forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Euro kovanice

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
lwood Posted - 26/07/2021 : 12:33:12
Pošto Hr uskoro uvodi euro doša je red i na izbor motiva za kovanice.

Dosadašnje:

https://ec.europa.eu/info/business-economy-euro/euro-area/euro-coins-and-notes/euro-coins/national-sides-euro-coins_en

Hr motivi:

https://euro.hr/


Sviđaju li vam se ili bi izabrali nešto drugo da ste mogli?


25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
1Euro Posted - 27/10/2023 : 11:31:25
quote:
Originally posted by RAKOSI4

Joško je de fakto i de jure naš ,tako da ga imamo pravo stavit na kovanicu .S obzirom da ga dosad nismo materijalizirali na kovanici, bilo bi dobro na sljedeću jubilarnu ga stavit i to u 2 milijuna primjeraka
Ruku na srce,stvarno ima glavu za kovanicu



ja bih na vašem mijestu radije stavio kranjsku klobasu ili teran na kovanicu, nego Joška Jorasa, ali tko sam ja da odlučujem. Mislim bila bi veča provokacija, ovako za Joška Jorasa je ljudima u Sloveniji svejedno dok za kranjsku klobasu i teran se ide u "rat"
Možete nam uzeti Joška Jorasa ali ne damo Kranjske klobase i terana!
Poli Posted - 27/10/2023 : 08:29:40

Pravda za sve joške ovog svijeta!


RAKOSI4 Posted - 26/10/2023 : 18:24:42
Joško je de fakto i de jure naš ,tako da ga imamo pravo stavit na kovanicu .S obzirom da ga dosad nismo materijalizirali na kovanici, bilo bi dobro na sljedeću jubilarnu ga stavit i to u 2 milijuna primjeraka
Ruku na srce,stvarno ima glavu za kovanicu
lwood Posted - 26/10/2023 : 17:41:02
Tribali smo stavit neke poznate al ne opet toliko poznate.
Npr Herzla ili Sparea.
Pa nek se svi misle i je.u si mater zasto smo ih stavili i to bas njih i kakve veze imaju sa Hr.
1Euro Posted - 26/10/2023 : 13:22:23
quote:
Originally posted by RAKOSI4

A ne ,trebali smo stavit glavu Joška Jorasa borca za pravicu i meju





Joško Joras nije vaš (a nije ni Tesla, ako pitate Srbe...) tako da u pravu si mogli ste staviti Joška Jorasa pošto volite da stavljate tuđe ljude.
1Euro Posted - 26/10/2023 : 13:20:43
quote:
Originally posted by lwood

Koji smo to "mi"? pa ri da san ih ja bira.




pa Hrvati
RAKOSI4 Posted - 26/10/2023 : 13:04:21
A ne ,trebali smo stavit glavu Joška Jorasa borca za pravicu i meju

lwood Posted - 26/10/2023 : 12:22:27
Koji smo to "mi"? pa ri da san ih ja bira.
1Euro Posted - 25/10/2023 : 12:59:17
bez veze da ste Teslu stavili na 3 različite kovanice, ispada ko da nemate mašte ili ništa drugo za staviti.....to nije previše zanimljivo numizmatičarima. Trebali ste staviti različito za 1,2,5,10,20,50,....centa.
Uz to comemorative kovanicu za 2 eura ste radili u samo 250.000 primjeraka, što je jako malo. Npr mi stavljamo u nakladi 1. milijun po kovanici a duplo nas je manje od vas. Tako se barem svake toliko puta nađe jubilarac u obtoku, pa se ljudi razvesele, dok ste jih vi razgrabili i nema ih nigdje u opticaju pa se time gubi draž. A po drugoj strani 250.000 ipak nije toliko malo pa da budu vrijedni ko Grace kelly npr kojih je samo 5000,....tako da ne vidim poantu što ste htjeli postiči sa tako neobičnom nakladom.
Da li čete raditi 3 evro kovanicu? Ili 5 evro?
Kod nas postoje npr 3 evrske kovanice, koje vrijede samo u Sloveniji a jako teško ih se može nači u opticaju, jer ih ljudi sakupljaju.
lwood Posted - 25/10/2023 : 12:12:25
[url=https://postimg.cc/ygG4jLPf][/url]

Najdraze male su mi od Tesle.
RAKOSI4 Posted - 19/10/2023 : 16:22:07
quote:
Originally posted by tihomirduras

quote:
Originally posted by RAKOSI4

Kad se vidimo imaš jednu od mene




Super
Donesi na interliber, i imaš pivo.
Ma imaš pivo sa ili bez kovanice



Možda i dođem, nisam nikad bija,Dado je reka da mu se javim za kavu,dolazi Bane Kerac ......
Ali u svakom slučaju,čuvam ti kovanicu.
tihomirduras Posted - 19/10/2023 : 15:07:03
quote:
Originally posted by RAKOSI4

Kad se vidimo imaš jednu od mene




Super
Donesi na interliber, i imaš pivo.
Ma imaš pivo sa ili bez kovanice
RAKOSI4 Posted - 19/10/2023 : 00:14:39
Kad se vidimo imaš jednu od mene
tihomirduras Posted - 19/10/2023 : 00:02:38
quote:
Originally posted by RAKOSI4

Blister nije skup,do desetak eura je.Kovanica je dakle zaštićena u plastičnom omotu šta je čuva od vlage tj oksidacije i hrđe,šta je jako bitno.Osim toga na Blister je prekrasna motiv Dubrovačke kule.



