forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zagor extra 327 - Živi zakopani

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
LudensovPotrcko Posted - 02/05/2021 : 21:11:52
Hoće li ga upucati?!



Scenarij: Burattini
Crtež: Ferri

broj originala 320.

18.05. na shop.strip-agent.hr

Od 20.05. u striparnicama i na kioscima.
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
GitaristRoko Posted - 09/03/2022 : 12:47:49
Pročitao neki dan. Za mene su ovaj broj i prethodni (Tajanstveni samostan) za Zagora iznadprosječni. Stvarno su zanimljivi i tjeraju te da ideš dalje. Uvijek me kod Zagora nerviralo to što samo on tjera radnju naprijed i što je apsolutno svemoćan, ali idalje mi je pri srcu i nekako sam to prihvatio. Ionako nisam imao izbora.
djukak Posted - 06/07/2021 : 07:50:19
Dobra je ova priča skroz.
I konačno završavam sa extrom.
Iskreno ovih zadnjih par brojeva, odavno ne vidjeh takav nedostatak volje da se prevod uradi kako treba.
Ne bih rekao amaterizam ili neznanje, ali nedostatak volje da.
Hvala Ludensu jer su spojili extru sa SD ali to je to.
Gru Posted - 04/06/2021 : 16:28:57
Ovo je jedan od boljih Burattinijevih uradaka (uvelik inspiriran Ecovim "Imenom Ruže"), dakle period gdje nema povratnika, nema kilometarskih prepričavanja, ukratko Bure je svjež i dobrodošao dodatak u dotadašnjoj Zagorovoj autorskoj ekipi.
RAKOSI4 Posted - 04/06/2021 : 15:59:31
Kakva dobra priča ,odlično scenirana i popraćena Ferijevim crtežom
I sad neka neko kaže da je Buratini loš

Najjača mi je scena kad Zagor roni onim podzemnim vodama ispod samostana i začuje zvuk bačenog sića u bunaru od strane Glorija da ugrabi vodu , i tako nađe izlaz.
ReemCP Posted - 19/05/2021 : 23:49:04
Zapravo sad vidim Manhunter da se drvo može koristiti kao sinonim za stablo, ali stablo se isključivo koristi za biljku u uspravnom položaju, stablo čini - korijen, deblo i krošnja (grane + lišće ili iglice). Kad je stablo oboreno (pretpostavljamo ljudskim faktorom), u ležećem stanju, grane odstranjene ili okresane, onda to nazivamo - deblo, oblovina, trupac, balvan, drvo.. ima puno tih sinonima. Onaj prvi metar od panja, najdeblji dio trupca opet ima 3 sinonima - oguzina, krakovina ili perac.

Ali imamo u šumarstvu jedan naziv vjetroizvala, to je naziv za ona stabla koja su izvaljena pod utjecajem snažnog vjetra - znači u ležećem stanju, ali sa korijenom, deblom i krošnjom - obično karakteristično za ona stabla koja se plitko zakorijenjuju i koja su općenito u rijetkom sklopu ili na osami pa su podložna vjetroizvali.
manhunter Posted - 19/05/2021 : 22:47:30
quote:
Originally posted by ReemCP

"Sveto drvo" kao bolje zvuči, ali je pravilnije "Sveto stablo". Na stablo se misli na biljku koja još raste i nalazi se u dubećem stanju, a na drvo se misli kad je to stablo već oboreno, pa njegovi dijelovi.




Zar nije upravo obrnuto? Drvo kao građevinski materijal, ali i drvo kestena, jabuke, oraha (živo, stoji uspravno). Stablo je u tom slučaju samo deo tog drveta, pored grana i lišća.

Stablo kao oboreno ili posečeno drvo, odstranjenih grana. Ili se varam?
tosha Posted - 19/05/2021 : 22:37:12
Kad će novi zagori?
lwood Posted - 19/05/2021 : 22:35:03
Živi zakopani bageron. Btw,odlična epizoda
velka031 Posted - 19/05/2021 : 21:50:56
quote:
Originally posted by prop_ovednik

Dobro, to je tako bilo i u originalu. To je okej.



Da, napokon nešto da ide po redu
Gru Posted - 19/05/2021 : 19:30:06
quote:
Originally posted by zagorovac

Zavrsava prica u ovom broju?Hvala.



