forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: ORKA SP 41: Ayako

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Markos Posted - 16/07/2021 : 16:18:26


Godina je 1949. Nakon što su ga slomile savezničke snage i okupirale armije generala MacArthura, Japan doživljava goleme promjene. Poljoprivredna reforma razbija velika imanja i dijeli zemlju zakupnicima – strašne vijesti ako ste zemljoposjednik poput strogo konzervativne obitelji Tenge. Za patrijarha Sakuemona razočaranje što mu je jedan od sinova došao kući živ iz zarobljeničkog logora umjesto da je umro za cara nadmašuje jedino otkriće da jedan pripadnik njegove obitelji šuruje s “crvenima”. Koja mu utjeha preostaje osim Ayako, zjenice oka njegova, koja mu je ujedno i kći i unuka?

Kopajući po nekim istinskim misterijima toga razdoblja, koji ostaju nerazjašnjeni do današnjih dana, Tezukina Zoli slična freska pruža obilje uzbuđenja i zadovoljstva. Još jedan klasik koji se ne ispušta iz ruku, najizravnija i najkonzistentnija kritika sudbine Japana nakon totalnoga poraza, djelo nezamjenjivog umjetnika koji se jednako divio ruskim majstorima i nordijskim dramatičarima kao i Waltu Disneyju. Ayako je obavezno štivo za ljubitelje stripa, kao i za znatiželjne čitatelje.

Orka Specijal 41 • Ayako • 700 stranica • C/B • 150 x 210 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Osamu Tezuka • Crtež Osamu Tezuka • Prijevod Nikola Pezić • Lektura i redaktura Aleksandar Gucunski • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 16.7.2021. • Cijena 180 Kn

https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/orka-specijal-41-ayako/716/
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Poli Posted - 13/08/2023 : 14:57:25

Uf, citao sam tog Pascina jos tamo 2014. ali ga se nesto pretjerano ne sjecam vise. Svakako mi se nije previse dopao. :/ Sjecam se naslovnice.


matori paraliticar Posted - 10/08/2023 : 21:34:47
Stripburger, Slovenija (2013)
15 evrica, dobili su pare i od slovenaca i francuza za to izdanje pa
zato relativno okej cena,
192 stranica crnobelih, tiraz/naklada 400 komada, lepo izdanje SC sa klapnama poprilicno velik format, barem veci od B5.


Ovde ima nekoliko tabli
http://www.stripburger.org/en/pascin/
hm izabrali su one koje bi ipak
bile mozda po antovom ukusu
dok su one koje bi mu eventualno smetale
preskocili..

Toliko je dobar da ga ovde prodaju u pola cene (nije slovenacko izdanje)
http://uncivilizedbooks.com/pascin/

ko zna mozda bi se desilo "cudo pri drugom citanju" ali nesto bas sumnjam.

mozda sam sebican ali ne preporucujem nikome ni izdavanje ni citanje (ajd dobro citanje i nekakako moze ali sadrzaj nije bas feel good)
Peyo Posted - 10/08/2023 : 19:05:52
Pascinom od Sfara? Što je to? Mačak?
matori paraliticar Posted - 10/08/2023 : 18:09:27
quote:
Originally posted by Markos
Ayako je obavezno štivo za ljubitelje stripa, kao i za znatiželjne čitatelje.

Orka Specijal 41 • Ayako • 700 stranica • •Datum objavljivanja 16.7.2021. • Cijena 180 Kn


697 stranica sefe ili ajde recimo 699:ali ne 700 :)

Mogu se sloziti da je ovo koliko toliko obavezno stivo za ljubitelja stripa ali za vecinu je jedno citanje vise nego dovoljno.

Vesto je ovo Tezuka ispricao (sa nekoliko sitnih rupa u scenariju ali nema veze) a i u vecini dela se bas namucio sa crtanjem dok je u pojedinim delovima mogao malo da odmori.

Sound track uz citanje "Rokeri s Moravu – Dinastija"

Nek mi oprosti majstor ali ma koliko mi bilo drago da sam ovaj strip procitao i vecim delom uzivao u citanju ne bi mi bilo zao da ga dam na lomacu zajedno sa Bordzijama i Pascinom od Sfara.

quote:
Originally posted by pcoro
Ovo je zapravo neviniji strip od npr. Kirihita ili MW-a.


