jutros prije posla sam lagani krenuo sa 4im integralom i čitam onaj predgovor i da ne znam bolje, pomislio bi da je junior jedan od boljih scenarista...bolje bi bilo da ga nisu spominjali. :D
Elderane84 Posted - 23/06/2021 : 14:41:38
Kako je ovako loša deseta epizoda? Jedva je pročitah.
Jedanesta, s druge strane, sabija. A bogme nemam problem ni sa crtežom, sasvim je lijepo odrađen.
ivanl Posted - 24/05/2021 : 08:30:29
Hermann zasigurno ima, ili je bolje reci imao je ono nesto. I zasigurno je bio jedan od najvecih ikad. Broj jedan crtac iz mojih djecackih dana. Svi smo buljili u njegove table sa strahopostovanjem. Zato kazem bio. Danas nazalost vise ne. Dosli su mu glave eksperimenti i predimenzionirane glave likova koje crta. Buljave oci. Kvrgava tijela. Ajde za mijenjanje tehnike rada od rapidografa do akvarelne to postujem i volim razlicitost, no ubija danas sa groteskno nacrtanim likovima. A posebno s ruznim i kvrgavim zenama...
DiSkAcH Posted - 14/05/2021 : 15:26:57
Samo da dodam i ovdje, meni je Hermann odličan crtač, ima mi ono nešto u njegovom crtežu. :)
jaki Posted - 14/05/2021 : 13:44:13
Totalni krš.
Pa imala je Bookglobov i prijevod iz Eks almanaha da bar vidi o čemu se radi.U privjuju je imala bar 5 velikih grešaka..
Je li ima ko u toj ČK da pročita to (i razumi) to što im prevoditelj pošalje?
anto Posted - 14/05/2021 : 00:33:10
quote:
Originally posted by jaki

Ko prevodi Wheeling da ga znam izbjegavat?


Bojana Janjušević - nova svetla zvezda na nebu "sjajnih" prevodilaca.
anto Posted - 14/05/2021 : 00:30:27
quote:
Originally posted by Kerempir

Imam odlično strip-agentovo izdanje ali ono obuhvaća samo 10 epizoda koje je odradio dvojac Herman i greg. Jel valjaju sljedeće epizode?


nije baš odlično - prevod je potanak.
alaniusfordius Posted - 13/05/2021 : 15:58:51
Meni se dopada ta Hermanova "rapidograf" faza (nisu mi upale u oci predimenzionisane glave) a Fraymond i Zeljko Pahek su rasturali kako su odradili kolore (steta sto ih je CK u integralima odstampala tako "prejako")

mnogo mi je gora ova aktuelna "akvarel" faza, u Dzeremaji je sve nekako smuljano

u svakom slucaju, sto se tice Hermana sam sentimentalan
Poli Posted - 13/05/2021 : 13:31:39

Mene je glava zaboljela kad sam malo pregledao ove privjue... uzas!

Na trenutak sam pomislio da gledam Jeremiahu, ali ok, to je tako kod mnogo "umjetnika".


ivanl Posted - 13/05/2021 : 12:58:08
quote:
Originally posted by pcoro

Ma težak tip! Pazi, ova Komanča mu je jedan od vrhunaca karijere i sad se on brižan toliko zasitio u 9 albuma da je morao crtat pizdarije u 10tom samo da izgura tu muku...

Ok, kužim da mu je dopizdilo i da je imao svoje ideje ali imao je sreću raditi na jednom od boljih vestrena svog vremena, mogao je to poštova. Pogotovo kad se sjetim kakve je sve scenarije crtao kasnije u karijeri.


Jedan od najvecih crtaca ikad.
Bernard Prince je tako dobro nacrtan da bljesti. Sija!
E sad, meni su njegovi crtezi na Jeru i Tornjevima u kasnijoj fazi groteskni. Ogromne predimenzionirane glave na kvrgavim truplima. Tu ga je skroz odnjelo 'u krivo'. Slazem se da je imao i bezveznih scenarija, narocito svog sina, kojeg je nemilo 'slepao'.
Usponi i padovi. No ipak, jedan od najvecih ikad! Kralj nacrtane pustolovine.
ivanl Posted - 13/05/2021 : 12:52:22
quote:
Originally posted by Renky

quote:
Originally posted by ivanl

Moguce. Moguce.
A kad se sad sitin, kako mu je Hermann bas u njegove albume nacrta Comanche, to je ludilo. Golu, u jedan album od sprida u drugi slika odastraga. Lipo za popizdit.


