forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Racunala i internet
 Playstation 5

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
emirem Posted - 05/12/2020 : 11:35:25
Show je poceo!

Skladista su ispraznjena, narudzbe padaju, Sony obecava do kraja mjeseca poslati nove ture da zadovolji gladne gamere sirom planete.

Vidio sam da nema topika sa ovom temom, komentari vezani za peticu su bili u topiku za cetvorku,pa nadam se da se platfor(u)masi slazu da ovdje stavimo update za konzolu i igre.
Osobno necu po novome internom pravilu stavljati vise od linka😁, a o tehnickim novitetima i igrama mozemo ovdje diskutirati.

Btw, danas sam procitao kako je Tajvanac kupio konzolu i uvjeravao svoju zenu da je to prociscivac zraka!😁

Pa, slijedecih sedam godina imamo sto komentirati, jer kako vele u zemlji izlazeceg sunca, ovo ce biti zadnja konzola u ovom obliku.
Sto nas ocekuje, hologrami, odijela sa senzorima i napredni VR interface, zasad ostaje da uzivamo u ovoj aktuelnoj tehnologiji.
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
DK24 Posted - 18/10/2023 : 14:06:30
Kako Spider-man 2 bolesno dobro izgleda. Zbog ovoga bi uzeo PS5

emirem Posted - 11/10/2023 : 15:52:48
quote:
Originally posted by Wolfman

Zašto ćeš zamijeniti? Iskreno ne vidim baš previše razloga za mijenjati. Jedino ako ti je baš dosadašnja prevelika i nije ti stala na policu ili tako nešto.


Ah, vidio sam kasnije da je isti chip, pa i nema nekog jaceg razloga za zamjenu. Iza TV-a mi je i ne smeta mi svojim dimenzijama.
Kad bi Pro izasao onda ziher ide, a valjda cu i uskoro novi TV kupiti 4K da ukljucim i onaj HDR za sliku. Tad je vec ogromna razlika u vizualnom dozivljaju.
Wolfman Posted - 11/10/2023 : 13:46:23
Zašto ćeš zamijeniti? Iskreno ne vidim baš previše razloga za mijenjati. Jedino ako ti je baš dosadašnja prevelika i nije ti stala na policu ili tako nešto.
emirem Posted - 11/10/2023 : 13:29:14
@Wolfman

Izgleda nazalost za sve postoji prvi put. U Ovih godinu dana i kusur stalno imamo info o pokupljenjima zbog kriznih zarista, pocevsi od ulja, auta ukljucujuci i polovne, auto-dijelova, pa ni tehnikalije poput ove konzole nisu postedjene.
Ja cu najvjerojatnije sadasnju disk verziju zamijeniti i nadoplatiti opet za disk verziju konzole.
Hit igre kao digitalne opcije su jos preskupe dok na aukcijama se mogu kupiti i do 5 puta jeftinije disk verzije. Prosli tjedan mi bilo u igri par aukcija za "Cyberpunk 2077", "Ghost of Tsushima" i "AC:Valhalla". Pustio da vidim koliko ljudi idu daleko sa bidanjem i ispada prva drzi oko jos 20-30€ i druge dvije do 10€. Pa ti kupi digitalnu iako su i u trgovini snizili cijene na iste igre.

Raduje me ova vijest, a kritika na sadasnju konzolu je samo sto mi od tri aplikacije koje koristim na PS5 su Netflix, Disney i Youtube.
Disney app je katastrofa svakih 5 minuta dolati do bufferinga, vrti se ikona ocitavanja i izbaci na pocetni menu.
Probao sa kablovima malo izmijeniti sistem (hub sa tri kabela, ethernet direkt stavio u PS5 i nada), reset receivera, upadtei svi ok, cache cistio i isti prob.
Ima li netko isto slicni prob?
Doduse na mobitelu i tabletu nema beda.
Tnx!
Wolfman Posted - 11/10/2023 : 08:23:10
Američke cijene ne uključuju porez, no Bluray čitač je stvarno puno skuplji čak i kad se uzme u obzir porez (120 eura vs 80 dolara).

