forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zagor extra 330 - Dan otkupa

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
LudensovPotrcko Posted - 11/08/2021 : 08:01:12
Ovi negativci su dosta često plavi...



Scenarij: Russo
Crtež: Pepe

Broj originala 323

Broj Ludensa 76

Već dostupno na: shop.strip-agent.hr

Ovih dana u striparnicama

Od 12. 08. na kioscima
24   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
ReemCP Posted - 28/03/2022 : 11:34:23
quote:
Originally posted by PijaniPatak

@Reem Zenith numeraciju retko ko gleda. Originalni Zagor br.1 je bio Zenith br. 51 i !a tih +50 stoji i dan danas na koricama (pogledaj npr. Impressum unutar tog Zagora sa svoje slike).

Aha, sjećam se te priče oko toga, pisao sam nešto o tome kad sam došao tek na ovaj forum, pa da su prvi brojevi išli na 128 str. (njih 23 ili 24 ep.) pa je SD-u kako nije pazila, ispalo 7 stripova viška pa su onda uzimali one kadrove iz stripa za naslovnice.. svakako, zavrzlame kakve se ne viđaju i u najvećim romanima Agathe Christie Ali lijepo je to sve znati i biti svjestan.

Uglavnom, hvala tebi i Vici, poslušat ću vas i gledati kako oni na sajtu to numeriraju, bar će glava biti rasterećena :)
PijaniPatak Posted - 27/03/2022 : 23:37:45
quote:
Originally posted by vice

quote:
Originally posted by PijaniPatak

Nije mi jasan ovaj razmak u numeraciji. Originalni 323 je broj 330 u extri. Zar ne bese razlika +31 od originala? Gde se smanjilo?



Razlika je 7 već neko vrime.

Zagor EX je prvo iša od originalnog broja 55 do 84 u prvih 30 brojeva (od Zagor priča do Indijanskog cirkusa) te je od našeg 31. krenija sa Zasjedom u šumi (i ostala 53 broja od početka). Tu se još nadodalo 8 brojeva zbog onih viškova u strisciama tako da se u domaćem broju 93 konačno nastavilo s originalnim brojem 85 (Tjeskoba). Ta razlika od 8 se smanjila na 7 (mislin da je to bilo objavom broja 100 - Jimija Gitare ka specijal) i tako ostade do danas.


To je to. Smetnuo sam s uma da prvih 30 extri nije ponovljeno u kasnijoj hronologiji nego da su preskocene... pa jos i da su kolorci zalutali u specijale
PijaniPatak Posted - 27/03/2022 : 23:35:58
@Reem Zenith numeraciju retko ko gleda. Originalni Zagor br.1 je bio Zenith br. 51 i !a tih +50 stoji i dan danas na koricama (pogledaj npr. Impressum unutar tog Zagora sa svoje slike). Nemoj se ravnati Zenith numeracijom kao referentnim brojem, bolece te glooova. Numeracija it.Tutto edicije je jednaka originalnoj numeraciji.

Mislio sam na razliku izmedju nase Extre i originalnog italijanskog
ReemCP Posted - 27/03/2022 : 23:21:47
quote:
Originally posted by vice

Ludens ostavlja Zenith numeraciju unutar korica, ali po meni nepotrebno.

Bitan je originalni raspored po kojem se u konačnici broje i jubilarci.


Jasno da to sve zbunjuje, ali mislim da u neku ruku LU dobro to radi kod svojih korica.

Možda i mi dobro radimo što se ravnamo tako i na sajtu (možda i ne?) s tal. sajtom, evo primjerice ovaj broj: https://www.stripovi.com/enciklopedija/strip/zg-zg-sr-647-la-vittima-sacrificale/75123/1/

On se tu vodi pod #647, dok ja imam original talijanski gdje na hrbatu piše #698 za taj isti broj (to je ono +51 kojeg oni tako bilježe na svojim stripovima, iako na svom sajtu opet onda drugačije rade..)

vice Posted - 27/03/2022 : 23:11:05
Reem, mislin da Patak nije na to ni mislija. Razlika od 31 mu je vjerojatno ostala od te zbrke s objavom kako san prethodno pisa.

