forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 ČK PREDSTAVLJA - Družina od vešala 1 i 2

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Melusine Posted - 24/06/2021 : 13:07:05
POPULARAN MAGNUSOV SERIJAL KOJI SU VOLELE GENERACIJE ČITALACA U STAROJ JUGOSLAVIJI PONOVO JE PRED VAMA. SADA, PRVI PUT NA NAŠIM PROSTORIMA, U LUKSUZNOM SVEOBUHVATNOM DVOTOMNOM IZDANJU!

„DRUŽINA OD VEŠALA“ 1 i 2 na LETEĆEM STARTU po ceni od 2.000 dinara po tomu!



Format 20,8 x 29,7
Povez Tvrd
Broj strana 352
Štampa Crno bela
Serijal STARI KONTINENT

PRELISTAJTE OVO IZDANJE:
https://carobnaknjiga.rs/chest/odlomak/_Prelist%20%20FINAL%20Compagnia%20della%20Forca_1.pdf



Format 20,8 x 29,7
Povez Tvrd
Broj strana 352
Štampa Crno bela
Serijal STARI KONTINENT

PRELISTAJTE OVO IZDANJE:
https://carobnaknjiga.rs/chest/odlomak/_Final%20Prelist%20Compagnia%20della%20Forca_2_.pdf

Jedna pomalo odrpana najamnička družina pokušava da sastavi kraj s krajem lutajući po srednjovekovnim šumama i gradovima, u potrazi za poslom i zaradom.

Na čelu sa ser Persijem od Monblana i pod komandom neumornog kapetana Džinovskog, to je neverovatno šarolika grupa: kuvar meštar Ćako, njegov pomoćnik Tikvomir, lepa i hrabra vojvotkinjica Analiza od Monblana, veteran ser Kramb – koji je poznavao Artura – i bard Bertrand. Fantastične avanture i urnebesni okršaji Družine od vešala predstavljaju srednjovekovnu, ali istovremeno i svevremenu sagu ispunjenu grotesknim i parodičnim humorom, tipičnim za njenog tvorca, legendarnog Magnusa.

Dok šašava družina putuje širom Evrope i bajkovitog Istoka, Monblanovi ljudi stalno upadaju u nevolje i susreću se sa raznim sporednim likovima i spletkama koje teraju na smeh. Iza te odiseje, međutim, krije se zajednički neprijatelj: mračno stvorenje koje nad svetom širi svoju preteću senku...

Integralno izdanje Čarobne knjige u dva toma donosi kompletan Magnusov rad na „Družini od vešala”, a dopunjeno je pratećim tekstovima i ilustracijama koje upotpunjuju priču o ovom jedinstvenom stripu, važnoj stavci u Magnusovom opusu, i njegovim netipičnim junacima.

„DRUŽINA OD VEŠALA“ 1 i 2 na Letećem su startu u okviru LETNJE STRIPOMANIJE ČAROBNE KNJIGE u striparnicama „Čarobna knjiga“ u Dečanskoj 5 u Beogradu i TC „Kalča“ u Nišu, striparnici „Alan Ford“ na Novom Beogradu, u Klubu čitalaca Čarobne knjige „Bulevar Books“ u Novom Sadu i na našem sajtu po ceni od 2.000 dinara po tomu, od srede, 30. juna, do subote, 3. jula 2021. Posle Letećeg starta, cena u našim klubovima čitalaca i na sajtu iznosiće 2.250 dinara po tomu, a u ostalim knjižarama 2.999 dinara po tomu.
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
kasper Posted - 28/08/2021 : 12:24:44
prilicno mi je monotona ova druzina od vesala, ocekivao sam i neku vrstu zabave dok ovo citam. meni fali tu nekog smeka od dimitrijevica ili briksija definitivno, sad ne znam da li je tako i u originalu
doktor78 Posted - 22/07/2021 : 17:39:24
quote:
Originally posted by knauso