Blago meni bas ti su mi ostali za procitati i Apolon*.

Kraj da li je dobar? Da li je otvoren? Procitajte sami pa procenite.

Prelepo uradjeno i prevedeno izdanje, da li cemo ikada ugledati reprint? only time will tell my friend, only time.

don_draper Posted - 26/01/2023 : 14:47:29
Dobro da se ova Tezukina "cigla" nabavila na vrijeme jer s pravom je bila brzo rasprodana.
Ovo je 5.susret s kumom mange u Fibrinom ruhu i oduševljenja i ugodna iznenađenja ne prestaju!
Kao što su mnogi upozoravali, ovaj strip ima mučnih scena i nekih stvari koje nisu za one slabog želuca. No, u odnosu na MW nije posebno mučan, dapače, ovdje su neke scene više tjeskobne atmosfere. U ovom stripu Tezuka se bavi temama modernizacije društva, smjene generacija, suočavanja s duhovima prošlosti i prikrivanjima tajni, ovaj put s minimalnom dozom sarkazma i crnog humora. Sve to stoji kao metafora za poslijeratni Japan, otvaranje izolirane zemlje svijetu i suočavanje s grijesima prošlosti.
Izrazito mi se svidjela opširnost tema koje Tezuka obrađuje, od ruralnih krajolika i tradicionalističkih klanova pa sve do urbanih sredina i kriminalističkih obračuna pa do visoke politike i zavjera, vrlo kvalitetan i sveobuhvatan strip. Pripovjedački dar je ovdje prisutan i 700 stranica je pročitano s guštom i zanimacijom. Ponekad se divim kako Tezuka može svakojake teme s takvom jednakom kvalitetom obraditi.
U svim tim trzavicama i konfliktima, nijedan lik nije perfektan i svi imaju poneku manu i potkrade im se neka nelogičnost, neki grijeh i prijestup koji su naoko neoprostivi i neopravdani. Jedino je centralni lik Ayako oslobođen od tih prijestupa i služi kao jako dobro odabrani centralni motiv oko kojeg će se povesti mnogi sukobi i spletke.
Uzevši sve to u obzir, jasno je da je riječ o još jednom briljantnom stripu ovog nenadmašnog autora i iskreno se nadam da ćemo kroz iduće godine dobiti ovako povremeno nova remekdjela u Fibrinom katalogu. Ayako je možda najizazovniji Tezuka i najrašireniji u svom narativnom spletu te zahtijeva pomno praćenje, strpljenje i na momente izdržljivost. Kraj je jako dobro osmišljen i ima savršenu simboliku utkanu u sebe.
5/5
Peyo Posted - 12/12/2022 : 23:24:23
quote:
Originally posted by Gil-galad
Davno je negde na forumu, verovatno kad smo pravili liste najboljih stripova, Macan naveo Buddhu na prvom mestu. Meni su prve dve knjige tog serijala bile baš detinjaste i tu sam nekako (možda prelako) odustao od Tezuke.



Buddha ima veću dubinu nego se to čini na prvi pogled.

quote:
Originally posted by Gil-galad
... sad želim da pročitam sve od njega i to što pre.



To se mnogima događa. Njegov opus je ogroman i šarolik, pretpostavljam da ti se neće sve svidjeti.

Meni je Tezukin Phoenix serijal u nekim dijelovima, uz Buddhu i Kirihita ponajbolje od Tezuke.
Gil-galad Posted - 12/12/2022 : 22:02:23
Stvarno odličan strip. Meni su mange još uvek pomalo egzotična teritorija, jer jedno su ovakvi grafički romani, kao i Taniguchijevi, a drugo megapopularni serijali s kojima se većina nas starijih čitalaca tek upoznaje... A širina u japanskom stripu meni oduvek deluje kao da samostalno može da proguta ostatak sveta.

Davno je negde na forumu, verovatno kad smo pravili liste najboljih stripova, Macan naveo Buddhu na prvom mestu. Meni su prve dve knjige tog serijala bile baš detinjaste i tu sam nekako (možda prelako) odustao od Tezuke.

Ayako je izazvala poptuno drugačiji utisak: sad želim da pročitam sve od njega i to što pre. Zaista, takva je snaga ove priče... Narod Japana je na poseban način obeležen u Drugom svetskom ratu i premda je ovde reč o posleratnom periodu - i posledicama rata - za neke ljude se on nikad nije završio. Nije za direktno poređenje, ali po svojoj snazi Ayako podseća na kultni Grave of the Fireflies.

