forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Пергам / Pergam

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
pergam Posted - 03/06/2021 : 17:11:52


Poštovanje,

ovo je naše prvo obraćanje stripovskoj javnosti, znamo da će pitanja biti mnogo, ali trudićemo se da vam damo sve odgovore...

Mi smo Pergam, potpuno nova strip-izdavačka kuća, baza nam je u Trebinju, a saradnici su nam rasuti po cijelom Balkanu! Izdavaćemo za sada isključivo i samo Bonelli stripove, i to one koje i mi i vi zajedno, jedva čekamo, naslove koji su nepravedno zapostavljeni, možda zaboravljeni, ali prvenstveno nešto što mi sami najviše volimo...

Naš princip rada biće po ugledu na prijateljsku srbijansku kuću Golconda, sa kojima se znamo odavno i čija nam je, prvenstveno savjetodavna, a zatim i tehnička pomoć (a i u ljudstvu) od neprocjenjive važnosti i vrijednosti, bila do sada, a biće vjerovatno i u narednom periodu. U prevodu, mali tiraži (400 komada), uz (trudićemo se) što viši kvalitet izdanja i pristojnu cijenu. Nadamo se da ćete nas podržati, izdavaćemo mnoge popularne Bonelli junake, otkupili smo dosta materijala, planiramo pristojan tempo, koliko nam okolnosti budu dozvoljavale, prvo izdanje je pred nama, a ovoga mjeseca u štampu ide i sljedeća knjiga, dok lagano završavamo pripremu treće.

Prvenac nam je dvodijelna epizoda iz popularnog serijala "Jedno doba, jedna priča" (Le Storie), neobjavljena na našim prostorima, a slijediće je u narednim mjesecima takođe sve ekskluzivne Priče, ili kako smo ih mi nazvali: "Storije".

Drugo izdanje će biti ipak nešto sasvim ozbiljno traženo, a što ćemo se truditi da objavljujemo po knjigu-dvije mjesečno (nažalost, teško ćemo stići Italijane kod kojih ove priče izlaze na nedjeljnom nivou, ali kaskaćemo za njima, do kraja, biće to jako lijepa kolekcija...) i što je najvažnije, pojedinačna knjiga, objavljena kao u originalu, u mekom A4 formatu. Pogađate? Naravno, Mister No u koloru!

Podijelićemo uskoro sa vama radne verzije materijala, vidjećete, sjajni su!

Toliko za naše prvo obraćanje!
Pišite nam, pitajte šta vas interesuje, putem naših Facebook i Instagram stranica, a u izradi je i web sajt.
Puno pozdrava iz Pergama!
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Hercule Poirot Posted - 17/07/2022 : 16:02:00
O neaktivnima sve najbolje. Umirovili se u miru.
jaki Posted - 17/07/2022 : 09:25:02
Eto oni naivni propali prije nego li su pravo i započeli.
teller Posted - 17/07/2022 : 06:27:41
Bas mi zao tog izdavaca..
Sad Libellus pilota razvlacit broj po broj, ima ogromno jednodijelnih epizoda i mnogo kasnije dvodjelnih i trodijelnih..
Sad imaju ok tempo ali broj po broj u knjizi?
Za 98 stranica stripa 120 kuna ako si brz..mogli su te kratke priče jednostavit po dve ili tri po knjizi...bili bi i puno jeftinije za kupce..
Nego, kao tako rade od početka pa sad nebi mijenjali... Bezvezarija, ako se mene pita.. Ovako jos nekih 60,70 knjiga i 6 ili 7 godina najmanje do kraja...
Pergam je imao krasno izdanje i brzo bi oni to odradili kako spada..
Samo što kad su naivni losi plavaci skočili u razburkano more bez pojasa za spasavanje..steta, bili su mi dragi...
jagodanbg Posted - 11/07/2022 : 20:01:40
Ovo je najjača tema na forumu 😂😂
Hercule Poirot Posted - 11/07/2022 : 16:17:45
Baš tako. Šteta je kad bilo šta stane, jer uvijek netko nešto pribavlja za vlastite kolekcije.
roby05 Posted - 11/07/2022 : 16:04:56
quote:
Originally posted by logo111

quote:
Originally posted by teller

Meni su još uvijek prva dva Pergam kolorca neponovljiva.. Libellus knjige su tu da tu ediciju brzo izguraju ali nemaju duse te knjižurine..
Ovo je netko trebao odradit kao Gazzetta dello Sport..



