forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Stripovi
 Popisi, biografije, bibliografije
 DYLAN DOG: kompletni usporedni popisi svih edicija

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

-  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.

T O P I C    R E V I E W
Sarghan Posted - 22/08/2021 : 00:51:15
DYLAN DOG

Kompletni usporedni popisi svih edicija

U nastavku slijedi kompletni usporedni popis svih edicija "Dylana Doga" izrađeni na temelju podataka iz baze web-sitea stripovi.com i njegovih foruma (s kojima su popisi
i povezani poveznicama/linkovima).

Cilj je da cijelu "bazu informacija" o Dylanu Dogu pohranjenu na stripovi.com imamo dostupnu na jednoj stranici topica, uz što je moguće više dostupnih komentara o pojedinim epizodama.
  • Popisi su sastavljani u obliku web-poveznica koji vode na određeni sadržaj naveden na vrhu stupaca tablice
  • Popisi će se ažurirati na redovnoj bazi

quote:

Sadržaj

Redovna serija

01. brojevi 001-100

02. brojevi 101-200

03. brojevi 201-300

04. brojevi 301-400

05. brojevi 401-432

Sporedne edicije

06. Specijal (35)

07. Gigant (22*)

08. Almanah straha (24*)

09. Magazin (8)

10. Maxi (38*)

11. Old Boy (14)

12. Color fest (42)

13. Pripovjesti sutrašnjice (6*)

14. Superbook (75*)

15. Ostala One-shot i specijalna izdanja

16. Kratke priče

17. Ostala talijanska izdanja

Pregled narativnih linija

18. Narativne linije (Redovna serija)

19. Narativne linije (Sporedne edicije) + popis Crossover/team-up priča

Ostale poveznice i popisi

20. Pregled svih naslovnica/edicija po izdavačima

21. Popis važnih tema/topica i linkova

22. Tekstovi, intervjui i članci

23. Kronološki popis izlaženja talijanskih izdanja

24. Tiziano Sclavi - popis radova

* - originalne (talijanske) edicije su završene (ne izlaze novi brojevi)

Dodatne informacije o popisima
  • Popisi su sastavljeni po originalnim talijanskim edicijama i njihovim numeracijama. Ti brojevi su prikazani u prvom stupcu popisa
    • ako u sklopu istog broja postoji više epizoda, broj je razdvojen po epizodama pomoću slova u nastavku šifre (a,b,c,d,e,...)
  • Drugi stupac čine (domaća) imena epizoda
    • Za imena epizode u drugom stupcu najčešće je uzeto ime najprikladnije za formu popisa ovisno o broju znakova u naslovu.
      • Za imena epizode pojedinih edicija dovoljno je postaviti pokazivač miša na broj i šifru edicije (bez da se klikne na njega!) i na rubnim dijelovima ekrana (ovisno koji se
        web-preglednik koristi) prikazat će se link na poveznicu u kojem se može vidjeti ime epizode unutar te edicije
    • informacije o autorima epizode (scenaristi, crtači stripa/naslovnice) i broju te edicije (naslovnica stripa, datum izlaska, itd) dostupni su klikom na željeni broj/šifru određene edicije/izdavača
    • Ako postoji recenzija za tu epizodu, u imenu epizode će biti stavljena poveznica koja vodi na recenziju
  • Narednih nekoliko stupaca čine šifre i numeracija domaćih izdanja
    • Imena šifra (u velikoj većini slučajeva) preuzeta su po kategorizaciji web-sitea stripovi.com
    • Kriterij rasporeda po stupcima je (najčešće) idući:
      • izdavač s najviše izdanih stripova > kiosk izdanja > kolekcionarska izdanja > reprinti > ostala izdanja
  • u predzadnjem stupcu stavljena je poveznica na forumsku temu s diskusijom o toj epizodi (najčešće za Ludensova izdanja)
    • U slučaju da ta tema postoji, stavljena je poveznica, a u slučaju da ne postoji, tekst će biti crvene boje
  • Zadnji stupac čine dodatne zabilješke u kojima je najčešće navedena dodatna specifičnost te epizode (za talijanska izdanja, ne nužno sva domaća)
    • da li je epizoda ili dio nje u boji (BOJA)
    • ako broj stranica odstupa od redovnog broja stranica (npr. redovna serija - 94 stranice)
    • ako je priča prvi (1/2) ili drugi (2/2) dio dvodjelne priče
    • ostale zanimljivosti (imena saga, dodaci uz epizodu/izdanje, dodatne forumske teme vezane uz tu epizodu, itd.)
  • popisi mogu varirati po izgledu, ovisno o broju domaćih izdavača i edicija, kao i o vrsti edicije (npr. više epizoda po jednom broju)

quote:

Oznake edicija i tumačenja

ABA - Abaton

ALM #xx - SBE Almanah Straha (org. talijanska edicija)

ALM xx - Ludens - Almanah Straha

BOP - Veseli četvrtak - Biblioteka "Obojeni program"

CF - SBE color fest (org. talijanska color fest edicija)

DDBT - SBE - Dylan Dog & Batman (org. tal. edicija)

DDML - SBE - Morgan Lost & Dylan Dog (org. tal. edicija)

DDMM SPEC - SBE - Dylan Dog & Martin Myster (org. tal. edicija)

DDMM SP - Zlatna serija - Dylan Dog & Martin Myster 

DDPM - Veseli četvrtak - edicija "Planeta mrtvih"

DDSP - Zlatna serija - edicija "Dylan Dog Specijalni Broj"

GIG #XXx - SBE Gigant (org. talijanska gigant edicija)

HO - Horus

IRDD - SBE I racconti di domani (org. talijanska edicija)

LIB - Libellus - redovna serija

LIBKB - Libellus - Superbook biblioteka

LIBSB - Libellus - kolor biblioteka

LEX - Ludens - extra edicija

LU - Ludens - redovna edicija

LUGG - Ludens - gigant edicija

LUSP - Ludens - specijal edicija

MAXI - SBE Maxi (org. talijanska maxi edicija)

MC - M-Comics - redovna serija

MCMX - M-Comics - maxi edicija

MCSP - M-Comics - specijal edicija

MP33 - Mega print 33

MX - Ludens - maxi edicija

OB - SBE Old Boy (org. talijanska Old boy edicija)

PINDS - Veseli četvrtak - Priče iz nekog drugog sutra

PRISU - Libellus - Pripovjesti sutrašnjice

SBE - Sergio Bonelli Editore (org. talijanska redovna serija)

SBEMG - SBE Magazin (org. talijanska magazin edicija)

SC - System Comics

SCG - System Comics - gigant edicija

SD - Slobodna Dalmacija - redovna edicija

SDEX - Slobodna Dalmacija - extra edicija

SUPB - Veseli četvrtak - Superbook edicija

SP #XXx - SBE Specijal (org. talijanska)

VA - Vanini

VEC - Veseli Četvrtak - redovna serija

VCKI - Veseli Četvrtak - kolekcionarsko izdanje

VCSP - Veseli Četvrtak - specijalno izdanje

VCZS - Veseli Četvrtak - zlatna serija

ZS - Zlatna Serija - redovna serija

ZSSP - Zlatna Serija - specijalni brojevi

25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Sarghan Posted - 18/03/2022 : 22:20:24
quote:
Originally posted by Space Marine

Slažem se za izbacivanje Maxi edicije s tog popisa narativnih lukova, nema baš nešto previše smisla da je tamo.

Svaka čast na ažuriranju Planeta Mrtvih sekcije, sad je baš pregledna te totalno jasna i nekom novom tko možda nikada nije ni čuo za to.

I Crossover/team-up popis je odlična ideja. Samo bih ja na taj popis još dodao i team-up s Creepy Past mini serijalom u kolorfestu 26.

Maxi izbačen, Creepy past dodan (planirao sam to prvo, ali sam nekako na kraju smetnuo s uma )
Space Marine Posted - 18/03/2022 : 20:14:19
Slažem se za izbacivanje Maxi edicije s tog popisa narativnih lukova, nema baš nešto previše smisla da je tamo.

Svaka čast na ažuriranju Planeta Mrtvih sekcije, sad je baš pregledna te totalno jasna i nekom novom tko možda nikada nije ni čuo za to.

I Crossover/team-up popis je odlična ideja. Samo bih ja na taj popis još dodao i team-up s Creepy Past mini serijalom u kolorfestu 26.
Sarghan Posted - 17/03/2022 : 16:07:35
quote:
Originally posted by Space Marine

Mali prijedlog...

