forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Nesavladimir 1

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Markos Posted - 29/07/2021 : 11:19:23


Tata-mata strip kvadrata.

Nesavladimir 1 • Za pravdu i svježe povrće • 94 stranica • Kolor • 212 x 292 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Pascal Jousselin • Crtež Pascal Jousselin • Prijevod Darko Macan • Lektura i redaktura Marko Šunjić • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 29.7.2021. • Cijena 130 Kn

https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/nesavladimir-1-za-pravdu-i-svjeze-povrce/719/
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
SpongeBobek Posted - 25/11/2023 : 18:02:02
quote:
Originally posted by Chui

Meni je Nesavladimir zakon, duhovit i maštovit a tu je i odličan prijevod Macana. Preporuka za uvaliti bilo kome iznad 10 i ispod 50 godina kao poklon za rođendan.


Dobra ti je preporuka, ali ti je raspon preograničen - meni je punih 55 godina i Nesavladimir mi od jučer drži ponosno mjesto na stoliću uz uzglavlje... kad poželim brzi skok u svijet stripa, stoji mi na dohvat ruke!
Cromwell Posted - 19/11/2023 : 10:02:21
Jao kako sam se opet izguštao jučer pa to nisu istine!
I prije mi je Nesavladimir bio vrh ali sad na drugo čitanje sam zbog svih detalja i skokova kroz prostor/vrijeme imao nekakvi gotovo pa interaktivni osjećaj, kao da igram neku point&click svanturu/Portal i zapravo sam skužio da je ovo jedan od rijetkih stripova gdje se od čitatelja baš potiče da si sam diktira tempo/vrti radnju i tako dopušta da se potencijalni ishodi odvijaju na više načina. Je li još netko imao takav lagani osjećaj video igre? Ne znam, meni je ovo za 11/10
Također, moram napomenuti da je Macan tu baš baš razbio sa prijevodom i imam osjećaj da je u prilično debelom postotku pridonio simpatičnosti ovom urnebesu od stripa!

Kog vraga čeka taj Pascal? Da padne plafon? Oću nove avanture!

Daj čitajte Nesavladimira!
borg Posted - 20/04/2023 : 20:01:08
quote:
Originally posted by Zagor-te-nay

Nesavladimir je prava stvar, koncept i medij stripa vise nego dobro iskoristen. Savrsen poklon za dicu, a bome ce ga i odrasli s gustom procitat, ima stvarno vrhunskih baza. 9.5/10



+1

Stvarno sjajan strip. Ja sam uživao u čitanju ali ni upola kao moj sin.

don_draper Posted - 21/01/2023 : 10:53:40
Od prvih stranica je jasno da ovo je nešto otkačeno i drukčije. Nesavladimir se služi stripom da riješi sve probleme i jako je zabavno vidjeti ga kako preskače po tablama i krši zakone dvodimenzionalnosti. Atmosfera je pomalo cringe, pa imamo smotane policajce, neuspjelo pokvarenog gradonačelnika i ludog, kronično neuspješnog znanstvenika. Vrlo dobar i zabavan karikaturalni spin na superherojštinu u stripu. I negativci su dobro osmišljeni. Priče su dosta light i prigodne za sve uzraste. Iako ponekad njegova rješenja i razbijanje formata postanu dosadni i banalni, ipak strip ima tu neku neodoljivu vrckavost i stvarno se s užitkom pročita.
Nema tu puno mudrovanja, iako je dio edicije Nika namijenjene djeci, ovo je stvarno strip za sve i svakoga. Što bi se reklo, ima dušu, može nasmijati, a i jako je dojmljivo vidjeti autora koji radi ovakav hommage mediju stripa. Dajte nam još.
4/5
Zagor-te-nay Posted - 30/12/2022 : 17:59:45
Nesavladimir je prava stvar, koncept i medij stripa vise nego dobro iskoristen. Savrsen poklon za dicu, a bome ce ga i odrasli s gustom procitat, ima stvarno vrhunskih baza. 8.5/10
Chui Posted - 30/12/2022 : 00:08:02
quote:
Originally posted by vukozec

Pročitao sam samo preview. Fora "razbijanja medija" mi nakon nekoliko epizoda postane repetitivna i zamorna. Ne vidim svrhu čitanja nekoliko stotina stranica na kojima se ponavlja ista fora. Zbog univerzalnog odobravanja raznolike forumske klike možda ipak posudim da pročitam cijelu prvu knjigu (i usput dam klinki da vidim njen sud), no od kupovine sam zasad odustao.