Super vijest je i što prodaju vertikalni stalak za 30 novaca xD

Je li ovo prvi put da je slim konzola skuplja od fat? Digitalna fat verzija je u Americi 399, a slim je 449.
DiSkAcH Posted - 11/10/2023 : 06:03:06
Stiže slim za mj dana, i kao i uvijek, ameri prolaze puno bolje od nas bogatih europljana:

https://blog.playstation.com/2023/10/10/new-look-for-ps5-console-this-holiday-season/
emirem Posted - 14/07/2023 : 23:06:44
Jucer zavrsio "the Avengers",danas poceo "Spider-man: Miles Morales",super prica, dinamika vrh.
Sutra prodajem hrpu igara sto sam zavrsio.
Laganica, pomalo..
Jos imam "Lego: Hobbit",digitalna vezija bila 7€ na PS storeu.
emirem Posted - 04/03/2023 : 09:40:02
Ima li tko od forumasa koji zive u Njemackoj, a da imaju PS5 i zainteresirani su za PS kupon od 20€ da se jave na PM!
Bio u trgovinama u Njemackoj u Pennyu i kupim prvi put u zivotu taj PS kupon-karticu i ne podrzava se u regiji gdje budem.
Bas se opekao. Trebao pitati google prije. 😁
Nisam znao za ta pravila,a nemam bas puno frendova, kolega koji igraju,a da zive u Njemackoj.

Hvala.
emirem Posted - 12/01/2023 : 21:48:07
Bljeskanje u igri AC: syndicate se dogadja po dnevnim situacijama, vele likovi mozda titra Helix glitch😁(vremenska memorija u formi svjetlosnih efekata rasuta po podrucju grada koje se skuplja op.a.)

Jucer instalao Peter Parkera Spideya i nema problema sa igrom na starom TV-u.
Mijenjao sam kablove sa originalnog 2.1 na 1.4 i ista stvar. Vjerojatno je do igre, fali joj zakrpa.
Sutra cu probat TV aktualizirati, mora se direktno sa ethernet kabelom spojiti na ruter i probat od modela iz 2009 (2010 kupljen) sta jos izvuci.
Nisam uspio sa zenom dogovoriti novi TV koji su na akciji u Media Marktu, Philips, ambilight na sve cetiri strane, 50 incha, smanjio sa stare zelje 55 incha, mjerio oko elementa ispod TV-a, visak mi je 13cm. 😁

Nove generacije TV-a ipak imaju siru paletu opcija za gejmere, HDR, pa neki AALC mislim, onak' napamet,vezano za dubinu i sirinu palete boja, a da ne govorim o 1440,2160p rezoluciji.

@diskach @oki
Ne znam koji je pisao o tome, procitao maloprije postove, pa uglavnom tema nekog buduceg nosioca trona je u najavi.
Vele konzola sa dodatkom gadgeta sa strane, ziher citac diska, dok ce ova konzola biti digitalna.

Da, cijene polovnih ps4 igara otisle prema Elvisu otfrlje 30-40% ,gledam ovih dana da upecam po 8-10€, nema sanse, vele i u MMarktu da se najvise kupuje PS4 igre jer su jeftinije od petice, a drze cijenu zadnju godinu. Kojih par ima na snizenju u korpama, ali "ž"- liga.
Komentira se na intu da tko ima jos PS4 da si ostavi i odigra sta ima od igara, jer mnogi nemaju bas dobrih iskustava sto se tice kompatibilnosti. Osobno vjerujem da su im lose postavke na TV-u,a ostalo je do igara sa PS4 koje se vise ne krpaju, a imale su i losiju prodaju generalno.
emirem Posted - 09/01/2023 : 21:40:41
Igram AC Syndicate sa 4 i bljeskova, munja po atmosferi grada za poludit.
Citam da Ubisoft nece raditi patch na igru, ljudi se zale, jos uvijek ima hrpa ljudi koji igraju. Ja poceo jucer, ali blica kao na crvenom tepihu.
Sto je gore na storeu je jos u prodaji mjesto da je povuku zbog reklamacija.
emirem Posted - 07/01/2023 : 21:57:52
Stiglo jucer...





Zasad me jos nista toliko ne impresionira, danas pokusavao ubaciti usb sa filmovima i titlovima,ali titlovi ne idu,stari kaubojac u 4:3 razvuce na 16:9,pa vrati nazad u originalni i tako naizmjenicno. Kao media player je podbacio. Htio veceras extended LOTR,stereo,ali zvuk nikakav,nije 5.1 ili 6.1 provjerio.
Ubacio jednu igru,cini se brze se krece,dinamika je bas realnija, zvuk je 3D, dobar osjecaj, ali trebam jos TV novije generacije, u planu je Philips 55 incha, ambilight na cetiri strane. Zasada je i stari ok,13-ta godina i nikako da rikne da uzmem smart TV,taj bar moze skinut app sa playstorea i gledati filmove sa titlovima.
Sacuvat cu kutiju, lik mi rekao kad izadje opet novi frknem ovaj, mala nadoplata i to je to.

