forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: BATMAN 16 - Mračni princ

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Markos Posted - 10/11/2020 : 12:53:24


Hvaljeni europski strip-majstor Enrico Marini (Orlovi Rima, Škorpion, Gipsy) ovim zapanjujućim crtanim romanom, koji nudi njegove jedinstvene interpretacije najslavnijih junaka i zlikovaca Gotham Cityja, debitira u američkome stripu.

Kada se mlada majka i njezina kći pojave na kućnome pragu Brucea Waynea, slavni i bogati ženskar potresen je vijestima koje mu donose. Kada Joker iznenada otme djevojčicu, Batman mora zaroniti duboko u podzemlje Gotham Cityja kako bi je pronašao i osujetio izopačen plan Princa Fašnika zločina. Ali kakva tajna povezuje arhetipske protivnike s tom neobičnom i tajanstvenom djevojčicom – i zašto se njezin slučaj doima duboko osobnim za obojicu?

Batman 16 • Mračni princ na bijelom konju • 144 stranica • Kolor • 212 x 320 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Enrico Marini • Crtež Enrico Marini • Prijevod Nikola Pezić • Lektura i redaktura Aleksandar Gucunski • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 10.11.2020. • Cijena 150 Kn

https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/batman-16-mracni-princ-na-bijelom-konju/673/
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Živs Posted - 09/02/2024 : 21:21:00
Od svih osvrta nekako su mi najupečatljiviji bili Pakin i Acin, koji su inače elaborirani i konkretni i volim ih pročitati.
I priklanjam se Pakinom mišljenju: izuzev crteža, strip je scenaristički slab, banalan. Nema toća, neke fore na koju bi me osvojio.
Vjerojatno je problem u tome što ovdje nema baš ničeg novog, a važnog za priču; Marini nit je nadaren u pisanju dijaloga nit uvodi koji novi motiv u standardni kriminalistički narativ: nikakvu motiviranost likova za ponašanjem kakvo dosad nismo vidjeli. Jedino vrijedno pozornosti jest međuigra Jokera i Harley.
Da dosad nisam pogledao Batmana na filmu, ili da možda nisam čitao niti jedan strip dosad, ovo bi mi vjerojatno bilo dobro. Ali tome nije tako.
Inače, jako mi se sviđaju kostim Jokerov i djevojke mu. Mada mi se ne sviđa lice Jokerovo - obična je lopuža, nema tu neke izvitoperenosti; u mnogih je autora uvrnutiji i opakiji. Opet, posljednji kadar s njime je fantastičan.
Dr. Zistis Posted - 17/05/2023 : 22:43:20
quote:
Originally posted by alexts

quote:
Originally posted by borg


U moru očajnih Betsa



Stvarno si uporan. Kad ćeš jednom da shvatiš očigledno, da Betmen nije postao jedan od najpopularnijih likova stripa tako što je imao loše stripove, nego dobre?

I ti, natrag na doškolovanje - pregledaj sve spotove Salazara Knighta, za početak:

https://www.youtube.com/c/SalazarKnight/videos?pbjreload=102



Bravo Alexe
Iluvatar Posted - 17/05/2023 : 20:27:16
Ovo je tako harizmatican i pitak strip da mi je jedan od drazih koje sam citao. Ostao mi je urezan u sjecanje i sigurno cu mu se opet vratiti
Cromwell Posted - 15/05/2023 : 10:45:32
Iznenađujuće dobar! Od tridesetak Fibrinih Betnema koje sam pročitao ovaj bi čak mogao upasti u nekakvu top 5 listu što zasigurno nije zbog scenarija koji je jednostavan da jednostavniji ne može biti ali jest zbog toga što je Marini potpuno izostavio one tipične američanske elemente, poput mudroserskih unutarnjih monologa i blebetanja u nedogled koji mi neopisivo idu na živce u Betmenima (a i u superherojskim stipovima općenito). Što se crteža tiče- Orlove Rima sam čitao prvi album ali se ne sjećam niti jedne scene, samo znam da mi je bio bezveze. Ovdje je super jer ima finu dinamiku a kadriranje je lukavo i domišljato te ne pada pod utjecaj standardno američki nabrijanog koji meni redovno popuši na testu jasnoće niti ne gubi na hrabrosti u komponiranju pojedinih scena.
Nije masthevuša a ipak imam osjećaj da bih ovo mogao relativno često skinuti sa police kad mi dođe volja za šišmišima. Čak mi je i malo žao što je rasprodan jer bi ga vjerojatno kupio prvom prilikom, iako uvijek ima i prečih naslova :D
going going Posted - 13/06/2022 : 04:19:33
Spoj BD-a i Betmena! Meni se ovo neobicno svidelo. Prvo naravno treba istaci da je strip vizuelna uzivancija i sto se tice kadriranja i odabira kolora i svega. Stvarno je uzivanje gledati Marinijeve kadrove.
Sto se tice price ja sam isto vrlo zadovoljan jedna zabavna i nepretenciozna prica, izgleda kao najnormalniji Betmen kog smo do sad imali prilike da citamo (osim Lude ljubavi), nema ovde nekih nenormalnih uloga, preteranog insistiranja na tome kako je Betmenu tesko ili kako je psiholoski on ovakav ili onakav, znaci nema onog kvazi filozofiranja i preteranih unutrasnjih monologa. Zanimljiv dodatak prici je taj o navodnom Brus Vejnovom detetu. Samo onda onaj poslednji kadar stvarno cini da prica nema smisla, doduse to opravdava to sto Dzoker nije odma koknuo malu, bas me zacudila ta Dzokerova empaticnost i cak pokazivanje simpatija prema devojcici. Ali ne smeta mi to sveukupno.

