forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zagor 316 - Thundermanovo ludilo

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
LudensovPotrcko Posted - 31/05/2021 : 19:37:08
Svi znaju da kamen i drvo nisu provodljivi...



Scenarij: Burattini, Zamberletti
Crtež: Espositoi, Mangiantini

Broj originala 636.

24.06. na shop.strip-agent.hr

Krajem tog tjedna u striparnicama

28.06. na kioscima.
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Hercule Poirot Posted - 29/07/2021 : 11:59:45
quote:
Originally posted by VALTER

Tko prati japanski balet?



Jedan što je odustao od Zagora i posvetio se novim aktivnostima.
teller Posted - 29/07/2021 : 11:58:05
quote:
Originally posted by Hercule Poirot

Nećemo se valjda opterećivati mišljenjima osoba koje su se, s čitanja Zagora, prebacili na praćenje japanskog baleta, guranja sireva niz padinu i maratonskog odigravanja domina.



Koje su te osobe me ne zanima, al me zanima koja je to sekta u pitanju..
VALTER Posted - 29/07/2021 : 11:51:06
Tko prati japanski balet?
Hercule Poirot Posted - 29/07/2021 : 08:37:22
Nećemo se valjda opterećivati mišljenjima osoba koje su se, s čitanja Zagora, prebacili na praćenje japanskog baleta, guranja sireva niz padinu i maratonskog odigravanja domina.
teller Posted - 28/07/2021 : 21:26:18
quote:
Originally posted by mmihoci

Izgleda da fanovi našeg dragog Burattinija (ili kako mu ti isti fanovi tepaju "Bure") jedva čekaju novi Zagor da mogu havlevrijednim rječnikom opisati svako remek-djelo iz Zagorove okoline.
U protivnom ne bi ti isti fanovi toliko čitali Zagora i komentirali svaku podtemu o njemu na ovom Forumu.

Dobro je to. Samo naprijed. Da Zagor živi vječno na vašu i našu radost i veselje.







A izgleda da neki antibure fanovi Jedva cekaju po pljuvat svakog Zagora, čak i na nevideno i kad samo vide ko je scenarista.. Bure je imao krasnih priča, istina opali i u prazno ali u prosjeka nije tako lose kako pljuvaju neki..
Kruger Posted - 28/07/2021 : 21:06:49
Zanimljivo, tko vas tjera da kupujete nešto što ne volite. Valjda ta strast i potreba za pljuvanjem po nečemu.
Recimo kako bi bilo to da ja sad odem tamo gdje se okupljaju ljubitelji američkih superjunaka i kažem im što mislim, a što je u stvari istina. ne pada mi na pamet, nek se skupljaju i vesele tom stripu ma kakav on bio.
Noviji Boneli K11, zanimljiva ideja jako loše ili bolje reći katastrofalno izvedena ideja upravo na nivou amera. Leonardo, kao i Otkrivenje, pardon Apokalipsa, pričaju dio povijesti sa nekim detaljima koji su izmišljeni i to izgleda dobro. Merkurio, meni osobno zavisno od raspoloženja, nekad odličan nekad solidan, uglavnom nema tog američkog preseravnja i tame. Komesar ako izbacimo onaj mračni dio odličan krimić. Inkvizitor, Manfredi dobar u stvaranu priče ali što reći na ovaj utjecaj američke tame, em zasran kraj em pomalo sranje od stripa.
Američki superjunaci su na nivou nekad početnog Nolite u Zagora iz 60-tih, pa i lošiji, čak je i Inkvizitor miljama daleko od amera iako je loš pa i katastrofalan. Bure, dječarac pun pozitive koji se ponekad trudi oko te tame ali mu ne ide ta tama i ja mu čestitam što mu ta amerska tama ne ide.
mmihoci Posted - 28/07/2021 : 20:58:12
Izgleda da fanovi našeg dragog Burattinija (ili kako mu ti isti fanovi tepaju "Bure") jedva čekaju novi Zagor da mogu havlevrijednim rječnikom opisati svako remek-djelo iz Zagorove okoline.
U protivnom ne bi ti isti fanovi toliko čitali Zagora i komentirali svaku podtemu o njemu na ovom Forumu.

Dobro je to. Samo naprijed. Da Zagor živi vječno na vašu i našu radost i veselje.



