forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Popisi, biografije, bibliografije
 DYLAN DOG: kompletni usporedni popisi svih edicija

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Sarghan Posted - 22/08/2021 : 00:51:15
DYLAN DOG

Kompletni usporedni popisi svih edicija


U nastavku slijedi kompletni usporedni popis svih edicija "Dylana Doga" izrađeni na temelju podataka iz baze web-sitea stripovi.com i njegovih foruma (s kojima su popisi
i povezani poveznicama/linkovima).

Cilj je da cijelu "bazu informacija" o Dylanu Dogu pohranjenu na stripovi.com imamo dostupnu na jednoj stranici topica, uz što je moguće više dostupnih komentara o pojedinim epizodama.
  • Popisi su sastavljani u obliku web-poveznica koji vode na određeni sadržaj naveden na vrhu stupaca tablice
  • Popisi će se ažurirati na redovnoj bazi
  • popisi su optimizirani za desktop verziju Firefox web-preglednika

quote:

Sadržaj

Redovna serija

01. brojevi 001-100

02. brojevi 101-200

03. brojevi 201-300

04. brojevi 301-400

05. brojevi 401-451

Sporedne edicije

06. Specijal (37)

07. Gigant (22*)

08. Almanah straha (24*)

09. Magazin (8*) + Enciklopedija straha (1)

10. Maxi (38*)

11. Old Boy (24)

12. Color fest (48)

13. Pripovjesti sutrašnjice (6*)

14. Superbook (75*)


15. Ostala One-shot i specijalna izdanja

16. Kratke priče

17. Ostala talijanska izdanja


Pregled narativnih linija

18. Narativne linije (Redovna serija)

19. Narativne linije (Sporedne edicije) + popis Crossover/team-up priča


Ostale poveznice i popisi

20. Pregled svih naslovnica/edicija po izdavačima

21. Popis važnih tema/topica i linkova

22. Tekstovi, intervjui i članci

23. Kronološki popis izlaženja talijanskih izdanja

24. Tiziano Sclavi - popis radova


* - originalne (talijanske) edicije su završene (ne izlaze novi brojevi)



Dodatne informacije o popisima
  • Popisi su sastavljeni po originalnim talijanskim edicijama i njihovim numeracijama. Ti brojevi su prikazani u prvom stupcu popisa
    • ako u sklopu istog broja postoji više epizoda, broj je razdvojen po epizodama pomoću slova u nastavku šifre (a,b,c,d,e,...)
  • Drugi stupac čine (domaća) imena epizoda
    • Za imena epizode u drugom stupcu najčešće je uzeto ime najprikladnije za formu popisa ovisno o broju znakova u naslovu.
      • Za imena epizode pojedinih edicija dovoljno je postaviti pokazivač miša na broj i šifru edicije (bez da se klikne na njega!) i na rubnim dijelovima ekrana (ovisno koji se
        web-preglednik koristi) prikazat će se link na poveznicu u kojem se može vidjeti ime epizode unutar te edicije
    • informacije o autorima epizode (scenaristi, crtači stripa/naslovnice) i broju te edicije (naslovnica stripa, datum izlaska, itd) dostupni su klikom na željeni broj/šifru određene edicije/izdavača
    • Ako postoji recenzija za tu epizodu, u imenu epizode će biti stavljena poveznica koja vodi na recenziju
  • Narednih nekoliko stupaca čine šifre i numeracija domaćih izdanja
    • Imena šifra (u velikoj većini slučajeva) preuzeta su po kategorizaciji web-sitea stripovi.com
    • Kriterij rasporeda po stupcima je (najčešće) idući:
      • izdavač s najviše izdanih stripova > kiosk izdanja > kolekcionarska izdanja > reprinti > ostala izdanja
  • u predzadnjem stupcu stavljena je poveznica na forumsku temu s diskusijom o toj epizodi (najčešće za Ludensova izdanja)
    • U slučaju da ta tema postoji, stavljena je poveznica, a u slučaju da ne postoji, tekst će biti crvene boje
  • Zadnji stupac čine dodatne zabilješke u kojima je najčešće navedena dodatna specifičnost te epizode (za talijanska izdanja, ne nužno sva domaća)
    • da li je epizoda ili dio nje u boji (BOJA)
    • ako broj stranica odstupa od redovnog broja stranica (npr. redovna serija - 94 stranice)
    • ako je priča prvi (1/2) ili drugi (2/2) dio dvodjelne priče
    • ostale zanimljivosti (imena saga, dodaci uz epizodu/izdanje, dodatne forumske teme vezane uz tu epizodu, itd.)
  • popisi mogu varirati po izgledu, ovisno o broju domaćih izdavača i edicija, kao i o vrsti edicije (npr. više epizoda po jednom broju)

quote:

Oznake edicija i tumačenja

ABA - Abaton

ALM #xx - SBE Almanah Straha (org. talijanska edicija)

ALM xx - Ludens - Almanah Straha

BOP - Veseli četvrtak - Biblioteka "Obojeni program"

CF - SBE color fest (org. talijanska color fest edicija)

DDBT - SBE - Dylan Dog & Batman (org. tal. edicija)

DDML - SBE - Morgan Lost & Dylan Dog (org. tal. edicija)

DDMM SPEC - SBE - Dylan Dog & Martin Myster (org. tal. edicija)

DDMM SP - Zlatna serija - Dylan Dog & Martin Myster 

DDPM - Veseli četvrtak - edicija "Planeta mrtvih"

DDSP - Zlatna serija - edicija "Dylan Dog Specijalni Broj"

GIG #XXx - SBE Gigant (org. talijanska gigant edicija)

HO - Horus

IRDD - SBE I racconti di domani (org. talijanska edicija)

LIB - Libellus - redovna serija

LIBKB - Libellus - Superbook biblioteka

LIBSB - Libellus - kolor biblioteka

LEX - Ludens - extra edicija

LU - Ludens - redovna edicija

LUGG - Ludens - gigant edicija

LUSP - Ludens - specijal edicija

MAXI - SBE Maxi (org. talijanska maxi edicija)

MC - M-Comics - redovna serija

MCMX - M-Comics - maxi edicija

MCSP - M-Comics - specijal edicija

MP33 - Mega print 33

NLMS - Novi Lunov Magnus Strip (Veseli četvrtak)

MX - Ludens - maxi edicija

OB - SBE Old Boy (org. talijanska Old boy edicija)

PINDS - Veseli četvrtak - Priče iz nekog drugog sutra

PRISU - Libellus - Pripovjesti sutrašnjice

SBE - Sergio Bonelli Editore (org. talijanska redovna serija)

SBEMG - SBE Magazin (org. talijanska magazin edicija)

SC - System Comics

SCG - System Comics - gigant edicija

SD - Slobodna Dalmacija - redovna edicija

SDEX - Slobodna Dalmacija - extra edicija

SUPB - Veseli četvrtak - Superbook edicija

SP #XXx - SBE Specijal (org. talijanska)

VA - Vanini

VEC - Veseli Četvrtak - redovna serija

VCKI - Veseli Četvrtak - kolekcionarsko izdanje

VCSP - Veseli Četvrtak - specijalno izdanje

VCZS - Veseli Četvrtak - zlatna serija

VCZSSB - Veseli Četvrtak - zlatna serija - Specijalni broj

ZS - Zlatna Serija - redovna serija

ZSSP - Zlatna Serija - specijalni brojevi



25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Sarghan Posted - 18/08/2023 : 13:56:56
Vrlo vjerojatno ću dodati i Ostavštinu ratnika i Izgubljena sjećanja, mada pričekat ću da pročitam te priče i vidim kako ih točno "kategorizirati".

Kod popisa cross-overa sam se vodio logikom da li je stip izvorno (u Italiji) objavljen pod etiketom "Dylan Dog" (npr. u sklopu neke njegove edicije) ili je objavljen pod nekim drugim serijalom, ali je na naslovnici drugog serijala spomenut Dylan Dog (npr. Morgan Lost crossover). Dampyr 209 je tu "iznimka" od tog pravila iz očiglednog razloga što je to "službeno" najavljeni drugi dio cross-overa (čak se na kraju prve epizode navodi da se nastavlja u Dampyru 209).