Kod kao narativnog luka Planeta Mrtvih su navedeni samo specijali...nigdje ne vidim priče iz Giganta i kolorfesta koje su dio istog svemira....možda bi bilo fora imati te priče i specijale kronološki skupa poredane kao neki master popis o Planeti Mrtvih u serijalu.

Da, prvobitno sam samo kopirao narativnu liniju od Recchionijevog perioda, ali ovo tvoje ima više smisla. Takoreći, razmišljam možda čak izbaciti i Maxi ediciju jer tu stvarno nema nikakvog narativnog luka s obzirom na to kako se ta edicija kasnije nastavila razvijati.

Uglavnom, ažurirao sam sekciju Planet Mrtvih po tvom prijedlogu.

Hvala na prijedlogu i ako ti još nešto slično/korisno padne na pamet, slobodno javi.

-------------

Također, dodao sam u taj post i Popis Crossover/team-up priča.
Razmišljao sam i popisati Dylanova pojavljivanja u drugim stripovima, ali sam odustao od toga jer nije bilo direktno vezano za Dylanov serijal pa sam naveo samo punokrvne crossover/team-up priče.
Space Marine Posted - 16/03/2022 : 18:48:41
Mali prijedlog...

Kod kao narativnog luka Planeta Mrtvih su navedeni samo specijali...nigdje ne vidim priče iz Giganta i kolorfesta koje su dio istog svemira....možda bi bilo fora imati te priče i specijale kronološki skupa poredane kao neki master popis o Planeti Mrtvih u serijalu.
Sarghan Posted - 12/03/2022 : 12:35:31
Dodani:
- Popis važnih tema/topica i linkova
- Tekstovi, intervjui i članci
- Kronološki popis izlaženja talijanskih izdanja
- Tiziano Sclavi - popis radova.

Ovime sam (sadržajno) kompletirao sve što sam htio dodati u ovaj topic, tako da će od sada pa na dalje biti samo redovno ažuriran.

Ako imate prijedloge/želje što bi se još moglo dodati, napišite pa ću vidjeti je li to izvedivo.
Deers Posted - 09/03/2022 : 21:54:44
Mislim da nije. Da, nategnuto je to što sam naveo i osim sestara Blücher nema veće veze.
Sarghan Posted - 07/03/2022 : 21:17:49
quote:
Originally posted by Deers

Razmišljao sam, da li bi među narativne linije spadala i ona o vješticama? Noći punog mjeseca - Cagliostro! - Maelstrom!?

Hmm, prije bih stavio triologiju Noći punog mjeseca (#3) - Posljednji uštap (#72) - Vođa čopora (Maxi6a) jer su u pitanju direktni nastavci.

Koliko se sjećam, Cagliostro je na neki način negativcem povezan s Noćima punog mjeseca, a Maelstrom je skroz nepovezana s Noćima (koji doslovno ima nastavak).

Ustvari, sad si mi dao za misliti, pokušavam se sjetiti je li Kim imala izraženiju ulogu između Maelstroma i Xabarasa/U ime oca i ništa mi ne pada na pamet...
Deers Posted - 07/03/2022 : 20:58:44
Razmišljao sam, da li bi među narativne linije spadala i ona o vješticama? Noći punog mjeseca - Cagliostro! - Maelstrom!?
Sarghan Posted - 19/02/2022 : 13:22:00
Dodane Narativne linije (Sporedne edicije)
i Pregled svih naslovnica/edicija po izdavačima
Deers Posted - 13/02/2022 : 22:46:11
Ma ne bih se ni ja njega sjetio da nisam negdje zapamtio da je to njegovo. Ovo ne nacrtao tim nekim modernijim stilom na tragu Cavenaga i s dosta drugih utjecaja. A nije ni toliko crtao da ga se može zapamtiti.
Sarghan Posted - 13/02/2022 : 13:29:11
quote:
Originally posted by Deers

9 box story

Autor je Luca Casalanguida a objavio je na facebooku 2015.

https://www.facebook.com/photo/?fbid=10153320703548720&set=a.10151974796148720&__tn__=%2CO*F

Variant naslovnicu za Neka vlada kaos (ona koja se miče) je napravio Giuseppe Camuncoli

hvala, ispravio sam/dodao.