Ovo je jedna moćna priča o tome kako baš ništa nije crno-belo u životu. Nema bezgrešnih. I o tome kako, ako se nešto dovoljno jako želi - uz onu "pazi šta želiš..." - ono nađe svoj put ka ostvarenju. Na kraju se nekoliko narativnih niti koje se protežu decenijama završavaju osvetom koja to nije ili, ako jeste, onda je Tezuka prikazao svu besmislenost osvete.

Podseća me ovo, po načinu na koji je povezao politiku i ekonomiju s promenama u jednom društvu, i na Murakamijevu Trilogiju o Pacovu... Ima tu neku univerzalnost u prikazu ljudskih života, odluka, pokoravanja i prkosa, borbe... Koja se na trenutke čini zastrašujućom (zastrašujuće sličnom, zapravo), ako i za trenutak posmatramo Balkan kroz prizmu Ayako.

Zaista ogromna preporuka!
Aco Posted - 08/06/2022 : 21:23:42
od Tezuke se uzima sve, na neviđeno. Nikad nije razočarao, pa tako ni sa Ayako. Mada je realno Ayako jedan od njegovih slabijih radova. Iako vrstan pripovjedač koji drži pažnju dok knjižurinu ne pročitaš do kraja u cugu, ipak mislim da je ritam same priče malo problematičan i da se Tezuka više fokusirao na Ayako i njeno zatočeništvo, bilo bi puno bolje. Ovako pažnju previše odvlači poslovi njenog brat/strica, događaji sa zločinom na prugi, djelovanje u komunističnim sekcijama itd te se pomalo gubi nit. Obitelj na selu i Ayako, o tome se trebalo više govoriti. Što se šokantnih scena tiče,MW je tu puno mučniji od Ayako.

Crtež je - kao i uvijek kad je Tezuka u pitanju - potpuno u službi priče. Dobro funkcionira iako nije spektakl,ali erotika i senzualnost same Ayako su sjajno prikazani kroz nekoliko upečatljivih kadrova i po tome ću najviše pratiti ovaj strip.
kasper Posted - 26/01/2022 : 14:42:31
ok
Deers Posted - 26/01/2022 : 14:41:58
Ma da, to što kaže Beva, upozoravali su me da je još mučnije od MW pa sam svašta očekivao. Možda i je zato takav dojam. Ali imaš pravo, nespretno sam sročio.

Gore sam zaboravio napisti da mi ej zanimlja i psihologija zatvorenice koja je kontradiktorna u svojim postupcima od toga da želi van, eksplodirati, do toga da želi ostati na sigurnom. Funkcionira i kao metafora potisnute seksualnosti svih likova.
kasper Posted - 26/01/2022 : 14:41:23
quote:
Originally posted by Beva

quote:
Originally posted by kasper

quote:
Originally posted by Deers
Kako su ljudi govorili, očekivao sam puno gore tako da me na kraju pozitivno iznenadilo. Jako dobar Tezuka.



cekaj, pa ljudima je uglavnom ovo dobar tezuka, sta si ti ovde ocevikovao?



Pisalo se da ima puno šokantnih scena, valjda je na to Deers mislio.



hm, mozda da mozda ne, al ovo podvucena recenima me zbunjuje. valjda bi tad trebalo reci tipa 'Nije ovo tezak Tezuka'. ovako ispada da se deersu strip svideo, a ostalima nije
Beva Posted - 26/01/2022 : 14:38:01
quote:
Originally posted by kasper

quote:
Originally posted by Deers
Kako su ljudi govorili, očekivao sam puno gore tako da me na kraju pozitivno iznenadilo. Jako dobar Tezuka.



cekaj, pa ljudima je uglavnom ovo dobar tezuka, sta si ti ovde ocevikovao?