Takoreći, i ove dvije priče bi po toj logici potencijalno bile iznimke kao i Dampyr 209, no kako je u ovom slučaju logo Dylana Doga stavljen na ZS naslovnicu iz meni diskutabilnih razloga (zakleo bih se da je Đavolji most "čisti" DD, a za Izgubljena sjećanja da je više NN priča sa DD cameom), radije ću prvo pročitati te dvije-tri priče pa razmisliti kako ih ispravno zavesti na popise.
Deers Posted - 18/08/2023 : 11:41:51
Vidim da si naveo da ne bi popisivao kod cross-overa sva pojavljivanja ali možda bi mogao dodati i ove dvije priče koje su u 49. broju Zlatne serije. Iako se kod Napoleona baš i ne radi o Dylanu Dylanu (kao i kod Buggyja) i
pmak ima neku veću ulogu. Ovaj iz Lugana sa Nathanom ne znam, ali mislim da bi ga se isto moglo navesti.
Sarghan Posted - 31/03/2023 : 10:10:51
Hvala na javljanju, ispravio sam.
Našao sam i još jednu grešku kod numeriranja dvodjelne epizode Xabaras/U ime oca pa sam i to ispravio.

Ako primijetiš još neku grešku negdje drugdje, slobodno javi!
elSaik Posted - 30/03/2023 : 11:36:21
quote:
Originally posted by Sarghan

Kronološki popis izlaženja talijanskih izdanja
pregled optimiziran za desktop verziju Firefox web-preglednika


638		Redovna		353		Glavni inkvizitor                2016.
639		Color fest		CF16a		Sir Bone - Odjeća po mjeri
640		Color fest		CF16b		Grick Grick
641		Color fest		CF16c		Klaustrofobija
639		Maxi		      MAXI26a	U bijegu	
640		Maxi		      MAXI26b	Crno jezero	
641		Maxi		      MAXI26c	Za ljubav vraga	
642		Redovna		354		Bijeda i okrutnost
[purple]643		Magazin		MG2a		Čudovišna gozba

864		PričeSutrašnjice	PRISU6		
865		Old boy		OB12a		
865		Old boy		OB12b		
867		Redovna		428
866		Color fest		CF41		
868		Redovna		429
869		Old boy		OB13a		
870		Old boy		OB13b		
871		Redovna		430
872		Bis		      430bis		
873		Redovna		431
	                                 




Prilikom kopiranja radi potreba sopstvene evidencije sam primijetio da imaju ovdje greške u redoslijedu brojeva. Prvo ide gore 638 do 641 pa onda ponovno numerisanje kreće od 639. a dole redni brojevi idu 865, 865, 867, 866, 868,...
ne znam da li ti je to važno ili ne, ali kad sam već primijetio i da ukažem
Sarghan Posted - 18/03/2022 : 22:20:24
quote:
Originally posted by Space Marine

Slažem se za izbacivanje Maxi edicije s tog popisa narativnih lukova, nema baš nešto previše smisla da je tamo.

Svaka čast na ažuriranju Planeta Mrtvih sekcije, sad je baš pregledna te totalno jasna i nekom novom tko možda nikada nije ni čuo za to.


I Crossover/team-up popis je odlična ideja. Samo bih ja na taj popis još dodao i team-up s Creepy Past mini serijalom u kolorfestu 26.



Maxi izbačen, Creepy past dodan (planirao sam to prvo, ali sam nekako na kraju smetnuo s uma )
Space Marine Posted - 18/03/2022 : 20:14:19
Slažem se za izbacivanje Maxi edicije s tog popisa narativnih lukova, nema baš nešto previše smisla da je tamo.

Svaka čast na ažuriranju Planeta Mrtvih sekcije, sad je baš pregledna te totalno jasna i nekom novom tko možda nikada nije ni čuo za to.


I Crossover/team-up popis je odlična ideja. Samo bih ja na taj popis još dodao i team-up s Creepy Past mini serijalom u kolorfestu 26.
Sarghan Posted - 17/03/2022 : 16:07:35
quote:
Originally posted by Space Marine

Mali prijedlog...

Kod kao narativnog luka Planeta Mrtvih su navedeni samo specijali...nigdje ne vidim priče iz Giganta i kolorfesta koje su dio istog svemira....možda bi bilo fora imati te priče i specijale kronološki skupa poredane kao neki master popis o Planeti Mrtvih u serijalu.



Da, prvobitno sam samo kopirao narativnu liniju od Recchionijevog perioda, ali ovo tvoje ima više smisla. Takoreći, razmišljam možda čak izbaciti i Maxi ediciju jer tu stvarno nema nikakvog narativnog luka s obzirom na to kako se ta edicija kasnije nastavila razvijati.

Uglavnom, ažurirao sam sekciju Planet Mrtvih po tvom prijedlogu.

Hvala na prijedlogu i ako ti još nešto slično/korisno padne na pamet, slobodno javi.