Giuda Ballerino Posted - 28/07/2021 : 19:10:15
Da ovo sto je curomir napisao, ovaj zagor zbilja djeluje da je pisan za idiote i to je bit. Od stripa koji je imao nesto privlacno, do neceg potpuno odbojnog, nesto protiv cega se pobunis i kao kolega u postu iznad moras reci: dosta, koga ja citam jebote i na koje jadnike gubim vrijeme i pare
VALTER Posted - 28/07/2021 : 18:06:23
Ja sam, pročitavši budalaštine o zavjeri na sveučilištu oko redovnikove knjige koju neki kolekcionar cijeni na 100.000,00 $, s prepričavanjima na kraju što je tko mislio, rekao i učinio, uz pojašnjenje kako je Grumpy Duck postao Drunky Duck, odlučio da je dosta bilo.
Gru Posted - 28/07/2021 : 12:25:46
quote:
Originally posted by RAKOSI4

Ali sam i dalje uvjeren u Buratinijev iskren trud i zalaganje.



Trud je tu neosporan, ali da se poslužim košarkaškom analogijom: ako igrač na terenu šutira dvanaest puta i sve promaši ima dvije mogućnosti:
- vidjeti da ga ne ide, sjesti na klupu i malo se sabrati, pa ponovno ući u igru;
- i dalje ostati u igri i šutirati i trinaesti put misleći da si Jordan;
Koje od ovo dvoje je Bure?
Kruger Posted - 27/07/2021 : 17:52:56
quote:
Originally posted by leKrava

A koja je to scenaristicki razlika izmedju Bonellija i americkog stripa?
Vizualnu razliku i broj stranica lako vidim, scenaristicki nisam siguran u cemu je razlika a pogotovo kad je u pitanju Zagor di npr. imamo glavnog neprijatelja koji se uvijek vraca (Hellingen ala Joker i slicni glavni negativci), onda vracaju se i drugi zlikovci, imamo glavnog junaka koji nije obican covik, Zagor ima i svog sidekicka itd.



Scenaristički gledano je Zagor kroz vrijeme napredovao postao je dosta realniji plus one neke stare karakteristike uglavnom nesavladivosti koje ima i Teks. Američki superjunaci su podjednako super tuqavi i onda kad su nastali i danas. Glavna karakteristika američkih superjunaka je tama, mrak, negativa. Nema na primjer skečeva koje ima trapavi Čiko, nema ni trunke pozitive u američkih superjunaka.
leKrava Posted - 27/07/2021 : 15:57:13
A koja je to scenaristicki razlika izmedju Bonellija i americkog stripa?
Vizualnu razliku i broj stranica lako vidim, scenaristicki nisam siguran u cemu je razlika a pogotovo kad je u pitanju Zagor di npr. imamo glavnog neprijatelja koji se uvijek vraca (Hellingen ala Joker i slicni glavni negativci), onda vracaju se i drugi zlikovci, imamo glavnog junaka koji nije obican covik, Zagor ima i svog sidekicka itd.
teller Posted - 27/07/2021 : 15:40:35
quote:
Originally posted by leKrava

quote:
Originally posted by Kruger


Bure nije podlegao američkom trash smeću koji je za osobe niske inteligencije. Fura taj stari duh koji je ustvari nestao i nikad se neće vratiti. Meni je taj stari šmek draži od ovog modernog neinteligentnog vrlo tupastog strip smeća.



A sto su onda korijeni


Korijeni su samo mali izkorak ka amerikanizaciji Zagora, ali samo crtacki..
Scenaristički to je jos uvijek Bonelli... Na srecu..
Ono sa Flasem je glupost i ja je i ne brojim za Zagorov strip, osim prekrasno kolora i crteza.. djubre.
leKrava Posted - 27/07/2021 : 15:36:11
quote:
Originally posted by Kruger


Bure nije podlegao američkom trash smeću koji je za osobe niske inteligencije. Fura taj stari duh koji je ustvari nestao i nikad se neće vratiti. Meni je taj stari šmek draži od ovog modernog neinteligentnog vrlo tupastog strip smeća.



