forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Vrh bogova

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Markos Posted - 20/04/2021 : 17:46:21


Na svojoj trećoj ekspediciji na Mount Everest, George Herbert Leigh Mallory je nestao zajedno sa svojim partnerom Andrewom Irvineom, nakon što je viđen svega nekoliko stotina metara od vrha. 1993., u maloj nepalskoj trgovini, Makoto Fukamachi, fotograf koji prati japansku ekspediciju koja je krenula u osvajanje Everesta, naleti na stari fotoaparat - West Pocket Autographic Kodak Special. Model koji je Mallory nosio sa sobom kad je poginuo. Je li moguće da je to baš njegov fotoaparat? I krije li on u sebi odgovor na nikad razjašnjenu misteriju: jesu li Mallory i Irvine poginuli prilikom uspona ili silaska s vrha? Jer, to bi onda značilo da su osvojili Mount Everest više od tri desetljeća prije Hillaryja...

Povodom proslave svog petnaestog rođendana Fibra ponosno predstavlja ultimativna izdanja nekih davno rasprodanih naslova koji su je proslavili. Ova napeta i uzbudljiva mješavina trilera, drame i akcije, izvrsno napisana i briljantno nacrtana ostavit će vas bez daha. Zaboravite sve što ste mislili da znate o mangama, ostavite predrasude sa strane i uzmite Vrh bogova u ruke. Nećete zažaliti.

Ovo izdanje Vrha bogova sastoji se od kutije i dvije knjige od po 800 stranica.

Vrh bogova 0 • Vrh bogova • 1608 stranica • C/B • 170 x 240 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Jiro Taniguchi • Crtež Jiro Taniguchi • Prijevod Nikola Pezić • Lektura i redaktura Josip Sršen • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 20.4.2021. • Cijena 500 Kn

https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/vrh-bogova-0-vrh-bogova/685/
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Jerry Krause Posted - 20/11/2022 : 16:43:58
quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

Danas okončao dvotjedno čitanje ovog djela koje mnogi, valjda već bar 10 godina, obasipaju moćnim epitetima. Po meni pretjerivanje.


Ja sam otprilike prije godinu dana prvi put pročitao Vrh bogova. Isto sam ga čitao 2 tjedna, pomalo, polako, pažljivo. I mogu samo reći da je moj dojam potpuno suprotan od tvoga.

Ostavit ću malo detaljniji komentar nakon drugog čitanja, ali ovo je po meni vjerovatno najbolji strip iz Fibrina opusa koji sam dosad pročitao. Nisam ljubitelj snijega niti mi je planinarenje ikad bilo na listi prioriteta, ali ovo djelo je korak od perfekcije.
stripadzija Posted - 20/11/2022 : 13:36:10
Hvala svima koji su ukazali na anime verziju Vrha bogova.
Ne može da zameni doživljaj stripa, ali je zaista fantastično urađena i teško mogu da zamislim da može da se uradi bolja ekranizacija samog stripa.
Baš sam uživao u gledanju, deset godina pošto sam čitao Fibrino izdanje vratila me u neverovatnu atmosferu alpinizma i planinskih vrhova.
Preporuka za sve, one koji su čitali i one koji nisu čitali mangu.
stripadzija Posted - 20/11/2022 : 11:00:29
Za informaciju: anime ima na netflixu.
brko17 Posted - 19/11/2022 : 19:49:29
Ja sam jedan od onih kojima je Vrh bogova najbolji strip ikad pročitan. I uopće nemam ni najmanji problem da se isti tebe nije dojmio i ne pada mi na pamet uvjeravati te u suprotno. Pa hvala bogu da nismo svi isti, istih afiniteta i stvari koje nam se sviđaju. Strip te nije "pogodio" i sve pet. Osobno mi je i zanimljivo čuti i nazovimo to drugu stranu.

Spomenuo si Inkala kao strip koji hvale, a tebi se nije previše svidio(slično razmišljamo). Meni je takva situacija recimo i sa sa stripom From Hell , ne ide i ne ide i ne ide....

Kažeš dvotjedno čitanje, ja sam ga progutao u dva dana, imao čak i oba Fibrina izdanja, da bih jedno ipak poklonio frendu.
Dwayne_Looney Posted - 19/11/2022 : 16:25:08
Danas okončao dvotjedno čitanje ovog djela koje mnogi, valjda već bar 10 godina, obasipaju moćnim epitetima. Po meni pretjerivanje. Imam dojam da se pojedincu, već nakon 3-4 komentara, teško odlučiti da dadne mišljenje suprotno od njihova. Moja su često takva. Nažalost. Ali do mene je i trebao sam naučiti da mi se ono što većina hvali neće svidjeti kao njima.
Ipak, za razliku od npr. "Inkala" koji također ovdje dobro kotira, a koji je i dalje u kolekciji odlično očuvan samo zato što nisam znao kako ga se fizički riješiti, "Vrh bogova" je solidno djelo koje je autor radio s velikom predanošću opskrbivši se mnoštvom informacija o tematici.