Pisalo se da ima puno šokantnih scena, valjda je na to Deers mislio.
kasper Posted - 26/01/2022 : 14:33:26
quote:
Originally posted by Deers
Kako su ljudi govorili, očekivao sam puno gore tako da me na kraju pozitivno iznenadilo. Jako dobar Tezuka.



cekaj, pa ljudima je uglavnom ovo dobar tezuka, sta si ti ovde ocevikovao?
Deers Posted - 26/01/2022 : 12:57:33
Ayako

Kako su ljudi govorili, očekivao sam puno gore tako da me na kraju pozitivno iznenadilo. Jako dobar Tezuka. Koliko god izgleda da je u načelu jedna krimi sapunica ovaj strip ima puno slojeva. Može se promatrati kako jedno zrcalo prošlosti koji prikazuje promjene u poslijeratnom Japanu i teret poraženih. Može se i iščitati i kao dekadenciju starog uređenja kroz propadanje vlastele, koje seže puno dalje u prošlost, čiji je primjer obitelj Tenge. A iščitava se i problem novih generacija, želja da budu svoje i koliko će teret prošlosti uništiti ideale. Sve to protkano obiteljskim odnosima toliko iskvarenim da je incest možda najmanji problem.
Da, mučan je strip ali ne bih rekao da je puno gori od MW-a. Ispravite me ako griješim ali tu je barem načelno seks uz obostran pristanak. Ono, čisto zlo iz MW tu je zamijenjeno robovanjem vlastitim nagonima. Na kraju ostaje Ayako, sukus svega toga. Iskvarene prošlosti i vjerojatno okrnjene budućnosti. Naše nasljedstvo svijetu.
naker Posted - 30/12/2021 : 20:49:47
Meni je najbolesniji momenat iz MW-a kada se lik kupa, a u kupatilo uđe pas.. i onda shvatiš da autor nije slučajno ubacio ovu scenu :/
pcoro Posted - 30/12/2021 : 00:06:15
Hm, svi spominju kako je Ayako mucna i perverzna ali sta nisu Kirihito i MW slicni po tom pitanju? Ok, ovdje imamo oca koji seksualno zlostavlja sinovu ženu i incest između sestre i brata, ali definitivno mi je MW brutalniji sa silovanjem onog dječačića u špilji. To je po meni najbolesnija Tezuka scena koju sam do sad pročitao. A i Kirihito sa silovanjem ćasne koja se onda zaljubi u silovatelja nije baš nevinašce. Japanci definitivno imaju opušteniji odnos prema perverzijama, bar u stripu i filmu
naker Posted - 29/12/2021 : 23:47:08
Ayako je na mene ostavila utisak Brodekovog izveštaja na japanski način jer tamo kao i ovde imamo učmalu ruralnu sredinu gde žitelji robuju nekim zastarelim vrednostima i čine sve u svojoj moći kako se ne bi obrukali pred očima sveta i teže da sakriju da istina pobegne iz njihovog sela, njihova je priroda nemilosrdna i okrutna, a srca crna čim su sposobni da strpaju malu devojčicu u podrum kao zatvor iz kog nema bekstva. Kada devojčica postane devojka strip poprimi popriličnu dozu seksualne nastranosti i voajerizma gde bi se na pojedine scene silovanja i incesta i Jodorovsky postideo.

Da se strip bavio samo ovom premisom u kojoj meri izolovanost od društva može negativno da utiče na razvoj psihe jedne mlade osobe ovo bi bio odličan strip, ali avaj slično kao i kod MW-a autor se ovde ne zaustavlja i po meni nepotrebno priču širi sa ubacivanjem političke ekonomije, jeftine špijunske akcije i gangsterskog rata u podzemlju i ne mogu reći da sam fan ovakvog mišmaša žanrova.

Što se tiče samog kraja svidela mi se ideja osvete u vidu karme da krivci završe zarobljeni kao što je i Ayako bila zarobljena, ali način koji je doveo do toga je ispao previše lakomislen gde se pećina urušila jer se jedan od likova eto prigodno setio da ponese štap dinamita, dok je policija uspela na vreme da pronađe Ayako nasumično kopajući rupe po poljima sela

Crtež valjan kao što se i moglo očekivati od majstora mada kada ga poredim sa do sada objavljenim njegovim radovima Ayako ispada vizuelno najtanja. Kao što se spominjalo na prethodnim temama Tezuka je vrhunski pripovedač i strip mi nije bio dosadan i zanimalo me šta će se desiti na kraju, ali sadržaj i tematika stripa su mi previše mučni da bi imao želju da se ponovo vraćam ovom stripu i Ayako je samo za jednokratnu upotrebu. Zeznuta je rabota od Tezuke iščitati Kirihita i Phoenix pa onda preći na ostale njegove stripove, a bolje bi bilo da je suprotno.