A sto su onda Korijeni ili da ne spominjem Zagor vs Flash ili kako se to vec zove
teller Posted - 27/07/2021 : 15:16:17
quote:
Originally posted by kasper

quote:
Originally posted by teller

Onda sam ja idiot,.. a Bure i dalje car!




+1



Dobro, ajde.. i ti si..
Malo nas je da priznajemo..pohvalno.
Kruger Posted - 27/07/2021 : 14:43:48
quote:
Originally posted by kasper

quote:
Originally posted by teller

Onda sam ja idiot,.. a Bure i dalje car!




+1




Teler je car, Bure je također car. Nekome nije, pa što onda ... ni meni nisu dobri ovi novi tupasni bonelijevi serijali.
Kruger Posted - 27/07/2021 : 14:42:13
quote:
Originally posted by mmihoci

Javlja se jedan (ili jadan) iz "druge skupine" kojemu Nolitta, Ferry i Donatelli spadaj u "arhaičnu" Zagorovu prošlost.
Ovaj novi Zagor mi baš paše.
Od zadnjih naslova "Povratak Smirnoffa" mi je baš pravi zagorovski ambijent, em njegova močvara em on u svom klasičnom elementu "u letu kroz krošnje drveća".
Spin off-ovi "Korjeni" i "Darkwoodske novele" jako dobre šteta što nisu brutalnije u stilu Dragonera Bezdušni.
Stil "Bezdušnih" fali i ostalim Bonellijevcima, a ponajviše Nathanu kojemu bi to super leglo.
Već ste dojadili s tom vašom jednom te istom mantrom: "Bureo ovo, Bure ono pa smeće jedno ili drugo....".
Ah, nema veze, ružni upisi ne koštaju ništa pa se i dalje slobodno "upisujete".




Izvrsno napisano. Samo to je tako nekome se sviđa taj novi bezidejni tupasni američki šmek a nekome ovaj stari duh koji je izgleda nestao.
Kruger Posted - 27/07/2021 : 14:39:25
quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by Curunir

Smirnovljev povratak... pa kome ovo valja, sve je rekao. Nevjerojatno.
Ljubitelji smeća, samo naprijed.
Ako je itko dojadio to ste vi sa stalnim dosadnim zvocanjem da je Zagor ostao isti i da smo se mi promijenili.
Ako je i bio za djecu, nove su priče, pogotovo Buretove (da, nađe se pokoja dobra, čak i odlična drugih autora, to je istina), urađene kao za idiote.
Evo još jednom: Bure je apsolutno netalentirana osoba vrlo niske inteligencije (kad nije u stanju vidjeti koliko je srozao Zagora).
Evo, da ukratko ponovim, još jednom:
Bure je apsolutno netalentirana osoba vrlo niske inteligencije (kad nije u stanju vidjeti koliko je srozao Zagora).
A sad sažetak svega iznesenog:
Bure je apsolutno netalentirana osoba vrlo niske inteligencije (kad nije u stanju vidjeti koliko je srozao Zagora).




Ja bih čak dodao:

Bure je apsolutno netalentirana osoba vrlo niske inteligencije (kad nije u stanju vidjeti koliko je srozao Zagora).



Bure nije podlegao američkom trash smeću koji je za osobe niske inteligencije. Fura taj stari duh koji je ustvari nestao i nikad se neće vratiti. Meni je taj stari šmek draži od ovog modernog neinteligentnog vrlo tupastog strip smeća.
kasper Posted - 27/07/2021 : 14:38:19
quote:
Originally posted by teller

Onda sam ja idiot,.. a Bure i dalje car!




+1
manhunter Posted - 27/07/2021 : 14:23:16
quote:
Originally posted by Curunir

Smirnovljev povratak... pa kome ovo valja, sve je rekao. Nevjerojatno.
Ljubitelji smeća, samo naprijed.
Ako je itko dojadio to ste vi sa stalnim dosadnim zvocanjem da je Zagor ostao isti i da smo se mi promijenili.
Ako je i bio za djecu, nove su priče, pogotovo Buretove (da, nađe se pokoja dobra, čak i odlična drugih autora, to je istina), urađene kao za idiote.
Evo još jednom: Bure je apsolutno netalentirana osoba vrlo niske inteligencije (kad nije u stanju vidjeti koliko je srozao Zagora).
Evo, da ukratko ponovim, još jednom:
Bure je apsolutno netalentirana osoba vrlo niske inteligencije (kad nije u stanju vidjeti koliko je srozao Zagora).
A sad sažetak svega iznesenog:
Bure je apsolutno netalentirana osoba vrlo niske inteligencije (kad nije u stanju vidjeti koliko je srozao Zagora).




