forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 GOLCONDA / JULIJA knjiga #24 (epizode 70-72)

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Golconda Posted - 04/08/2021 : 09:53:17


🎩 Dragi prijatelji!

Posle neopravdano velike pauze, uzrokovane setom različitih okolnosti, konačno je novi trobroj sa avanturama našeg i Vašeg omiljenog kriminologa (a uskoro će to, izgleda, po zakonu početi da se piše: kriminološkinje) ugledao svetlost dana!

Unutra su tri (opet) sjajne priče, od kojih je prva nastavak na poslednju u prethodnom izdanju, ali da ih ne opisujemo mnogo, ne sumnjamo da ćete biti zadovoljni čitajući kako je naša doktorka (jedva) uspela da izvuče živu glavu iz njih!

Ovom prilikom bismo želeli da podelimo sa Vama par stvari, nekih planova u vezi s Julijom, ali i nekih naših promišljanja, jer, kako smo poznati po tome da osluškujemo mišljenja verne publike, želeli bismo da čujemo šta mislite o tome, realizacija će definitivno zavisiti od ishoda ankete koja sledi...

👉 P R V O:

Da bismo se kako-tako iskupili za ovo neprirodno kašnjenje, postaraćemo se da u septembru izađe još jedna Julija, samo ovaj put ne redovna knjiga, već dugo očekivani nastavak Julijinih Almanaha, ili kako je to Darkvud fino osmislio, a mi prihvatamo i nastavljamo: Mladost jednog kriminologa. Za knjigu sa originalnim brojevima 3 i 4 imali smo velike planove. Ilustracije za naslovne strane ovih almanaha su dvostrane, tako da ćemo ih tako i izneti, poput klapni, kao što smo to uradili kod Džonija Logana, ali smo za glavnu koricu hteli da nam unukatnu naslovnu uradi naš vrhunski (ako ne i najveći) majstor, čika Bane Kerac. Međutim, još jednom se pokazalo da se nekima odobrava sve i svašta, a nama ne može. Valjda, ko igra za raju, ipak, ne sme zanemariti taktiku... Volimo da mislimo da je samo u pitanju to da Berardi ne odobrava, koliko god to bilo bezveze, nekako bismo prihvatili to, ovako, izgovori da oni to više ne dozvoljavaju da se radi, dok imamo primera koliko hoćete da nije tako... Elem, pričaćemo još o Julijinoj Mladosti, da napomenemo još samo da će za razliku od redovne serije Mladost biti u Bonelli formatu, tako da će i užitak biti još veći.

👉 D R U G O:

Razmišljali smo dugo da li bismo mogli još nešto da inoviramo, pa nam je na pamet palo da Julijinim vernim fanovima predstavimo i ovaj sadašnji, malo noviji period avantura doktorke Kendal, kako bismo možda još malo (a ne kažem da je to potrebno) osvežili serijal i recimo, posle dve "redovne" knjige objavili jednu iz perioda posle broja 200, ili možda čak, zašto da ne, posle 250, tako da, takoreći, uporedo sa Italijanima pratimo paralelno i nove avanture.

Toga radi, otvaramo anketu (glasati možete ovde, ali i na našoj Facebook stranici):

1. Želim da objavljujete i epizode posle redovnog broja 200/250
2. Ne dirajte ništa, najbolje je ovako kao do sada


Eto, glasajte, neka traje do 15. avgusta posle ćemo sabrati i doneti konačnu odluku.

Puno pozdrava iz Golkonde!
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
dzoni Posted - 15/08/2021 : 21:15:54
rekli su do 15 avgusta ce brojati glasove...vecina ne zeli preskakanje pa se nadam da ce tako ostati...idemo redom
Jozzinelli Posted - 15/08/2021 : 20:34:18
Opcija 2, kako bi što pre stigli do broja 100
dzoni Posted - 15/08/2021 : 14:36:24
sa danasnjim danom na fejsu stanje glasanja je 45-45 a ovde 21-4 za one koji ne zele preskakanje....ukupno 66-49
magirus Posted - 09/08/2021 : 11:10:54
Opcija 2
dd fan Posted - 08/08/2021 : 16:08:52
quote:
Originally posted by Golconda

quote:
Originally posted by john connor

Nik 1 i 14 su na 500, tako stoji u impresumu. Specijali su 300, mada su pricali da je bilo dostampavanja, koliko je interesovanje bilo veliko...


Što se tiče Nika specijala, ne znam gde se i šta se pričalo, ne nasedajte na kuloarske priče koje ne služe ničemu dobrom. Nikakvih doštampavanja niti je bilo, niti će biti, ne samo Nika, nego i svih ostalih naših izdanja.


Dobar primer kada jedan nešto izmisli, drugi prenese na forumu, i onda ako nema izdavača da opovrgne (a nije ni realno da izdavači dežuraju na opovrgavanju izmišljotina) odjednom to postaje (netačna) informacija.

Svaka čast za skok tiraža, veoma redak slučaj u izdavaštvu. Nadam se da će se i ovo rasprodati
john connor Posted - 08/08/2021 : 12:18:20
Odlicno, tempo je super, to je vazno. Iskreno, uzmimo Nik Rajdera, nije toliko popularan bio kao Zagor, DD, Teks, tako da sam mislio i 300 mnogo...ali sjajan dizajn, tehnicki dobro sc izdanje, 3u1 za 1000din, stvarno ne moze bolje...samo napred!
Golconda Posted - 08/08/2021 : 10:32:42
quote:
Originally posted by john connor

Nik 1 i 14 su na 500, tako stoji u impresumu. Specijali su 300, mada su pricali da je bilo dostampavanja, koliko je interesovanje bilo veliko...