Završava.
ReemCP Posted - 19/05/2021 : 18:29:18
quote:
Originally posted by dzoni

ali je naslov bio sveto drvo a ne sveto stablo


"Sveto drvo" kao bolje zvuči, ali je pravilnije "Sveto stablo". Na stablo se misli na biljku koja još raste i nalazi se u dubećem stanju, a na drvo se misli kad je to stablo već oboreno, pa njegovi dijelovi.

A u priči se radi o stablu koje još raste, svetom Indijancima, inače dobra je to priča, zanimljiv je uvod sa drvosječama pa kad krene ono njihovo natjecanje (slično kao godišnji sastanak trapera), samo što je natjecanje prekinuto nečime..
zagorovac Posted - 19/05/2021 : 18:19:09
Zavrsava prica u ovom broju?Hvala.
Hercule Poirot Posted - 19/05/2021 : 18:01:24
Još ovo id extre. Dalje ne duplam.
teller Posted - 19/05/2021 : 17:32:59
Drvo ili stablo..
Samo da idu po redu prateci original..
dzoni Posted - 19/05/2021 : 16:00:45
ali je naslov bio sveto drvo a ne sveto stablo
prop_ovednik Posted - 19/05/2021 : 15:55:33
Dobro, to je tako bilo i u originalu. To je okej.
Kruger Posted - 19/05/2021 : 15:23:15
Fulao sam topic.

Uglavnom nastavak je Sveto stablo.
ivan_micic Posted - 19/05/2021 : 14:59:18
Evo da ponovim sa drugog posta, na kioscima je
zare80 Posted - 08/05/2021 : 04:22:31
quote:
Originally posted by teller

Ženi se na svadbi obečava vernost u dobrom i lošem...
Sa Zagorom je isto, pravi Zagorovac ostaje sa njim i kad briljira i kad smara..
Ni žene i cure se ne ostavi poslje jednog lošijeg sexa(za koji je ona kriva, razume se).



Ma nije problem ostati sa Zagijem, ali zasto ostati sa scenaristom koji ocigledno otaljava posao. Da ne uporedjujem sada sa zenama, ali lepo poredjenje u prethodnom postu. 😀
velka031 Posted - 06/05/2021 : 22:31:31
Teller legendo :O)
Damir82 Posted - 05/05/2021 : 15:53:22
svaka čast na komentaru
quote:
Originally posted by teller

Ženi se na svadbi obečava vernost u dobrom i lošem...
Sa Zagorom je isto, pravi Zagorovac ostaje sa njim i kad briljira i kad smara..
Ni žene i cure se ne ostavi poslje jednog lošijeg sexa(za koji je ona kriva, razume se).

teller Posted - 05/05/2021 : 08:54:06
Ženi se na svadbi obečava vernost u dobrom i lošem...
Sa Zagorom je isto, pravi Zagorovac ostaje sa njim i kad briljira i kad smara..
Ni žene i cure se ne ostavi poslje jednog lošijeg sexa(za koji je ona kriva, razume se).
emirem Posted - 04/05/2021 : 22:01:54
Ja sam u tom razdoblju htio prestati kupovati i citati junake malo modernije samo Dyd i Lazarus Ledd kojeg sam bas na kiosku ocekivao kao nekad Zagora,Marka itd.
A kako sam znao nabavljati iz Trsta neke Zagore i Dylane,imao sam par epizoda iz SA odiseje i rekao si da cu pricekati jer kad sam vidio one naslove u predlistu tipa "Alaska"(fan serije "zivot na sjeveru") ,pa "Texas rangers"..rekoh istrpit cu,kupit cu i ove da ne propustim sta,kakav uvod u te neke nove avanture. Bah,malo je bilo razocaranja u neke price,ali eto svi smo vise-manje ostali vjerni i postojani.
Curunir Posted - 04/05/2021 : 21:25:20
kaspere... pusti

narednik je na primjer prouzročio da bar 100 ljudi prestane čitati zagora.
pametnome dosta.
kasper Posted - 04/05/2021 : 21:23:24
pa dobro, covek sa puskom jeste zaista dobar. falsifikatori ne spadaju u rupu, ti su izasli u sd
sta znam, bas tu rupu koju sad toliko hvalite, pa ono me je bilo sramota cistati jos onomad, a kamo li sada. svaka vam cast na stomaku

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000