Opis radnje je vrhunski. Ovo je za nagraditi onoga tko je smislio:
Na svojoj trećoj ekspediciji na Mount Everest, George Herbert Leigh Mallory je nestao zajedno sa svojim partnerom Andrewom Irvineom, nakon što je viđen svega nekoliko stotina metara od vrha. 1993., u maloj nepalskoj trgovini, Makoto Fukamachi, fotograf koji prati japansku ekspediciju koja je krenula u osvajanje Everesta, naleti na stari fotoaparat - West Pocket Autographic Kodak Special. Model koji je Mallory nosio sa sobom kad je poginuo. Je li moguće da je to baš njegov fotoaparat? I krije li on u sebi odgovor na nikad razjašnjenu misteriju: jesu li Mallory i Irvine poginuli prilikom uspona ili silaska s vrha? Jer, to bi onda značilo da su osvojili Mount Everest više od tri desetljeća prije Hillaryja...
Gdje se tu spominje Habu, njegova opsjednutost osvajanjem vrhova najtežim načinima te sve njegove mane i vrline, uspjesi i padovi? Meni vuče na triler iako crteži naslovnica govore nešto drugo. Uglavnom, nisam očekivao ovu pripovijetku s milijun didaskalija.
Genijalno, fenomenalno, fantastično, remek djelo... Na komentarima u recenziji epiteti kao na traci. Još kad vidim Sarghana koji je do komentiranje pročitao tri puta... Ne znam. Ne razumijem što ovdje nekome može biti takvo kad žive radnje fali gotovo polovicu djela, a onu polovicu je to uglavnom penjanje i nekakve seljačke igre ucjene u Katmanduu. Čitamo prepričavanja biografija Habua i Hasea a onda pratimo nove podvige Habua i Fukamachija.
Da me ne bi pogrešno shvatili, strip nije loš, ali dojmovi tijekom čitanja su se mijenjali i izazov je ovo pročitati. Ponekad sam se čitajući umarao više od Habua kad se penje, ali ponekad, uglavnom pred kraj, je bilo zanimljivo i čitao sam više nego bih zamislio. Zanimljivo iskustvo, kako god.

Što se tiče čitanja, ovo je bilo prvo djelo japanskog autora koje sam pročitao, ali vrlo brzo sam se navikao na način čitanja. Međutim, ponekad me živcirao izgled "oblaka". Ne znam se izraziti, ali onaj šiljasti vrh koji ukazuje na to tko govori gotovo ne postoji pa su me oni baloni u kojima je napisan tekst "gušili", a ne znam ni koji vrag znači učestalo korištenje "balona" bez teksta u kojima samo stoje tri točke. Valjda kad je dotični bez riječi, pomalo iznenađen, šta li već?

Crtež dobar, ali ništa impresivno. Dosta likova slično izgleda, po imenima mi ih je bilo nemoguće zapamtiti tako da je sreća da se nisu vraćali u radnju.

P: 6, S: 6, C: 7, N: 7
Paka01 Posted - 18/11/2022 : 10:38:27
Sinoć smo u planinarskom društvu čiji sam član imali prvu filmsku večer. Ideja je da se dva puta mjesečno skupimo navečer i pogledamo neki film vezan za planine i planinarenje. Za prvu večer sam predložio gledanje Vrha Bogova, čisto jer me zanimalo kako će se ljudima svidjeti animirani film na tu temu.

Očekivano, u početku su svi bili skeptični i krenila su pitanja "crtić, ozbiljno?", ali kako je radnja odmicala, tako se žamor sve više stišavao i koncentracija rasla. Negdje na polovici filma nitko više nije pričao i osjetilo se da su svi itekako skoncentrirani na radnju... Nakon što smo završili gledati, svi su imali samo riječi hvale za film i zainteresirali su se za tematiku. Naravno, nisam propustio priliku spomenuti da postoji i strip po kojem je film napravljen
don_draper Posted - 30/12/2021 : 12:09:35
Ja sam dosta zadovoljan editingom jer su maknuli one svercere, otmicare i slicno te stavili fokus samo na uspon.
Paka01 Posted - 30/12/2021 : 11:19:02
Pogledao sinoć ovaj animirani film.