Ni mene preview nije nešto obuzeo dok nisam kupio za poklon frendu kojem sam mislio da bi se moglo svidjeti pa sam provirio malo dalje i baš mi je postalo dobro da sam uzeo i sebi
vukozec Posted - 29/12/2022 : 11:13:30
Pročitao sam samo preview. Fora "razbijanja medija" mi nakon nekoliko epizoda postane repetitivna i zamorna. Ne vidim svrhu čitanja nekoliko stotina stranica na kojima se ponavlja ista fora. Zbog univerzalnog odobravanja raznolike forumske klike možda ipak posudim da pročitam cijelu prvu knjigu (i usput dam klinki da vidim njen sud), no od kupovine sam zasad odustao.
Chui Posted - 29/12/2022 : 08:55:29
Meni je Nesavladimir zakon, duhovit i maštovit a tu je i odličan prijevod Macana. Preporuka za uvaliti bilo kome iznad 10 i ispod 50 godina kao poklon za rođendan.
SenG Posted - 29/11/2022 : 07:04:12
Domišljato, vrckavo, šarmantno... Doista je Nesavladimir!
Jocko Posted - 27/03/2022 : 22:52:45
Slazem se sa Reemom, uvek je lepo ispod recenzije procitati i komentare.

Zamisljam sebe kako kao klinac citam Nesavladivog i ako me je kao "matorca" raspametio, kao klinca bi me bar podjednako oduvao. Dobro je sto autor ne daje odmah na tacni najkompleksnije slucajeve Nesadovlimira vec nas postepeno kroz krace (jednostranicne) slucajeve uvodi u njegov sasavi svet i njegove moci, pa covek (ili dete) ima vremena da se navikne na to kako stvari u stripu funkcionisu. Jedino sto sam gotovo siguran da kao klinac ne bih skapirao iz prve je ona fora sa iscepanom stranom koju spominje Peyo. Bio bih u fazonu, kako ovo treba citati?! (fora je genijalna i jedna od najboljih u prvom albumu). Ni ona duza prica sa Jesterom mozda ne bi bila bas razumljiva iz prve svakom detetu (mada to naravno zavisi od uzrasta i citalacke zrelosti deteta).

Da jos dodam, da bi se shvatila sva genijalnost stripa mozda je ipak najbolje da coveku ili detetu ovo ne bude prvi procitani strip. Recimo ona moc starca iz prvog albuma, da njegovi strip oblacici udaraju, uopste nije uobicajena u stripovima, zapravo rusi ustaljeno pravilo da su stripovski oblacici nematerijalni i ne uticu na crtez, i ipak je bolje da citalac iza sebe ima makar nekakvo stripovsko iskustvo.
Recimo ja sam se kao povratnik stripovima u Svagdanjoj borbi prvi put susreo sa slucajem da jedan strip oblacic naglo prelazi preko drugog, cime jedan lik upada u rec drugome, tako da se ne vidi sta je ovaj prvi rekao do kraja. To mi je bilo wow, a tek posle sam shvatio da to uopste nije tako cesta stripovska fora. U Kenu recimo jedan lik rukama gura oblacic drugog, ako se dobro secam.
U pogledu rusenja ustaljenih strip normi Nesavladimir je to pa puta 100, tako da sto je vise citalac upoznat sa pravilima stripa, to ce vise Nesavladimir da ga iznenadi. Ali da, slozio bih se da je pravljen za sve (ili skooro sve) uzraste, i autor je lepo objasnio cak i kompleksnije slucajeve sa kojima se Dovla susretao, kao sto je mindfuck Jesterovo pojavljivanje.
izivko Posted - 27/03/2022 : 13:38:03
Sinoć nisam stigao pročitati do kraja. Danas sam naravno pročitao cijeli tekst. Dobra recemzija.
ReemCP Posted - 27/03/2022 : 12:31:53
quote:
Originally posted by izivko

Bacio sam pogled na ovaj Markosov tekst, nisam do kraja čitao ali...
Nije ovo strip za djecu, barem ga ja ne vidim takvim.

Ne znam zašto vam je teško pročitati čitav tekst, nije sad da je napisan roman pa da se ne može/ne stigne pročitati.

Da ste pročitali, vidjeli bi da se spominje i odrasla publika.

quote:
Originally posted by izivko

Moj osvrt i preporuka.
http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=-2&TOPIC_ID=34842&REPLY_ID=2313251


Ne pročitate tekst na sajtu o tom stripu, a očekujete onda da pročitamo vaš osvrt? OK.

Ali bar uzmite onda minutu vremena pa zaljepite svoj osvrt ispod tog teksta na sajtu. Uvijek je dobro na istom mjestu vidjeti više mišljenja (pa makar i ona koja odstupaju jedna od drugih) o nekom stripu, a kad imamo već recenziju, zašto ne ostaviti svoj komentar. Ovako vaš osvrt postoji na forumu, ali se izgubi s vremenom u moru ostalih komentara pa ga i nije lako za naći. A kad ste se već potrudili pisati o tom stripu, zašto ne kopirati komentar i na to mjesto koje najviše dolikuje za ostavljanje vlastitog osvrta.

quote:
Originally posted by izivko

Ipak je ovo strip za odrasle. Djeca ne kuže neke stvari.