Ne znam kako nisam prepoznao Casalanguidu
Deers Posted - 08/02/2022 : 14:33:11
9 box story

Autor je Luca Casalanguida a objavio je na facebooku 2015.

https://www.facebook.com/photo/?fbid=10153320703548720&set=a.10151974796148720&__tn__=%2CO*F

Variant naslovnicu za Neka vlada kaos (ona koja se miče) je napravio Giuseppe Camuncoli
corto33 Posted - 02/11/2021 : 10:10:54
quote:
Originally posted by Sarghan

Dodane Narativne linije (Redovna serija)

Odlično! Hvala za ovo!
Sarghan Posted - 02/11/2021 : 02:11:06
Dodane Narativne linije (Redovna serija)
Sarghan Posted - 24/10/2021 : 02:21:44
Dodana Ostala talijanska izdanja
elSaik Posted - 28/09/2021 : 08:33:37
Odlično! Svaka čast i hvala.
Sarghan Posted - 26/09/2021 : 11:57:24
Dodani Color fest, Pripovjesti sutrašnjice, Superbook, Ostala One-shot i specijalna izdanja i Kratke priče

Sarghan Posted - 23/09/2021 : 07:58:33

Dodani Maxi i Old Boy

Sarghan Posted - 29/08/2021 : 18:07:00

Dodani Almanah straha i Magazin

quote:
Originally posted by Spock

P.S. Poveznicu na ovaj popis bi trebalo stavljati kao link u zanimljivosti Dylanovih recenzija, kao što ja i Reem stavljamo linkove na naše popise kod recenzija Malog Rendžera. Možda ne bi bilo loše da Reem za početak stavi poveznicu na prvu Dylanovu epizodu, a kasnije kako koja nova recenzija bude izlazila (ili po željama i vremenu)...

Ne znam, istovremeno mi to i ima i nema smisla. Neka sve završim do kraja godine pa ću onda razmisliti ima li potrebe za time.
Spock Posted - 27/08/2021 : 06:03:15
Tek sam sada ovo vidio Sargahane!

Vrhunski posao! Naklon do poda!!

P.S. Poveznicu na ovaj popis bi trebalo stavljati kao link u zanimljivosti Dylanovih recenzija, kao što ja i Reem stavljamo linkove na naše popise kod recenzija Malog Rendžera. Možda ne bi bilo loše da Reem za početak stavi poveznicu na prvu Dylanovu epizodu, a kasnije kako koja nova recenzija bude izlazila (ili po željama i vremenu)...

Milac Posted - 23/08/2021 : 10:40:56
quote:

quote:
Originally posted by delboj

quote:

quote:
Originally posted by Milac

Prije svega svaka čast za trud i rad!
Malo pojašnjenje za DD60 "Frankenštajn" u izdanju Dnevnika tj Zlatne serije: DD60 je najavljen u DD59 ZS "Safara" međutim nije nikada izašao u regularnom izdanju Dnevnika. Ova epizoda je kupljena od Bonelija i pripremljena je za štampu međutim zbog tadašnje situacije nije došlo do izdavanja. DD60 je ipak izašao u Srbiji veoma malom tiražu i kao polupiratsko izdanje, koje je u kolekcionarskim krugovima danas veoma cijenjeno.

Ovo boldano.
Koliko sam upoznat (a neka me netko slobodno ispravi ako sam u krivu), taj broj nikad nije službeno/legalno objavljen u istom formatu kao i zadnjih nekoliko brojeva zlatne serije (npr. DD ZS 57-59 koji su, ako se ne varam, objavljeni samo na teritoruju Srbije).
Nadalje, kako se na sajt u 99% slučajeva ne postavljaju naslovnice (polu)piratskih izdanja, vjerujem da upravo iz tog razloga taj broj nikada nije ni dodan.

Pa ima ovo https://www.stripovi.com/enciklopedija/strip/dylan-dog-dd-pi-1-frankenstajn/11926/0/, neko je davno dodao.

To je ovih 1% Ali nisam odmah povezao da je Milac mislio na taj broj.
Koliko sam upoznat, taj i još jedan piratski broj su dodani na sajt jako davno za potrebe recenzija dok još nisu postojale (domaće) naslovnice za legalna izdanja, a kasnije je odlučeno da se se neće postavljati naslovnice piratskih izdanja na sajt. Da se mene pita, ja bih ta dva piratska broja maknuo sa sajta.

Uglavnom, i dalje ne bih stavljao (polu)piratska izdanja u popis iz gore navedenih razloga.