Zadovoljan sam, smatram da je atmosfera iz stripa sasvim lijepo prenesena na ekran. Naravno, bilo bi suludo očekivati da je svih 1600 stranica mange stalo u sat i pol filma, tako da ako budete gledali unaprijed se pripremite da ovo nije adaptacija cjelokupne mange. U filmu je naglasak stavljen baš samo na glavnu priču, znači na Habuovu prošlost i njegov posljednji uspon na Everest, dok je dosta drugih stvari i sporednih priča izostavljeno. Animacija je stvarno lijepa.

S obzirom da sam već otprije pročitao mangu, na trenutke sam imao dojam kao da je radnja ubrzana, no cura mi nije čitala mangu i po njenom mišljenju film ima sasvim normalan tempo. U svakom slučaju preporučam pogledati, pogotovo ako vam se svidjela manga. Neće vam film donijeti ništa novo što niste vidjeli, no sasvim ćete lijepo ubiti sat i pol.
Paka01 Posted - 30/11/2021 : 16:41:39
quote:
Originally posted by AleksandarN

quote:
Originally posted by Aco

Ne izgleda loše :

https://www.youtube.com/watch?v=sM_KmxpEaJU





Ima da se skine na yifi-ju (yts). Torrent sadrzi i hrvatski prevod.
Bravo za yifi!



Odlično, hvala na informaciji. Gledao sam pred par tjedana i nije bilo.
AleksandarN Posted - 30/11/2021 : 14:49:56
quote:
Originally posted by Aco

Ne izgleda loše :

https://www.youtube.com/watch?v=sM_KmxpEaJU





Ima da se skine na yifi-ju (yts). Torrent sadrzi i hrvatski prevod.
Bravo za yifi!
Peyo Posted - 18/11/2021 : 16:12:02
Ne znam da li je netko već spominjao ovu knjigu (možda nekom bude zanimljiva):

https://www.tportal.hr/kultura/clanak/knjiga-koja-nas-nagovara-na-ispitivanje-vlastitih-granica-20130710
borg Posted - 17/11/2021 : 20:13:21
quote:
Originally posted by Felagund

Jel se Taniguchijev tekst "Drugi vrhunac" nalazi u ovom reprintu?



Ne, samo kratak uvod koji potpisuje Yumemakura.
Felagund Posted - 17/11/2021 : 19:39:53
Jel se Taniguchijev tekst "Drugi vrhunac" nalazi u ovom reprintu?
vknez Posted - 01/10/2021 : 15:06:44
quote:
Originally posted by Aco

Ne izgleda loše :

https://www.youtube.com/watch?v=sM_KmxpEaJU





Zanimljivo. Iako sam malo suzdržan da je 5 knjiga stripa zažeto u sat i pol.
BeaGea Posted - 30/09/2021 : 14:15:46
quote:
Originally posted by Aco

Ne izgleda loše :

https://www.youtube.com/watch?v=sM_KmxpEaJU





Definitvno ne izgleda lose!
Poli Posted - 30/09/2021 : 13:33:40

To je trenutno in ...


Peyo Posted - 30/09/2021 : 13:30:53
Ali rado navraćaš ...
kasper Posted - 30/09/2021 : 13:26:37
quote:
Originally posted by Peyo

Kasper = Lone Wolf and Cub ...



a malo mi je gay da se sa nekim poklapam ovde
Peyo Posted - 30/09/2021 : 13:17:19
Kasper = Lone Wolf and Cub ...
kasper Posted - 30/09/2021 : 12:39:01
quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by vukozec

Previše se družiš za Shanerom, upropastio ti je ukus.



Još ako se poklopim s kasperom dotaknuo sam ...



neka hvala, sudbina kaspera nije coporativnog karaktra
Peyo Posted - 30/09/2021 : 11:41:35
quote:
Originally posted by vukozec

Previše se družiš za Shanerom, upropastio ti je ukus.



Još ako se poklopim s kasperom dotaknuo sam ...
vukozec Posted - 30/09/2021 : 11:16:15
Previše se družiš za Shanerom, upropastio ti je ukus.
Peyo Posted - 30/09/2021 : 11:11:17
quote:
Originally posted by Shaner

S obzirom da traje samo sat i pol, mogao bi biti i bolji od stripa.



To sam i ja pomislio. Upsss ...
Shaner Posted - 30/09/2021 : 08:51:26
Da, ne izgleda loše. S obzirom da traje samo sat i pol, mogao bi biti i bolji od stripa.
don_draper Posted - 29/09/2021 : 19:41:43
Sad znamo kako bi izgledao strip s bojom otprilike. Jako dobro izgleda ovo, nadam se da ce biti nekako dostupan.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000