-------------



Također, dodao sam u taj post i Popis Crossover/team-up priča.
Razmišljao sam i popisati Dylanova pojavljivanja u drugim stripovima, ali sam odustao od toga jer nije bilo direktno vezano za Dylanov serijal pa sam naveo samo punokrvne crossover/team-up priče.
Space Marine Posted - 16/03/2022 : 18:48:41
Mali prijedlog...

Kod kao narativnog luka Planeta Mrtvih su navedeni samo specijali...nigdje ne vidim priče iz Giganta i kolorfesta koje su dio istog svemira....možda bi bilo fora imati te priče i specijale kronološki skupa poredane kao neki master popis o Planeti Mrtvih u serijalu.
Sarghan Posted - 12/03/2022 : 12:35:31
Dodani:
- Popis važnih tema/topica i linkova
- Tekstovi, intervjui i članci
- Kronološki popis izlaženja talijanskih izdanja
- Tiziano Sclavi - popis radova.


Ovime sam (sadržajno) kompletirao sve što sam htio dodati u ovaj topic, tako da će od sada pa na dalje biti samo redovno ažuriran.


Ako imate prijedloge/želje što bi se još moglo dodati, napišite pa ću vidjeti je li to izvedivo.
Deers Posted - 09/03/2022 : 21:54:44
Mislim da nije. Da, nategnuto je to što sam naveo i osim sestara Blücher nema veće veze.
Sarghan Posted - 07/03/2022 : 21:17:49
quote:
Originally posted by Deers

Razmišljao sam, da li bi među narativne linije spadala i ona o vješticama? Noći punog mjeseca - Cagliostro! - Maelstrom!?



Hmm, prije bih stavio triologiju Noći punog mjeseca (#3) - Posljednji uštap (#72) - Vođa čopora (Maxi6a) jer su u pitanju direktni nastavci.

Koliko se sjećam, Cagliostro je na neki način negativcem povezan s Noćima punog mjeseca, a Maelstrom je skroz nepovezana s Noćima (koji doslovno ima nastavak).

Ustvari, sad si mi dao za misliti, pokušavam se sjetiti je li Kim imala izraženiju ulogu između Maelstroma i Xabarasa/U ime oca i ništa mi ne pada na pamet...
Deers Posted - 07/03/2022 : 20:58:44
Razmišljao sam, da li bi među narativne linije spadala i ona o vješticama? Noći punog mjeseca - Cagliostro! - Maelstrom!?
Sarghan Posted - 19/02/2022 : 13:22:00
Dodane Narativne linije (Sporedne edicije)
i Pregled svih naslovnica/edicija po izdavačima
Deers Posted - 13/02/2022 : 22:46:11
Ma ne bih se ni ja njega sjetio da nisam negdje zapamtio da je to njegovo. Ovo ne nacrtao tim nekim modernijim stilom na tragu Cavenaga i s dosta drugih utjecaja. A nije ni toliko crtao da ga se može zapamtiti.
Sarghan Posted - 13/02/2022 : 13:29:11
quote:
Originally posted by Deers

9 box story

Autor je Luca Casalanguida a objavio je na facebooku 2015.

https://www.facebook.com/photo/?fbid=10153320703548720&set=a.10151974796148720&__tn__=%2CO*F

Variant naslovnicu za Neka vlada kaos (ona koja se miče) je napravio Giuseppe Camuncoli



hvala, ispravio sam/dodao.

Ne znam kako nisam prepoznao Casalanguidu
Deers Posted - 08/02/2022 : 14:33:11
9 box story

Autor je Luca Casalanguida a objavio je na facebooku 2015.

https://www.facebook.com/photo/?fbid=10153320703548720&set=a.10151974796148720&__tn__=%2CO*F

Variant naslovnicu za Neka vlada kaos (ona koja se miče) je napravio Giuseppe Camuncoli
corto33 Posted - 02/11/2021 : 10:10:54
quote:
Originally posted by Sarghan

Dodane Narativne linije (Redovna serija)




Odlično! Hvala za ovo!
Sarghan Posted - 02/11/2021 : 02:11:06
Dodane Narativne linije (Redovna serija)
Sarghan Posted - 24/10/2021 : 02:21:44
Dodana Ostala talijanska izdanja
elSaik Posted - 28/09/2021 : 08:33:37
Odlično! Svaka čast i hvala.
Sarghan Posted - 26/09/2021 : 11:57:24
Dodani Color fest, Pripovjesti sutrašnjice, Superbook, Ostala One-shot i specijalna izdanja i Kratke priče