Ma da ok je to, ali u nepunih mjesec dana su ispucali 250 tisuća kovanica, a nigdje se nabaviti ne mogu (bar koliko ja znam).
Pisalo je PBZ sve poslovnice a i neke uopće nije dolazilo. Baš mi je žao što nisam mogao doći do tih 5 kom koliki je bio kao maksimum za kupnju.
RAKOSI4 Posted - 18/10/2023 : 23:23:17
Blister nije skup,do desetak eura je.Kovanica je dakle zaštićena u plastičnom omotu šta je čuva od vlage tj oksidacije i hrđe,šta je jako bitno.Osim toga na Blister je prekrasna motiv Dubrovačke kule.
tihomirduras Posted - 18/10/2023 : 22:50:37
I ja sam si htio nabaviti te prigodne 2eura kovanice, ali nigdje ih nisam mogao naći, pa poslao mail hnb-u, odgovor ispod.

Poštovani,

najljepše zahvaljujemo na Vašem interesu za prvu prigodnu kovanicu od 2 eura u izdanju Hrvatske narodne banke koja se izdaje u povodu uvođenja eura kao novčane jedinice u Republici

Hrvatska narodna banka nema više na svojim zalihama navedenu prigodnu kovanicu za daljnju prodaju. Ukoliko ste, pak zainteresirani za prigodnu kovanicu od 2 eura u posebnom blister pakiranju koje je pripremila Hrvatska kovnica novca d.o.o., za dodatne informacije molimo posjetite njihovu internetsku stranicu na sljedećoj poveznici https://croatianmint.hr/

S poštovanjem
RAKOSI4 Posted - 18/10/2023 : 18:56:08
Svaka članica ima pravo izdati 2 jubilarne kovanice od 2 eura godišnje.Hrvatska je otkovala 250 000 komada ,i prije ćete dobiti na loto neko je ugledati u opticaju,razgrabe je domaći i strani kolekcionari.
Ova prva jubilarna Hrvatska kovanica je lijepa sa kockicama

Najljepša jubilarna kovanica mi je Estonska,na kovanici je vuk a u pozadini šuma,prava divota.
Estonija je također izdala jubilarnu kovanicu u čast Ukrajini s glavom tradicionalne Ukrajinske djevojke koja u kosi ima cvijeće ,također lijepa
Na Ukrajinskom piše,,Slava Ukrajini,,
1Euro Posted - 18/10/2023 : 18:14:31
ja sam isto tako htio sakupljati jubilarce, čak sam nabavio one biltene (bilteni su zanimljivi jer unutra piše puno informacija o toj kovanici, slike su unutra,...eto stavit ču nekoliko fotografija tih biltena) ali sam odustao jer je neke stvarno nemoguče nači, barem u dobrom stanju, a da nisu skroz prljavi.

Ako nekoga zanima, mogu prodati sve biltene (imam skoro sve što je izašlo) + još tih par jubilaraca koje sam skupio, mislim da nekih 8 (trebao bi provjeriti) a može i zamjena za neki strip.













nebkv Posted - 17/10/2023 : 17:39:22
Uopste je tesko u opticaju naci jubilarce
Ja svuda sa putovanja odvajam euro kovanice i mislim da imam samo jedan ili dva jubilarca a izdat ih je prilican broj sirom Evrope zadnjih 20tak godina
RAKOSI4 Posted - 04/10/2023 : 20:10:23
quote:
Originally posted by bvagner3

Da li netko zna kakva je potražnja za hrvatskim jubilarnim kovanicama od 2 eura?,vidim da ih je teže za nabaviti,a po oglasima i aukcijama(ne ovdje),se već prodaju i za višestruko veće iznose od njihove nominalne vrijednosti,pa me zanima da to ne bude kao s onom kovanicom od 25 kn-Pelješki most(sad mi je žao što je nisam nabavio kada sam mogao).



Velika je potražnja ,ja sam nabavija 5 kovanica.
U medijima se tvrdilo da će bit u Fini,bankama i Hrvatskim poštama, a bilo je šipak.
Samo u rijetke banke,vrlo rijetke je to bilo.
bvagner3 Posted - 04/10/2023 : 18:44:14
Da li netko zna kakva je potražnja za hrvatskim jubilarnim kovanicama od 2 eura?,vidim da ih je teže za nabaviti,a po oglasima i aukcijama(ne ovdje),se već prodaju i za višestruko veće iznose od njihove nominalne vrijednosti,pa me zanima da to ne bude kao s onom kovanicom od 25 kn-Pelješki most(sad mi je žao što je nisam nabavio kada sam mogao).
RAKOSI4 Posted - 16/01/2023 : 01:16:48
Majke mu ga spalim i Euru
Više bi volija dolare sa Hrvatskim dolar kovanicama , ako ništa drugo dizajnersko-estetski su puno ljepši
lwood Posted - 12/01/2023 : 19:27:06
quote:
Originally posted by kiky

sa četveroznamenkastog iznosa sam spao na troznamenkasti iznos plaće.

pa si ti misli... ;)





i ja san ako te to tješi.
kiky Posted - 12/01/2023 : 19:15:31
sa četveroznamenkastog iznosa sam spao na troznamenkasti iznos plaće.

pa si ti misli... ;)

markolar Posted - 12/01/2023 : 18:17:27
quote:
Originally posted by kiky

jučer moja prva plaća u eurima.



Verovatno mala U brojkama mislim

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000