Drugi tjedan izvidjanje za punjac za kontroler i vanjski hard za viskove igara kad dodje vrijeme. Ne znam da li 1TB ili 2TB. samo evo Battlefront ima mi 120Gb,da ne spomenem druge igre koje ce imati i do 200Gb.
U igri Western Digital,Seagate i Sandisc.

Kod sa GoW:Ragnarök stavio na prodaju.
Oki Posted - 25/12/2022 : 16:25:07
God of war ragnarok me dočekao ispod bora...pa će on biti sljedeći instaliran na ps😁
...a i na godišnjem sam sa početkom sljedeće godine...
Oki Posted - 25/12/2022 : 16:22:27
Quarry odigran jednom...sve sam rekao u komentaru iznad.
Ne vjerujem da ću ponovno prelaziti ovaj interaktivni filmić - ocjena 5/10
Oki Posted - 12/12/2022 : 17:52:04
Ja sam krenuo “igrati” Quarry, ali me na prvu pomalo razočarao jer igrač baš nema prevelikog utjecaja na tijek radnje, a i pojedini glumci su dosta loše odradili posao.
Oki Posted - 12/12/2022 : 17:49:27
Zanimljiv mi je ovaj novi naslov koji dolazi na gotovo sve platforme…a tek glumačka postava😁
https://www.hcl.hr/vijest/crime-boss-rockay-city-najava-196103/
Oki Posted - 12/12/2022 : 17:46:58
Eh, kakva su vremena došla kada prođe i nekoliko dana da čovjek čovjeku nešto odgovori na forumu🤨
Ragnaroka ću kupiti kada bude pet puta jeftiniji nego danas😜
Ima prijatelj i Ragnaroka i Last of us part 1 remake, samo ga trebam pozvati na pivu i dobivam ih na posudbu, ali sada nema smisla jer nikako uhvatiti vremena za igru.
Uglavnom, prijatelju se nije svidio jer nije tip igri koje on igra.
U novu godinu ulazim sa skoro cijelim starim godišnjem, pa ću vjerovatno uhvatiti tjedan dva kada temperature odu u minus.

emirem Posted - 08/12/2022 : 14:52:16
@diskach
😎 tek sad vidio post.
Gledao sam na YT taj video sa provizornim slimom, hladjenje ce biti u tekucem metalu.
Da, serija 1200,tj. 1216 za Europu.
Bas danas narucio, dolazi drugi mjesec.
Ima caka, nije bila samo konzola(disk verzija) vec sam morao uzeti iz ponude paket sa download kodom za GoW: Ragnarok. Nisam neki fan te igre, pa veli mi tip da mogu kod prodati online. Igra je 79,99€,a ja bi je prodao jeftinije.
E sad pitanje, kako da izvedem prodaju tog koda online, nisam u nekim grupama, chat roomu itd.
Ako imas ti ili tko drugi neko iskustvo sa tim kodovima, tnx unaprijed!

@Oki
Hej, si kupio Ragnaroka vec?
Pitam jer cu imati jeftinije drugi mjesec kod za skidanje igre !
DiSkAcH Posted - 14/10/2022 : 05:51:15
OKI: kabel od PS4 ti sigurno nije isti kao na PS5. Zavisi ti o tome imaš li telku koja to može iskoristiti.
PS5 daje 4k sliku do 120 sličica u sekundi, ali moraš imati i telku za to. PS4 kabel će vj ići samo do 4k/60.
PS5 je HDMI 2.1 dok je PS4 HDMI 1.4/2.0.
E sada sve zavisi koju telku imaš. Ako imaš LG OLED C seriju koja je najpopularnija, toplo ti preporučam kvalitetan 2.1 kabel.
Ako imaš (kao ja npr) neku bzvz telku, onda te boli uvo.

@Emirem: Trenutno je u điru neka ajmo je nazvat poluslim verzija. Ima mrvu štedljiviji i hladniji CPU. Mora biti verzija 1200 (ne 1000,1100).
Navodno Sony planira dostavit 30 milijuna PS5 u prvom kvartalu 2023 i pretpostavljam da će onda i kod nas (znam da si iz Švice, pa ne znam tamo cijene) umjesto 800+€, koštat normalnijih 550€ koliko je Sony rekao.
Tada si ga možda i ja priuštima, za sada je debelo preskup za tih 6000+kn u dućanima
Oki Posted - 07/10/2022 : 22:50:40
@emirem
Ne znam sada točno gdje sam čitao najavu za taj novi “slim” model da bih ti pomogao linkom, ali uglavnom, tanji model ps5 dolazi iduće godine.
Ono što sam pročitao i što me je razočaralo je to da će to biti samo digitalna verzija bez čitača diskova.
Čitač diskova će se prodavati zasebno kao neki dodatak što je meni nakon pročitanog djelovalo nekako bezveze, pa sam se nakon kvara ps4 i odlučio na ubrzanu kupovinu ps5 dok ne nestane ovih sada dostupnih verzija.
Oki Posted - 07/10/2022 : 22:42:52
Uglavnom, nabaviti ću si Quarry što će biti prvo što ću odigrati na petici.
https://youtu.be/Zh2K7SxRHmo
…u iščekivanju GOW Ragnaroka
https://youtu.be/xN5igMB6A9A
emirem Posted - 07/10/2022 : 22:39:27
Ej fakaj ga!
Pregorilo.
Mene vuce ovih zadnjih vikenda malo igrati, ali eto, vec treci mjesec bez konzole i ono ok sam.. Ono...❌❌❌❌❌⭕🟥 🟥 🟥 🟥🔺 R2R2L1… ma ne, ne fali mi… xxxx odvikavam se, nisam ovisanxx. 😁

