forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Burza Stripova
 Aukcije
 Kupovina stripova van EU

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
kuzman Posted - 07/08/2021 : 10:35:49
Konkretno planiram kupit neke stripove od privatnog prodavača iz Srbije.
Vrijednost bi bila s poštarinom oko 200€.
Pošto nemogu nać nikog ko bi to prenio preko granice da zaobiđem poštarinu i carinu a po novom i pdv zanimaju me vaša iskustva s tim.
Kupovao sam i prije preko granice i dosad su mi samo jednom stopirali robu na carini pa sam im morao predočit račun od striparnice u kojoj sam kupio.
Na kraju se to oduljilo na skoro mjesec dana,srećom platio sam samo carinski postupak 20tak kn,ali je i vrijednost robe bila puno manja cca 20€.
24   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
john connor Posted - 17/01/2024 : 14:59:46
Da li ima nekog ko prenosi aukcije iz Hr u SRB, da se plati npr, vrednost aukcija 60eur, neko prenese i posalje za 20,25eur...jer paketi obicni su i do 40eur, koliko vidim.
il cattivo Posted - 29/11/2023 : 20:07:57
Riješeno!
gumiflex Posted - 13/03/2023 : 21:07:18
quote:
Originally posted by Telegram Sam

Da ne otvaram novu temu, pa ću postaviti pitanje tu - da li netko zna kolika je otprilike poštarina za paket iz Njemačke? Pokušavam kontaktirati prodavača, ali lik mi se očito ne želi javiti.



ja sam prije neki dan slao paket u USA težine 1 kg i 800 grama i koštalo je s trackingom 31 EUR - onda valjda paket iz Njemačke mora biti jeftiniji
Renky Posted - 12/03/2023 : 13:20:17
quote:
Originally posted by Telegram Sam

Pa ne treba mi lik odgovarati na poruke da osvojim aukciju 🙂
Javio bi se valjda nakon.
Ali zaista to ne mogu shvatiti, znači lik nije kadar odgovoriti na najjednostavnije pitanje, ima blizu 200 pozitivnih komentara i jedan negativni koji nema veze sa nečim kao nejavljanje i slično.
Poslao sam mu poruku dva puta i vidim da je pročitana. Nevjerojatno.



Mislija san da je obični oglas.
Telegram Sam Posted - 12/03/2023 : 13:10:54
Pa ne treba mi lik odgovarati na poruke da osvojim aukciju 🙂
Javio bi se valjda nakon.
Ali zaista to ne mogu shvatiti, znači lik nije kadar odgovoriti na najjednostavnije pitanje, ima blizu 200 pozitivnih komentara i jedan negativni koji nema veze sa nečim kao nejavljanje i slično.
Poslao sam mu poruku dva puta i vidim da je pročitana. Nevjerojatno.
Renky Posted - 12/03/2023 : 12:42:35
quote:
Originally posted by Telegram Sam

Da ne otvaram novu temu, pa ću postaviti pitanje tu - da li netko zna kolika je otprilike poštarina za paket iz Njemačke? Pokušavam kontaktirati prodavača, ali lik mi se očito ne želi javiti.



Pa kako ćeš onda kupiti?
Telegram Sam Posted - 12/03/2023 : 10:56:15
Da ne otvaram novu temu, pa ću postaviti pitanje tu - da li netko zna kolika je otprilike poštarina za paket iz Njemačke? Pokušavam kontaktirati prodavača, ali lik mi se očito ne želi javiti.
kuzman Posted - 09/08/2021 : 21:53:46
Rješeno uz pomoć člana @dukidule bez lipe naknade i po tarifi hp.
Hvala u prvom redu njemu na nesebičnoj pomoći,također i svima ostalima na korisnim savjetima.
jaki Posted - 09/08/2021 : 14:32:10
Pošta tj. razne tvrtke koje prenose poštu to i rade.Oni ispunjavaju papire umjesto kupca.Možda čak i rade postupak carine umjesto carine.
boddhisatva Posted - 09/08/2021 : 11:10:07
quote:
Originally posted by jaki

Pa jer carina i pdv ide na vrijednost sadržaja pošiljke.Veća vrijednost=veći nameti.Jedino ako ti dođe Hrvatskom poštom a njima se zbog obima posla ne da raditi po propisu i lupe samo tih 32 kn špediterskih troškova.



