forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Odakle zapoceti Dilana Doga?

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
plinters Posted - 07/08/2021 : 22:48:52
Pozdrav. Prije mnogo godina sam dobio na poklon nekoliko Dilan Dog stripova. Nikada ih nisam ni otvorio do prije koju sedmicu. U par dana sam ih sve prelistao pored svih obaveza, koliko su mi bili interesantni. Sa obzirom da sam skroz neupucen u devetu umjetnost i Dilana Doga, interesuje me odakle da zapocnem citanje serijala? Skroz sam zbunjen sa obzirom na sva izdanja, Ludens, Vanini, Maxi, Veseli Cetvrtak, pa od Veselog Cetvrtka regularni, Superbook, Gigant, Planeta Mrtvih itd. Koja je razlika izmedju svih ovih izdanja, pogotovo razlicitih izdanja Veselog Cetvrtka?

Cuo sam da redosljed citanja nije bas bitan, ali bih svakako volio da zapocnem pricu od pocetka. Sa obzirom da sam iz BiH, listao sam OLX BA neki dan i vidio da se starija izdanja jedva prodaju te da su postala poprilicno rijetka i poskupa. Zbog ovoga bih zapoceo citanje i od neke druge tacke u serijalu te bih se kretao hronoloski.

Poslije svega ovoga, sta mi vi preporucujete kao dobar pocetak serijala od kojeg bih krenuo citati?
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Dr.GonZo Posted - 15/08/2021 : 15:02:27
Prvih 50 epizoda je najbolje...
CZdravko Posted - 15/08/2021 : 13:54:39
quote:
Originally posted by jaki

Castellini vs. Bonelli fight.



Castellini je crtao samo 2 od ta 4 broja... druga 2 je pisao Ferrandino, koji je takodjer u nekom sporu s Bonellijem kao i Castellini. Tako da se te 4 epizode ne mogu izdavati kao posebne sveske sve dok se to ne rijesi (mada mi nije jasno zasto se tolike godine to rjesava), nego samo u trobrojima, sto je vjerovatno neka rupa u zakonu koju su skontali ovi iz Bonellija...
jaki Posted - 13/08/2021 : 08:34:02
Castellini vs. Bonelli fight.
tihomirduras Posted - 13/08/2021 : 07:41:19
Koji je razlog što slobodna/ludens nisu izdali brojeve 27,30,39,48?
lwood Posted - 13/08/2021 : 06:12:31
Od Dilana ono šta valja je u prvih 144 epizode. Posli rijetko šta iskače iznad prosjeka.
goodpaso Posted - 13/08/2021 : 01:27:51
quote:
Originally posted by jaki

Procitaj 10 pravih i dosta.
Prijeđi na bolje stripove.


Ja se izvinjavam ali koje bolje stripovi preporucujete od Bonelija posto je ovo Boneli forum?
hvala
goodpaso Posted - 13/08/2021 : 01:27:17
quote:
Originally posted by anto

Batali Dilana i pređi na neki bolji strip.



Ja se izvinjavam ali koje bolje stripovi preporucujete od Bonelija posto je ovo Boneli forum?
hvala
jaki Posted - 11/08/2021 : 16:30:07
Procitaj 10 pravih i dosta.
Prijeđi na bolje stripove.
Stark Posted - 11/08/2021 : 15:40:14
Prvih 100 pročitaj kako idu, ostatak pogledaj po ocjenama na recenzijama koje su dobre.
Jocko Posted - 09/08/2021 : 20:53:18
Podeli sa nama naslove epizoda koje si dobio na poklon.

Odakle god da pocnes, dobro je. Neke epizode su nastavci ili se referenciraju na prosle brojeve, ali vecina su sami za sebe. Zavidim ti sto ces neke price citati prvi put. Dilan je odlicna smesa horora, trilera, crnog humora, misterije, nadrealnog, akcije, romanse i drame... uz obilje posveta drugim delima iz sveta filma, knjige i stripa, ali DD bez obzira na to ima svoj prepoznatljiv smek.
anto Posted - 08/08/2021 : 23:39:39
Batali Dilana i pređi na neki bolji strip.
Milac Posted - 08/08/2021 : 22:20:25
Prve epizode u izdanju Dnevnika, pa polako. Prvih 50 epizoda je remek djelo do remek dijela i zavidim ti na iskustvu koje ćeš doživjeti. Nipošto ne kreći nasumično jer možeš naletiti na nešto kao "Nesmiljeni Hook" ili "Simfonija smrti" i onda ti se zgadi strip generalno. Pozdrav
Hercule Poirot Posted - 08/08/2021 : 12:44:34
Dylana ti je najbolje započeti čitati, čim pročitaš kompletnog Zagora.
Andrey Posted - 08/08/2021 : 12:36:34
Svaka epizoda je Univerzum za sebe
sumohrvat Posted - 08/08/2021 : 12:17:12
Vidim po aukcijama da se prvi brojevi Dylan Dog Extra edicije mogu naći već po cijeni od desetak kuna tako da mi ne djeluje kako je to nešto preskupo...
Kronološki edicija Dylan Dog extra pokriva prve brojeve talijanske originalne numeracije. Veseli četvrtak i Ludens redovni pokrivaju novije brojeve i preklapaju se u nekim djelovima. Mogu se čitati bez ikakvog redosljeda... Obzirom da ovih brojeva trenutno ima preko 400 što je sasvim dovoljno za više godina čitanja ne moraš se opterećivati drugim izdanjima poput specijalaca, planete mrtvih, giganats i sličnih jer to je sve dylan dog, samo upakiran u druga izdanja zbog veće prodaje. Eventualno je planeta mrtvih drugačija, ostalo je moglo završiti i u redovnoj seriji...
Deers Posted - 08/08/2021 : 10:50:33
@plinters