Moj Telleru bogami su neponovljivi....

Teško da još itko može izdati samo dva broja, od toga jedan pod greškom hrbata a nakon toga prestati izdavati i otići bez riječi.

I još sve to skupo naplatiti. Nadmašili čak i Agarthi.

Neponovljivo...


A valjda nisu bez razloga odustali....iako mi je koncept bio bezveze,steta je kad bilo sta stane.
logo111 Posted - 11/07/2022 : 15:59:45
quote:
Originally posted by teller

Meni su još uvijek prva dva Pergam kolorca neponovljiva.. Libellus knjige su tu da tu ediciju brzo izguraju ali nemaju duse te knjižurine..
Ovo je netko trebao odradit kao Gazzetta dello Sport..



Moj Telleru bogami su neponovljivi....

Teško da još itko može izdati samo dva broja, od toga jedan pod greškom hrbata a nakon toga prestati izdavati i otići bez riječi.

I još sve to skupo naplatiti. Nadmašili čak i Agarthi.

Neponovljivo...
ReemCP Posted - 11/07/2022 : 15:58:54
Meni je žao tih c/b epizoda 3-u-1, ali što možemo.
Nadam se da će Talijani nastavit s kolorom pa da jednog dana LL ponovi te epizode u svojoj LL kolornoj ediciji.

Zasad mi se apsolutno ne žuri za čitanjem tih priča.
teller Posted - 11/07/2022 : 15:49:37
Meni su još uvijek prva dva Pergam kolorca neponovljiva.. Libellus knjige su tu da tu ediciju brzo izguraju ali nemaju duse te knjižurine..
Ovo je netko trebao odradit kao Gazzetta dello Sport..
john connor Posted - 11/07/2022 : 15:39:43
Ljudi ne zamarajte se, za libelodvjetnike ne postoji alternativa, pa makar bila hc, a4, sa cijenom od 5eura...
Poli Posted - 11/07/2022 : 14:52:37

Pa mogu ja te epizode procitati i besplatno ako je do toga. :D

No sa Pergamom je bar postojala alternativa tim jos neizdanim epizodama, i to prilicno jeftinija. Tacno cetiri (4) puta jeftinija.

VC ne izdaje te epizode, jer su krenuli sa kasnijim periodom, naravno teoretski bi se poslije zavrsetka serijala mogli okrenuti i ka ovim, ali nesto sumnjam da ce se to desiti. :D
logo111 Posted - 11/07/2022 : 14:34:21
quote:
Originally posted by Poli

quote:
Originally posted by logo111

Aha misliš na te epizode...

http://www.libellus.hr/Forum/default.aspx?g=posts&t=2236

http://www.libellus.hr/Forum/default.aspx?g=posts&t=2273

Ali i to je riješeno dok si ti plakao ...trebali su odmah skočiti na zadnju 😜



Hm, 20 € za jednu epizodu ili 16 € u promo periodu, dok sa druge strane 4 € za tu istu epizodu (Pergamov trobroj za 12 €). Hm, bas isto, to jest bas svejedno postoji li alternativa ili ne.

Znaci 16 € = 4 €. U kojem to svijetu?







Tko je baš htio povoljniju alternativu uvijek ju je imao u VČ-u.

Mislim, možeš ti čekati i Pergam samo moraš biti strpljiv.
Poli Posted - 11/07/2022 : 13:57:23
quote:
Originally posted by logo111

Aha misliš na te epizode...

http://www.libellus.hr/Forum/default.aspx?g=posts&t=2236

http://www.libellus.hr/Forum/default.aspx?g=posts&t=2273

Ali i to je riješeno dok si ti plakao ...trebali su odmah skočiti na zadnju 😜



Hm, 20 € za jednu epizodu ili 16 € u promo periodu, dok sa druge strane 4 € za tu istu epizodu (Pergamov trobroj za 12 €). Hm, bas isto, to jest bas svejedno postoji li alternativa ili ne.