Sto se tice Maxmagnusa, pretpostavljam da ce se raditi Magnusove pricice skupljene u jednoj knjizi (a ne ono sto je posle 20 godina crtao Cimpellin u duzim pricama, sto smo svi citali) jer koliko vidim to je jedino zvanicno izdanje Maxmagnusa u velikom formatu:
https://www.fumettologica.it/2018/03/maxmagnus-magnus-bunker-mondadori-oscar-fumetto/


Dobro, nije ni to loše, ali ja bih volio "onog pravog" Maxmagnusa (kojeg spominješ) da objave u ovom izdanju kao što su objavili Družinu od vješala.
S obzirom da je i Družina od vješala imala nekih 20-ak epizoda (kao i Maxmagnus), nadao sam se da mogu sve to objediniti u 2 knjige.
knauso Posted - 21/07/2021 : 08:08:59
Sto se tice Maxmagnusa, pretpostavljam da ce se raditi Magnusove pricice skupljene u jednoj knjizi (a ne ono sto je posle 20 godina crtao Cimpellin u duzim pricama, sto smo svi citali) jer koliko vidim to je jedino zvanicno izdanje Maxmagnusa u velikom formatu:
https://www.fumettologica.it/2018/03/maxmagnus-magnus-bunker-mondadori-oscar-fumetto/
knauso Posted - 20/07/2021 : 09:26:35
Vezano za ono sto su kukali za preslaganje kadrova:
Ima logike koju skontas posle dve strane stripa (kad su razlicite visine onda se citaju ta dva kadra vertikalno i isto tako sledeca dva)z
Ali ne treba razmisljati puno, krene mozak sam to da primenjuje :)

Pa ne bi ga Magnus, stara picajzla, napravio necitljivim :) nisu ovi iz Carobne to preslagali nego on sam.
Poli Posted - 16/07/2021 : 13:44:34

Treba ti neki pouzdan diler. ;)

Pa ima vas nekoliko gore u Njemackoj, dogovorite nesto. :)


stripnik Posted - 16/07/2021 : 13:41:14
Da, ali tu i tamo i pokoje izdanje.
Nemaju Alan Ford, recimo.
Zlatne serije malo ima, malo nema ...
itd ...
ne možeš računati na njih. Nabavljaju povremeno
DiSkAcH Posted - 16/07/2021 : 12:42:26
quote:
Originally posted by stripnik

Pitanje:

Gdje kupovati srpska izdanja?

Tri puta sam pokušao i tri puta problematično.
trafika-online mi je poslala stripove nakon godinu dana navlačenja. Od drugih 2 puta nisam dobio stripove.

Je li neka hrvatska striparnica prati i prodaje srpska izdanbja?



Babilon, Columbo, Stripovi na kvadrat...
stripnik Posted - 16/07/2021 : 12:29:01
Pitanje:

Gdje kupovati srpska izdanja?

Tri puta sam pokušao i tri puta problematično.
trafika-online mi je poslala stripove nakon godinu dana navlačenja. Od drugih 2 puta nisam dobio stripove.

Je li neka hrvatska striparnica prati i prodaje srpska izdanbja?
DK24 Posted - 11/07/2021 : 13:16:53
Ajde super. Čekam da dođe kod nas pa će se pazariti
Dr. Zistis Posted - 11/07/2021 : 11:24:20
quote:
Originally posted by DK24

Dok ovo izdanje još nije izašlo tema gorila od kritika usmjerenih prema prijevodu. Sad nakon izlaska kada je vrijeme za objektivne komentare muk. Ajde malo dajte neke povratne informacije za nas koji se još razmišljaju o kupovini



Nema sta da razmisljas, nakon prve knjige je definitivno da je ovo jedan od kandidata za strip godine. Carobna sve dobro odradila, Ono sto je mene najvise brinulo je prevod ali nakon procitanog sve je na svom mestu
Hocemo Maxmagnusa, bravo za Druzinu Carobjaci
zeljko Posted - 10/07/2021 : 08:13:57
Vrongski nas nikad nije iznevjrrio
Barem ne u blize vrijeme
knauso Posted - 10/07/2021 : 07:09:19
quote:
Originally posted by vronski 3

quote:
Originally posted by Dr. Zistis

quote:
Originally posted by doktor78

Eh, kad bi neko izdao MaxMagnusa na ovaj način...