Uzivanje je bilo citati ovaj strip i voleo bih da vidim jos neki Marinijev izlet u Betmenov svet. Jedino mi nije neka ova naslovnica integralnog izdanja, mogao je Marini malo da se potrudi oko toga.

9/10
BeaGea Posted - 30/12/2021 : 17:51:52
quote:
Originally posted by supermark

Ali onda radnja nema smisla


To i je problem ovog iznimno dobro nacrtanog stripa.
Aco Posted - 30/12/2021 : 17:07:22
Anto će ti objasniti :-)
supermark Posted - 30/12/2021 : 11:59:47
Ali onda radnja nema smisla
Ona je tvrdila da je to Waynovo dijete, iako nije i DNK analiza to lako može potvrditi...
anto Posted - 30/12/2021 : 10:48:54
nije moguće nego jeste otac
Aco Posted - 30/12/2021 : 06:15:52
Moguće ;-)
supermark Posted - 29/12/2021 : 22:13:44
Nisam baš shvatio kraj
Joker je otac male?
Shaner Posted - 06/07/2021 : 20:59:53
quote:
Originally posted by Red Marquis

quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by Red Marquis

Očekujem tu trojku u IL turi pa nikako da overim E03...ali daleko mi da čekam, moraću i ja ovih dana.


Možeš i preskočiti.




Veliko razočarenje trojka. Imao sam osećaj kao da pre čitam Snydera a ne Johnsa, više je neka mitska Bets priča no nešto realnije i suptilnije ko EO 1 i 2. Sa sve krajem koji sam video iz aviona.


Rekoh ti ja.

Red Marquis Posted - 06/07/2021 : 17:06:42
quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by Red Marquis

Očekujem tu trojku u IL turi pa nikako da overim E03...ali daleko mi da čekam, moraću i ja ovih dana.


Možeš i preskočiti.




Veliko razočarenje trojka. Imao sam osećaj kao da pre čitam Snydera a ne Johnsa, više je neka mitska Bets priča no nešto realnije i suptilnije ko EO 1 i 2. Sa sve krajem koji sam video iz aviona.
Shaner Posted - 01/07/2021 : 17:27:28
quote:
Originally posted by Red Marquis

Očekujem tu trojku u IL turi pa nikako da overim E03...ali daleko mi da čekam, moraću i ja ovih dana.


Možeš i preskočiti.

Red Marquis Posted - 01/07/2021 : 14:11:29
Očekujem tu trojku u IL turi pa nikako da overim E03...ali daleko mi da čekam, moraću i ja ovih dana.
Shaner Posted - 01/07/2021 : 11:09:06
quote:
Originally posted by Shaner

Moram priznati da me intrigira i što su Johns i Frank napravili s njom u trećem dijelu Earth One (čitati če se ovih dana), onaj teaser u drugom dijelu mi je baš dobro sjeo.


Pročitao i nisu napravili ništa vrijedno spomena. Ni s Catwoman, ni općenito.

pcoro Posted - 30/06/2021 : 08:23:12
Ovo je vrhunska naslovnica! Ne mogu vjerovat kako je kul

Taj Lone wolf&cub stav i ta kuhača
ridiculus Posted - 29/06/2021 : 18:56:45
quote:
Originally posted by pcoro

Audrey Hepburn je sve to, ali je li dovoljno nacrtati njen lik na bilo čemu pa da se ta kemija prenese?