Jedan od najvećih crtača... a ludo duhovit.❤️


Je. S guston povirin njegovu Babet i Kurdy-a u svojim albumima, s vremena na vrijeme.
pcoro Posted - 13/05/2021 : 10:52:32
Ma težak tip! Pazi, ova Komanča mu je jedan od vrhunaca karijere i sad se on brižan toliko zasitio u 9 albuma da je morao crtat pizdarije u 10tom samo da izgura tu muku...

Ok, kužim da mu je dopizdilo i da je imao svoje ideje ali imao je sreću raditi na jednom od boljih vestrena svog vremena, mogao je to poštova. Pogotovo kad se sjetim kakve je sve scenarije crtao kasnije u karijeri.
Renky Posted - 13/05/2021 : 10:34:16
quote:
Originally posted by ivanl

Moguce. Moguce.
A kad se sad sitin, kako mu je Hermann bas u njegove albume nacrta Comanche, to je ludilo. Golu, u jedan album od sprida u drugi slika odastraga. Lipo za popizdit.


Jedan od najvećih crtača... a ludo duhovit.❤️
ivanl Posted - 12/05/2021 : 23:15:45
Moguce. Moguce.
A kad se sad sitin, kako mu je Hermann bas u njegove albume nacrta Comanche, to je ludilo. Golu, u jedan album od sprida u drugi slika odastraga. Lipo za popizdit.
Renky Posted - 12/05/2021 : 22:57:57
quote:
Originally posted by ivanl

Pa pitat cu ga odmah ako triba, samo kad pogledas kad je izasla SA Comanche, ne cini mi se izgledno...
Da je tija, napravija bi to vec.
A opet, nikad ne znas s njim.



Tada ga nije zanimalo ali s godinama je proširija vidike
ivanl Posted - 12/05/2021 : 22:50:04
Pa pitat cu ga odmah ako triba, samo kad pogledas kad je izasla SA Comanche, ne cini mi se izgledno...
Da je tija, napravija bi to vec.
A opet, nikad ne znas s njim.
Renky Posted - 12/05/2021 : 22:40:12
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by Beren

quote:
Originally posted by ivanl

Znaci, ovdje u cetvrtom tomu imamo koje originalne epizode?
Ako su u petom tomu 13,14 i 15, plus kratke epizode.




10, 11 i 12.


Thx!
Nista, onda se uzimaju ova dva. S jednom epizodom koja se ponavlja lijepo ce se nastaviti na Strip Agent. (Kad se samo sjetim koliko je proslo od SA izdanja, daleke 2006-te) Mada ove novije epizode nisu ni priblizno uz bok starim. Uostalom samom Hermannu na 'desetki' bilo je dosta serijala i poprilicno se sprdao u toj epizodi.




Ili da SA uradi kao i Francuzi pa izbaci treći integral sa epizodama 11-15
Kerempir Posted - 12/05/2021 : 20:54:33
Thnx, jocko.
ivanl Posted - 12/05/2021 : 19:03:17
quote:
Originally posted by Jocko

Pročitao sam svih pet, 11-15, i sve kraće.
Od kraćih se ističe Palomino, dok su Sjeti se, Kentaki i Zarobljenik zapravo povezani sa prvom epizodom. Ostale dve kratke priče su minijature od jedne strane.

Od 11-15, neke od tih priča se dotiču Komančine i Dastove prošlosti i likova koji ih poznaju, dok 15. zatvara sagu, doduše zbrzano. Daleko su kvalitetom od najboljih iz prvih deset, ali nisu ni loše. Neke od njih su i bolje od nekih iz prvih 10, naročito od 10. epizode koja mi je pričom najslabija. U duhu su serijala i vredi pročitati ih da bi znao kakve su sudbine likova. Tematski su raznovrsne: cirkus, ghost town, novi negativci... Crtež sasvim zadovoljavajući.


Ja cu uzesti ova dva 'Stara kontinenta' jer se zatvara cijeli ciklus Comanche, a istini za volju zanima me, kako je to uradeno.
Kako si i sam primjetio, a vec sam spomenuo, Hermannu je bila puna kapa Gregove Comanche, a morao je odraditi tu desetu epizodu, pa je ubacivao telefone, stekere, japanske turiste s fotoaparatima, plasticne kese, reklame za Yamahu...u western dekor. To mu je bio ispusni pipac od nezadovoljstva rada na serijalu. Stoga je i okoncao taj svoj rad. Tako da deseta epizoda kvalitetom i same price, usljed 'zamora materijala', odskace od drugih, jer je osjetno losija.
jaki Posted - 12/05/2021 : 18:25:47
Ko prevodi Wheeling da ga znam izbjegavat?

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000