Svete reci



Biće i MaksMagnus!



Da li je ovo proverena informacija?
knauso Posted - 10/07/2021 : 06:46:32
Meni je ovo odlicno, toliko dobro izgleda i lakse je za pracenje radnje od originala, i dobijamo velicanstveni Magnusov crtez kako i treba da ga imamo, na kvalitetnom papiru (ne smeta ni sto je papir glossy).
Sto se tice prevoda sve mi je super, nista se ne gubi od zabave. Nije ni original bio mnogo kreativan kao za Alan ford, da kazes da se nesto gubi. Samo su ubacivali neki dijalekt (dalmatinski?) za slugu i to je to.
Nikad ga nisam ni razumeo, moram priznati :)

Za mene je ovo povecalo uzitak stripa bar duplo, dok citam, u fazonu sam da je steta sto i Alan Ford nema u ovakvom izdanju.
DK24 Posted - 09/07/2021 : 11:20:05
Dok ovo izdanje još nije izašlo tema gorila od kritika usmjerenih prema prijevodu. Sad nakon izlaska kada je vrijeme za objektivne komentare muk. Ajde malo dajte neke povratne informacije za nas koji se još razmišljaju o kupovini
borg Posted - 09/07/2021 : 00:19:50
quote:
Originally posted by vronski 3

quote:
Originally posted by Dr. Zistis

quote:
Originally posted by doktor78

Eh, kad bi neko izdao MaxMagnusa na ovaj način...



Svete reci



Biće i MaksMagnus!



I onda će se žalimo na prevod ili format
vronski 3 Posted - 08/07/2021 : 23:51:50
quote:
Originally posted by Dr. Zistis

quote:
Originally posted by doktor78

Eh, kad bi neko izdao MaxMagnusa na ovaj način...



Svete reci



Biće i MaksMagnus!
Dr. Zistis Posted - 08/07/2021 : 21:30:37
quote:
Originally posted by doktor78

Eh, kad bi neko izdao MaxMagnusa na ovaj način...



Svete reci
anto Posted - 08/07/2021 : 15:37:15
Ili Ralf Azama...
doktor78 Posted - 08/07/2021 : 14:27:04
Eh, kad bi neko izdao MaxMagnusa na ovaj način...
danielp Posted - 02/07/2021 : 09:07:51
Uzeo oba i za sad sam zadovoljan :)
- Lepo odradjeno izdanje
- kadrovi nisu sitni
- prevod je OK. Interpretacija mogla malo bolja al za sad OK
- preslagavanje kadrova malo cudno (negde ide sa leve na desno a negde gore pa dole) al ne smeta u citanju. retko gde se zajebes, sta ide prvo a sta drugo
Lex Posted - 30/06/2021 : 17:37:30
Na prvi dodir je stvarno super, mada nisam fan masnog papira. :)
E sad još da prevod legne prilikom čitanja, ali o tom potom. ;)
Dr. Zistis Posted - 30/06/2021 : 15:37:46
Uzeo danas Druzinu...ljudi ovo izgleda "do jaja". Hvala Carobnjaci za ovu lepotu
Dr. Zistis Posted - 28/06/2021 : 20:37:55
Samo da vise izadje, jedan od najiscekivanijih stripova
zeljko Posted - 28/06/2021 : 16:24:21
Eh ovo bih mogao pazariti
Jer nikad nisam citao
A imao sam namjeru kupiti
Mesjutim nigdje naci
kasper Posted - 28/06/2021 : 15:59:55
ne vidim problem oko preslagivanja, meni je ovo skroz logicno
sto se tice prevoda, ako nema starinskoga smeka... sve je dzaba

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000