Naravno da nije dovoljno, ali stvar je u gestikulaciji, "glumi", i kontekstu. Tražio si "seksi", i ja sam ti dao - barem po mom ukusu - a ti sad tražiš nešto drugo!? Pa ne može Hughes da izmisli priču na naslovnici, već samo da sažme ideju ili zaplet te epizode u jednu ilustraciju. Šta je trebalo da stavim kao obećanje avanture, ovo?



I, kao što kaže zveles, ono je definitivno PVC.
zveles Posted - 29/06/2021 : 10:43:56
Meni to prije izgleda kao PVC nego kao koža. Plus bič. U svakom slučaju, prava domina.
pcoro Posted - 29/06/2021 : 09:54:18
quote:
Originally posted by ridiculus

Audrey Hepburn jeste kemija i romantika. I misterija.

A što se tiče golotinje, ne znam kako se to uklapa sa ovim gore, ali izgleda da bi jedino Kekko Kamen bila heroina po tvom ukusu.



Hahahhahah, možda i bi Ali prva mi je na pamet pala Crvenokosa Sonja. Ili Barbarela. Ili Satanik, onako zla i opaka.

Audrey Hepburn je sve to, ali je li dovoljno nacrtati njen lik na bilo čemu pa da se ta kemija prenese? Ja mislim da ne. Zato nikad nisam fermao ni Juliju..
ridiculus Posted - 29/06/2021 : 05:00:04
Da raščistimo ovu zabunu pre nego što bude kasno!

quote:
Originally posted by pcoro

A ja ne volim kožna odijela, čak i kad dosta otkrivaju, nego samo i isključivo golotinju i još ne volim kad se lik svede samo na seksi dio nego želim i kemiju i romantiku



Audrey Hepburn jeste kemija i romantika. I misterija.

A što se tiče golotinje, ne znam kako se to uklapa sa ovim gore, ali izgleda da bi jedino Kekko Kamen bila heroina po tvom ukusu.
pcoro Posted - 28/06/2021 : 22:58:07
Kao da se sjećam da je taj Selina's big score bio kritiziran pa mu nikad nisam bio dao šansu..

A ovi crteži Adam Hughes su baš ono što mi se ne sviđa - to je neki strip o Catwomen, ali izgleda kao da se svodi na to da je ona Audrey Hepburn namiguša u kožnom odijelu. Naslovnica ne obećava neku spektakularnu akciju nego poziranje i namigivanje. A ja ne volim kožna odijela, čak i kad dosta otkrivaju, nego samo i isključivo golotinju i još ne volim kad se lik svede samo na seksi dio nego želim i kemiju i romantiku
ridiculus Posted - 28/06/2021 : 21:21:49
quote:
Originally posted by Shaner

Da, Selina's Big Score je jako dobar strip


Vala, jeste dobar.
Shaner Posted - 28/06/2021 : 21:03:11
quote:
Originally posted by Paka01


Preporučam ti zato da baciš oko na Catwoman: Selina's Big Score autora Darwyna Cookea (evo ovdje moj osvrt ako će pomoći) i vidiš kako bi pravi pristup ovom liku trebao izgledati.


Da, Selina's Big Score je jako dobar strip s odličnim prikazom Catwoman. Moram priznati da me intrigira i što su Johns i Frank napravili s njom u trećem dijelu Earth One (čitati če se ovih dana), onaj teaser u drugom dijelu mi je baš dobro sjeo.

ridiculus Posted - 28/06/2021 : 19:59:08
quote:
Originally posted by pcoro

Možda je najdosadnija stvar u stripu Žena mačka. Osim u čivenom Batmanu 2 od Tima Burtona i u Godini Prvoj Franka Millera, nikad ta nesretnica ne uspijeva biti nimalo zanimljiva niti seksi.



Crni pcoro, vide li ti kako ju je crtao Adam Hughes?

Na primer



quote:
My personal inspirational cocktail for Catwoman is:
70% young Audrey Hepburn
20% Liz Taylor from CAT ON A HOT TIN ROOF
10% Trinity from the first MATRIX film


Nažalost, dok Hughes jeste crtao priče sa drugim junakinjama (iako i to retko) nisam ga video sa Selinom van naslovnica.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.1 seconds. Snitz Forums 2000