Ovo sa Zenithom je samo dodatna zbunjoza.

Ludens ostavlja Zenith numeraciju unutar korica, ali po meni nepotrebno.

Bitan je originalni raspored po kojem se u konačnici broje i jubilarci.

To šta nema Tutto edicije je nevažno za ovu razliku od 7 koja je produkt zbrke Slobodne Dalmacije.
ReemCP Posted - 27/03/2022 : 23:06:25
quote:
Originally posted by jaki

jebate tutto
to je 323 broj zagora u italiji.


Kako Jaki, pa dobro sam napisao.
Ja sam zadnji kupio extru 322, original 366.

vice Posted - 27/03/2022 : 23:03:13
quote:
Originally posted by ReemCP

@Vice - tako je bilo (tih 7) do extra 242: Žig sramote. Poslije ne može biti jer, kao što rekoh iznad, Tutto je stao.



Ja ti nikad ne brojim Zenith, već original Bonelli formata ka i na SBE stranici. Nije tu bitno šta nema Tutto edicije.

Konkretno, ovaj broj doista jest original 323, a razlika u Extra ediciji je i dalje 7.

Pogledaj na SBE sajtu, oni također ne broje po Zenith ediciji. U regularnoj seriji u Ludensu još ostavljaju Zenith, ali me to uvik živciralo.
jaki Posted - 27/03/2022 : 22:59:48
jebate tutto
to je 323 broj zagora u italiji.
ReemCP Posted - 27/03/2022 : 22:52:18
@Vice - tako je bilo (tih 7) do extra 242: Žig sramote. Poslije ne može biti jer, kao što rekoh iznad, Tutto je stao.
vice Posted - 27/03/2022 : 22:43:27
quote:
Originally posted by PijaniPatak

Nije mi jasan ovaj razmak u numeraciji. Originalni 323 je broj 330 u extri. Zar ne bese razlika +31 od originala? Gde se smanjilo?



Razlika je 7 već neko vrime.

Zagor EX je prvo iša od originalnog broja 55 do 84 u prvih 30 brojeva (od Zagor priča do Indijanskog cirkusa) te je od našeg 31. krenija sa Zasjedom u šumi (i ostala 53 broja od početka). Tu se još nadodalo 8 brojeva zbog onih viškova u strisciama tako da se u domaćem broju 93 konačno nastavilo s originalnim brojem 85 (Tjeskoba). Ta razlika od 8 se smanjila na 7 (mislin da je to bilo objavom broja 100 - Jimija Gitare ka specijal) i tako ostade do danas.
ReemCP Posted - 27/03/2022 : 22:39:58
quote:
Originally posted by PijaniPatak

Nije mi jasan ovaj razmak u numeraciji. Originalni 323 je broj 330 u extri. Zar ne bese razlika +31 od originala? Gde se smanjilo?


Patak, stvar je u tome što LudensovPotrcko krivo broji originale.
Znamo da je Tutto "mrtav" kod broja 235 (taj je bio zadnji) i poslije toga se originali moraju ravnati prema Zenith ediciji, znači od extre 243: Pećina s mumijama se nije više moglo upisati original 236 već 236+51=287 broj kako i stoji unutar LU korica tog broja. Sve se otada treba ravnati prema Zenithu..

Extra 330
Original je 374 (a ne 323, Tutto odavno ne postoji..)

Vjerojatno tako piše i unutar korica, samo što LudensovPotrcko to krivo bilježi u ovim najavnim temama (broji prema Tutto ediciji koja odavno ne postoji).
delboj Posted - 27/03/2022 : 22:08:38
quote:
Originally posted by PijaniPatak

Nije mi jasan ovaj razmak u numeraciji. Originalni 323 je broj 330 u extri. Zar ne bese razlika +31 od originala? Gde se smanjilo?