Ali ako ništa drugo ovaj strip će se pamtiti po ovoj opasci koja će cenim malo koga ostaviti ravnodušnim: "Mislim da postoje zločini koji se zovu zločini protiv čovječnosti, a šta je čovječnost? I jesu ti šta izriču presude čovječni? Sad napokon shvaćam da je tribunal bio oportunistički sud pobjedničke strane. Na kojim standardima se temelji pravda? Šta je zločin? I ko je doista spososoban biti sudac i porota?"
pcoro Posted - 12/10/2021 : 14:04:45
Dobra je Ayako. Meni i najbolji Fibrin Tezuka, osim možda Budhe. Sviđa mi se što je radnja prilično ozbiljna, a i strip se nekako dobro povezuje sa hrvatskom stvarnošću, tj. obrađuje se tema poraća, propasti starog i dolaska novog.

E sad, s obzirom na to da je Tezuka bio skriboman i štancao naslov za naslovom, i to priče od minimum parsto stranica, u toj silnoj hiperprodukciji se uvijek zalome neke nelogičnosti, na brzinu odrađeni crtež i to mi onda smeta da Ayako proglasim baš punokrvnim remek djelom. Uvijek balansira na granici između ozbiljne književnosti i sapunice, a crtež između brzinski odrađenih stilizacija i genijalnih pripovjedačkih rješenja.

Recimo, naslovnica - na njoj je nacrtana Ayako, ali nije to baš vrhunski crtež. Previše je pojednostavljen, pomalo dječji, više je kao skica. A ipak, taj crtež zna fantastično funkcionirati u stripu, kad se takvi jednostavno nacrtani likovi spoje s detaljnim pozadinama i bezgrešnim Tezukinim ritmom. Meni je taj ritam najjača Tezukuna strana, to je ono što malo koji strip i danas ima. Zbog te igre veličinom i položajem panela cijeli strip podsjeća na kakvu mračnu krimi noir dramu sedamdesetih.

Ovdje mi je još jaka ta priča o propasti starog i dolasku novog, o prošlosti koja jebe sadašnjost, radikalna ideja da sve staro treba pokopati jer je čak i ono što se u početku čini dobro zapravo zatrovano. Podsjeća me to na brije mog starog koji uvijek tvrdi da će nam bit bolje tek kad zadnji čovjek rođen u Jugi umre i kad ostanu samo nove, "čiste" generacije. Sviđa mi se kako je prikazana sva ta korupcija koja prožima sve dijelove društva, od obitelji i njihovog lažnog morala koji vrijedi samo na van, pa do funkcionera novog režima, gangstera i stranih zavojevača.
Što se tiče neke uznemirujućnosti, nema je puno. Ovo je zapravo neviniji strip od npr. Kirihita ili MW-a.
Macon Posted - 09/09/2021 : 23:41:14
Opet jedan fantastičan rad, u stvari svijetogradnja u kojoj ima svega: mrskih momenata i prljavosti, niježnosti i romantike, grada i šume. Žanr je drama i kriminalka a rad je posve ozbiljan bez komičnih elemenata. Unutra je i organizirani kriminal, politika i osvrt na poslijeratno japansko društvo. Osnova obiteljske drame i kriminalke su pripadnici disfunkcionalne familije Tenge i preplet njihovih odnosa. Odluke i akcije imaju posljedice, niko ne izađe nepromijenjen i netaknut.

Montaža i struktura strana su odlični, prava škola kako se to radi. Crtež je karikaturalan sa realističkim scenografijama. Sve je u pokretu i vrlo je promišljeno. Ako bi Tezukine radove čitali u osamdesetima, siguran sam, da bi jugoslovanski strip bio vrlo drukčiji i ne tako okrenut ka europskom stripu (Belgija-Francuska, Italija, Španjolska)