Počni od ovih koje imaš, ako sam dobro razumio nisi ih pročiao nega samo prolistao?
Ako ti se svide, najbolje krenuti od početka. Većinom nije važan kontinuitet a tamo gdje je lako kasnije nabaviš prethodni dio. Mislim na epizode koje se nadovezuju na prethonu a ne one priče koje se protežu na dva uzastopna broja.
A sada koje izdanje nabaviti, tu već je problem. Izbora ima ali jako jeftinog baš i ne.

Malo više o izdanjima imaš TU i TU.
mladjo Posted - 08/08/2021 : 10:44:32
quote:
Originally posted by Sarghan

quote:


P.S.:
@Manhunter, mladjo: Otkad je solar otišao više nitko ne ažurira prvu stranicu tog Dylanovog topica što je velika šteta. Nije to neki veliki posao. Barem da se ubace linkovi na recenzije izašle u zadnju godinu dana otkad nije ažuriran, kojih u nije bio velik broj.




Većinom sam ja ažurirao te popise pa ih slao solaru da ih zaljepi.
Što se tiče tih popisa, radim na malo opsežnijem ažuriranju ali neće tako skoro.



Ok, pošalji onda meni pa ću ja zalijepiti
Spock Posted - 08/08/2021 : 09:03:22
quote:
Originally posted by Sarghan

quote:


P.S.:
@Manhunter, mladjo: Otkad je solar otišao više nitko ne ažurira prvu stranicu tog Dylanovog topica što je velika šteta. Nije to neki veliki posao. Barem da se ubace linkovi na recenzije izašle u zadnju godinu dana otkad nije ažuriran, kojih u nije bio velik broj.




Većinom sam ja ažurirao te popise pa ih slao solaru da ih zaljepi.
Što se tiče tih popisa, radim na malo opsežnijem ažuriranju ali neće tako skoro.



Odlično!
Neke stvari se isplati čekati!
knauso Posted - 08/08/2021 : 08:31:23
Od pocetka, jer su prvih 75-100 prica najbolje.
Kasnije epizode postaju totalno glupave bez ikakve dubine, zapleti kao u trecerazrednim filmovima.
Cisto izbacuju da bi drzali serijal i dalje, ali nije to to
Sarghan Posted - 08/08/2021 : 08:27:37
quote:


P.S.:
@Manhunter, mladjo: Otkad je solar otišao više nitko ne ažurira prvu stranicu tog Dylanovog topica što je velika šteta. Nije to neki veliki posao. Barem da se ubace linkovi na recenzije izašle u zadnju godinu dana otkad nije ažuriran, kojih u nije bio velik broj.




Većinom sam ja ažurirao te popise pa ih slao solaru da ih zaljepi.
Što se tiče tih popisa, radim na malo opsežnijem ažuriranju ali neće tako skoro.
Spock Posted - 08/08/2021 : 02:30:15
A imaš i prvu stranicu glavnog Dylan Dog topica, s linkovima na svaku recenziju:
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=36831

Obvezno ti preporučam čitanje recenzije nakon stripa, jer najčešće kod Dylana postoji više razina shvaćanja (kod boljih epizoda). Velika većina izašli epizoda je pokrivena recenzijama.

P.S.:
@Manhunter, mladjo: Otkad je solar otišao više nitko ne ažurira prvu stranicu tog Dylanovog topica što je velika šteta. Nije to neki veliki posao. Barem da se ubace linkovi na recenzije izašle u zadnju godinu dana otkad nije ažuriran, kojih u nije bio velik broj.


petarStripovi10 Posted - 07/08/2021 : 23:23:03
Imaš ovdje usporedni i kronološki popis (nalazi se uvijek i u potpisu člana morskog) svih epizoda Dilana i ostalih Bonelli junaka:
https://1drv.ms/x/s!AiCkYYqcEUi1gWo06uMicmXcrBCn

Pa kako krenuti? Slobodna Dalmacija Extra od ppvog broja pa Ludens Extra nastavak ili Dnevnikova izdanja ili mali milijon drugih HC knjiga.
Kod Dilana je više-manje svaka epizoda za sebe, barem prije bila.
dzoni Posted - 07/08/2021 : 23:19:57
ako zelsi samo da se zabavis onda ti nije bitan redosled...uglavnom je svaka epizoda za sebe ali ima i nekoliko dvodelnih
dzoni Posted - 07/08/2021 : 23:18:23
klikni na kompletan popis bonelija u exelu i posle nadji dilan doga
dzoni Posted - 07/08/2021 : 23:17:28
saljem ti uporedni popis italiianskih originala na kom ces lako videti sve kako po redu da citas kao i naslove nasih izdavaca...ako je moguce citaj po redu...najbolje su epizode od 1-100 ali je takodje dobar i period od 100-300...posle 300 sledi veliki pad kvaliteta..(italijanska numeracija)

http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=40049&whichpage=6

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000