Ja bih čak dodao:

Bure je apsolutno netalentirana osoba vrlo niske inteligencije (kad nije u stanju vidjeti koliko je srozao Zagora).
teller Posted - 27/07/2021 : 14:00:05
Onda sam ja idiot,.. a Bure i dalje car!
" o kako je lepo biti glup".. živio ti meni Bora Djordjevic...
Curunir Posted - 27/07/2021 : 13:50:35
Smirnovljev povratak... pa kome ovo valja, sve je rekao. Nevjerojatno.
Ljubitelji smeća, samo naprijed.
Ako je itko dojadio to ste vi sa stalnim dosadnim zvocanjem da je Zagor ostao isti i da smo se mi promijenili.
Ako je i bio za djecu, nove su priče, pogotovo Buretove (da, nađe se pokoja dobra, čak i odlična drugih autora, to je istina), urađene kao za idiote.
Evo još jednom: Bure je apsolutno netalentirana osoba vrlo niske inteligencije (kad nije u stanju vidjeti koliko je srozao Zagora).
Evo, da ukratko ponovim, još jednom:
Bure je apsolutno netalentirana osoba vrlo niske inteligencije (kad nije u stanju vidjeti koliko je srozao Zagora).
A sad sažetak svega iznesenog:
Bure je apsolutno netalentirana osoba vrlo niske inteligencije (kad nije u stanju vidjeti koliko je srozao Zagora).
teller Posted - 27/07/2021 : 10:00:55
quote:
Originally posted by mmihoci

Javlja se jedan (ili jadan) iz "druge skupine" kojemu Nolitta, Ferry i Donatelli spadaj u "arhaičnu" Zagorovu prošlost.
Ovaj novi Zagor mi baš paše.
Od zadnjih naslova "Povratak Smirnoffa" mi je baš pravi zagorovski ambijent, em njegova močvara em on u svom klasičnom elementu "u letu kroz krošnje drveća".
Spin off-ovi "Korjeni" i "Darkwoodske novele" jako dobre šteta što nisu brutalnije u stilu Dragonera Bezdušni.
Stil "Bezdušnih" fali i ostalim Bonellijevcima, a ponajviše Nathanu kojemu bi to super leglo.
Već ste dojadili s tom vašom jednom te istom mantrom: "Bureo ovo, Bure ono pa smeće jedno ili drugo....".
Ah, nema veze, ružni upisi ne koštaju ništa pa se i dalje slobodno "upisujete".




To su godine kad pocinju prve frustracije zbog pada testerona i spolnog hormona..
Ko prikladniji za upirit drvlje i kamenje od...Bureta.
mmihoci Posted - 27/07/2021 : 09:19:22
Javlja se jedan (ili jadan) iz "druge skupine" kojemu Nolitta, Ferry i Donatelli spadaj u "arhaičnu" Zagorovu prošlost.
Ovaj novi Zagor mi baš paše.
Od zadnjih naslova "Povratak Smirnoffa" mi je baš pravi zagorovski ambijent, em njegova močvara em on u svom klasičnom elementu "u letu kroz krošnje drveća".
Spin off-ovi "Korjeni" i "Darkwoodske novele" jako dobre šteta što nisu brutalnije u stilu Dragonera Bezdušni.
Stil "Bezdušnih" fali i ostalim Bonellijevcima, a ponajviše Nathanu kojemu bi to super leglo.
Već ste dojadili s tom vašom jednom te istom mantrom: "Bureo ovo, Bure ono pa smeće jedno ili drugo....".
Ah, nema veze, ružni upisi ne koštaju ništa pa se i dalje slobodno "upisujete".
teller Posted - 27/07/2021 : 08:08:17
Meni se svida Rauh, njegov Zagor ima neki stari šmek sa prvinama novijeg..
Buruta ubi posao urednika pa bi trebao smanjit broj priča koje piše...
Priča na godinu bi sigurno bila uspješna..

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000