Ayako ću sigurno zapamtiti i po kraju, koji je opet odličan i sigurno jedan boljih u stripu.
kasper Posted - 28/08/2021 : 09:26:39
po meni ovo je izuzetno delo devete umetnosti, jos jedan pun pogodak velikana tezuke.
malo o ovoj pomenutoj bizarnosti, ima tezuka ovakvih momenata, koje prilicno emitovno uticu na citaoca. nije problem to da se stavi u strip, al me cudi trajanje iste (u stranicama, ne godinama). ovo su valjda stripovi namenjeni (valjda?) mladjoj populaciji, pa je moje cudjenje jos vece.
sam zaplet, ubistvo koje se desava na pocetku i sve sto se odnosti na istragu oko istog mi se cini malo prenapregnuto i zapetljano. al to je kao neka nit koja nosi ovaj strip, na tu nit se naslanjaju price o tragicnoj konzervativnoj porodici, drustvu i drustvenim promenama posle II svetskog rata, a imamo na kraju i obracun klanova. lepo je tezuka povezao mafiju i politiku u stripu, i to jos 70tih.
tezuka je ovde majstor dinamike, crtez ga tu apsolutno pokriva. u pitanju je covek neverovatno sirine, koji razume i stanje u drustvu i promene. svi dijalozi su napisani sa velikim razumevanjem pojedinca u njemu. strip se cita sa prilicnom napetoscu, sto je kod mene uspeh jer su mi se oci vise izlizale od stripova.

tezuka je ko droga, davaj marko toga jos
kasper Posted - 18/08/2021 : 13:37:17
quote:
Originally posted by Beren
Kad se u najavi stripa pročita rečenica "Koja mu utjeha preostaje osim Ayako, zjenice oka njegova, koja mu je ujedno i kći i unuka?", nekako je logično očekivati neku japansku boleštinu



nekako ostaje mi jos neki dan da zavrsim ayako (pa onda komentar), al ona mu nije direktna unuka, osim ako nesto nisam promasio
Beren Posted - 18/08/2021 : 13:07:19
quote:
Originally posted by Shaner

Jedan od najmorbidnijih stripova u Fibrinom katalogu. Nakon prvog čitanja rekao bih da mi je ovo najslabiji Tezuka od ovih do sada objavljenih što, naravno, ne znači da je u pitanju loš strip. Kao što je već uobičajeno u mojim susretima s ovim autorom, jednom kad sam krenuo čitati nisam mogao stati (s pauzama za ručak i wc). Vjerojatno mi se zbog tog halapljivog čitanja sve čini nekako ubrzano i u mnogim segmentima nedovoljno razrađeno (poglavito karakterizacija likova). S druge strane, očito je priča dovoljno zanimljiva da mi drži pažnju te je uspjela i izazvati neke (nimalo ugodne) emocije. Crtački je u pitanju Tezuka kakvog poznajemo preko ostalih radova iz tog perioda (Kirihito, MW) no ipak, dojma sam, nešto manje raskošan i dinamičan. Mislim da neće razočarati niti jednog Tezukinog fana, samo se pripremite na uznemirujuće štivo.





Kad se u najavi stripa pročita rečenica "Koja mu utjeha preostaje osim Ayako, zjenice oka njegova, koja mu je ujedno i kći i unuka?", nekako je logično očekivati neku japansku boleštinu
corto33 Posted - 18/08/2021 : 08:36:43
quote:
Originally posted by nonchalant
Šta preporučuješ od Ishinomorija?



Sve što sam dosad pročitao, mi je bilo odlično:
- Miyamoto Musashi
- Kamen Rider
- Ryu the Primitive Boy

Ne znam samo kako je sa tim naslovima na engleskom, ja imam talijanske.
nonchalant Posted - 17/08/2021 : 22:37:44
quote:
Originally posted by corto33

quote:
Originally posted by Shaner

Jesi, jesi, no ipak nisam očekivao da će to ići do ove mjere.

Sad bi za podizanje raspoloženja dobro došla najava za Astro Boya ili Princess Knight.





Astro Boya je previše.
Bolji izbor od ovih bi bio Dororo ili možda Kimba.
Ja bih osobno još radije video kad bi Marko objavio i neke druge klasične manga autore, kao npr. Išinomorija.



Šta preporučuješ od Ishinomorija?
corto33 Posted - 17/08/2021 : 21:47:08
quote:
Originally posted by Shaner

Jesi, jesi, no ipak nisam očekivao da će to ići do ove mjere.

Sad bi za podizanje raspoloženja dobro došla najava za Astro Boya ili Princess Knight.





Astro Boya je previše.
Bolji izbor od ovih bi bio Dororo ili možda Kimba.
Ja bih osobno još radije video kad bi Marko objavio i neke druge klasične manga autore, kao npr. Išinomorija.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000