Klinac me nacrtao sa simbolima tipki sa kontrolera na trbuhu, pitam sta je to trokut, krug, kvadrat i iks, veli to ti je playstation majica kako ne znas, mislim si koje fore da me nagovori da narucim peticu.
Ima ona igra lego Skywalker saga i Ratchet& Clank: Rift, pa zbog toga i zicaju.
Volio bi neki tanji slim model, ali nije u planu do kraja 2023,jer ovaj model je preogroman za ispod telke i gdje nije bas protok zraka za hladjenje.
Oki Posted - 07/10/2022 : 22:31:17
…i tako, otišao jučer po ps5.
U paketu od igri dobio Spider mana, Sack boya, Death stranding directors cut i one neke all stars utrke, a niti jedna od te četiri igre me ne zanima.
Krenuo spajati ps5 na tv…ono što je nevjerovatno i razočaravajuće je novi HDMI kabl koji je za pola metra kraći od onog na četvorki??!
Ono, u današnja vremena kada sve više ljudi kupuju sve veće ekrane tv-a dijagonale i od 165 cm, sony uz novi ps5 isporućuje HDMI kabl dužine 150 cm???
Srećom, radi i ovaj HDMI sa četvorke, pa nema dodatne štete.
Oki Posted - 07/10/2022 : 22:22:48
Slučajno sam ubio svoj ps4 pro…pred nekih desetak dana ostao jedno jutro sam kod kuće i odlučio instalirati jednu novu igru da se malo opustim uz nju i tako krenuo izvaditi disk koji se nalazio u plejki, kad ono niti nakon deset pritisaka na tipku, disk neće van?
Fokusiram malo pogled na tipku i skužim da pritiščem krivu tipku, umjesto tipke eject stiskao tipku power😵‍💫
…i tako, neće plejka više da se upali…na istoj samo pulsirajuće plavo svjetlo-pogledah na internet za savjet i našao “blue light of death”.
Dao plejku na popravak, kaže čovjek otišla matična, ne isplati ti se popravljati.
DiSkAcH Posted - 01/08/2022 : 06:02:44
Vau, svejedno poklonjeno.
Taj vent original imaš na Aliju za 100injak kuna.
Inače cijene PS4 su ti isto ošle u nebo kao i za PS5, kao i polovnih auta...
Zadnje cijene PS4 u dućanu tu kod nas su bile smješno visoke, ne znam ni ima li više novih za kupiti uopće.
emirem Posted - 01/08/2022 : 01:01:22
quote:
Originally posted by DiSkAcH

Ček, ne znam jesam li ovo dobro pročitao.
Prodao si PS5 za 60€?
U doba kada se polovni prodaju za 500+€.
Ili je riječ o nekoj igri, nije mi baš jasno.



A ne, ne!

Ovako, prije 2 i pol godine dao Wii s kontrolerom, kupljen 2010 neke igre za nj, PS3,vec izrauban dobio 110€,polovni ps4 bio 155€ platio razliku 40-tak eurica otprilike.
Sad ovaj ps4 koji je bio 155 bio bi mozda 80-tak eura, a kako mu se ventilator cuo grozno nakon pola sata poput vesmasine htio sam ga frknut dok radi. Ali kako sam opisao nisu ga htjeli uzeti jer sam ga odserafio i ocistio sa sprejem protiv prasine, ali radi ok i manje se cuje. Neki posjetitelj me pitao koliko bi dao za nj na ebayu je veli on 85€ ja mu umanjio za cvanciha i nosi. Sretan on, zadovoljan ja i otisao u restac "Louisiana" na kreolski lemon garlic chicken da se pocastim.
PS5 necu jos kupovati, a i nemam cajta za video igre, imam citati i svirati.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000