Pa na to sam i pucao, jasno je da carina nema tih resursa da ama baš svaki malu, minijaturnu pošiljku pregleda a ovdje se radilo o konverteru veličine manjem od 1 cm u maloj plastičnoj kuverti
Nema šanse da će stići sve to pokriti obzirom koliki je promet kupovanja internetom tako da će lijepo većinu toga hitit pošti
jaki Posted - 09/08/2021 : 09:36:44
Pa jer carina i pdv ide na vrijednost sadržaja pošiljke.Veća vrijednost=veći nameti.Jedino ako ti dođe Hrvatskom poštom a njima se zbog obima posla ne da raditi po propisu i lupe samo tih 32 kn špediterskih troškova.
boddhisatva Posted - 09/08/2021 : 00:33:39
quote:
Originally posted by jaki

Ne bi.



Kak znaš da ne bi? ;o))
1Euro Posted - 08/08/2021 : 19:35:44
quote:
Originally posted by jaki

Platit ćeš.



ovo zvuči kao prijetnja (platit češ za sve što si učinio, ne zvao se ja jaki)
jaki Posted - 08/08/2021 : 17:28:31
Ne bi.
boddhisatva Posted - 08/08/2021 : 15:47:25
generalno - plaća se usluga carinjenja ne gledajući koliko šta dođe
upravo sam jedan mali adapter na usb-c platio 32,50 kn poreza a koštao me 1 dolar
čovjek na šalteru pokraj mene platio je kutijetinu nećega isto - 32,50 kn
a ja mu otvorim čak i vrata kako to tovari i mislim si: ma i da sam naručio 10, 20, 50 komada toga adaptera - platio bih isto kao i za jedan: 32,50 kunića ...
jaki Posted - 08/08/2021 : 09:24:21
quote:
Originally posted by martiz

Preporučanu tiskanicu.ima tracking broja gde se sledi pošiljka.


To su u nas ukinuli ima ohogo godina.
kuzman Posted - 07/08/2021 : 21:04:22
Istina što martiz govori,kupio sam strip u jednoj Bg striparnici,bio je pakiran stvarno dobro al je bio sav ispečatiran s imenom striparnice pa im je zapeo za oko.
Na kraju sam im predočio račun i link s kojeg sam kupio.
U osnovi više sam platio poštarinu nego sam strip.
Nakon 20tak dana poslali su mi ga u poštanskoj vreći zapećaćenog i naplatili 20tak kn.
martiz Posted - 07/08/2021 : 20:09:54
Preporučanu tiskanicu.ima tracking broja gde se sledi pošiljka.
jaki Posted - 07/08/2021 : 20:08:21
200 eura stripova u tiskanicu?
A ko će odgovarati ako se tiskanica zagubi?
martiz Posted - 07/08/2021 : 19:59:41
Pošto su to 3stripa nije velika težina pa ne mora da šalje kao paket.ja sam pre par meseci slao dosta stripove za Hrvatsku a ja sam iz Makedonije.velike pakete nad 2kg skoro svaki završi na carinu.najbolje da ti napiše da je "poklon".A za manje od 2kg može da ide kao tiskanica samo mora biti malo otvorena sa 1 strane da se vidi šta je unutra i to sigurno ne završi na carini.
kuzman Posted - 07/08/2021 : 18:01:50
Znam kako to ide al računa nemam,mogu stavit pod poklon ali ako skuže na intenetu koliko dođe na aukciji oderat će me.
Zato i pitam ako je neko kupovao nešto slične cijene da se nebi iznenadio cifrom.
Nije mi isto platit npr.1500kn ili 2000 a možda i više.
I ovo je prevelika cijena za 3 stripa ali ih ne mogu nigdje drugdje nabavit jer su rijetki a fale mi u kolekciji.
Jasno mi je koliko dođu troškovi na 200 eura.
Ili da jednostavno riskiram?
jaki Posted - 07/08/2021 : 17:06:38
Ovisi koliko će ti procijeniti vrijednost stripova?Carina+pdv + spediter.
kuzman Posted - 07/08/2021 : 11:57:58
Znam al kolko?
Cijena sitnica?
jaki Posted - 07/08/2021 : 11:52:21
Platit ćeš.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000