Znaci 16 € = 4 €. U kojem to svijetu?



djukak Posted - 11/07/2022 : 13:42:16
quote:
Originally posted by logo111

Aha misliš na te epizode...

http://www.libellus.hr/Forum/default.aspx?g=posts&t=2236

http://www.libellus.hr/Forum/default.aspx?g=posts&t=2273

Ali i to je riješeno dok si ti plakao ...trebali su odmah skočiti na zadnju 😜





Tačno. Objavljeno i promo košta 120 kn ili oko 16 evra za jednu jedinu c/b epizodu .
Usput manje košta integral Asteriksa ili Taličnog Toma od ČK (oko 14,5 evra).

Tako da priča kako eto ipak postoji LL izdanje i da je Pergamovo bilo nebitno je blago rečeno glupa.
Poli Posted - 11/07/2022 : 12:51:10

Sumnjam da ce neko ovde javiti... jedino ako cujemo nesto iz kuloara. Ko ovde ima najvece usi? :D


john connor Posted - 11/07/2022 : 12:15:53
Sto je bilo na kraju? Ipak nisu imali prava...
Hercule Poirot Posted - 11/07/2022 : 08:44:31
Tako je, mislim upravo na te epizode, kao i na one koje slijede iza njih...
Za razliku od nekih puritanaca s foruma, nemam problem imati ediciju koju je izdao, primjerice, neki bosanskohercegovački ili srpski izdavač.
Pa čak i onda kada je taj isti strip ponudila i objavila Dogma. Šta ću, barem priznam da nisam Bezuvjetni Sljedbenik.
logo111 Posted - 11/07/2022 : 06:59:12
Aha misliš na te epizode...

http://www.libellus.hr/Forum/default.aspx?g=posts&t=2236

http://www.libellus.hr/Forum/default.aspx?g=posts&t=2273

Ali i to je riješeno dok si ti plakao ...trebali su odmah skočiti na zadnju 😜



Hercule Poirot Posted - 11/07/2022 : 06:39:11
Ma to se samo tako veli, da vidimo ima li kakve rekcije iz Pergama...

Iako, žalim za neobjavljenim epizodama Mister Noa koje su krenuli izdavati, a koje nitko, nikada, nigdje prije njih nije objavio na ovim prostorima. Pa čak ni ona firma u čiju se svetost i dogmu kunemo čak i na ovom topicu ;)
logo111 Posted - 11/07/2022 : 06:28:09
quote:
Originally posted by Hercule Poirot

Često te se sjetim...
A ponekad i zaplačem...



Za čim točno plačeš Hercule ?

Nedostaje ti loš tempo izdavanja, loša komunikacija sa izdavačem, stripovi sa greškom, skuplja verzija od hrvatske alternative....što točno ?

Znam da godinama plačeš po forumu da bi Mister No i kad si napokon dobio HR verziju trobroja od prvog broja ti i dalje nešto plačeš.

Možda tebi i nije do Mister No nego samo voliš plakati
Hercule Poirot Posted - 10/07/2022 : 20:59:49
Često te se sjetim...
A ponekad i zaplačem...
Hercule Poirot Posted - 21/06/2022 : 12:58:30
Teško će se Pergam ovdje oglasiti... Jedino ako im je netko ostao financijski nešto dužan, vidjet ćemo.
DiSkAcH Posted - 21/06/2022 : 12:28:59
quote:
Originally posted by Poli


Moze Dusan biti Dusman ali ne moze svaki Dusman biti Dusan.



(drukcije Diskach, Dusan Mladenovic aka DusMan)... ali valjda znas, makar iz impresuma)






Sada znam. Od VČ imam svega par ZS-a i moram priznati da nisam čitao impresume.
Poli Posted - 21/06/2022 : 11:44:26

Moze Dusan biti Dusman ali ne moze svaki Dusman biti Dusan.



(drukcije Diskach, Dusan Mladenovic aka DusMan)... ali valjda znas, makar iz impresuma)


Chief Warhead Posted - 21/06/2022 : 11:32:03
A neki se slažu sa Dušanom da je Dušman.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.08 seconds. Snitz Forums 2000