Iznenadili bi se što sve danas klinci znaju.
Čak i oni, najmlađi.
izivko Posted - 26/03/2022 : 23:43:36
Sve stoji, Peyo. Nesavladimir je odličan. Preporuka i od mene.
Ipak je ovo strip za odrasle. Djeca ne kuže neke stvari.
Peyo Posted - 26/03/2022 : 23:02:06
quote:
Originally posted by izivko
Nije ovo strip za djecu, barem ga ja ne vidim takvim.



Funkcionira kao strip za sve uzraste, vrlo je promišljeno napisan.

Mene je oduševilo ne samo prebacivanje glavnog iz pojedinih kadrova u druge, nego i prolazak kroz stranicu, plus maštoviti dodatni likovi kao Dvadek, Birikin itd. U Fibrinom izdanju kod prelaska stranice 29 na 30 "manjka" (pohvala izdavaču i tiskari) komad stranice uslijed djelovanja oružja negativca što je domišljato "umetnuto" u priču na obje stranice.

Uočio sam potencijal ovog stripa odmah nakon njegovog pojavljivanja u Francuskoj i drago mi je da je objavljen.

Velika preporuka ljubiteljima zabavnog i inovativnog stripa.
izivko Posted - 26/03/2022 : 22:08:16
Moj osvrt i preporuka.
http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=-2&TOPIC_ID=34842&REPLY_ID=2313251
izivko Posted - 26/03/2022 : 21:41:20
Bacio sam pogled na ovaj Markosov tekst, nisam do kraja čitao ali...
Nije ovo strip za djecu, barem ga ja ne vidim takvim.
Spock Posted - 26/03/2022 : 20:45:49
Markos, Nika i Nesavladimir = nova recenzija:

https://www.stripovi.com/recenzije/nesavladivi-nesav-nika-1-za-pravdu-i-svjeze-povrce/2794/
Deers Posted - 18/02/2022 : 22:49:48
Nesavladimir je zakon! Poigravanjem formom stripa nije revolucionarno ni neuobičajeno ali davno me nije tako zabavilo. Uz našeg superheroja, ima i dovoljno sporednih likova koji na sličan, a ipak različit, način se poigravaju sa ograničenjima i karakteristikama stripa.
Možda su neke epizode predugačke a i neke ideje se ponavljaju (Birikin) ali kad vidim poigravanja sa listovima, sve mu opraštam!
Cromwell Posted - 03/12/2021 : 15:37:50
Tako vješto i inteligentno osmišljen koncept da uopće nije čudo što sam ga pročitao u šusu. Ok, preskakanje kadrova nije nešto inovativno (Tupko?) ali tko je još uspio izmisliti nekakav prostorno-geometrijski zez!? Pa onda još poigravanje sa stripovskom formom i sveopći feelgood ton doveli su do toga da će mi ovo sigurno ući u top 10 ovogodišnjih naslova. Šašave mozgalice su zakon a ove su pritom još i genijalne. Instant klasik?!

Tko je volio kao klinac Povratak u budućnost (a tko nije) a voli i zorglubovštine - ovome jednostavno mora dat šansu.

anto odi spat
anto Posted - 22/08/2021 : 11:16:00
quote:
Originally posted by Peyo

A što je s Taranom (ako dobro pamtim) i tom Darkwoodovom izdanju si dao tricu?

To izdanje je čista petica po svemu. Iako sam svjestan da se taj strip mnogima i ne sviđa.

Tako da sam pomalo iznenađen tvojim prihvaćanjem Calvina i Hobbesa.


ni Kalvin mi nije bio nešto posebno u početku - tek sam ga kasnije zavoleo,a pogotovu sad ovog Darkvudovog sa maestralnim Džimijevim prevodom.
going going Posted - 22/08/2021 : 00:44:12
Kalvin i Hobs je prelep strip. Od geg stripova obozavam da citam zbirke Hogara Strasnog. Moze i Garfild! A Porodica Tarana je u kolekciji, ali jos nije dosla na red za citanje. Nesavladimir mi je isto bio vrh u Stripoteci, videcemo kakav ce biti u albumskom izdanju (imam CKovo izdanje).
Poli Posted - 21/08/2021 : 22:09:03

Hm, ima li netko da ne voli C&H? :o


Peyo Posted - 21/08/2021 : 21:57:02
A što je s Taranom (ako dobro pamtim) i tom Darkwoodovom izdanju si dao tricu?

To izdanje je čista petica po svemu. Iako sam svjestan da se taj strip mnogima i ne sviđa.

Tako da sam pomalo iznenađen tvojim prihvaćanjem Calvina i Hobbesa.
anto Posted - 21/08/2021 : 20:48:33
Kalvina i Hobsa volim;a i Nesavladimir mi se dopao u Stripoteci.
Peyo Posted - 21/08/2021 : 17:04:18
Ne razumijem zašto uzimaš geg stripove kada ih ne voliš.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000