Sarghan Posted - 23/09/2021 : 07:58:33



Dodani Maxi i Old Boy

Sarghan Posted - 29/08/2021 : 18:07:00



Dodani Almanah straha i Magazin

quote:
Originally posted by Spock



P.S. Poveznicu na ovaj popis bi trebalo stavljati kao link u zanimljivosti Dylanovih recenzija, kao što ja i Reem stavljamo linkove na naše popise kod recenzija Malog Rendžera. Možda ne bi bilo loše da Reem za početak stavi poveznicu na prvu Dylanovu epizodu, a kasnije kako koja nova recenzija bude izlazila (ili po željama i vremenu)...




Ne znam, istovremeno mi to i ima i nema smisla. Neka sve završim do kraja godine pa ću onda razmisliti ima li potrebe za time.
Spock Posted - 27/08/2021 : 06:03:15
Tek sam sada ovo vidio Sargahane!

Vrhunski posao! Naklon do poda!!

P.S. Poveznicu na ovaj popis bi trebalo stavljati kao link u zanimljivosti Dylanovih recenzija, kao što ja i Reem stavljamo linkove na naše popise kod recenzija Malog Rendžera. Možda ne bi bilo loše da Reem za početak stavi poveznicu na prvu Dylanovu epizodu, a kasnije kako koja nova recenzija bude izlazila (ili po željama i vremenu)...




Milac Posted - 23/08/2021 : 10:40:56
quote:
Originally posted by Sarghan

quote:
Originally posted by delboj

quote:
Originally posted by Sarghan

quote:
Originally posted by Milac

Prije svega svaka čast za trud i rad!
Malo pojašnjenje za DD60 "Frankenštajn" u izdanju Dnevnika tj Zlatne serije: DD60 je najavljen u DD59 ZS "Safara" međutim nije nikada izašao u regularnom izdanju Dnevnika. Ova epizoda je kupljena od Bonelija i pripremljena je za štampu međutim zbog tadašnje situacije nije došlo do izdavanja. DD60 je ipak izašao u Srbiji veoma malom tiražu i kao polupiratsko izdanje, koje je u kolekcionarskim krugovima danas veoma cijenjeno.



Ovo boldano.
Koliko sam upoznat (a neka me netko slobodno ispravi ako sam u krivu), taj broj nikad nije službeno/legalno objavljen u istom formatu kao i zadnjih nekoliko brojeva zlatne serije (npr. DD ZS 57-59 koji su, ako se ne varam, objavljeni samo na teritoruju Srbije).
Nadalje, kako se na sajt u 99% slučajeva ne postavljaju naslovnice (polu)piratskih izdanja, vjerujem da upravo iz tog razloga taj broj nikada nije ni dodan.


Pa ima ovo https://www.stripovi.com/enciklopedija/strip/dylan-dog-dd-pi-1-frankenstajn/11926/0/, neko je davno dodao.



To je ovih 1% Ali nisam odmah povezao da je Milac mislio na taj broj.
Koliko sam upoznat, taj i još jedan piratski broj su dodani na sajt jako davno za potrebe recenzija dok još nisu postojale (domaće) naslovnice za legalna izdanja, a kasnije je odlučeno da se se neće postavljati naslovnice piratskih izdanja na sajt. Da se mene pita, ja bih ta dva piratska broja maknuo sa sajta.

Uglavnom, i dalje ne bih stavljao (polu)piratska izdanja u popis iz gore navedenih razloga.




Malo je ovdje specifična situacija - neko je izdao ovaj broj na svoju odgovornost bez izdavačke kuće i urednika, ne iz razloga piratizovanja i ostvarivanja zarade bez poštovanja autorskih prava već da bi se potpuno pripremljeno izdanje na neki način dovelo do čitalaca. U tome momentu su prekinute sve veze Dnevnika sa Bonelijem, vladala je hiperinflacija i sve ostalo što nije dobro, malo ko je imao interesa i volje da išta objavljuje tako da izdavanje "Frankeštajna!" u takvom okruženju i uslovima je bio kao neki strip podvig. Ne bih ovo izdanje nazvao piratskim zbog svih tih okolnosti. To je ono što znam vezano za posljednji broj DD u Dnevniku, ne mogu garantovati da su ovo tačne informacije
Ako neko od forumaša ima pouzdanije informacije vezane za DD60 i ovo njegovo izdanje bilo bi interesantno da ih podjeli.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000