Pa to je bilo na početku kad je SD krenula s ovom serijom.
PijaniPatak Posted - 27/03/2022 : 21:52:57
Nije mi jasan ovaj razmak u numeraciji. Originalni 323 je broj 330 u extri. Zar ne bese razlika +31 od originala? Gde se smanjilo?
emirem Posted - 23/03/2022 : 15:17:21
quote:
Originally posted by teller

quote:
Originally posted by nenno

quote:
Originally posted by teller

I opet nostalgija...na Slobodnu Dalmaciju..



ma kakva SD, nama "matorima" nostalgija može bit jedino ZS i LMS



ionako sam kiksnuo, to je več objavio Ludens u redovnom serijalu.. ja mislio Slobodna.. bemti preskakanja..



Matorci kao ja samo znam za one brojeve u ZS od 580 nadalje, stariji brojevi su bili kao zlato skupi. Tek sam od frenda iz kvarta, Vedrana posudio te stare brojeve i sve procitao. Kasnije kad je krenulo sa ovima iz SD (pozlatili se! ) i sa ludensom (poplatinili se!) tek sam onda osjetio sa su ti stripovi moji.
Za mene je sad SD i ludens nostalgija. Idemo dalje sa Zagorom naprijed!
GitaristRoko Posted - 23/03/2022 : 12:07:00
Konačno pročitah. Za ovo mi je trebalo malo duže vremena jer mi najbolje paše čitati ga u školi u popodnevnoj smjeni. Uglavnom, rekao bih da je broj bolji od prosjeka. Zanimljiva priča koja je čak duža nego sam mislio, nastavlja se u slijedećem broju. Tako da nije baš da su negativce riješili samo tako. Za crtež nemam zamjerki.
delboj Posted - 12/08/2021 : 13:14:43
Nevjerovatno. Pa što ne koriste stare prevode? U broju 77 je bila Indijanska krv.
Altairfan Posted - 12/08/2021 : 13:12:11
Najava za sljedeći broj je: KRV CHEYENNEA.
petarStripovi10 Posted - 12/08/2021 : 09:06:10
Zagor poručuje s naslovnice: Nećeš razbojniče!
gogs.321 Posted - 12/08/2021 : 08:57:40
Na kioscima je. Dampyr specijal br. 8 se još nije pojavio.
emirem Posted - 11/08/2021 : 16:12:28
Ovo sam kupovao jer ionako nije bilo niceg toliko interesantno u to vrijeme,jeste mozda Nathan,Dylan onako li-la, ovo sad uzimam jer ne preskacem kad vec ide po redoslijedu.
Nekad sam mislio eh, da su bar isli od pocetka, ne od fakin "price" a samo da zadovolje one koji su stalno trazili te famozne ZS 13 i LMS 98 i 99 i oglasavali se po rubrikama "kupujem-prodajem". Najbolji su mi oni,kad sam vec na temi,dajem "niblosov jedrenjak","sakinini ratnici" i par Alan Fordova za "zagor pricu".😁

teller Posted - 11/08/2021 : 13:10:10
quote:
Originally posted by nenno

quote:
Originally posted by teller

I opet nostalgija...na Slobodnu Dalmaciju..



ma kakva SD, nama "matorima" nostalgija može bit jedino ZS i LMS



ionako sam kiksnuo, to je več objavio Ludens u redovnom serijalu.. ja mislio Slobodna.. bemti preskakanja..
nenno Posted - 11/08/2021 : 13:04:25
quote:
Originally posted by teller

I opet nostalgija...na Slobodnu Dalmaciju..



ma kakva SD, nama "matorima" nostalgija može bit jedino ZS i LMS
teller Posted - 11/08/2021 : 12:59:49
I opet nostalgija...na Slobodnu Dalmaciju..
delboj Posted - 11/08/2021 : 10:00:13
Vidim da je prethodni broj kod nas na kioscima, sad to dođe i prije nego što izađe naredni u Hrvatskoj.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000