Što se tiče Nika specijala, ne znam gde se i šta se pričalo, ne nasedajte na kuloarske priče koje ne služe ničemu dobrom. Nikakvih doštampavanja niti je bilo, niti će biti, ne samo Nika, nego i svih ostalih naših izdanja.
Što se ostalih tiraža tiče, od poslednjeg ugovora smo podigli tiraž na 500 za sva izdanja jer planiramo popunjavanje još nekih prodajna mesta, pregovori su u toku, nadamo se da ćemo na taj način odgovoriti na stalne i mnogobrojne zahteve ostatka Balkana i omogućiti povoljnije cene i brži pristup našim knjigama. Čim bude finalizovano odmah ćemo objaviti, naravno.

john connor Posted - 08/08/2021 : 09:32:13
Nik 1 i 14 su na 500, tako stoji u impresumu. Specijali su 300, mada su pricali da je bilo dostampavanja, koliko je interesovanje bilo veliko...
SlajeR Posted - 08/08/2021 : 02:56:19
normalno za preskakanje. tacnije za objavljivanje novijih brojeva uporedo sa starijim..

i bravo za tiraz!
dzoni Posted - 07/08/2021 : 23:29:28
mislim da ce i niku ubrzo biti povecan tiraz...tako sam nacuo u strip krugovima
petarStripovi10 Posted - 07/08/2021 : 23:27:18
Svejedno.
dzoni Posted - 07/08/2021 : 23:26:57
na ovom topicu trenutno je 20-3 protiv preskakanja...na fejsu 45-35 za preskakanje..ukupno trenutno 55-48 vode oni koji ne zele preskakanje
zlatan bihac Posted - 07/08/2021 : 23:26:09
quote:
Originally posted by dzoni

od ove julije tiraz vise nije 300 vec 500 - lepa vest


Da i to vidimo da se povecao kod nekog stripa tiraz...a rekose da im julia nije najprodavanije izdanje...koje je onda? Price ili magicni?? Nema sanse da su odessa, creepy ili darwin...nik tek treba da se pokaze..
feniks Posted - 07/08/2021 : 22:41:47
Za preskakanje
dzoni Posted - 07/08/2021 : 22:34:04
od ove julije tiraz vise nije 300 vec 500 - lepa vest
dzoni Posted - 07/08/2021 : 22:32:44
na fejsu trenutno je 45-35 za preskakanje ali je zato ovde ogromna vecina protiv preskakanja..videcemo rezultat na kraju
cerichus Posted - 06/08/2021 : 10:53:26
Bez preskakanja.
vice Posted - 06/08/2021 : 10:40:52
Za preskakanje!

Julia je standardni procedural i u tom vidu ne smatram da će se nešto posebno izgubiti preskakivanjem, a jako me zanimaju nove epizode.
zare80 Posted - 06/08/2021 : 03:46:39
Bez preskakanja
Edi B Posted - 06/08/2021 : 01:38:34
quote:
Originally posted by ninel

Ja sam za drugu opciju. Ionako nije bitna hronologija u pričama,
pa slobodno možemo čitati i novije priče. Još bi bilo super, kad
bi uradili reprint onog božičnog broja koji je rasprodat i ne može
uopšte nigde više da se nadje.

]
Imaš trenutno 2 komada na aukcijama



DzekDenijels Posted - 06/08/2021 : 00:18:44
Bez preskakanja...
ninel Posted - 05/08/2021 : 18:10:22
Ja sam za drugu opciju. Ionako nije bitna hronologija u pričama,
pa slobodno možemo čitati i novije priče. Još bi bilo super, kad
bi uradili reprint onog božičnog broja koji je rasprodat i ne može
uopšte nigde više da se nadje.

]

Edi B Posted - 05/08/2021 : 01:23:31
Bez preskakanja, molim vas ko brata ne radite to.
Neka ide po redu kao i dosad.
Dwayne_Looney Posted - 05/08/2021 : 01:15:26
Upravo sam pisao tamo na temi da mislim da bi nova polazna točka razvodnila, usporila ritam ove, recimo, redovne Julije. Trobroj svako dva mjeseca znači 18 brojeva godišnje. To je vrhunski i samo se toga treba držati. Ako stave da paralelno počne izlaziti i od broja 200, sumnjam da će ritam ovih izdanja koja su nastavak Darkwooda moći biti trobroj svako dva mjeseca, nema šanse. Evo i ova knjiga izlazi nakon, čini mi se, preko 3 mjeseca. Ako ubrzo krene Nathan Never, s popratnim edicijama, što je veliki projekt, plašim se da bi se mogli pogubiti konci na svim poljima.
cronos six Posted - 05/08/2021 : 01:03:51
quote:
Originally posted by dzoni

ja ne vidim uopste cemu preskakanje i vasa velika zelja za tim...najbolje je redom i kad tad sticicemo do novijih brojeva...stari brojevi su i kvalitetniji,vidi se i po velikom padu prodaje u italiji....svakog junaka najvise volim citati po redu...to je moje misljenje..


Tako je Dzoni

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000