Malo je ovdje specifična situacija - neko je izdao ovaj broj na svoju odgovornost bez izdavačke kuće i urednika, ne iz razloga piratizovanja i ostvarivanja zarade bez poštovanja autorskih prava već da bi se potpuno pripremljeno izdanje na neki način dovelo do čitalaca. U tome momentu su prekinute sve veze Dnevnika sa Bonelijem, vladala je hiperinflacija i sve ostalo što nije dobro, malo ko je imao interesa i volje da išta objavljuje tako da izdavanje "Frankeštajna!" u takvom okruženju i uslovima je bio kao neki strip podvig. Ne bih ovo izdanje nazvao piratskim zbog svih tih okolnosti. To je ono što znam vezano za posljednji broj DD u Dnevniku, ne mogu garantovati da su ovo tačne informacije
Ako neko od forumaša ima pouzdanije informacije vezane za DD60 i ovo njegovo izdanje bilo bi interesantno da ih podjeli.
Sarghan Posted - 23/08/2021 : 10:16:21
quote:
Originally posted by delboj

quote:

quote:

Malo pojašnjenje za DD60 "Frankenštajn" u izdanju Dnevnika tj Zlatne serije: DD60 je najavljen u DD59 ZS "Safara" međutim nije nikada izašao u regularnom izdanju Dnevnika. Ova epizoda je kupljena od Bonelija i pripremljena je za štampu međutim zbog tadašnje situacije nije došlo do izdavanja. DD60 je ipak izašao u Srbiji veoma malom tiražu i kao polupiratsko izdanje, koje je u kolekcionarskim krugovima danas veoma cijenjeno.

Ovo boldano.
Koliko sam upoznat (a neka me netko slobodno ispravi ako sam u krivu), taj broj nikad nije službeno/legalno objavljen u istom formatu kao i zadnjih nekoliko brojeva zlatne serije (npr. DD ZS 57-59 koji su, ako se ne varam, objavljeni samo na teritoruju Srbije).
Nadalje, kako se na sajt u 99% slučajeva ne postavljaju naslovnice (polu)piratskih izdanja, vjerujem da upravo iz tog razloga taj broj nikada nije ni dodan.

Pa ima ovo https://www.stripovi.com/enciklopedija/strip/dylan-dog-dd-pi-1-frankenstajn/11926/0/, neko je davno dodao.

To je ovih 1% Ali nisam odmah povezao da je Milac mislio na taj broj.
Koliko sam upoznat, taj i još jedan piratski broj su dodani na sajt jako davno za potrebe recenzija dok još nisu postojale (domaće) naslovnice za legalna izdanja, a kasnije je odlučeno da se se neće postavljati naslovnice piratskih izdanja na sajt. Da se mene pita, ja bih ta dva piratska broja maknuo sa sajta.

Uglavnom, i dalje ne bih stavljao (polu)piratska izdanja u popis iz gore navedenih razloga.
delboj Posted - 23/08/2021 : 09:57:34
quote:

quote:

Ovo boldano.

Sarghan Posted - 22/08/2021 : 23:31:41
quote:

Ovo boldano.

quote:
Originally posted by corto33

Ne znam ima li smisla to raditi kad već uglavnom sve postoji.
Morski ažurira usporedni popis Bonellija svaki mjesec:
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=40049&whichpage=6

Na stranu što je ovo samo popis Dylanovih edicija u odnosu na popise SVIH Bonelli junaka koje morski redovno ažurira, glavna svrha ovog popisa (ali i glavni razlog zašto sam ovo išao raditi) su poveznice/linkovi na glavni site/forum.

Takoreći, cilj je da na jednoj stranici imamo cijelu "bazu informacija" o Dylanu Dogu pohranjenu na stripovi.com dostupnu na jednoj stranici topica, pri čemu mislim i na što je moguće više dostupnih komentara o pojedinim epizodama (recenzija + komentari recenzija + komentari ispod naslovnica epizode u svim edicijama + (glavna) forumska tema/topic za diskusiju.

Meni ovo osobno olakšava kad tražim neki detalj (npr pri pisanju recenzije) da ne moram gubiti 5+ minuta vremena i kopati po siteu i forumu sa preko 5 otvorenih tabova dok ne dođem do jedne male informacije.

corto33 Posted - 22/08/2021 : 16:44:29
Ne znam ima li smisla to raditi kad već uglavnom sve postoji.
Morski ažurira usporedni popis Bonellija svaki mjesec:
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=40049&whichpage=6

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000